Beta bojovnica ochorenie/starostlivosť



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Beta bojovnica ochorenie/starostlivosť

Odoslaťod matus.galan » 24 Apr 2017 15:48 pm

Bezny problem ako v inych temach.
Akva nezabehnute, zabeh trva min 4+ tyzdne.
Velmi malo rastlin pre betu. Neviem aka teplota vody.

Dostalu si ju do zleho nezabehnuteho prostredia co moze nastartovat komplet akekolvek ochorenie az smrt.
Viac napise niekto kto vie ako to pripadne vyliecit ak to pojde.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Beta bojovnica ochorenie/starostlivosť

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Apr 2017 22:41 pm

Presne! Akvárium nieje zabehnuté! Problémy ešte len nastanú. Dobre by bolo bettu niekam počas zábehu dať a to niekomu, čo má akvárium zabehnuté.
Odporúčam doplniť akváriu plávajucími rastlinami, ako aj rastlinami tkzv. hladinovými. Meniť 50% vody denne. Neprekrmovať, filtrovať nonstop a menej svietiť. Kuk sem:
http://www.profiplants.cz/clanek/co-je- ... a-filtrace
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Beta bojovnica ochorenie/starostlivosť

Odoslaťod texlah » 09 Jan 2018 10:17 am

Je úplná blbost mať betu (napr. samec + 2 samice) v komunitnom akváriu? Resp. je vôbec nejaká veľkosť akvária pričom je to vhodne?
Obrázok používateľa
texlah
 
Príspevky: 54
Obrázky: 0
Založený: 12 Dec 2017 22:25 pm

Re: Beta bojovnica ochorenie/starostlivosť

Odoslaťod Hora » 09 Jan 2018 10:23 am

daj si len samca bez samíc a s Razborkami pohoda
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Beta bojovnica ochorenie/starostlivosť

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Jan 2018 22:51 pm

texlah napísal:Je úplná blbost mať betu (napr. samec + 2 samice) v komunitnom akváriu? Resp. je vôbec nejaká veľkosť akvária pričom je to vhodne?

Ťažká otázka :) ak ich máš od narodenia v jednom akváriu, tak spolužitie je možné. Pri tom ak tie isté preložíš do druhého akvária, tak môže nastať bratovražedná vojna :oops:
Mať samca v jednom aj keď podstatne väčšom akváriu s dvomi samicami je možné, ale vždy niektorá bude tu druhú naháňať, alebo samec obe. Potom je to o strese.
Dobré je, že betty sa znášajú s ostatnými druhmi rýb bez problémov. Samčekovia gupiek (hlavne závojové formy) im pripomínajú soka, takže toto môže mať neblahé následky. Rovnaké problémy môžu nastať pri niektorých teritoriálných druhov rýb, napr. cihlidky
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Beta bojovnica ochorenie/starostlivosť

Odoslaťod johny350 » 18 Jan 2018 18:12 pm

betty sú pomerne svojské ryby a každá má inú povahu, dokonca jej chovanie záleží od toho kde sa nachádza. Mal som samca bojovníka v akvárku s gupkami a okusoval gupkám plutvy, aj samcom, aj samiciam, tak som ho dal odtial preč do 35l akvária na samotku. Po nejakom čase som potreboval presunúť pár samíc gupiek a dal som ich k nemu a tentoraz to bolo bez problémov a bez kúsania. Po tom čo som z akvária s gupkami vybral tohto samca, som tam dal iného a ten sa znášal absolútne v klude, toleroval aj malé gupky a nežral ich. Mal som aj samca v komunitnom akváriu plnom samíc, naháňal ich, niektoré si vytipoval ktoré naháňal viac, boli aj nejajé hryzance, aj on schytal od samíc, aj ony od neho, časom si zvykli. V inom akváriu plnom samíc ( 6-7 samíc ) som mal iného samca a bolo to bez problémov od začiatku, žiadne naháňanie samíc, žiadne ohryzávanie plutví, nič. Dokonca som chvílu mal dvoch samcov v jednom 100l akváriu so samicami, ale boli to vytipovaní samci ktorí sa jeden na druhého nenaparovali, takže u bojovníc človek nikdy nevie. Taktiež sa môže stať že bojovnice sa znášajú aj dlhodobo a zo dňa na deň im “prepne” a začnú robiť problémy. Keď chceš mať pokoj tak nedávaj bojovnice s dlhoplutvými rybami,teritoriálnymi rybami ako napr. skaláre a nedávaj samcov so samicami. Ak predsalen chceš samcov a samice spolu, treba mať väčšie akvárium kde bude mať každá bojovnica svoj kútik a svoj úkryt a pomer by som zvolil skôr 3-4 samice k 1 samcovi a 80 a viac litrov akvárium, 2 samice ešte môže samec unaháňať, na 3-4 by musel byť velký frajer, viac samíc zas môže unaháňať jeho
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: Beta bojovnica ochorenie/starostlivosť

Odoslaťod I.P. Pavlov » 18 Jan 2018 22:31 pm

Napísal si to úplne presne! Toto by malo byť na každej strane tejto témy!
Ja som dnes jedného nezbedníka musel prehodiť od súrodencov, ostatní si rozumejú (zatiaľ :) )
Čo sa týka samcov tak sa skľudnia vekom, niektorí samci po prvom hniezde akoby zleniveli a stávajú sa tolerantnými
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Beta bojovnica ochorenie/starostlivosť

Odoslaťod johny350 » 20 Jan 2018 00:47 am

Ďakujem :) no to je otázka času než sa im hormóny prejavia :D to ešte len budeš mať starostí s výmenou vody každej rybe zvlášť :D
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: Beta bojovnica ochorenie/starostlivosť

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Jan 2018 23:33 pm

Nie, nie, to mám poriešené..jeden filter na viac nádob, ktoré sú prepojené, teda kaskadovito prepojené. Estetika nič moc, ale účel plní :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.