dekorácia -Paroh z Jeleňa



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod kulo108 » 04 Dec 2017 11:26 am

Ahojte.
Zakladám nové 320 L akvárium v ktorom budú Cichlidy a kraby a ako dekoráciu ma napadlo im dať paroh z jeleňa .Máte s tým niekto skúsenosti? Môže mať paroh zlý vplyv na vodu a živočíchy ? Ak sa nemýlim paroh obsahuje vápnik .
kulo108
 
Príspevky: 6
Založený: 30 Nov 2017 10:18 am

Reklama

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod listen » 04 Dec 2017 14:25 pm

ahoj paroh na zemi v lese je v poriadku, ale v akváriu? - ufff gýč ako vyšitý :mrgreen:
listen
 
Príspevky: 4
Založený: 14 Apr 2017 22:16 pm

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod matus.galan » 05 Dec 2017 00:33 am

Napadlo by ma vsetko co prirodne v lese najdem ale asi si sa sekol v tom co si chces doma vytvorit. Bud si chces urobit cirkus s rybyckami alebo chces mat akva ktore bude preprezentovat prostredie tych ryb ktore tam davas. Cichlidy je vseobecny pojdem. Ake cichlidy tam ides dat a naozaj...paroh z jelena do akva?...


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod blade163 » 05 Dec 2017 10:51 am

blade163
 
Príspevky: 146
Obrázky: 35
Založený: 10 Máj 2008 00:13 am

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Dec 2017 14:55 pm

Nevedel medveď čo robiť, tak šiel na ľad tancovať. Toto mi pripadá ako to príslovie. No a v tom akváriu to vyzerá ..., no hnus
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod johny350 » 06 Dec 2017 14:14 pm

a zajačiu labku by si tam nechcel dať? mohol by si ju uviazať o ten paroh šnúrkami od topánok, prípadne keď sa blížia tie sviatky tak nejaký ten stromček a ozdoby :D
nie teraz vážne, keď chceš niečo z prírody tak rôznymi postupmi sa dajú spracovať korene, dajú sa použiť niektoré riečne kamene, či bridlica, taktiež niektorý typ lístia a jelšové šišky, je toho dosť čo sa z prírody dá načerpať ale zrovna paroh by som neodporúčal
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod kulo108 » 06 Dec 2017 15:10 pm

Blade163 dakujem za link a za asi jedinú normálnu odpoveď na moju otázku . A vy po niektorí s kreatívne vtipnými odpoveďami si všimnite ako odpovedali ludia na otázku vo fóre ktorý Blade163 poslal. bez umeleckých prejavov a k veci :)
myslím že záleží od človeka ako to uchopí a v správnom prevedení to môže vyzerať dobre či už to prezentuje prirodzené prostredie cichlíd alebo nie. Videl som akvárka kde to nijak vizuálne nerušilo . A ked vidím aké nevkusné dekorácie sa predávajú v akvaristkách tak toto je ešte tá lepšia cesta :)
Kedže som vás zaujal jednou cestou sa vás chcem opýtať .Zakladám akvárium je tam vstavaný filter.
V akom poradí a konkrétne aké filtračné media by ste dali do tohoto filtra? Pripájam fotku. http://www.cichlidportal.sk/forum/viewt ... =26&t=3126
som začiatočník a všetko sa mi na fórach nepodarilo nájsť.
kulo108
 
Príspevky: 6
Založený: 30 Nov 2017 10:18 am

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod INRP » 06 Dec 2017 15:22 pm

Narezal by som tam biomolitan od najhrubšieho po jemný bez filtračnej vaty, čerpadlo je v pohode a rastliny ti cichlidy asi zlikviduju keď dáš 2 rôzne substráty tak ti ich premiešaju.
INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Dec 2017 17:43 pm

kulo108
Blade163 ti neodpovedal, ale dal link na posúdenie. Normálnu odpoveď ti dal každý, len ti to nedochádza. Akvárium by malo nielen pôsobiť prírodzene, ale prírodzene by malo byť zariadené.
Akvaristiky si nevšímajme, to je malý biznis a tým, že ľudia kupujú, tak plnia ich účel. My však za nimi do studne skákať nemusíme.
Ver, že jelení paroh v akváriu je ako nerozložená časť zdochliny, tak posúď sám
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod kulo108 » 06 Dec 2017 19:21 pm

INRP Ďakujem. za odpoveď. Majú cicchlidy radšej piesok alebo nejaký jemný štrk ? čo odporučate ? taktiež som videl akvária kde bol iba svetlý štrk a nevidel som že by bol pod tým nejaký substrát a mal tam normálne rastliny. idem sa ešte pospytovať do akvaristiky . ešte si to tu musím riadne preštudovať lebo čím viac to tu čítam tým mám viac otázok :)
I.P. Pavlov -Ja som potreboval iba vedieť či ten paroh nijak neškodí rybám vode atd. a nie na názor estetiky . Ak to rybám neškodí ja to vyskúšam ako to bude vyzerať . ked to bude grc tak to dám preč a je to :)
kulo108
 
Príspevky: 6
Založený: 30 Nov 2017 10:18 am

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod INRP » 06 Dec 2017 20:52 pm

Bracho má pri cichlidach piesok do filtracii k bazénom a pre rastliny dal dozadu štrk a už má ten štrk po celom akváriu a rastliny skoro vytrhane okrem anubiasov . Na tie otázky v akvaristike pozor nie všade robia odborníci vetsinou sú to len predavači.
INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod matus.galan » 07 Dec 2017 01:02 am

Bracho
, on este nepovedal ake cihclidy chce a uz sa mu pise ako keby si presne vedel aky druh z akej casti....
Jaaj.

Kulo108, zaloz si novu temu v skecii moje akvaria s nazavom svojho akva a tam mozes k svojmu akva rozoberat co chce, tak ako to vsetci robime. Takto sa len miesa jedna tema paroha, s filtraciou s pieskom atd...

Dakujem za pochopenie a ak budes pisat vo svojej teme o chichlidach tak aj napis aky druh kedze podmienky su pre rozne druhy rozdielne.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod Jirka Scobak » 07 Dec 2017 17:28 pm

kulo108 napísal:I.P. Pavlov -Ja som potreboval iba vedieť či ten paroh nijak neškodí rybám vode atd. a nie na názor estetiky . Ak to rybám neškodí ja to vyskúšam ako to bude vyzerať . ked to bude grc tak to dám preč a je to :)

A to je něco, co ti asi nikdo neřekne, protože pochybuju, že to u nás někdo zkoušel. Už jen proto, protože zbírat paroží v lese je zakázané, pokud nejsi myslivec.
Osobně bych od toho neočekával mnoho dobrého a nedělal to.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: dekorácia -Paroh z Jeleňa

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Dec 2017 15:39 pm

kulo108 napísal:I.P. Pavlov -Ja som potreboval iba vedieť či ten paroh nijak neškodí rybám vode atd. a nie na názor estetiky . Ak to rybám neškodí ja to vyskúšam ako to bude vyzerať . ked to bude grc tak to dám preč a je to :)


Jelení paroh je organický odpad, takže určite to neutrálne nebude. Použi logické uvažovanie a zistíš, že do akvária to vhodné nieje
Prepáč, myslel som, že ti to dôjde skôr :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.