Cim krmite mlade ryby?



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Cim krmite mlade ryby

Odoslaťod Baloghi » 28 Apr 2005 12:44 pm

Ja chodim cyklopy chytat takze ti moc nepomozem.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Cim krmite mlade ryby

Odoslaťod Ivans » 02 Máj 2005 12:19 pm

barky napísal:Preco by mala byt artemia pre gupky luxusom ??? Ja ju bezne pouzivam a je to podla mna nenahraditelne krmivo. Samozrejme ak nemame k dispozicii zivy cyklop.


prepocitaj si spotrebu krmiva na cenu rybky a si doma....
Obrázok používateľa
Ivans
 
Príspevky: 110
Obrázky: 18
Založený: 26 Jan 2004 14:41 pm
Bydlisko: ZVOLEN

Re: Cim krmite mlade ryby

Odoslaťod skala » 02 Máj 2005 12:37 pm

ivans, prepocitaj si krasu barkyho cervenych gupiek a nebudes doma, ale vo svete ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Cim krmite mlade ryby

Odoslaťod SoRex » 02 Máj 2005 13:06 pm

Ivans napísal:prepocitaj si spotrebu krmiva na cenu rybky a si doma....

Myslím, že tak docela nedomýšlíš svoje slova :wink: a hned Ti nabídnu 3 aspekty, které to dokazují:
1/ jde o hobby, které je prakticky vždy ztrátové a zvláště u chovu živých organizmů bychom měli dbát na to, aby se našim chovancům dostávalo to nejlepší - a tím artemie bezesporu jsou. Přepočítávat cenu krmení na cenu ryby je pro neprofesionála hloupost. Ale uznávám, že tento argument nemusí být silný.
2/ artemií krmím každý den zhruba 200 drobných ryb (nejsou to přímo paví očka, ale jde také o živorodky) a 1 balení (zhruba litr) mi vydrží asi 1,5 roku. Prostá matematika dokazuje, že to nijak drahé krmení není. Pravda, je to vyšší počáteční investice, ale koupím-li si TetraMin na 1,5 roku dopředu tak se mi taky protočí oči.
3/ zakrmí-li se mláďata včas artemií, začnou velmi rychle růst a je možno celkem brzy přejít na jinou (třeba umělou) potravu. Pokud budou mít od začátku jen umělou (třebas by to byl vynikající TetraMin), porostou pomalu. Pokud bych se chovem ryb živil (jako že ne), potřeboval bych je rychle vykrmit a poslat dál, ne se trápit s pomalu rostoucími kusy o třetinu doby déle (tu 1/3 jsem si nevymyslel, ten údaj mám od profesionálů), čímž by se mi cena ryby docela významně zvýšila.

Barky chová špičková paví očka také díky včasnému zakrmení mláďat líhnutou artemií.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Cim krmite mlade ryby

Odoslaťod barky » 02 Máj 2005 13:43 pm

Sorex, sam by som nenapisal lepsie argumenty, preco krmit artemiou.

Co sa tyka tych spickovych gupiek, dakujem za poklonu, ale sam sa pokladam este za velkeho ucna, ale raz snad ak sa bude nadalej darit a gupky budu rovnako krasne rast vdaka tej drahej artemii, tak sa nejakym titulom pochvalim.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Cim krmite mlade ryby

Odoslaťod Ivans » 05 Máj 2005 14:47 pm

3/ zakrmí-li se mláďata včas artemií, začnou velmi rychle růst a je možno celkem brzy přejít na jinou (třeba umělou) potravu. Pokud budou mít od začátku jen umělou (třebas by to byl vynikající TetraMin), porostou pomalu. Pokud bych se chovem ryb živil (jako že ne), potřeboval bych je rychle vykrmit a poslat dál, ne se trápit s pomalu rostoucími kusy o třetinu doby déle (tu 1/3 jsem si nevymyslel, ten údaj mám od profesionálů), čímž by se mi cena ryby docela významně zvýšila.

Skus pozorne čítať........

Ja som nenapísal, že nekŕmiť artémiou, alebo že treba kŕmiť suchou potravou. Len som chcel upozorniť na drobnosť ako je cena artémie a že sú aj iné LACNEJŠIE a tak isto kvalitné druhy živej potravy...... :wink:

A nech sa darí gubkám na večné veky......... česť
Obrázok používateľa
Ivans
 
Príspevky: 110
Obrázky: 18
Založený: 26 Jan 2004 14:41 pm
Bydlisko: ZVOLEN

Re: Cim krmite mlade ryby

Odoslaťod SoRex » 05 Máj 2005 15:30 pm

Ivans napísal:Skus pozorne čítať........
...Len som chcel upozorniť na drobnosť ako je cena artémie a že sú aj iné LACNEJŠIE a tak isto kvalitné druhy živej potravy...... :wink:

Pro jistotu jsem si to přečetl ještě jednou a velmi pozorně, ale neobjevil jsem rozpor. I kdybych místo termínu "umělá", vyjmenoval "mikru, grindal, alebo rupicu a nasledne srdce", stále platí vše, co jsem napsal. Ve finále je cena ryby, v mládí včas zakrmené artemií, nižší. Prostě proto, že přijímá lépe potravu a roste rychleji. Sníží se náklady na její delší krmení, na energii (teplo, filtr, vzduch), nebude blokovat prostor v akváriu, atd.

Rozhodně nesouhlasím, že pro gupky (a k těm směřoval náš společný příspěvek) existuje k artemii odpovídající alternativa v podobě mikry (ty jsou pro jikernatý plůdek), grindalu, či roupic.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Cim krmite mlade ryby?

Odoslaťod skala » 06 Máj 2005 08:26 am

Pridam nazor. V chovniach sa casto setri na energiach, na krmivach. Ale nevidel som nikoho, kto by v nich setril na artemii sposobom, ze by ju nekupoval.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Cim krmite mlade ryby

Odoslaťod Ivans » 06 Máj 2005 12:40 pm

SoRex napísal:
Ivans napísal:Skus pozorne čítať........
...Len som chcel upozorniť na drobnosť ako je cena artémie a že sú aj iné LACNEJŠIE a tak isto kvalitné druhy živej potravy...... :wink:

Pro jistotu jsem si to přečetl ještě jednou a velmi pozorně, ale neobjevil jsem rozpor. I kdybych místo termínu "umělá", vyjmenoval "mikru, grindal, alebo rupicu a nasledne srdce", stále platí vše, co jsem napsal. Ve finále je cena ryby, v mládí včas zakrmené artemií, nižší. Prostě proto, že přijímá lépe potravu a roste rychleji. Sníží se náklady na její delší krmení, na energii (teplo, filtr, vzduch), nebude blokovat prostor v akváriu, atd.

Rozhodně nesouhlasím, že pro gupky (a k těm směřoval náš společný příspěvek) existuje k artemii odpovídající alternativa v podobě mikry (ty jsou pro jikernatý plůdek), grindalu, či roupic.


je to tvoj názor a ja ti ho neberiem...

.. len by ma zujímalo či si úž vyskúšal grindal, alebo rupice... :wink:
Obrázok používateľa
Ivans
 
Príspevky: 110
Obrázky: 18
Založený: 26 Jan 2004 14:41 pm
Bydlisko: ZVOLEN

Re: Cim krmite mlade ryby

Odoslaťod SoRex » 06 Máj 2005 13:10 pm

Ivans napísal:je to tvoj názor a ja ti ho neberiem...

Asi by se Ti to ani nepodařilo - venkoncem to není jen můj názor...

Ivans napísal:.. len by ma zujímalo či si úž vyskúšal grindal, alebo rupice... :wink:

No, víš, za tu dobu, co "dělám" akvaristiku, je jen málo věcí, které jsem nevyzkoušel. 8)
Pro tyto účely není grindal moc vhodný, protože aktivně neplave a klesá ke dnu, odkud jej potěr hůře přijímá. Roupice jsou dost velké, takže pro mláďata jsou také nevhodné. Jimi krmené dospívající ryby (chovám živorodky), nijak překotně nerostou a výrazně ztrácejí na plodnosti.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Cim krmite mlade ryby

Odoslaťod tiger » 06 Máj 2005 15:19 pm

skala napísal:ivans, prepocitaj si krasu barkyho cervenych gupiek a nebudes doma, ale vo svete ;-)
-........dobry postreh
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Cim krmite mlade ryby?

Odoslaťod Baloghi » 06 Máj 2005 16:56 pm

Vidim ze sa tu rozbehla celkom ziva diskusia

Co je to grindal ???
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Cim krmite mlade ryby?

Odoslaťod SoRex » 06 Máj 2005 19:47 pm

Grindalem se rozumí víceméně čistá kultura drobných roupic druhu Enchytraeus buchholzi. Zatímco obecným pojmem roupice se v akvaristice rozumí kultura nejrůznějších (zpravidla větších) druhů rodu Enchytraeus.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.