prve akva-juwel 240



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

prve akva-juwel 240

Odoslaťod Nexx19 » 15 Dec 2017 21:24 pm

ahojte,

Cca mesiac a pol dozadu som zalozil toto akva+pridaval foto do galerie,kde mi bolo odporucene zalozit si tu temu,aby som sa dozvedel co je v mojom akva zle,kedze je vraj cele zle :D Tak som tu a rad sa poucim :) nehovorim ze som venoval zbieraniu informacii rok,ale urcite som si co to precital o zakladani akvaria a samozrejme nasledne som aj urcite veci nedodrzal :wink:
Zatial sa dari vsetkym rybkam az na 2 kusy ktore neprezili pravdepodobne po transporte a este v ten den som ich nasiel mrtve.Myslim ze ostatnym sa zatial dari.

Akva- Juwel Rio 240 LED-komplet
Co sa tyka rybiek mam tam:
10x neonky
3x mecun
3x black molly
3xgold molly
3x prisavnik
8xpanciernicek
4x Gurama

Parametre vody podla tetra6in1 su v poriadku az na KH ktoru mam vysoku
cca kazdy druhy,treti den pouzivam CO2
naozaj ma zaujima preco su problem tie kamene ktore tam mam+zostava rybiek...viem ze v reale by sa mnohe nestretli v prirode so sebou,ale na to su spolocenske akva,či?
tesim sa na debatu :)
Prílohy
Snímka1.JPG
Nexx19
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 01 Dec 2017 13:56 pm

Reklama

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Seraph » 15 Dec 2017 21:43 pm

Z mojich poznatkov a z toho co mne radili na tomto fore skuseni ludia, vyplyva ze problem by mohlo byt nestabilne co2 t.j. bud pouzivam nonstop alebo vobec, pretoze zevraj kolisajucw hodnoty by mohli privolat stetinku

Co sa estetickej strank tyka, urcite nieco pomenis - popravde kamene sa nepozdavaju ani mne, navyse vyzeraju dost “vapencovo” :)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Nexx19 » 15 Dec 2017 21:53 pm

hej ja som skusal "test octom" a nešumelo nič a kamene boli vyvarene 2x....kupoval som ich priamo v slusnej akvaristike tak tak som myslel ze je to ok.pravdupovediac uz som bol nalomeny ze ich vymenim ked sa tam zacal tvorit zeleny povlak ale zbavil som sa ho nastastie aj ked nie 100% este...moznoze casom ich naozaj vymenim...urcite chcem pridat viac rastliniek este
Nexx19
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 01 Dec 2017 13:56 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod matus.galan » 15 Dec 2017 23:48 pm

Nie je to zle ale podla mna ten kamen je skor pre malawi alebo do morskeho akva. Mozno to bude krajsie neskor ked ich chyti zelena riasa.

Co ale budes mat problem je ten tvoj piesok. Skor ci neskor sa ti ten substrat do toho zamiesa. Nemas to poriadne oddelene. Ked tak tam chcelo urobit kamennu stenu aby to neprepadalo. No uvidis sa ako sa to bude spravat.

Ten bublinkovac by som dal prec, je to zbytocne fakt. Urcite to tu najdes niekolko krat napisane.

Spolocenske akva je fajn ale nesedi to spolu, pozadie, ten koren ci co to je v strede, kamene biele a koralovy vzor, biely piesok...no ale je to tvoje akva takze ak sa to tebe paci je to potom OK :) ja som skor za prirodne.

Drzim palce


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Nexx19 » 16 Dec 2017 00:07 am

Mas pravdu skor sa to asi hodi do malawi,ale ako hovoris mne sa to paci...ten strk mas tiez pravdu panciernicky mu davaju zabrat takze mozno casom biely vyhodim...inak dik:)
Nexx19
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 01 Dec 2017 13:56 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Andrejamazonia » 16 Dec 2017 10:28 am

Vyzera to umelo ,ako keby som na Mesiaci zasadil rastliny ale ak ta chyti akvaristika naplno myslim že všetko pojde von a bude to inač :D inač fajn komplet prečo ho nevyužit lepšie prirodne ako bolo spomenute ked už si tolko študoval :)
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod I.P. Pavlov » 16 Dec 2017 22:23 pm

To som bol ja, čo som písal, že je to celé zle. Akvárium nieje zabehnuté a už sú v ňom ryby. Darmo sa obhajuješ, že sa majú fajn, ono ťa to dobehne len vydrž- Nerozumej mi zle, neprajem to tým rybkám, skôr ma poteší ak prežijú.
Rybiu osádku si zložil podľa vzoru "z každého rožku trošku". Mečúň ti samice "uštve". Samíc musí byť viac, aspoň 5:1
To by si ale musel doplniť i molly a už by si to začal prerybňovať. Tie molly sa ti pokrížia a budeš mať taký mix.
Neoniek by som dal viac, aby z toho vznikol taký kompaktný húfik. Na prisavníky budeš nadávať najviac, potom ako zistíš, že papajú rastlinky. "Zbožňujú" valisneriu aj hygrophilu.
Teraz k tým kameňom, vieš mali by sme sa snažiť čo najviac napodobniť biotop v ktorom dané druhy žijú- Ty máš tam však mix
https://rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena
biotop južná amerika
https://rybicky.net/atlasryb/neonka_obecna
rovnako, ďalej gurama, ázia?!
https://rybicky.net/atlasryb/cichavec_sedy
molly stredná amerika
https://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ ... gold_molly
mečúň Mexiko
https://rybicky.net/atlasryb/mecovka_mexicka_cervena
prisavník južná amerika

https://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_beloskvrnny
pancierníčka si len tipnem

https://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny

Tie guramy :), no to je už na tebe. Biotop teda máš stredná, južná amerika- amazónia
Teraz použijeme googla:
https://sk.roslinyakwariowe.pl/gal%C3%A ... racje.html
potom:
niečo klasickejšie
https://rybicky.net/nadrze/10708
tak môžeš sa inšpirovať aj tu:
https://sk.pinterest.com/search/pins/?r ... &term_meta[]=fish%7Cautocomplete%7Cundefined&term_meta[]=south%7Cautocomplete%7Cundefined&term_meta[]=america%7Cautocomplete%7Cundefined
Tie kamene tam pôsobia ako päsť na oku, bez urážky
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Nexx19 » 16 Dec 2017 23:44 pm

Ja som mal povodne v plane cisto rastlinne akva s nejakym korenom a mozno par inych kamienkov ale isli sme do toho spolu snpriatelkou:D nie ze by som sa na to vyhovaral...tak isto som si cital ze akvaristi nemaju moc radi taketo "mix akva" a su za dodrziavanie urxiteho biotopu...ja si zas na druhu stranu myslim ze tie rybky boli odchovane v bohvieakej nadrzi takze im to bude koniec koncov jedno....ale moznoze casom ho cele prerobim na viac prirodne(aj ked v nom neni nic umele)-teda viac podobne urcitemu biotopu...momentalne sa mi to paci ako to je:)ale dik za linky a info.Nepochybujem ze sa vyznas,takze si urcite rady vezmem k srdcu:).
Mal by som taku otazku.Ty by si ako poriesil zostavu rybiek do 240l akva?
Nexx19
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 01 Dec 2017 13:56 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod robeno27 » 17 Dec 2017 00:03 am

S tými kameňmi to nie je ono. Sú velmi výrazné. A tiež by som tipoval že by šumeli. Odporučil by som len 1 druh kameňov, ty máš tuším 3 čo som napočítal aj s tým veľkým v strede. Pre mňa najestetickejšia kombinácia je korene + rastliny. Ja mám aj pár kameňov z Váhu ale len na podopieranie koreňa. čo sa týka rýb, mám zhruba podobnú velkosť akva, môžem odporučiť moje:
popondeta furcata, paracheirodon innesi, neoheterandria elegans, boraras uropthalmoides, stiphodon Undio blue, corydoras sterbai, corydoras venezuela black a krevetky. Samozrejme závisí od každého vkusu, niekto má rád väčšie ryby, mne sa viac páčia veľké húfy malých rýb.
Obrázok používateľa
robeno27
 
Príspevky: 117
Obrázky: 10
Založený: 26 Máj 2011 21:45 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Hora » 17 Dec 2017 09:36 am

Nexx19 napísal:.momentalne sa mi to paci ako to je:)

To je dobre,je to tvoje akvarium,vyskladal si na zaciatok dobry objem,ziadne gycove dzbany a lodky.Ak kamen naozaj nereaguje s octom a neovplyvni hodnoty vody,rob podla seba a nenechaj sa manipulovat.Aj ked si porobil hrube kiksy,ale isiel si do velkeho akvaria,co je tvoje +.O nejakom prihnojovani nepomyslaj,tvoje ryby daju rastlinam dost zivin,caka ta normalne vyvojove riasove obdobie za chvilu,nesnaz sa potlacat ziadnu chemiou,jedinu vec,ktoru by som zmenil je zrusit vzduchovanie a netreba liat tekuty uhlik,ten pocet ryb vyprodukuje dost oxidu pre rastliny.Rastliny fajn okrem cervenych druhov,tie az casom,kym sa okreses. :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Hora » 17 Dec 2017 11:41 am

Este tolko,ze nemas potrebne kupovat testy vody,preto chapem tie pasikove.Pocitas o nich mnoho,no na tvoje podmienky informativne postacuju.Chcem len povedat,ze Tetra je najhorsia kvalita vysledku v tychto druhoch testu a ak budes chciet po vyuziti dalsie,tak urcite jbl pasik pouzivaj.Je ,,presnejsi",skor upozorni na zvysene no2,no3 a ma najlepsiu stupnicu,stale v tolerancii + - ,no zhruba prezradi hodnoty vody.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Dec 2017 23:07 pm

Nexx19 napísal:Ja som mal povodne v plane cisto rastlinne akva s nejakym korenom a mozno par inych kamienkov ale isli sme do toho spolu snpriatelkou:D nie ze by som sa na to vyhovaral...tak isto som si cital ze akvaristi nemaju moc radi taketo .....
Mal by som taku otazku.Ty by si ako poriesil zostavu rybiek do 240l akva?


To nie akvaristi "nemajú moc radi" to je o tom, že ti každý píše ako predísť zbytočným "nehodám" Na kamene naráža každý, to preto, aby ti neodišli rastliny. Tieto kamene (som o tom presvedčený) obsahujú vápenec a vápenec robí prostredie nevhodné pre druhy rybičiek, ktoré máš a rovnako vápenec neprospeje rastlinkám. Dlho nepotrvá a odpáli rastlinkám koreňový systém.
Snažíme ťa pred tým vystríhať a ak by som ti neprial, tak by som ti poradil dať tam ešte viac kameňov......
Teraz k druhej časti otázky:
Väčšina akvaristov sa snaží vyplniť akvárium následovne. Voda v akváriu od dna až po vrch sa dá nazvať, resp. nazývame to "vodný stĺpec" Sú druhy rýb, ktoré sa najviac zdržujú vo vrchnej časti akvária-vodného stĺpca, iné zase obývajú stred vodného stĺpca a samozrejme sú rybky, ktoré väčšinu času trávia na dne vodného stĺpca. Vyzerá to zložito, ale je to jednoduché.
Tu ide o to, aby sme podľa druhu "obsadili" celé akvárium, teda spomínaný vodný stĺpec. Teraz k podstate:
V hornej časti akvária sa najviac vyskytujú živorodky, mečúň, plata, gupka, molly.....
V strednej časti sú to tetry, mrenky, borarasky......
No a v spodnej časti sú to pancierničky.
Toto je vzorec (nie povinný), no rybky takto dokážu spokojne naživať, bez stresu, rovnako sa ujde krmivo každému, niečo skonzumujú z hladiny živorodky a to, čo padá zachytávajú v strede tetry, mrenky.... a pancierničky poupratujú dno. Zaistíš si týmto spôsobom i hygienu. Krmivo sa tak nerozkladá, ono totiž nedbytočné krmivo vie narobiť šarapatu v akváriu.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod vincent van gogh » 19 Dec 2017 10:31 am

@Nexx19 : Mne ked niekto radí, zvyknem sa pozriet na jeho prezentáciu. Že ako to má on/ona ,inšpirovat sa, poučit sa...Tak sa pozri na prezentáciu toho, kto tvrdí, že máš všetko zle.
pavlov splieta, že máš všetko zle. Este lamentuje a narieka .Takto : :cry: :oops: Všetko zle, no najme ryby...
I.P. Pavlov napísal:... vieš mali by sme sa snažiť čo najviac napodobniť biotop v ktorom dané druhy žijú- Ty máš tam však mix



Zistiš, že pavlov nemá žiadnu prezentáciu. Iba pár nekvalitných fotiek v osobnej galérii. A tam uvidíš rybu z Azie, vedla ryby z Ameriky. Rastliny : mix.

A potom ti tvrdí, že by si mal obsadit vodný stlpec a to najlepšie tak, že mixom. Ikernaté sa živorodými, Stredná Amerika s Amazonkou a s Aziou.. :lol:
_____________________________________________

Ak máš toto prvé akvarium, tak je možné, že budeš mat aj dalšie. A kedže sa človek učí celý ťživot,takže dalšie akva budú lepšie a lepšie. Možno už si urobil prerábky, doplnil rastliny, bilely piesok vyhodil. Možno aj tie šutre si nahradil. V každom prípade sa mi osvedčilo jedno : neponáhlat sa.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Dec 2017 14:40 pm

@Nexx19
Priebežne v témach prikladám aktuálne fotky mojich akvárií, takže sa určite s nimi pri čítaní tém zoznámiš a posúdiš. To, na čo poukazuje skrachovaný maliar nadomnou je už minulosť a sú to akvária zo základnej školy, ktoré som bol ochotný spravovať. To však podstatné nieje.
Moje príspevky ber ako radu, nie príkaz, či výhradu.
Vieš ak je tu niekto lepší tak spomínaný pán to nevie prežuť a riadi sa hesla "keď chceš psa byť, palicu si nájdeš" :)
Výrok " všetko zle no najme ryby" správne je "najmä" je jeho i s gramatickým podpisom.
Som rád, že si si založil tému, svoju, o to mi šlo, tu dôjdeme k pozitívnemu výsledku a ten je dôležitý.
Nenechaj si ju pokaziť príspevkami ako tento nad mojim. Osobné veci sem nepatria a pri troške inteligencií to dôjde každému, iba ak sú výnimky :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Nexx19 » 19 Dec 2017 17:08 pm

Chlapi pohodicka:)z kazdeho prispevku si beriem nieco a neberem to nijako v zlom.Vsimam si ze vo vela temach si ludia pytaju rady a potom ked dostanu aj kusok kritiky tak ju nevedia prijat(aj ked niekedy ti co radia mozu ubrat) a tema straca zmysel a ludia s hadaju:D
Nexx19
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 01 Dec 2017 13:56 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Hora » 19 Dec 2017 17:14 pm

I.P. Pavlov napísal:Na kamene naráža každý, to preto, aby ti neodišli rastliny. Tieto kamene (som o tom presvedčený) obsahujú vápenec a vápenec robí prostredie nevhodné pre druhy rybičiek, ktoré máš a rovnako vápenec neprospeje rastlinkám. Dlho nepotrvá a odpáli rastlinkám koreňový systém.

Valisnéria,Hygrophila znesie lepšie tvrdšiu vodu a aj prosperuje lepšie než v okysličovanej vode.
On CO2 nepoužíva a hoci skúšal ocot a ten nezareagoval a vápenec bude kameň obsahovať(aj ja verím,že áno),tak pri neupravovanej vode rovno z vodovodu nebude žiadny scénar odpálenia rastlín.Možno,čo je posadené ako kobercovka resp. červené druhy budú mať nevhodné prostredie a dajú sa nahradiť Egeriou,Ceratophylom a pod.Ryby okrem Tetier neonových znesú tvrdšiu vodu a vyššie pH.
Nexx-Ináč je ešte možnosť na uistenie s HCl pokvapkať kameň a tam sa musí prejaviť vápnik v zložení.No to v prípade,že by si chcel robiť úpravy vody a začal používať stabilne co2 a kamene obsahovali vápenec,tam bude problém naisto,lebo v prítomnosti trvalo kyslej vody dochádza k rýchlemu rozpúšťaniu.Sleduj si zmeny GH pri meraniach a meraj vodu pred výmenami,nie po.
A ešte to vysoké KH je v čom zlé?
OT:V 30l necočkovanom akváriu mám Mironekuton a sépiovú kosť ako zdroj vápnika pre krevetky a aj tak sa dvihne pH zo 7,4 na 8,1,GH z 8 na 12dGH a dosť.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod vincent van gogh » 19 Dec 2017 19:56 pm

Nexx19 napísal:...z kazdeho prispevku si beriem nieco a neberem to nijako v zlom.Vsimam si ze vo vela temach si ludia pytaju rady a potom ked dostanu aj kusok kritiky tak ju nevedia prijat(aj ked niekedy ti co radia mozu ubrat)...

Dobre na to ideš. Nech ti ten optimizmus vydrží..
Mohol by si dat viac fotiek. Deataily a tak.
_________________________
OT :
pavlov : Pobavil si ma. Hujer zas nesklamal.... :lol:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Dec 2017 21:26 pm

@ Vincent Ja chápem, že ako nasadený provokatér si robíš svoju prácu a robíš ju dobre :) Skús aj niečo, čo prináša úžitok
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Dec 2017 21:30 pm

@Hora stačí sa pozerať, pozri sa na obrázok a všimni si Althenatheru. U nej je to evidentné. Viem, že tu spomínal aj púšťanie farieb.
Zopakujem (to už robím pravideľne), počkáme na vývoj, teda ako to bude o mesiac, možno už po novom roku, škoda.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Hora » 20 Dec 2017 13:20 pm

I.P. Pavlov napísal:@Hora stačí sa pozerať, pozri sa na obrázok a všimni si Althenatheru. U nej je to evidentné. Viem, že tu spomínal aj púšťanie farieb.
Zopakujem (to už robím pravideľne), počkáme na vývoj, teda ako to bude o mesiac, možno už po novom roku, škoda.

ty čakaj,ja nie som pesimista :?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Dec 2017 22:02 pm

to nezáleží od nás, čas akváriu plynie aj bez nás, ja som realista
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Nexx19 » 21 Dec 2017 12:49 pm

zatial rastlinky vyzeraju takto:)alternathera sa tusim dava dokopy pomalicky,aj nove listky vyrastaju a tie uz vyzeraju schopnejsie...tie starsie su otrasne,asi ich aj postriham trošku
Prílohy
Bez názvu2.jpg
Bez názvu1.jpg
Bez názvu.jpg
Nexx19
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 01 Dec 2017 13:56 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Nexx19 » 21 Dec 2017 12:50 pm

...
Prílohy
Bez názvu4.jpg
Bez názvu3.jpg
Nexx19
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 01 Dec 2017 13:56 pm

Re: prve akva-juwel 240

Odoslaťod Nexx19 » 21 Dec 2017 12:52 pm

...
Prílohy
5.jpg
Nexx19
 
Príspevky: 16
Obrázky: 2
Založený: 01 Dec 2017 13:56 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.