54l akvárium zaciatocnik



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Jan 2018 15:10 pm

texlah napísal:
Ako aj sucast experimentu :o
No a nevyzera to prilis zle :shock:

Takze, dalsia vec co mi teraz ostava je vlastne odkalit dno, kedze okrem zvyskov rastlin, nejakej tej hniloby je aj kal od slimacikov, ktorym sa vcelku darilo ? :cry:


No radšej už neexperimentuj, nevieš, čo činíš. Ono to najhoršie ešte len môže prísť.
Čo sa týka testov, tak na začiatok ti úplne stačí kvapkový test na NO2. Naozaj len tento, no a po mesiaci môžeš zbytok-NO3, PO4..., ak ťa bude zaujímať pH, tak určite bude potrebný.
K tomu odkalovaču, odkalovať je zapotreby, no pokiaľ filtrácia funguje ako má (bude biologická) a budeš dodržiavať základy hygieny akvária (výmena tretiny vody, zdravé rastlinstvo, neprerybnenie....), tak odsávanie odpadne, nebudeš vedieť čo odkalovanie je, nebude čo odkalovať
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod texlah » 03 Jan 2018 15:29 pm

snajprik napísal:Kým tie stĺpy nepúšťajú nežiaduce veci do akva, tak nieje problém. K testom, najlepší test sú rastlinky, tie ukážu čo im chyba najlepšie, je o tom aj pekný popis, čo im chyba a ak vyskočí riasa, tak to je niečoho príliš veľa. Ja som toho názoru, že riasa musí biť, čo by žrali slimáky s krevetkami :D


Takze pred vpustenim prvych ryb/krevetiek (tak o cca mesiac) nemusim nic merat pokial rastliny vyzeraju zdravo a voda cisto?
Myslim, ze pridam nejake rastliny este tento tyzden, nech ulahcim zabeh.
Obrázok používateľa
texlah
 
Príspevky: 54
Obrázky: 0
Založený: 12 Dec 2017 22:25 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod texlah » 03 Jan 2018 15:40 pm

I.P. Pavlov napísal:
texlah napísal:
Ako aj sucast experimentu :o
No a nevyzera to prilis zle :shock:

Takze, dalsia vec co mi teraz ostava je vlastne odkalit dno, kedze okrem zvyskov rastlin, nejakej tej hniloby je aj kal od slimacikov, ktorym sa vcelku darilo ? :cry:


No radšej už neexperimentuj, nevieš, čo činíš. Ono to najhoršie ešte len môže prísť.
Čo sa týka testov, tak na začiatok ti úplne stačí kvapkový test na NO2. Naozaj len tento, no a po mesiaci môžeš zbytok-NO3, PO4..., ak ťa bude zaujímať pH, tak určite bude potrebný.
K tomu odkalovaču, odkalovať je zapotreby, no pokiaľ filtrácia funguje ako má (bude biologická) a budeš dodržiavať základy hygieny akvária (výmena tretiny vody, zdravé rastlinstvo, neprerybnenie....), tak odsávanie odpadne, nebudeš vedieť čo odkalovanie je, nebude čo odkalovať


Experimentovat uz nebudem :angel: hoc to ze slimaky narastli a prezili pokladam za dobre znamenie...
Co najhorise este moze prist? :shock:

Ok, zadovazim si na teraz NO2 test, nasadim este nejake rastlinky, lebo sa mi zda ze by tam este nejake mohli byt...

a na teraz je tekute CO2 1ml denne ok? Alebo by som mala zvazovat pre buducnost nejaky iny system CO2?

A odkalovanie predpokladam, ze na teraz staci, iba z povrchu strku, lebo sa mi nechce (a nezda sa mi ani vhodne) nejak hlbkovo odkalovat, az premiesavanim strku odkalovacom.
Obrázok používateľa
texlah
 
Príspevky: 54
Obrázky: 0
Založený: 12 Dec 2017 22:25 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod Hora » 03 Jan 2018 16:05 pm

Najprv je dobre vediet chemizmus vody a podla toho vyberat vhodne rybky.Ty planujes neonku modru a u tejto je nutna uprava pH a zrazenie GH,lebo urcite budes mat ovela vyssie tieto hodnoty.V nevhodnej vode dlho nevydrzia,preto je jednoduchsie zistit rozborom a vybrat odolnejsie druhy podla vysledku ako pracne upravovat a este nevies ako.Nesil to,zarybni ine druhy,casom ziskas vedomosti aj s upravou vody a mozes chovat aj narocnejsie rybky.
A ide to jedno s druhym,netreba nutne CO2 v akychkolvek formach,s nenarocnymi rastlinami bhez vacsich starosti,s minimom hnojiv,slabsim svetlom atd.Tieto veci pomozu,ak vies,co robis a dokazes reagovat na vysledky nameranych hodnot,preto je lepsi postupny vyvin ako hned narocnejsia akvaristika.Moj nazor.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod texlah » 03 Jan 2018 16:38 pm

Hora napísal:Najprv je dobre vediet chemizmus vody a podla toho vyberat vhodne rybky.Ty planujes neonku modru a u tejto je nutna uprava pH a zrazenie GH,lebo urcite budes mat ovela vyssie tieto hodnoty.V nevhodnej vode dlho nevydrzia,preto je jednoduchsie zistit rozborom a vybrat odolnejsie druhy podla vysledku ako pracne upravovat a este nevies ako.Nesil to,zarybni ine druhy,casom ziskas vedomosti aj s upravou vody a mozes chovat aj narocnejsie rybky.
A ide to jedno s druhym,netreba nutne CO2 v akychkolvek formach,s nenarocnymi rastlinami bhez vacsich starosti,s minimom hnojiv,slabsim svetlom atd.Tieto veci pomozu,ak vies,co robis a dokazes reagovat na vysledky nameranych hodnot,preto je lepsi postupny vyvin ako hned narocnejsia akvaristika.Moj nazor.


Urcite si necham poradit, a v zasade som uplne otvorena druhom ryb v akvariu. Neonky modre som len tak povedala, kedze vraj su vhodne do mensich akvarii. Ale vobec nemusia byt.

Len zhruba chcem jeden mensi hufik niecoho (tetry/neonky/danio rerio nieco nenarocne),
zopar niecoho 'na zemi' (mensi panciernickovia/prisavniky?) - vcelku sa mi pozdava otocinclus affinis na spodok napr...
a mozno este zopar soliternych alebo parovych ryb. (ak take nieco existuje),
ale urcite nie viac ako 8-12 ryb. dokopy, resp. aj menej, podla ich konecnej velkosti atd.
Proste mi stacia co najmenej narocne ryby...kym sa ucim

uvazovala som aj o zopar krevetkach, mohlo by to byt vhodne?
Naposledy upravil texlah dňa 03 Jan 2018 16:46 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
texlah
 
Príspevky: 54
Obrázky: 0
Založený: 12 Dec 2017 22:25 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod Hora » 03 Jan 2018 16:42 pm

Razbora klinoskvrna je nenarocna,objem postacuje.Napriklad.
Dania,Neonky tiez nie,akvarium je male.
Stale plati vediet aku mas vodu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod texlah » 03 Jan 2018 16:47 pm

Chapem, naprv zistim aka je voda, a potom do toho dopasujem vhodne rybky.
Obrázok používateľa
texlah
 
Príspevky: 54
Obrázky: 0
Založený: 12 Dec 2017 22:25 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod Hora » 03 Jan 2018 18:29 pm

pasikove-testy-6v1-tetra-jbl-sera-t16628.html

Pouzival som pasiky dva roky a mne postacovali,podla nich som sa riadil.
Najdes skor negativne nazory na ich kvalitu,ale skusil som ich porovnat s nakvalitnejsimi dostupnymi kvapkovymi a prekvapili ma priblizne merania.Na tvoje otestovanie zakladnych parametrov myslim stacia a bohato.Kto uz caruje s hnojivami a upravami,tak je vhodnejsie kvapkove+prikupit dalsie na meranie prvkov.
A poviem aj to,ze lacne kvapkove,co som mal merali hluposti alebo vobec nic,napr.NO3 od Rataja.
Rozhodni sa sama,ked chces kvalitu,tak kup JBL kvapky.A ak pockas poctivych pat tyzdnov a potom nebudes prerybnovat,tak ani NO2 nevyuzijes,len NO3,pH isto a GH podobne bude po prvom merani nevyuzity.Staci si najst rozbor vody tvojej vodarne a aky taky informativny prehlad tvrdosti a pH dostanes.
Je na tvojom vybere a penazenke,co chces,no JBL pasik nateraz postaci a nie je to vyhodena investicia,ktora ti nic neda.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod Hora » 04 Jan 2018 12:31 pm

ešte raz,z mobilu sa to zle píše
tie testy nie sú naozaj nutnosť a aj keď si kúpiš nejaké,tak čo? Nameráš trebárs NO3 10,20,50mg/l,PO4 0,4 ale môže byť aj 4mg/l,Fe 0,1 alebo 2,3...mg/l,budeš vedieť čo s tým robiť,ako reagovať? alebo nameráš čistú nulu u niektorého,iný prvok bude vyšší a znova čo? doleješ kúpené hnojivo,lenže môže sa dvihnúť jeden aj druhý a znova nebude dobre.
Chcem povedať,že máš total nenáročné,dobre vybrané rastlinky a dala si výživné dno,z ktorého si budú ťahať prvých pár mesiacov živiny.Anubias si zoberie z vody,aj tam nájde dostatok,nemaj obavy.Ak prídu rybky,tie pomôžu s ďalšími živinami.Svetlo je dobré a EC CO2 nelej,hoci máš.
Fakt,ak pociťuješ potrebu testovať,lebo to tak niektorí robia(aj ja som patril k tej skupinke),tak kúp testy,ale ak máš kupovať,lebo to niekto napísal,v týchto podmienkách nepotrebuješ žiadne PO4,NO3,NO2,pH a ako som písal,na nete sa dá nájsť dodávateľ pitnej vody v tvojom bydlisku :idea: a má tam informatívne základné parametre pH a GH,ktoré pri výbere ,,vhodných" rybiek potrebuješ. A ak budeš chcieť niekedy náročnejšie ryby a rastliny,tak urobíš potrebné zmeny.
NO2 mnoho ľudí pri zakladaní ani nevie,čo je a ide to.Nepísal by som také niečo,ale Ty máš minimálne ciele na počty rýb,čo je super,neprerybniť je veľká pomoc akváriu.Nechala si vypnutý filter a znova zapla,aj tam prebiehali nitrifikačné procesy,no oddialila si si zábeh,preto si sleduj poctivé min.4týždne od zapnutia a NO2 ak tam nebudeš rýpať bude spracované baktériami.
Jedine s krevetkami by som počkal aj dva mesiace naviac na ustálenie hodnôt a nekupoval žiadne náročné,Neocaridiny Red cherry sú vďačné a dosť odolné.
A neprerývaj substrát odkaľovaním,lebo živiny z hnojiva pod ním dole si pustíš do vodného stlpca,stačí posťahovať z vrchu hrubšie nánosy.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod matus.galan » 04 Jan 2018 12:50 pm

Jbl pasiky mam aj ja a su super. Hlavne na zaciatku mi dost pomohly a musim povedat,ze celkom slusne meraju. Tiez mi pomahaju ked pridavam do akva viac listia a podobne. Taktiez ked sa mi nieco nepaci ked vidim rybky sa divne spravat tak zmeram a hned vidim ci je alebo nie je problem. Raz som takto pridal vacsie mnozstvo listia a inych veci do akva po prevaveri a premyti a o par hod som videl ako ryby smer nahor k hladine a ked som zmeral pasikom hodnoty hned som si vsimol rychle znizenie ph...takze okamzita vymena vody vsetko vyriesila.

Preto ako pise Hora, aspon tie pasiky fakt na zaciatok pomozu a budes v pohode :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod texlah » 07 Jan 2018 15:20 pm

IMG_20180107_140459_1515330783874.jpg


Viete mi poradiť čo je toto za slimáka? Toto je zatiaľ najväčší jedinec v mojom akváriu. Ale už pribúdajú ďalší.

Nakoľko sú slimáky citlivé na kvalitu vody?
Obrázok používateľa
texlah
 
Príspevky: 54
Obrázky: 0
Založený: 12 Dec 2017 22:25 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod Hora » 07 Jan 2018 15:38 pm

Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod texlah » 07 Jan 2018 16:14 pm

Tak teraz neviem či je dobré ho mat v akváriu. Všimla som si už že produkuje veľa nečistôt. Práve som objavila aj väčšie množstvo vajíčok pod jedným listom. Tie asi odstránim...
Obrázok používateľa
texlah
 
Príspevky: 54
Obrázky: 0
Založený: 12 Dec 2017 22:25 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod djwiktor » 07 Jan 2018 17:59 pm

U nas v akva boli 2ja, a uz je ich asi 20. a vajcia ? Nestihame oberat a likvidovat. Co sa tyka spinenia vody, su to totalne prasata. Urcite casom budes zhanat nejakeho slimaka co ich zozerie - nepametam si teraz narychlo meno. Ja som ich kedysi u mna pucil jedna radost, rybky si zmlsli velmi radi. Je fajn mat ich v akva lebo sa staraju o riasu, ale ked ich je vela, uz je to zle, lebo znekvalitnuju vodu. U teba v 54L akva to bude velmi rychlo na hrane s parametrami ak nemas kvalitny filter s velkym objemom filtracnej hmoty.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod MaceKx » 07 Jan 2018 18:35 pm

Ja by som sa ich zbavil cim skorej. Zrovna tychto by som nechoval :D

Alebo zozen Helenu a bude to paradna podivana.

https://rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna tu mas presne aj tvoj pripad

MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod texlah » 07 Jan 2018 18:49 pm

Helena vyzerá efektívne, avšak plánujem si zadovážiť aj krevetky a že vraj požiera aj tie...aká ryba vhodná do 54l by sa vedela popasovať z levatkami a ich vajíčkami?
Obrázok používateľa
texlah
 
Príspevky: 54
Obrázky: 0
Založený: 12 Dec 2017 22:25 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod MaceKx » 07 Jan 2018 19:09 pm

Ziadna, odstran ich ked sa da. Neviem si prestavit ako by Helena chytla krevetku je to troska ina rychlostna liga.

MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod texlah » 07 Jan 2018 20:33 pm



Ja som zas našla toto...asi to urobím tak že zoženiem nejakú Helenu, stačí jedna? A krevetky možno ani nebudem mať...keď tak neskôr.
Obrázok používateľa
texlah
 
Príspevky: 54
Obrázky: 0
Založený: 12 Dec 2017 22:25 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod matus.galan » 07 Jan 2018 20:49 pm

Mal som v akva niekolko heleniek a aj krevetky, pandy, dalsie ine slimaky ako clython a nikdy nic sa nestalo. Helenka si chytala svoje male slimaky a vsetko ostatne nechala tak. Teraz mam jednu. Predtym som mal aj niekolko kuskov.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Jan 2018 23:07 pm

djwiktor napísal:U nas v akva boli 2ja, a uz je ich asi 20. a vajcia ? Nestihame oberat a likvidovat. Co sa tyka spinenia vody, su to totalne prasata. Urcite casom budes zhanat nejakeho slimaka co ich zozerie - nepametam si teraz narychlo meno. Ja som ich kedysi u mna pucil jedna radost, rybky si zmlsli velmi radi. Je fajn mat ich v akva lebo sa staraju o riasu, ale ked ich je vela, uz je to zle, lebo znekvalitnuju vodu.

Tieto vyjadrenia nie sú hodné akvaristu :!:
Ak ich nestíhaš likvidovať, tak začni rybky krmiť ako sa to má a nie ako keď kŕmiš hydinu. Už teraz ti indikujú, že máš vadnú vodu pokazenú prekrmovaním a nie tým, že sú to prasatá. To nieje ich vinou. Ich prácou je konzumovať zbytky toho, čo by bez nich hnilo a potom by si videl to "znekvalitnenie" vody. Keď ti robí radosť pučenie slimákov, tak si najprv o nich niečo prečítaj a hlavne si vyhľadaj humannejší spôsob ich likvidácie.
Poviem ti to tak, akvaristi sa zaradzujú do reťazca ľudí, ktorí prírodu milujú, majú radi a snažia sa ju chrániť. Tvoje slová tvrdia opak
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Jan 2018 23:20 pm

texlah napísal:
Viete mi poradiť čo je toto za slimáka? Toto je zatiaľ najväčší jedinec v mojom akváriu.

Je to levatka ostrá, bežná v nových akváriach, nemusíš mať obavy, pri striedmom krmení rýb pomizne. Bez obáv, ak by i tak bol problém, tak pomôž si mrkvou (viď obrázok). Vylepší si to tak, že mrkvu napichni na špilku a ponor. Prv to bude plávať, ale mrkva nasaje vodu a padne na dno. Slimáčiky si na mrkvu nasadajú a pomocou špilky ich vytiahneš. Potom mrkvu opäť ponoríš. Takto ich vychytáš a podaruješ. Rozhodne ich nepuč :o popraskané ulitky môžu niektorej rybke ublížiť
Viď. obrázok v linku:
gallery/atiles-a811/pasca-na-slimaky-p14288.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Jan 2018 23:21 pm

MaceKx napísal: Neviem si prestavit ako by Helena chytla krevetku je to troska ina rychlostna

Chytí :wink: , mačka tiež nelieta a chytí vtáčka, či nie?
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod Hora » 08 Jan 2018 17:45 pm

I.P. Pavlov napísal:
djwiktor napísal:U nas v akva boli 2ja, a uz je ich asi 20. a vajcia ? Nestihame oberat a likvidovat. Co sa tyka spinenia vody, su to totalne prasata. Urcite casom budes zhanat nejakeho slimaka co ich zozerie - nepametam si teraz narychlo meno. Ja som ich kedysi u mna pucil jedna radost, rybky si zmlsli velmi radi. Je fajn mat ich v akva lebo sa staraju o riasu, ale ked ich je vela, uz je to zle, lebo znekvalitnuju vodu.

Tieto vyjadrenia nie sú hodné akvaristu :!:
Ak ich nestíhaš likvidovať, tak začni rybky krmiť ako sa to má a nie ako keď kŕmiš hydinu. Už teraz ti indikujú, že máš vadnú vodu pokazenú prekrmovaním a nie tým, že sú to prasatá. To nieje ich vinou. Ich prácou je konzumovať zbytky toho, čo by bez nich hnilo a potom by si videl to "znekvalitnenie" vody. Keď ti robí radosť pučenie slimákov, tak si najprv o nich niečo prečítaj a hlavne si vyhľadaj humannejší spôsob ich likvidácie.
Poviem ti to tak, akvaristi sa zaradzujú do reťazca ľudí, ktorí prírodu milujú, majú radi a snažia sa ju chrániť. Tvoje slová tvrdia opak

a ja by som ešte s dovolením doplnil a rozvinul základ predošlej výtky
I.P. Pavlov napísal: chváliť sa takouto úchylkou je nemoderné a ako to nepatrí do 21. storočia, tak rovnako na tieto stránky a konkrétne toto fórum.

:mrgreen: :angel:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54l akvárium zaciatocnik

Odoslaťod texlah » 08 Jan 2018 23:32 pm

Mám zrejme mierny problém s hnedými riasami. Vodu mením pravidelne. Zrejme akvárium ešte trpí tým že som ho nechala istý čas bez filtra a svetla (asi 10 dní). Teraz je už cez tyzden s filtrom a pravidelnym svetlom okolo 8 hodín denne. Odvtedy sa už na stenách akvária netvoria riasy, iba na rastlinách. Avšak myslím že aj výkaly slimákov asi nepomáhajú...
Vodu som menila už asi 3x od konca 10dnovej odstávky, 2x z toho aj odkalovala. Vždy okolo 3/4 alebo 1/2 vody.
Dnes som vybrala aj egerie a očistila ich, keďže boli najmä ony pokryté hnedou riasou.

Našla som stránku že ako sa zbaviť hnedých rias. Najviac ma pobavila rada že treba pridať zopár kvapiek vodky do vody...už ste sa stým stretli? :mrgreen:

https://blog.aquariuminfo.org/the-best- ... -aquarium/á

Ináč už som sa rozhodla že prvý osadníci bude huf asi 5-6 razboriek klinovitych. S tým však ešte zopár týždňov počkám, a uvidím ako sa to vyvinie s tými riasami...
A slimáky sa mi zdá že príliš kadia, a stale vidím nejaké ich vajíčka v akváriu... :(
Bojím sa slimakovej apokalypsy.
Obrázok používateľa
texlah
 
Príspevky: 54
Obrázky: 0
Založený: 12 Dec 2017 22:25 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.