Nič nerastie



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Nič nerastie

Odoslaťod barbora.dzugasova » 30 Nov 2017 22:25 pm

Ahojte, potrebujem poradiť. Mali sme 112 l akvárium kde sme mali guramy, ancitrusy, mrenky, neónky a z rastlín: šípatkovce, valisnérie a anubias. Krásne to rástlo, bolo toho veľa. Teraz máme 240 l akvárium s 3 D pozadím. Rybám sa darí ale rastlinám vôbec. Aj keď tam dáme nové (z pôvodného 112 akvária) tak sa akoby zavrú listy a ryby do toho potom idú až nám rastliny plávu nahladine. Taktiež sa tam rozmohli také štetinkové tmavé riasy. Mám pocit, že nekŕmime veľa, nakúpili sme testy na dusičnany, tvrdosť aj CO2 a všetko je ok. Už neviem kde je chyba. máme vonkajší filter, všetko šlo do zabehnutého akvárka, máme tam 3D pozadie a je to bieda. Zvažujem, že ryby predám, kúpim cichlidy a dám len kamene a hotovo. Prikladám link na 112 l akvárko a foto 240 l. akvárka.

112: https://www.youtube.com/watch?v=C608u3WxyLw
Prílohy
IMG_20171130_211406.jpg
barbora.dzugasova
 
Príspevky: 1
Založený: 30 Nov 2017 22:08 pm

Reklama

Re: Nič nerastie

Odoslaťod matus.galan » 30 Nov 2017 23:48 pm

Ja som si ako prve vsimol vo velkom akva malu vrstvu strku a ako druhe je farba svetla. Neviem ci to je fotkou alebo je to svetlo rozdielne.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Nič nerastie

Odoslaťod Hora » 01 Dec 2017 00:00 am

Ahoj,240 nevidno celú.112 bola prerybnená, pri takom prúde z filtra,počte rýb a veľa odpadu ideálne podmienky pre štetinkovú riasu.CO2 z rýb totálne nevyužité pre rastliny,lebo pri takom silnom vzduchovaní aj primiešavaní vzduchu do výtoku z filtra vyprchaval kysličník hneď z vody.Ono to je možno pre niekoho pekný doplnok,ale nie je to dobré riešenie pre život v akváriu.Dostatočne okysličí voda jemné vlnenie hladiny z filtra a pri zdravých rastlinách aj tie vyprodukujú počas dňa dosť kyslíka.
Rastliny nie sú náročné,substrát je hrubší,ale nie zlý,je tam aj nejaký výživný substrát?,hoci pri tom počte rýb v 112 bolo pohnojené pri dlhšie založenom akváriu.Ak ste preložili všetko do 240,tak aj tak je podľa videa viac rýb,ale lepšia varianta ako predtým :)
Ak je tam aj bublinková stena,tak toto by som zrušil ako prvé.Filter už je vonkajší,fajn investícia,no chcelo by to fotku celého akvária.To zloženie rýb je také mnohodruhovo cirkusové,pomalé,kľudné ryby s rýchlymi,ale ak spolu vychádzajú bez napádania...
Ja by som dal šancu rastlinnému,len je potrebné niečo viac napísať o svetle (sila w led,trubice,dlžka svietenia),hnojení(výživný substrát,tablety,tekuté komerčné/zvlášť prvky),druh filtra,štrku,jeho výška,počet rýb,údržba(odkaľovanie ako/vobec,výmeny vody koľko,kedy),druhy krmiva,nejaké hodnoty vody,ktoré poznáte a aj tú celú fotku 240.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nič nerastie

Odoslaťod I.P. Pavlov » 01 Dec 2017 13:40 pm

@barbora

Drž sa toho, čo píše "Hora" a preklikni sa tu:
akvarijne-rastliny.html
vyber si tému, ktorá ti vyhovuje
tebe by sa hodila táto:
rastliny-t13377.html
ako-na-rastliny-t7135.html
a mohol by som pokračovať..je to tu ako z veľkej knihy, tak trpezlivosť a čítať:
velky-problem-s-rastlinami-t12621.html
alebo to zoberieš skratkou:
http://slavino.sk/rozne/akvaristika/met ... stlin.html

http://planta.aquariana.cz/nerostou.htm
https://sk.aqua-fish.net/clanky/substrat-akvaria
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Nič nerastie

Odoslaťod hooopy » 01 Dec 2017 20:54 pm

Vitaj na akve.sk
určite si si všimol/vsimla, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.