tropheus



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

tropheus

Odoslaťod Jofo » 12 Feb 2005 00:13 am

Tak táto sa mi zdá, že bude mamina, čo teraz ? Párenie som spozoroval 1.2.2005. mám pripravené 126 l. akvarko. Poradte či preloviť mamku, alebo vybrať rybky a či dokážu v 126 l. nádrži spočiatku nájsť potravu atď atď

gallery/image_page.php?&image_id=3534
Obrázok používateľa
Jofo
 
Príspevky: 18
Obrázky: 3
Založený: 26 Aug 2004 23:37 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: tropheus

Odoslaťod hongi » 29 Apr 2005 16:01 pm

Samsom tieto tropheusy nikdy nechoval ale prelozil by som samicu do mensej nadrze. Urcite by som nevyberal mlade s tlamky aj ked to moze zvacsit ich pocet . je to neprirodzene . nechutny zvyk vacsiny chovatelov.
hongi
 
Príspevky: 926
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: tropheus

Odoslaťod Bob » 29 Apr 2005 16:31 pm

Pri tropheusoch sa samicka nema premiestnovat do inej nadrze ! Tropheusy ziju od mala v hierarchicky usporiadanej skupine a pri preloveni a spatnom navrate samice, by tá, nemusela byt prijata a mohlo by dojst k jej usmrteniu. Doporucuje sa nechat prvy vyter len tak a potom mozes cca. po 3-4 tyzdnoch mlade odobrat. Aj ked sa to niekomu zda drasticke, ale nie je to az take hrozne a pri tropheusoch je to asi jedine riesenie.
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Re: tropheus

Odoslaťod rostratus » 29 Apr 2005 18:46 pm

Presne ako BOB hovori - ma pravdu.
Tropheusy od malicka vytvaraju skupinku. Kazdy clen skupinky ma v nej neake postavenie, takze vie co si moze k inym dovolit. Medzi tieto ryby sa tazko zaclenuju nove ryby. Takze ked samicku odlovis a potom naspat vratis nemusia ju zobrat medzi svoje a budu ju napad.

Moja rada :

Samicku nechaj v spolocnom akvariu, nechaj nech ikry donosi a ked uvidis mlade hned ich odlov do ineho akvaria....
Obrázok používateľa
rostratus
 
Príspevky: 316
Obrázky: 54
Založený: 30 Mar 2005 18:59 pm


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.