Diversa startup 80 112l LED



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Akva35 » 20 Dec 2017 19:09 pm

Ahojte tak na začiatok som úplná začiatočníčka a pred 8 dňami som začala zabiehať svoje prvé akvárko. Kúpila som si setovku aj keď sa teraz dozvedám, že to nieje bohviečo ale tak snáď vydrží. Použila som substrát od tetry na to išiel štrk.
Rastlinky som sa snažila kúpiť rýchlorastúce a nenáročné na vodu aj na svetlo. Mám Egeria densa, Vallisneria australis, Hygrophilla corymbosa, Cryptocoryne wendtii, Anubias barteri var. nana gold, Aponogeton madagascariensis. O poslednej menovanej som sa doma dočítala, že nieje až tak nenáročná ale zatiaľ sa jej darí. Plánujem ešte pár rastliniek dokúpiť. Bála som sa nasadiť všetko naraz že to vyhynie :? vdakabohu sa im pekne darí.
Koreň v akvárku zatiaľ pláva tak som ho zaťažila hrnčekom :o :o :o viem, že ma asi vysmejete ale funguje to.
Mám aj prvého obyvateľa slimáčika ktorý sa prepašoval na niektorej rastline, myslím, že to bude Levatka ostrá.
Filter mám claro 1000 viem, že to nieje bohviečo chystám sa kúpiť niečo lepšie ale rada vy som využila tento aspoň prvý mesiac alebo 2. Nastavila som ho aby robil čo najmenší prúd ale pritom čeril hladinu.
Osvetlenie je LED a set aj obsahoval ohrievacie teliesko ktoré som nastavila na 23°C.
Svietim zatiaľ cca 6 hodín denne ale chcem predlžovať na 10.
Pri zakladaní som tam dala chémiu ktorú mi poradili konkrétne sera aquatan, sera bio nitrivec a tekuté CO2.

Otázky:
1 Tú chémiu na viazanie chlóru a tažkých kovov a nitrifikačné baktérie bude potrebné dopĺňať každý týždeň pri výmene 1/3 vody?
2 Kedy prvý krát vyčistiť filter? (viem že v akvárkovej vode)
3 Je potrebné CO2 každý týždeň pre rastliny?
4 Aké rybičky by ste navrhovali? Viem, že by som chcela niečo drobné neonky + niečo. Ako by ste to nakombinovali aj s počtom kusov?

Ďakujem zatiaľ za všetky postrehy rada sa priučím aby mi akvárium fungovalo ako má :D
Prílohy
25592855_10212456456300013_2122314389_o.jpg
25624496_10212456456700023_1472128784_o.jpg
Akva 1.jpg
Akva35
 
Príspevky: 9
Založený: 20 Dec 2017 11:16 am

Reklama

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Hora » 20 Dec 2017 22:27 pm

Akva35 napísal:Aponogeton madagascariensis. O poslednej menovanej som sa doma dočítala, že nieje až tak nenáročná ale zatiaľ sa jej darí.

To je výzva.
Sú dva druhy madagaskarských madagascariensis a henkelianus.
Obidva majú dierované listy,prvý nerovnomerne a druhý ako banánové listy.
Prvý je jeden z najnáročnejších rastlín celkovo,henkelianus menej,no tvoje nové nevyzreté dno im nebude vyhovovať.
Ak chceš Aponogetony,tak radšej hľuzu ulvaceus alebo crispus,boivinianus sú nenáročnejšie.Stále však platí staršie dno a dostatočná výška substrátu.
aponogeton-vegetacne-obdobie-t10228-48.html
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Dec 2017 22:33 pm

Gratulujem! Tak ovládaš skoro všetko, je to tu vzácnosť, preto chválim :)
Slimáčik je v pohode, nechaj ho, bude ti robiť úžitok. Filter budeš musieť lepší, to je pravda. Tú chémiu už nedávaj, nitrivec je v poriadku a ostatok si uskladni a použiješ v prípade potreby, napr. choroba rýb, nežiadúci predmet v akváriu a pod. Meň však týždenne tretinu vody. Niečo na čítanie: klik
https://sk.aqua-fish.net/clanky/akvariove-bakterie
http://slavino.sk/rozne/akvaristika/met ... stlin.html
hádam na začiatok stačí, držím palce!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Akva35 » 21 Dec 2017 00:23 am

Jeeeda ďakujem pekne čakala som skôr dáku kritiku :) Linky si preštudujem ďakujem.
Aponogeton zatiaľ rastie a dosť rýchlo tak sa celkom aj čudujem. Uvidím do kedy vydrží.
Akva35
 
Príspevky: 9
Založený: 20 Dec 2017 11:16 am

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Hora » 21 Dec 2017 00:57 am

Na fotke ho nie je vidieť,je to ale rastlina,ktorá potrebuje po vegetácii oddych a je ho nutné vyberať na pár týždňov z akvária von.Je to popísané v tej téme o Aponogetonoch,kedy nastane ten správny čas,keď by sa mu zázračne darilo v tvojom akváriu.Teraz je hľúza nadopovaná živinami,po vyčerpaní je dosť pravdepodobné,že odumrie a mriežky sú často obaľované riasami,čo ťa v najbližších dňoch neminie a je to normálny jav v novozaloženom akváriu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod kocur_82 » 21 Dec 2017 06:51 am

ja by som ešte dodal, že tých rastliniek je v Tvojom akváriu dosť málo, ja by som ich tam dal pokojne aj 2x toľko, uľahčí Ti to zábeh akvária a celkovo navodenie určitej rovnováhy.
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Akva35 » 22 Dec 2017 20:40 pm

Ahojte tak dokupila som rastlinky konkretne Ludwigia repens a Echinodorus green chamaleon xxl o tej druhej som članok nenašla ale snaď nebude nejaka naročna a bude sa jej dariť. Slimačik je nezvestny už 2 dni som ho nevidela tak dufam že sa len skryva. Začinam rozmýšlat ake rybky budem do buducna kupovať. Čo tak kombinacia modra neonka 10ks, tetra červenohlava, tetra ohniva? Možu byt pokope? Čo odporúčate ako čističa pancierničky alebo slimaky? Prisavnika nechcem.
Prílohy
26024532_1708308815905813_295961446_o.jpg
Akva35
 
Príspevky: 9
Založený: 20 Dec 2017 11:16 am

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Hora » 23 Dec 2017 21:12 pm

Akva35 napísal:Čo tak kombinacia modra neonka 10ks, tetra červenohlava, tetra ohniva?

otvor si tri okná a daj
Tetra červenohlavá
Tetra Bleherová
Tetra červenoústa
a vidíš tri rovnaké rybky,ktoré chceš,ale len jedna je vhodná,pretože je odolnejšia na neupravovaný chemizmus vody a to červenoústa.Pozeraj v obchode,ktorú kupuješ.Skúšal som podobne ostatné,no vydržali vzhľadom na pH krátko (to som bol podobne v začiatkoch).
Na dno jednoznačne pancierníkov,slimák sa im nevyrovná v prataní.
A já by tam ešte dosadil niečo.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod I.P. Pavlov » 25 Dec 2017 11:35 am

S tými n modrými neonkami uvažuješ správne. Tu ti prihadzujem pomôcku pre lepšiu predstavivosť:
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Podrobnejšie tu:
https://rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
https://rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
ak by ti niekto núkal medenú (ktorá sa dá zameniť s touto) tak neber, to je riadná potvora!
Ak mrenky, tak táto je veľmi milá a krásna:
https://rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
Na dno ako radí Hora, i keď to dno je dosť hrubé pre pancierníčkov, mal som niekedy STERBAI, kuk:
https://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_sterbuv
Tak šťastný výber!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod snajprik » 26 Dec 2017 00:09 am

Osobne doporučujem tetry ohnive, sú to fakt nádherne čulé rybky, možno i krajšie ako neónky, v akvaristike mi bolo ľúto pána čo ich lovil s akva, sú to riadne mrštné a vybite potvorky cca 10 minút ich lovil :lol:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod matus.galan » 27 Dec 2017 01:40 am

Tetra ohnaiva je super ale ak nemas dobre podmienky bude placha a nebudes mat z nej ziadnu radost. Viem o com pisem, mam ich doma dva roky a az v poslednom skejpe sa mi podarilo vytvorit posmienky tak,ze sa prestali bat a konecne si ich uzivam.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Akva35 » 27 Dec 2017 11:33 am

Ahojte vyskytol sa mi problem s rastlinkami. Všimla som si to na 2 zatial. Z lístkov akoby sa stracala zelena farba a priesvitnejú na čo potom odpadávaju. Svietim už 10 hodin. Anubias egeria aj ostatne rastlinky vyzeraju v pohode zatal. Treba im nejake hnojivko? 3 tyždne boli v pohode len teraz toto :-/
Akva35
 
Príspevky: 9
Založený: 20 Dec 2017 11:16 am

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod I.P. Pavlov » 27 Dec 2017 15:59 pm

Tak menej svieť, to je prvá pomoc, veľa svetla-málo živín= tento výsledok. Je ťažko určiť presne čo im chýba,najskôr mikro prvky

Mikro-prvky
Mikro-prvky, nazývané aj stopové prvky, pretože ich potreba je mikro. Avšak ich nízka potreba nijako neznižuje ich dôležitosť a ak chýbajú, môže to mať veľký dopad na zdravie rastlín.

Prvok Popis
Železo (Fe) pomáha s vytváraním chlorofylu, má teda vplyv na fotosyntézu a najčestejšie v nádrži chýba
Bór (B) má vplyv na schopnosť rastlín prijímať živiny
Meď (Cu) pomáha s rozmnožovaním a metabolizmom koreňov
Chlór (Cl) pomáha s metabolizmom rastlín
Mangán (Mn) jeho úlohou je pomáhať so spracovaním uhľohydrátov a dusíka
Molybdén (Mo) podieľa sa na spracovaní dusíka Zinok(Zn) pomáha s využitím uhľohydrátov a reguluje produkciu cukrov
I mikro-prvky sa môžu odstať do akvária prirodzenou cestou, napríklad pri výmene vody alebo ako obsah podávaného krmiva.





citácia z :
http://slavino.sk/rozne/akvaristika/met ... stlin.html

apropó: meniť často 1/3 vody, to pomôže rovnako
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod newsted » 27 Dec 2017 18:08 pm

Egeria a Valisneria ti vplyvom tekuteho CO2 pravdepodobne casom odhniju.
Ak si zaciatocnik tak si mozes kupit komplexne hnojivo (napr profito). Nestaci len svietit a pridavat CO2.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Hora » 27 Dec 2017 18:54 pm

Akva35 napísal:Treba im nejake hnojivko?

I.P. Pavlov napísal:Mikro-prvky
Mikro-prvky, nazývané aj stopové prvky, pretože ich potreba je mikro. Avšak ich nízka potreba nijako neznižuje ich dôležitosť a ak chýbajú, môže to mať veľký dopad na zdravie rastlín.

Prvok Popis
Železo (Fe) pomáha s vytváraním chlorofylu, má teda vplyv na fotosyntézu a najčestejšie v nádrži chýba
Bór (B) má vplyv na schopnosť rastlín prijímať živiny
Meď (Cu) pomáha s rozmnožovaním a metabolizmom koreňov
Chlór (Cl) pomáha s metabolizmom rastlín
Mangán (Mn) jeho úlohou je pomáhať so spracovaním uhľohydrátov a dusíka
Molybdén (Mo) podieľa sa na spracovaní dusíka Zinok(Zn) pomáha s využitím uhľohydrátov a reguluje produkciu cukrov
I mikro-prvky sa môžu odstať do akvária prirodzenou cestou, napríklad pri výmene vody alebo ako obsah podávaného krmiva.

Toto jej načo bude čítať,pre ňu nehodnotná informácia,vôbec na nič jej to nepomôže a ten článok je v časti metódy hnojenia pri železe nedostatočne rozpísaný u dávkovania a rozrábania.To má najlepšie rozpísané .akvazahrada.sk v ponuke sypkých hnojív k PMDD,PPS,PPS pro,EI.Rovno si môže kúpiť to Profito alebo Bioflor a rozumne,menej oproti návodu kvapnúť.

newsted napísal:Egeria a Valisneria ti vplyvom tekuteho CO2 pravdepodobne casom odhniju.

Pri tekutom uhlíku pôjde medzi prvými Aponogeton,práve u tejto rastliny je doporučované nepoužívať tekuté CO2.

A k otázke.Akvárium je týždeň staré,rastliny sa adaptujú a menia emerzné listy na submerzné.Ak vyháňajú ale nové,zdravé výhonky,tak je to v poriadku,normálna vec,ak sú priesvitné aj nové,tak jemne prihnojiť,lebo zatiaľ nie sú žiadne ryby.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod I.P. Pavlov » 27 Dec 2017 21:27 pm

Hora napísal:Toto jej načo bude čítať,pre ňu nehodnotná informácia,vôbec na nič jej to nepomôže a ten článok je v časti metódy hnojenia pri železe nedostatočne rozpísaný u dávkovania a rozrábania.To má najlepšie rozpísané .akvazahrada.sk v ponuke sypkých hnojív k PMDD,PPS,PPS pro,EI.Rovno si môže kúpiť to Profito alebo Bioflor a rozumne,menej oproti návodu kvapnúť.

Ja sa nestačím čudovať :shock: to ty ako vieš? Prečo ju podceňuješ? A nakoniec, prečo hovoríš za ňu? Trpí snáď niečím o čom neviem?
No a teraz, prečítaj si (v mojom príspevku), že som tam vložil citáciu z článku a doložil som link na celý článok, resp. stránku.
Ja neviem prečo si osobuješ názor, že len tvoje rady sú univerzálne a najlepšie. Je čas sa zamyslieť :pivo:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Hora » 27 Dec 2017 22:21 pm

Zase si nepochopil,ja som mal na mysli prave ten linknuty clanok.
Ak napise,ze je uplna zaciatocnicka,tak to nie je podcenovanie a odpovedal som po lopate,ziadne kopiringy narocnejsieho rozboru,ci nutne vlozenie prispevku,aby som si splnil denny 6,7,8 prispevkovy limit.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod I.P. Pavlov » 27 Dec 2017 22:44 pm

Ty vieš o čom hovorím a vieš, že ak posunieš link na celú stránku tak to nieje"copiring" a vieš, že ja na rozdiel od teba mám limity vieš kde. To píše každý keď mu dôjdú argumenty.
Smutné je, že čo som si do teraz myslel sa ukázalo ako pravda
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Hora » 28 Dec 2017 01:20 am

Neviem o čom hovoríš,kam smeruješ a to viem akvaristické možnosti posúdiť lepšie ako Akva35.
Tvoje niekedy pre mňa prázdne,občas predpotopné myšlienky chápeš len ty sám.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Dec 2017 17:20 pm

Nebudem už na teba reagovať, vraví sa "múdrejší ustúpi" urob mi rovnakú láskavosť. Je neuveriteľné ako si sa zmenil. Prečítaj si svoje prvé príspevky a pochopíš.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Dec 2017 17:27 pm

@Akva35 verím, že ty na rozdiel klikneš na odkaz(link), ktorý som ti posunul, citáciou som ti naznačil, že to bude pravdepodobne nedostatkom mikroprvkov. No a pre lepšiu orientáciu
Prílohy
rs1vn.png
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Jetto » 04 Jan 2018 10:19 am

Dobry den vam prajem. Rozmyslam nad tymto akva. Chcel som sa opytat co nan hovorite. Jedna sa mi hlavne o to osvetlenie. Filtraciu by som vymenil npr za akva nova ncf1000.
Jetto
 
Príspevky: 4
Obrázky: 0
Založený: 06 Mar 2017 13:48 pm

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod Akva35 » 04 Jan 2018 11:39 am

Ja som s akva spokojná zatiaľ. Mám variantu s Led osvetlením a rastlinkám zatiaľ vyhovuje. Mám samozrejme menej náročné druhy, neviem ako by sa darilo tým náročnejším. Filter som menila aj ja minulý týždeň lebo ten pôvodný bol hrozný. Ja som kúpila fluval a zatial som spokojná. Zaleží na tom samozrejme na akej úrovni sa tej akvaristike plánujete venovať...
Akva35
 
Príspevky: 9
Založený: 20 Dec 2017 11:16 am

Re: Diversa startup 80 112l LED

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Jan 2018 22:22 pm

Jetto napísal:Dobry den vam prajem. Rozmyslam nad tymto akva. Chcel som sa opytat co nan hovorite. Jedna sa mi hlavne o to osvetlenie. Filtraciu by som vymenil npr za akva nova ncf1000.

Pozri si pri tom filtri aký má prietok, ak je to 1000L/hod, tak to bude moc
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.