Viktorkove akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 31 Dec 2017 18:48 pm

Zdravím Vás.

Konečne sme spustili synovi na stolíku akva čo mal dlho sľúbené. Snáď bude mať časom pri písaní úloh v škole trochu radosti :)
Keďže už doma máme jedno morské akva, tak snáď to pôjde aj so sladkým :)
Je to uzučký slíž o rozmere cca 132x11,5x23. Sa v akvaristike čudovali, že to čo je zač. Len priestor to inak neumožnil.
Substrát je Ada Aqua Soil - Amazonia powder. Zasedený koberec Hemianthus Micranthemoides, nejaký mach na dreve inak je to zo zelene všetko.
Osadenstvo tvoria zatiaľ
krevetky Neocaridina davidi Red Sakura a Blue Jelly
Krunýřovec jednopruhý ( Otík )
Rybky sa riešia húfik Neonky modrej (Paracheirodon simulans) už čoskoro :)
Filter Eheim po chvílke vymenil externý SUNSUN 602B so sberačom z hladiny.
Kyslík zabezpečuje SÖCHTING Oxydator Mini.
Vodu som riešil z kamošovho zabehnutého akva aj s nainfikovaním baktérii do molitanov a doma už používam RO s následným doplnením minerálov.
Chcem bežať bez CO-čka , hnojivo používam Ada Green Brighy Mineral a Neutral K.
Terajšie hodnoty sú:
PH okolo 7 ( to by som chcel stiahnuť ešte trošku dolu lebo tie neoky si to žiadajú.)
Gh-6
KH-4
NO3 - 10 - chcelo by to už tie neonky nech to trochu zdvihnú.
No to je asi tak všetko čo ma teraz napadne.
Prikladám dáke foto hneď po založení.
Prílohy
FUJI2042.JPG
FUJI2046.JPG
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Reklama

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 31 Dec 2017 18:49 pm

Akva po cca 3-týždňoch.
Prílohy
FUJI2144.JPG
FUJI2140.JPG
FUJI2136.JPG
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 31 Dec 2017 18:57 pm

Mám hneď otázku,
prosím Vás koberec Micranthemum callitrichoides mi začal trochu miestami blednúť. Rozrastá sa krásne aj nové výhonky sú pekne zelené, korienky sa pekne tlačia substrátom. Rastlinka bola kupovaná ako Invitro, tak neviem či prechádza nejakou zmenou.
Nožničky na zostrih sú už na ceste chcem ho pristrihnúť, myslíte že je to už možné po cca 3 týždňoch po vysadení?
Ozaj zabudol som doplniť že osvetlenie je v podobe led pásov RGB-2x a teplej bielej 1x (14,4W/m) po celej šírke.
Vďaka za rady.
Ondrej.
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Minďo » 31 Dec 2017 22:47 pm

Určite, zastrihni to. Kobercovka potrebuje pravidelné strihanie aby bola fit. Ak je vidieť, že rastie nebál by som sa toho...
Minďo
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 07 Máj 2013 18:25 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Minďo » 31 Dec 2017 22:48 pm

Inak k akváriu - veľmi pekné páči si mi celkový dizajn. Držím palce
Minďo
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 07 Máj 2013 18:25 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 31 Dec 2017 23:57 pm

Vďaka Minďo, začiatkom týždňa prídu tie nožnice, tak to strihnem.
Dík za pochvalu akva, ono dosť ťažko sa niečo vymýšľa v čistej hĺbke 10cm :) aby to vyzeralo priestorovo.
Ten mach v ľavo v ktorom prišli krevetky pôjde zrejme do prava k povedzme filtračnej časti aj s drevkom pre tie krevetky kde to s časti prikríva monitor. Trochu ma tam v ľavo ruší, ale krevetkám sa páči.
Zostane tam len ten oxydator, ktorý ešte nejak zamaskujem za nejaký kameň alebo drevo.
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod j » 02 Jan 2018 08:53 am

Zaujímavé. S čiernym pozadím by to mohlo byť kontrastnejšie. Neuvažoval si nad tým?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 02 Jan 2018 14:13 pm

Ďakujem, nad tým čiernym pozadím som neuvažoval. bolo by to asi moc tmavé, takto tá biela stena odráža svetlo a príde mi to vzdušnejšie. Aj čo máme morské tak je v stene medzi dvomi izbami a pôsobí to vzdušne :) akurát tu sa z druhej strany nepozriem :)
Chcel som nech to ladí aj k okoliu umiestnenia.
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Dusky » 02 Jan 2018 18:14 pm

cierna by bola lepsia 100 percent
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 07 Jan 2018 13:06 pm

Konečne som spokojný so zamaskovaním oxydátora.
Prílohy
oxydator2.JPG
oxydator.JPG
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Hora » 07 Jan 2018 13:53 pm

ohrev vody zabezpečuje radiátor? :mrgreen: dosť riskantné uloženie hadíc napr. pri odchode na viac dní
som zvedavý na kompletku s Neonkami a tá priznaná stena nevadí
zdroj kyslíka myslíš,že robíš naviac pre život?,tie mini rybky,krevetky,baktérie by mali kyslíka aj tak dosť pri rozumnej teplote
veľmi milé akva,dookola si ho preklikávam,opticky nevyzerá na toľko ,,málo" litrov
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Seraph » 07 Jan 2018 14:28 pm

Nemozem si pomoct, ale toto je pre mna najlrajsie, co som tu po dlhej dobe videl.
Absolutne tym nemyslim layout, alebo vzhlad akva, ale co ma dostalo je to ulozenie na stole, to ze to posobi paradne, nezabera to zbytocny priestor, akoze pre mba TOP.
Ako popravde, kebyze nemam doma dve akva, tak uz zhanam cosi podobne, pevny stol apod. (Minichodom ten stol je nejak upravovany” ? - diery apod,.?
Musim sa s tebou asi v buducnosti poradit, tento konecpt mi neda spat...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 07 Jan 2018 14:30 pm

Dík, ten kyslík som nechcel riskovať, na tej dľžke sa hladina moc nečerí a nemám v sladkom svete také skúsenosti. Uvidíme časom ho keď tak skúsim vytiahnuť a budem sledovať či to je ok.
Tá hadica pôjde ku stene, len mi teraz chýbalo dlhšie U- kolienko. Ale výhrev( neplánovaný ) zostane :) nemám kaďiaľ tam dostať hadicu
Prečo myslíš že je to riskantné? Tie hadice tam fest držia.
Dík za postreh.
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 07 Jan 2018 14:53 pm

Dík Seraph, to poteší, aj keď je to krpec akva ale roboty na ňom bolo dosť :)
Stôl nie je nijak extra upravený, využil som prechodku na kabeláž pre monitor pre hadice a ohrievač a svetlo. Samozrejme je tam spera na stene ale aj tak to nieje moc ťažké. Hlavný problém bol, keď sa sklenár sekol a výška akva bola vyššia a keďže je zapasované ešte nejaký cm pod parapetu tak nasledovala flexka a rôzne techniky obrúsenia skla ( toto bol dosť zážitok).
Keď sa drobec vyspí hodím ešte nejaké foto.
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Hora » 07 Jan 2018 15:14 pm

Mal som na mysli prehrievanie vody vo vykurovacej sezóne. Teplotu by som si sledoval aj niekoľkokrát denne prvé dni,ako výpustná hadica medzi rebrami radiátora ovplyvňuje teplotu vody,pretože vo vykurovanej miestnosti by netrebalo ani klasický ohrievač a takto to budeš mať nechtiac nonstop prihrievané.
Minimálne čerenie hladiny postačí na okysličovanie s plánovanou osádkou,samozrejme pri teplote vody okolo +/- 25*C.Čím vyššia teplota vody,tým menej kyslíka v nej.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 07 Jan 2018 16:12 pm

Hora dík, tú teplotu som samozrejme sledoval, drží sa na 24 stupňoch. Ten súbeh s radiátorom je len cca 20cm. Dal som tam aj ohrievač aby kompenzoval zmeny keď radiátor nekúri :)
Inak aspoň mám relatívne zadara vykurovanie aj keď pri druhom 450l morskom akva je toto úplne nič.....
Inak pritom okysličovaní si myslím že sa to koberčeku Hemianthus callitrichoides páči lebo krásne aj cez deň bublinkuje.
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 07 Jan 2018 16:17 pm

Inak aj filter je decentne vykurovaný, je zavesený na radiátore. Ale nie :) je to na konci dlhého radiátora tak tam je to skôr len vlažné....
Prílohy
filter.jpg
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Dusky » 07 Jan 2018 21:06 pm

zaujimave fakt, ale strihat ten kobercek bude fakt fuska
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 07 Jan 2018 23:57 pm

No prvé strihanie úspešne za mnou, ale skoro som v tých 10cm nemohol roztvoriť nožnice :) tie koreňe vľavo sú spojené a dajú sa vybrať tak vcelku sa to nakoniec dalo. Okolo tých kameňov je to na posilnenie nervovej sústavy :)
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod matus.galan » 08 Jan 2018 01:09 am

Ahoj, akva mas super, maly musi byt happy :) na ten travnik alebo celkovo strihanie v tom uzkom priestore ti odporcum noznice ktore mam ja http://www.profiplants.cz/sk/produkt/nu ... ve-zahnute super sa s nimi striha a hlavne tym ze ich len stlacas a nemusis roztahovat je praca fakt pohodlna. Ostrihas s tym vsetko. Odkedy ich mam, velke noznice som uz nepouzil :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod MaceKx » 08 Jan 2018 09:37 am

To akvárium je uplne uzasne budi to dojem ze je velke pritom je to kompaktne, jednoduche a pekne. Kazdopadne ja by som pouvazoval o ciernej tapete zo zadu. Prida to kontrast a zakryje stenu ktora ma troska rusi pri pohlade hlavne tie odrazi LED. Ale inak super. :)
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 08 Jan 2018 19:40 pm

Vďaka matus.gala za tie nožnice, vyzerajú super do tenkého priestoru, isto to poriešim.
MareKx, vďaka za pochvalu na margo čierneho pozadia, možno keby bolo hlbšie tak možno ale pri takejto malej hĺbke by ten priestor ešte opticky čierna zmenšila. Tá biela stena je asi 1cm od akva a tak to vyzerá opticky hlbšie.
V čiernej by to na celkovom priestore v izbe nezapasovalo, teda aspoň podľa mňa, takto s bielou pasuje do konceptu celej detskej izby.
Ale vďaka za každý názor. 100 ľudí 100 chutí :)
Prílohy
izba.jpg
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod MaceKx » 08 Jan 2018 19:50 pm

Jasne tak pouzi bielu matnu tapetu :) asi budes prvy ale mozno to ucel splni.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Viktorkove akva

Odoslaťod Ondrejst » 08 Jan 2018 20:33 pm

Zle som sa vyjadril, nie biele pozadie ale priesvitné, tak ako je to teraz, tak to zostane :)
Ondrejst
 
Príspevky: 58
Založený: 12 Dec 2006 23:27 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.