Vodna korytnacka - akvarium



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod matus699 » 20 Nov 2017 18:36 pm

Dobry den prajem. Aj ked su to neni ryby tak sa skusim spytat. Mam vodnu korytnacku ktora ma akvarium. Akvarium je rozdelene na 2 casti v jednej ma vodu na plavanie a potom ked vylezie hore ma suchu plosinu. Trapi ma ale voda ktora je uz po tyzdni smradlava a spinava. Objem vody je cca 45 litrov. Najskor som mal maly filter tak som kupil vacsi kupil som cerpadlo atman jk 200 + penu/biofilter c1 ale aj tak to nepomohlo. Filter bezi od rana do vecera naplno penu aj ked cistim kazdy druhy den tak voda po 7-10 dnoch je spinava a smradlava hneda teda na vymenu. Kupil som produkt Dajana Repti conditioner ktory som daval v 2nasobnych davkach ako pisu aj tak ziadna zmena. Skusal som aj ocot ale tiez nepomohol. Co mi poradite? Je aj nejaka moznost ako tu vodu predlzit nech 2x do mesiaca nemusim cele akvarium cistit a minut minimalne 90litrov vody? Mate nejaku skusenost co by mi mohlo pomoct?
matus699
 
Príspevky: 10
Založený: 19 Aug 2017 17:13 pm

Reklama

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod prasan » 20 Nov 2017 20:52 pm

Aj keď je tam filtrácia musíš meniť minimálne 1/3 vody týždenne.Korytnačky vedia našpiniť a požerú veľa.Meneniu vody sa zrejme nevyhneš.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Nov 2017 21:57 pm

Filter musí bežať nonstop, musí mať 3 druhy milotanu s rozličnou hustotou. Je to zložitejšie ako sa zdá. Zájdi tu:
http://forum.vivarista.sk/viewforum.php?f=27
Tu si poštuduješ určite viac
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod matus699 » 21 Nov 2017 11:42 am

mozem skusit aj tu 1/3 menit ci sa nieco zmeni...

Praveze nechcem aby siel nonstop aj ked spi vsak sa zblazni z toho hluku... Hento forum som nejako nevidel jasne mrknem co tam pisu

dakujem
matus699
 
Príspevky: 10
Založený: 19 Aug 2017 17:13 pm

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod Seraph » 21 Nov 2017 13:52 pm

Akeho hluku? Ved filtre vo vode takmer nepocut...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod matus699 » 21 Nov 2017 16:18 pm

Akeho hluku? No napusti si vodu niekde do vane daj tam cerpadlo ponor hlavu a pusti uvidis aky hluk... To cerpadlo je ako tak tiche ked si vonku z vody ale tam to je vacsi bordel alebo len priloz ucho na akvarko kde je cerpadlo kolko zvukov zrazu budes pocut.
matus699
 
Príspevky: 10
Založený: 19 Aug 2017 17:13 pm

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod matus699 » 21 Nov 2017 16:47 pm

Este dodam ano ked nenapise niekto nieco ine skusim to nechat ale mesiac nech slape v kuse a ci tam bude zmena. Ci robi hluk alebo nie...
Otazka co sa tyka vody je lepsie ked sa okyslicuje alebo nie? Lebo mam tam adapter na bublinky a neviem ci ho mam vyhodit alebo nech bublinkuje korytnacke to je jedno ale co sa tyka vody neviem co je lepsie.

Inak napadlo ma neni su nejake rybycky co by cistili vodu? Sice asi to bude masaker ked tam dam nieco zive ale asi vyskusam nieco... Rozmyslal som nad prisavnikom ale ten je pomaly a henta ho asi zabije potom ma napadli musle tie vraj cistia vodu co som sa docital ale netusim aka by bola kombinacia s korytnackou. Nejake rastliny asi vyznam nemaju ci ano?
matus699
 
Príspevky: 10
Založený: 19 Aug 2017 17:13 pm

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod Hora » 21 Nov 2017 17:08 pm

matus699 napísal:Je aj nejaka moznost ako tu vodu predlzit nech 2x do mesiaca nemusim cele akvarium cistit a minut minimalne 90litrov vody? Mate nejaku skusenost co by mi mohlo pomoct?

Tam leješ vodu VOOS,že 90l ti príde mesačne nákladné?

matus699 napísal:Inak napadlo ma neni su nejake rybycky co by cistili vodu? Sice asi to bude masaker ked tam dam nieco zive ale asi vyskusam nieco... Rozmyslal som nad prisavnikom

Ani sa nesnaž vkladať ryby,zbytočná investícia a týranie.
Kryt máš??, ten by niečo zachytil,no najlepšie je meniť vodu pravidelne a často,si si mal najprv naštudovať chov,počítať s častejšou údržbou,a že voda smrdí,na noc vypínaš filter,v ňom to kysne,hnije,ráno z neho vytreskne fekálny bordel do vody a tento kolobeh je denný.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Nov 2017 17:17 pm

@matus
Podmienkou je kvalitný filter, môže byť aj čerpadlo, dnes je na trhu dosť takých, čo sú tiché. Určite najlepší by bol vonkajší filter.
Potom musí byť dostatočná filtračná hmota, ľudovo povedané molitan, resp. biomolitán. Neviem či ty tam nemáš len čerpadlo.
Filter musí, opakujem, musí ísť nonstop!
Krmi len kvalitnou potravou, nejaké mrazené rybie filé určite nie.
Bublinky, teda okysličovanie je zbytočné, keďže ona dýcha atmosféricky vzduch, teda ten, čo my.

Ak by si dal foto akvária, filtra, tak by bolo možné poradiť viac
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod prasan » 21 Nov 2017 19:18 pm

Ako píše kolega,filtrácia MUSÍ bežať non stop.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod matus699 » 22 Nov 2017 00:12 am

90litrov do akvarka + umyvanie cize okolo 100l mesacne na 1 korytnacku mi pride dost velke plytvanie vody...
Ja som si ju nekupil ale dostal nakolko som ju nechel zabit vratit sa nedala tak ju mam a snazim sa onu starat nech si aspon normalne zije aj ked je v zajati.

Biomolitan tam je 10x10x16cm teda nieje to nic malinke + cerpadlo jk 200 (filter+molitan ma byt na 200-250litrove akvarium) ja mam 45


Cize filter nonstop ok skusim to uvidim.
Cistit tu spongiu/molitan odporucate kazde 2-3 dni alebo ked je mierne zaneseny?

Prilozim nejake foto pre predstavu.
Prílohy
IMG_20171121_171423.jpg
IMG_20171121_171359.jpg
IMG_20171121_130513.jpg
matus699
 
Príspevky: 10
Založený: 19 Aug 2017 17:13 pm

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod matus699 » 22 Nov 2017 00:13 am

Este foto.
Prílohy
IMG_20171121_171558.jpg
IMG_20171121_171551.jpg
matus699
 
Príspevky: 10
Založený: 19 Aug 2017 17:13 pm

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod Miloš » 22 Nov 2017 08:02 am

Este doplnim korytnacku krmit v lavori s vodou mimo akvaria a tam ju nechat aj vyspinit dost to pomoze hygiene vody v akvariu. A k spotrebe vody hold korytnacky su take vodne prasiatka naspinia statocne a treba to cistit takze tam si asi moc nepomozes.
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod prasan » 22 Nov 2017 08:17 am

Filter nečistiť príliš často.Musí sa čiastočne zabehnuť aby v nom normálne fungovali čistiace baktérie.Vodu požívať odstátu.Možno by nebolo naškodu aj pridať na zábeh dáke tie baktérie.
Ryby by ti korytnačka požrala a prísavník je stejne rovnaký ,,bordelár,, ako korytnačka.Takže by si si nepomohol,skôr naopak.
Ak mám pravdu povedať,tak tieto vodné korytnačky často končia podobne ako tá tvoja.Ľudia ich chcú pokiaľ sú pekné maličké a až podrastú zbavujú sa ich.Pekné od teba,že sa jej snažiš spríjemniť život.Že si sa jej ujal.
Apropo je to samička.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Nov 2017 13:30 pm

Ja sa tiež pripájam a rovnako chválim zámer. Je to živý tvor, takže klobúk dole!
No poďme do reality. Korytnačky rovnako ako karasy, či koi kapre sa stali obeťou ziskuchtivých " podnikateľov" predajcov. Tieto tvory nie sú určené do akvária, to nám len biznis okolo nich nahovára a žiaľ bohu 100% začiatočníkov tomu naletí. Pre oba tieto druhy je rybník tak akurát. POZOR! Korytnačky sa nesmú chovať vonku a v jazierku!! Je to invazivný druh! Svojim utekom môže zlikvidovať populáciu pôvodných druhov, pretože môžu byť nosičmi vírusov na ktoré naša pôvodná fauna nemusí mať protilátky.
Ako píše "prasan" tieto korytnačky sa predávajú malinké a kupujúci uverí, že také zostanú veľmi dlho. Nie, tieto rastú až príliš rýchlo. Tvoja má veľkosť tak do nádrže aspoň 300-500L. Popravde sa to nedá zrealizovať a tak zostáva domyslieť čo s ňou teraz?
Navrhoval by som ti mať vedľa toho akvária niejakú nádobu (kalfas) , ktorú by si upravil skôr ako terárium, kamienky, svetlo a fontánku. Išlo by o vlhké prostredie. Tam by trávila väčšinu času. Na určitý čas by si ju umiestňoval do akvária s vodou. Tam by šla filtrácia nonstop. Chcem tým povedať, že táto "vodná korytnačka" môže prosperovať rovnako ako obojživelník.
Skús pouvažovať nad týmto spôsobom, akvárium je kvôli hygiene, žiaľ, malé pre ňu. Istého času bola situácia i v našom meste kritická, niečo ľudia umiestnili do tunajšej ZOO, no i tam ich už striktne odmietajú. Ľudia sú nepoučiteľní a pri tom máme IT, knihy, noviny, časopisy, no nie a nie si naštudovať niečo ešte pred kúpou chudáka živého tvora.
Tak úspechu zdar!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Vodna korytnacka - akvarium

Odoslaťod matus699 » 30 Nov 2017 19:31 pm

Odpovedam troska neskor.
Filter ide nonstop a bez okyslicovania.
Voda je na tom lepsie cize pomohlo to. Uvidim po dlhsej dobe ako to bude vyzerat.
Ja by som ju najradsej dal do vacsieho alebo nejakeho jazierka len na to nemam priestor a len tak niekde von (na zahradu) ju nedam nakolko bud utecie skape alebo moze narobit problemy. Takze bude pekne v akvarku. Momentalne ju nemam kam dat inam (do vacsieho) potrebujem priestor aj na fungovanie nie len na korytnacku :) Byvam v byte takze tu nemam priestor na rozdavanie. Mozno casom nieco vymyslim.

Dakujem za rady
matus699
 
Príspevky: 10
Založený: 19 Aug 2017 17:13 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.