Gurama - šedé fľaky



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Gurama - šedé fľaky

Odoslaťod dada82 » 24 Jan 2018 15:44 pm

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Máme od júna zabehnuté akvárium. Už sme ho dostali zabehnuté. Každý týždeň meníme 1/3vody a odkalujeme pritom dno. V nedeľu sme trošku aj redukovali rastlinky na čistili veľké skaly od zelenych rias. Tiež sme odstránili jeden kokosový domček,aby mali rybky viac miesta, keďže naše dve guramy, narástli dosť. V pondelok ráno sme zbadali že jedna gurama má na tele,hlavne chrbát také akoby tmavosede fľaky,ako keby bola zrazu špinavá.nieje taká pekná ako ta druha a naviac akoby jej mizol ten pásik na boku. Odfotili sme ju včera aj dnes,mám pocit že pásik je ešte slabší. V pondelok sme ju preložili do druheho akvária ak by náhodou bola chorá. Zrala normálne, ale teraz v náhradnom menšom akvárium nechce žrať a stále akoby chcela ísť preč odtiaľ.vo veľkom akváriu sa správala vcelku normálne. Čítala som že rybka môže zmeniť farbu stresom, ale mám obavy či nie je chorá a bojím sa o ostatné rybky. Myslíte že je chorá? Okrem toho tam sú tri gubky s veľkými chvostikmi.najskor jednej potom druhej akoby odpadol chvost, alebo odhryzli iné rybky. Jednej celý,druhej chýba v strede. Tie som tak isto dala zvlášť.do tretej nádrže. Pridala som soľ do oboch náhradných akvárií a trochu aj do veľkého,ale menej.citala som že to môže dezinfikovať.neviem. zatiaľ sme nemali žiadny problém, až teraz.jedine riasy také zelené musíme občas zo skla a kameňov čistiť,a nedávno také akoby vláknine sa objavili.vzdy pri výmene vody to vycistim na skle a samozrejme aj filter pravidelne čistíme pri výmene vody.vzdy vo vode s nádrže.pridavame odstatu vodu z vodovodu.
Tie gubky v tej slanej vode akoby stratili farbu,zbledli.
Čo myslíte, čo môže byť rybkam? Aj gurame,aj gubkam? Ešte máme v akváriu mecuna, prisavniky, skalara a tetru jednu.vsetky rybky sú tam od začiatku okrem tých troch gubiek, tie sú od augusta myslím v akváriu.ostane vrátane vatsiny rastlín sú tam od začiatku. Niekedy na jeseň pribudli nejaké dve rastlinky.vsetko doteraz bežalo bez problémov.neviem či sa stalo,či sa rybky vystresovali len alebo ochoreli.
Ďakujeme
dada82
 
Príspevky: 3
Založený: 24 Jan 2018 14:45 pm

Reklama

Re: Gurama - šedé fľaky

Odoslaťod dada82 » 24 Jan 2018 17:07 pm

este foto guramy
Prílohy
IMG_20180123_112607.jpg
dada82
 
Príspevky: 3
Založený: 24 Jan 2018 14:45 pm

Re: Gurama - šedé fľaky

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Jan 2018 23:58 pm

Tu už neprispievaj, nepíš. Skopíruj si tvoju otázku a presuň ju tu:
chora-gurama-zlata-t10927.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.