terčovce a technika



Všetko okolo akvarijných rýb

terčovce a technika

Odoslaťod B A R T I S » 24 Jan 2018 10:33 am

ahojte, chcel by som sa iba spýtať (do budúcna keď ešte pokročím s akvaristikou), či náhodou nemá niekto skúsenosti s akváriom terčovcov bez CO2 a osmoźy (resp. či tieto dva faktory sú nutnosť).

ďakujem
B A R T I S
 
Príspevky: 30
Založený: 22 Jan 2018 23:50 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: terčovce a technika

Odoslaťod astro » 24 Jan 2018 12:06 pm

1. Nie, CO2 nepotrebuješ (kde si niečo také čítal?)
2. Nie, osmózu nepotrebuješ (nie je nevyhnutnosťou)
3. Prosím ťa pekne prečítaj si znovu pravidlá (v tejto súvislosti body 9. a 10.)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: terčovce a technika

Odoslaťod marko65 » 24 Jan 2018 12:24 pm

Ahoj, ani jedno z toho nie je nutne ak nechces odchovavat. Pre tercovce potrebujes hlavne velke akva (min. 500 l) dobru vykonnu filtraciu, urdrziavanie vyssej teploty cca 29 az 30 st. a pravidelnu udrzbu s vymenou 1/3 vody. Tercovcom musis prisposobit aj ostatnu osadku, aby ich nestresovali. Ja osobne som mal neonka prava, corydoras a ancitrus, otocinclus affinis. Vhodnych ryb je podstatne viac.. Pri tejto teplote sa tazsie pestuju rastliny, je potrebne vybrat vhodne druhy. Potrava musi by roznoroda a nesmu sa prekrmovat. Tuto na webe najdes vsetky potrebne info. Ak tercovcom zabezpecis dobre podmienky, odmenia sa ti tym ako budu prosperovat a robit radost z krasy a ich majestatnosti. Je to jedna z najkrajsich sladkovodnych ryb aspon pre mna a starostlivost o ne nie je az taka narocna ako sa pise v literature. Ale ako som uz pisal, potrebuju vhodne podmienky, ak ich nemaju, skor ci neskor sa to podpise na ich zdravotnom stave. Samozrejme tercovce z odchytu to je uz ina kapitola.

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: terčovce a technika

Odoslaťod B A R T I S » 24 Jan 2018 12:41 pm

marko65 napísal:Ahoj, ani jedno z toho nie je nutne ak nechces odchovavat. Pre tercovce potrebujes hlavne velke akva (min. 500 l) dobru vykonnu filtraciu, urdrziavanie vyssej teploty cca 29 az 30 st. a pravidelnu udrzbu s vymenou 1/3 vody. Tercovcom musis prisposobit aj ostatnu osadku, aby ich nestresovali. Ja osobne som mal neonka prava, corydoras a ancitrus, otocinclus affinis. Vhodnych ryb je podstatne viac.. Pri tejto teplote sa tazsie pestuju rastliny, je potrebne vybrat vhodne druhy. Potrava musi by roznoroda a nesmu sa prekrmovat. Tuto na webe najdes vsetky potrebne info. Ak tercovcom zabezpecis dobre podmienky, odmenia sa ti tym ako budu prosperovat a robit radost z krasy a ich majestatnosti. Je to jedna z najkrajsich sladkovodnych ryb aspon pre mna a starostlivost o ne nie je az taka narocna ako sa pise v literature. Ale ako som uz pisal, potrebuju vhodne podmienky, ak ich nemaju, skor ci neskor sa to podpise na ich zdravotnom stave. Samozrejme tercovce z odchytu to je uz ina kapitola.

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku


marko ďakujem veľmi pekne v presne nejakú takúto odpoveď som dúfal
B A R T I S
 
Príspevky: 30
Založený: 22 Jan 2018 23:50 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: terčovce a technika

Odoslaťod I.P. Pavlov » 25 Jan 2018 00:00 am

@ B A R T I S
nezakladaj na všetko novú tému, pravidlá hovoria o inom, choď do témy, ktoré som ti nalinkoval a tam pokladaj tieto otázky
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.