štetinková riasa



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

štetinková riasa

Odoslaťod stanislav » 09 Mar 2005 11:28 am

konecne som sa zbavil stetinkovej riasy! nehnojit,zmensit prietok filtra,2*tyzdenne vymenit asi 10%vody,aj vysat poriadne dno!mne to pomohlo!
Obrázok používateľa
stanislav
 
Príspevky: 21
Obrázky: 21
Založený: 27 Jan 2005 23:03 pm
Bydlisko: velky saris

Reklama

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod affinis » 09 Mar 2005 15:57 pm

mohol si to dat do nejakej rozpisanej temy, aby to hladajuci akvarista mal pekne pokope, ja som sa zbavil tiez stetinkovej riasy presne naopak...hnojil som este viac ako ked som ju mal vodu som prestal menit a dno som tiez prestal vysavat...jedine co som zmenil bol vyvod filtra a znizeny prietok... takze co naozaj pomohlo??
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod peterm » 09 Mar 2005 16:01 pm

mne pomohlo znizenie prietoku a vynechanie hnojenia - doslo a nebol cas kupit nove
peterm
 
Príspevky: 31
Obrázky: 15
Založený: 11 Aug 2004 10:02 am
Bydlisko: Bratislava

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Satyricon » 29 Apr 2005 11:13 am

..noo tak fajn..ja nehnojim vôbec-rastlinstvo to u mna nepotrebuje rastie a mnozi sa aj bez toho ale tej riasy sa zbavit neviem..som si ju vsimol pred par dnami...a je to prvyraz v zivote co ju mam..poradte co mam robyyt..lebo rastlinstvo uz hnije... :( osvetlenie som obmedzil,filter vypnuty..no odcerpat vodu a dat cerstvu nemozem,lebo tam mam teraz cerstvo vyliahnute akary modre :(
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod foggi » 29 Apr 2005 14:50 pm

mne proti riase pomohla iba jedna vec! a to dazdova voda. predtym som pouzival vodovodnu vodu. uhlicitanova tvrdost bola okolo 10 celkovu neviem. mohol robit cokolvek...nepomohlo nic. tak som do suda na zahrade nachytal dazdovu vodu a postupne vymienal cely objem. za par dni sa zacala stracat najma na anubiasi ktory bol ako chumac. a teraz pestujem aj cabomby uplne v pohode a netreba ani nejak extra odkalovat. 1x tyzdenne uplne staci a aj to nezachytim cele dno.a prietok mozem povedat ze mam na 60l akva dost silny a vobec sa nikde riasa netvori.len mam obavy kde v lete zozenem dazdovu vodu :) ...ale to je o inom
foggi
 
Príspevky: 51
Obrázky: 6
Založený: 14 Dec 2004 22:38 pm
Bydlisko: nr

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Satyricon » 29 Apr 2005 16:00 pm

..no ok..ale ked nemam ako zohnat dazdovu vodu???a inac tie riasy som nikdy nemal...filter uplne odstaveny...
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod marcelko007 » 29 Apr 2005 18:07 pm

Ja som som asi pred mesiacom kupil gulickovu riasu at ta mi pomohla.Kupil som ju v BA v HORNBACHU cca za 40 sk.Ta riasa sa nerozrasta po akva ale vytvori vedla seba malu gulicku a nechuti obzieracom rias ako prisavnik atd,..Mala by sa aspon raz za tyzden viplachnut a to by ste mali videt aky sajrajt z nej ide.Podla mna to ze si pouzil dazdovu vodu ti nepomohlo.Pomohlo ti to ze si vimenil vela vody a zbavil si sa tak dusicnanu ktorym sa riasi zivia.A ta riasa rastie bez ohladu na to aky je vytok vody z filtra.

Este sa doplnim ta riasa sa zivi tim cim ine riasi a preto zabranuje premnozeniu alebo sposobuje to ze sa ti riasi ani neobjavia.
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod marcelko007 » 29 Apr 2005 18:14 pm

stanislav napísal:konecne som sa zbavil stetinkovej riasy! nehnojit,zmensit prietok filtra,2*tyzdenne vymenit asi 10%vody,aj vysat poriadne dno!mne to pomohlo!

priklanam sa skor tvojmu sposobu ako k affinisovmu
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Satyricon » 29 Apr 2005 19:06 pm

cize sa inac, okrem vymeny vody a odsatia dna tej riasy nezbavim co??? :( lenze vodu menit nemôzem kôli malym akaram ktore sa asi pred 3 dnami rozplavali..
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Cierna stetinkova riasa

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 11:13 am

Caute, uz davnejsi som si z biotopu doniesol na anubiasi ciernu stetinkovu riasu.Hned som to odstranil chemiou(TetraAqua) ale vzdy sa mi to obiavi zas a znova.Existuje nieco co by ma tej riasy zbavilo na dobro alebo to budem musiet aplikovat takto dookola?
Uz som rozmyslal aj o rybach,neviem ako sa volaju,ale su to nejake sumceky, urcite viete o com hovorim, maju ich aj v symbioze ale mam na to male akva cca 60l.
Dakujem za kazdu radu.
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod _daRK » 05 Máj 2005 11:19 am

Stetinkovej riasy sa tazko zbavuje, ak ju uz mas. Ja som mal po zalozeni akva rozne riasy, postupne som ich dostal na normal, ale stetinkovej sa zbavit neviem. Na riasy su najlepsie Otocinlus affinis/krevetka Caridina japonica/Prisavka thajska (ale pozor,az 14cm!). Ja som to riesil vcera, kupil som si na skusku jednu krevetku. Co som sa docital, na stetinkovu riasu rybicky nie su. Ak ju nejaka obhryza, je to len Black Moly, ale ta ju nenici, len sa nou obcas krmi. O riasach je dobry clanok na : http://www.azet.akva.sk/index.php?pstr= ... pomocnici#
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 11:26 am

No ono je to rybka ktora sa nou krmi.Zevraj to setko poobziera ale ako nahle si zvikne na zradlo tak sa na riasu vybodne...O krevietke som rozmyslal aj ja ale neviem ci je tam miesto, mam totiz 3x panciernik panda 4x slimak 5x neonka cervena 2x skalar mramorovy 4x tetra cisarska.Takze teraz to tam mam tak akurat...Tie skalare su zatial mlade ale ako nahle budu starsie tak pojdu asi ku tatovi domov...Totiz akva mam na intraku v Ba.
Daj potom pls vediet ako to dopadlo s tou krevietkou, ci to pomohlo...
Diki
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod _daRK » 05 Máj 2005 11:40 am

Tiez mam 60l akva, uvidim, co spravi krevetka, zatial som kupil jednu fakt len na skusku. Mozes mi povedat, ako u teba fungovala ta SAE ? Ta je na riasy najlepsia, ale je nevhodna do malych akva. Tie skalare maju kde plavat ? Lebo skalare potrebuju vysoky stlpec vody.
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 11:44 am

Aka SAE?
Ano skalare maju kde plavat zatial su mlade a ja mam akva nestandardnych rozmerov 40x40x40 cm cca.Povodne to bolo myslene terarko...Je to prerobene s plastickymi stenami...predtym som tam skusal aj ine ryby... najprv som nechcel moc rastliny a chcel som male cichlidky(mal som snekace vid fotoalebum)... toto je uz 3tia verzia... a definitivna... takto sa mi to moc paci...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod _daRK » 05 Máj 2005 11:54 am

Sorry, tu SAE som si zmylil z inej podobnej temy :)
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 11:55 am

a co to je?
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod _daRK » 05 Máj 2005 11:57 am

SAE = Siamese Algae Eater (Crossocheilus siamensis) - siamsky pozierac rias :) Ale dosahuje velkost az 14 cm. Tato rybicka je fakt ucinna na riasy, najma ked je mlada
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 11:58 am

no to je asi ona.. to co mi vraveli v symbioze... taka podlhovasta s pasikom na boku...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod _daRK » 05 Máj 2005 12:02 pm

Ano, ale je prilis velka (14cm), podobne vyzera aj otocinlus, ale je maly
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod nino_q » 05 Máj 2005 12:06 pm

_daRK napísal:Na riasy su najlepsie Otocinlus affinis/krevetka Caridina japonica/Prisavka thajska
Pokial viem prisavka thajska (ktora sa velmi podoba na SAE) riasy nejako zasadne nezerie. Zrejme si myslel SAE.

Inak SAE je latinsky Crossocheilus Siamensis, ak by si nahodou kupoval tak pytaj len tu a ziadnu inu (su vselijake 'falosne' ktore sa velmi podobaju). Kdesi tu bola aj diskusia o nich.

Treba vsak povedat, ze na 60l akva je to dost velka rybka. Navyse mam pocit ze cierna stetinkova jej prilis nechuti.
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 12:10 pm

jj to mi je jasne preto nic take, ako som hore pisal, tak v akva mam ryb tak na hrane myslim, takze uz dalsie nepipustam, ale lutujem trocha ze som kupil tych panciernikov panda lebo som sa rozhodoval medzi nimi a Otocinlus affinis a ako som cital teraz, tak tie su dobre aj na riasy.. :( no co uz... Asi to ostava na veky s tou chemiou...alebo mozno vymenim casom tych panciernickou...Alebo by tam predsa len este zo tri tie Otocinlus affinis mohli? Hm to asi nie...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Asterix » 05 Máj 2005 12:34 pm

Ake mas osvetlenie, cim filtrujes, cim hnojis? Najdi pricinu vzniku riasy a tu odstran. Ryby Ti ju neznicia a krevetka asi tiez nie, do stetinky by sa pustili len keby boli velmi hladne. Kolko tam mas rastlin?
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 12:39 pm

No osvetlie: 12W trubica + 60W obycajna ziarivka.
Filtracia: AquaClean min je to do 75L(Molitan, filtracna vata, keramika)
Rastlin mam hojne.. Mal som malo ale doplnil som...
A ako som hore pisal tak tu riasu som doniesol z Biotopu(to je obchod) maju ich tam na anubiasoch.Ked som ich kupoval tak to este nebolo vydno ale potom sa mi na nich asi po tyzdni objavila.To boli moje prve rastliny.Takze povod biotop, tak si davajte aj vy bavcha.
A inac nehnojim.Zatial nieje treba.Rastlinam sa dari...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Asterix » 05 Máj 2005 12:43 pm

lenze ked sa im u Teba dari tak mas pre ne asi vhodne podmienky :idea:
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Ďalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.