Diskus v spolocenskom akvariu



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod maxxx01 » 26 Mar 2011 14:03 pm

Astro, máš absolútnu pravdu v tom, že to by sme nechceli...ale sú tu aj iné príspevky a ja verím, že ak by mal niekto záujem o serióznejší chov diskusov, nebude za svoj jediný zdroj informácií považovať príspevok Akvaristu1.
Akvarista1, už len jedna vec, lebo necche sa mi tu zapodievať všetkým. Kde si prišiel k tým 2-3 dňom? Práve diskus je ryba, ktorá sa v nevyhovujúcich podmienkach (napríklad oslabovaná vnútornými parazitmi), dokáže trápiť celé týždne, ak nie viac, kým definitívne nezloží kosti. Preto som ti písal, že treba počkať aspoň mesiac dva a potom niečo hodnotiť, a nie po ledva týždni. Lenže tu je pointa v niečom inom, a ja ti vidím do karát. Zohnal si si diska bez toho aby si si niečo naštudoval, a teraz sám seba čičíkaš tým, že si vyberáš, triediš a upravuješ informácie podľa toho, ako ti to vyhovuje, aby si si urobil nádej, že nejako už len bude, ale je to len psychologická barlička. Reálne by si si tú nádej zvýšil len poskytnutím lepších podmienok, a nie prekrúcaním poznatkov, to rybe nepomôže. Ozvi sa o dve mesiace, ak bude disk v dobrej kondícii, pogratulujem ti. Ale tá ryba sa fakt nechová po jednom, práve naopak, dá sa dokopy väčšia skupinka mladých rýb a až neskôr sa to nejako vyselektuje - takto nejako sa to robí.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod rastislav.krippel » 26 Mar 2011 14:17 pm

apps, kedze som tuto DISKUSiu zalozil, chcem sa vam pochvalit, ze moj diskusik v spolocenskom akvariu prezil. Uz tam mam dalsich 5 tercovcov a trochu som preriedil tych mecunov. Stale tam vsak mam jednu black molly, asi 15 malickych black a silver molly, asi 20 garra ruffa, 1 bottiu macrcanthu, 3 botie pakistanske, asi 10 clea helena. Mam kopec rastlin, ale akosi sa im prestalo darit. :-)
rastislav.krippel
 
Príspevky: 34
Založený: 11 Feb 2011 20:39 pm
Bydlisko: Budatinska 29, Bratislava

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod Akvarista1 » 26 Mar 2011 14:23 pm

rastislav aku mas velku nadrz ked mas tolko ryb ?
Akvarista1
 
Príspevky: 6
Založený: 23 Mar 2011 18:58 pm

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod martin_s » 26 Mar 2011 14:35 pm

Akvarista1 napísal:rastislav aku mas velku nadrz ked mas tolko ryb ?
Ak by si si precital tuto temu tak to najdes hned v prvom prispevku.

Tato debata ohladne Akvarista1 k nicomu nevedie (neviem naco Akvarista1 sem vobec pisal nejaku otazku, ked odpoved v skutocnosti nechcel, chcel iba aby mu nejake teliatka slepo pritakali).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod hamo » 29 Apr 2011 20:08 pm

Zdravim pani akvaristi.Som tu novy a mal by som na vas vsetkych,kdo by mal zaujem seriozne pomoct a poradit jednu rozsiahlu otazku.Ale najprv na zaciatok-som sa tu docital,citujem:"ale pride tu niekto nový kto ma o chov terčov seriózny záujem a prečíta si čo napísal "Akvarista1" ".Takze som tu novy a mam o chov terčov seriozny zaujem.MNE JE JEDNO KED SI TU MEDZI SEBOU RIESITE NEJAKE PROBLEMY.Ja som si to dal tak dokopy ze ste tu rozoberali 1diskusa+nejake mecune k tomu a tak... Podla mna ked chce niekto chovat dikusy tak by nemal experimentovat ako ten kolega akvarista.Treba mu dat hned raznu radu a viac to nerozoberat,lebo sa tu len budete zbytocne vadit a urazat.Ja tu nemam voci nikomu ziadnu averziu ja som si cital aj to co pisal akvarista1 FAKT NIC VOCI NIKOMU ide mi len o radu. Takze:budem zakladat akvarium pre diskov o rozmeroch 300x80x100.Bude vstavane v obyvackovej stene a z druhej strany bude samostatna miestnost.Celkovvy celny pohlad bude,akoby ste videli obraz. Cistenie bude riesene cez prepad cez spodne cistiace akvarium. A ta prosba: kdo z vas je tak dost skuseny/ZATIAL O NIKOM Z VAS NIC PORIADNE NEVIEM/ a rozumie veci :takato vyzva,skuste poradit ako by ste vy zariadili toto akva pocnuc prvým kamienkom az po posledneho ale najhlavnejsieho DISKUSA,cize na komplet.Som velmi zvedavy na vase nazory.Nepiste mi sem,ale na mail: hamarpeter@azet.sk NECHCEM aby ste sa tu zbytocne len vadili chcel by som si precitat kazdeho nazor zvlast.VSETKYM VELMI PEKNE DAKUJEM. MAJTE SA DOBRE A NECH SA VAM DARI,AKO AJ VASIM TERCOVCOM
hamo
 
Príspevky: 3
Založený: 29 Apr 2011 14:27 pm

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod hofi » 29 Apr 2011 20:58 pm

Fórum slúži na to,aby sa tu diskutovalo.Že niekedy padnú ostrejšie výrazy,prípadne nevhodné narážky,tak aj to sa stáva.Podstata ale ostáva,že sa tu ľudia niečo dozvedia,poradia.spoznáš tu veľa šikovných akvaristov,neskôr možno priateľov.
Ja ti dám jednu radu.Ak nemáš dostatočné skúsenosti v akvaristike,tak sa prosím ťa nepúšťaj do chovu diskusov.Je to náročná ryba,aj pre skúsených.Ps.nemýľ si filtráciu s čistením akva.Pri takej výške to nebude až také jednoduché.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod martin_s » 30 Apr 2011 16:34 pm

hamo napísal:skuste poradit ako by ste vy zariadili toto akva pocnuc prvým kamienkom az po posledneho ale najhlavnejsieho DISKUSA,cize na komplet.
Tem rozoberajucich postup ako zalozit akva je tu viac ako dost, ak mas seriozny zaujem ako pises, tak si ich vyhladaj a precitaj - oplati sa to viac ako len cakat kym ti to niekto "naserviruje" (dokonca ziadas "naservirovanie" priamo na mail... ) Ako uz napisal hofi - pustat sa rovno do diskusov ked nemas absolutne ziadne skusenosti nemusi byt zrovna najstastnejsia volba...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod hamo » 30 Apr 2011 19:35 pm

Cau Martin. Ja som nechcel,aby ste mi to naservirovali na tanier ako malemu decku.Na mail som chcel pre to aby som si vedel v klude precitat samostatne nazory.Viem,ze je vas tu vela a kazdy z vas tu ma k danej teme ine nazory a neverim tomu ze by ste si neprotirecili.Tak budem citat clanky a studovat a studovat . Maj sa
hamo
 
Príspevky: 3
Založený: 29 Apr 2011 14:27 pm

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod astro » 30 Apr 2011 19:58 pm

martin_s napísal:Tak budem citat clanky a studovat a studovat

veľmi rozumne :pivo:
hamo nič v zlom ale naozaj z tvojho príspevku mám pocit, že s akvaristikou nemáš veľké (ak vôbec nejaké) skúsenosti. Tvoj projekt je skutočne veľkolepý. Na tvojom mieste (keďže naozaj o tých skúsenostiach pochybujem a navyše ide o tak veľkú vec) by som si nechal to akvárko s komplet zázemím urobiť na mieru skúsenej firme, vrátane následnej starostlivosti.Neviem odkiaľ si, podľa miesta bydliska by sa ti dalo poradiť na akú firmu sa obrátiť.
edit: jo a tu máš jeden zaujímavý zrealizovaný projekt: http://www.premovoakvarko.cz/
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod martin_s » 30 Apr 2011 20:08 pm

astro v tomto celkom s tebou nemozem suhlasit. Dat si zalozit akva nejakej firme a nechat ju aj aby sa o to starala je dobre max. tak pre niekoho kto ma akva iba ako dekoraciu a nema akvaristiku ako hobby a nema teda o to v skutocnosti ani nejaky seriozny zaujem. K akvaristike prave patri aj to zakladanie a starostlivost o akva, nie iba pozeranie sa do akva. To by si mohol dat aj nejaky velky monitor na stenu, kde by mu islo nejake video s motivom akva a mozno by ho to vyslo este aj lacnejsie...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod hamo » 30 Apr 2011 20:54 pm

No dobre chalani. S akvaristikou uz nejaky ten rok mam skusenosti.Pre astra-pochadzam so Sale.V sucasnosti mam 360l a 260l akva s cichlidamy-mix.Momentalne staviame dom a tak som sa rozhodol subezne snim zalozit akva o ktorom som uz par rokov snival a viem ze keby som ho nechcel zalozit teraz tak uz take asi neskor nezalozim/myslim financne/.Aj som nejake clanky uz pred tym cital o diskusoch ale myslim si ze rozumna rada od chovatelov je viac ako vseobecny clanok.Akva bude robit jedna firma/nechcem robit reklamu/som viac menej rozhodnuty na 90% ako by som ho spravil. Mozno som ten prvy clanok tak schomolil ze som sa tu vykreslil ako totalny zaciatocnik,ale nevadi to mam za to ze som chcel silou mocou hodit do placu nieco s cim som mal asi pockat. Uvidime...
hamo
 
Príspevky: 3
Založený: 29 Apr 2011 14:27 pm

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod dzaninka » 04 Feb 2018 15:54 pm

Som začínajúca akvaristka a zatiaľ len študujem a čítam a pozerám videá,ale žiaľ každý radí niečo iné a tak je ťažké vyznať sa v tom.Akvárium má veľkosť 60x30x30 a chcela by som pár nenáročných rybiek rastlinky/živé/,koreň pre prísavníka,ktorého bezpodmienečne chcem.Samozrejme filter a ohrievač mám.Takže aké rybky?Živorodky vraj robia bordel at.ď.
dzaninka
 
Príspevky: 1
Založený: 27 Jan 2018 13:41 pm

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod Loki12 » 04 Feb 2018 17:43 pm

Čo je u teba prísavnik?
Nápis druhové meno, linka na rybku,...

V bežnom slovazmysle prisavnik nie je vhodný do takýchto mimi-akvarii.
Je to ryba ktorá si vyžaduje miesto a objem vody, lebo "tiež dosť špiní vodu"

Ak vážne chceš radu tak nejaké mikrorazborky a krevetky. Ideálna veľkosť tvojho miniakvaria.

Ak si chcela počuť že je to v pohode aj s tým prisavnikom tak odomna toto počuť/vidieť žiaľ nebudeš.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod snajprik » 04 Feb 2018 19:54 pm

Dzaminka- vitaj na fóre. To vieš že sa da niečo vymyslieť aj do 54 L nádrži, ktorá nie je mala a da sa tam celkom dosť druhov rybiek chovať. Nechápem prečo Loki nechápe čo myslíš pod rybkou prisavnika, veď v každej akvaristike ho majú toho pekného zlatučkého prisavnika s tými krásnymi čiernymi očkami :wink: https://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_l144
Ako si písala gubky dosť špinia vodu, chcelo by to niečo krajšie a čistotnejšie, neonky dnes ma každý, ale také tetri ohnive, alebo razborky klinové húfik ako sa premávajú hore dole sú veľmi pekne, mam ich aj ja vrelo odporúčam. https://rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva https://rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna
Ale kým začneš nakupovať treba im urobiť bývanie ako sa patri, umiestniť akva, tak aby do nich celí deň slnko nesvietilo, niečo pekne na dno, dnes majú pekne ílovité substráty, vola sa Manado, tebe by malo stačiť 5L balenie http://akvaland.sk/1079-jbl-manado-5-l.html
Aký filter a ohrievač plánuješ kúpiť, alebo máš?
Inak ak sa chceš inšpirovať tak odporúčam si popozerať tieto akvária a podľa toho ktoré sa ti páči, snažiť sa ho odkopírovať a použiť to iste ako jeho majiteľ, alebo i lepšie https://rybicky.net/nadrze/?kategorie=2&typ=0
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod Loki12 » 04 Feb 2018 21:26 pm

snajprik už som ti veľa-krát napísal aby si čítal s porozumenim.

Radíš tu na počkanie ako rádio Jerevan.

Tak sa prosím pozri sem ty Fúzatý Prisavik
https://rybicky.net/atlasryb/celed/Loricariidae

Dokážeš aspoň chvíľku nemotat ľuďom hlavy tvojimi vedeckými traktatmi?
Ťa fúzata vec v bežných akvaristikach dorastá aj do 30cm. A z radosti na začiatku je potom starosť ako krava.

Ja som vyrastal na rozprávke Maxipes Fik. Možno by si si ju mal pozrieť aj ty.
Ach jaj.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Diskus v spolocenskom akvariu

Odoslaťod matus.galan » 08 Feb 2018 00:18 am

Loki12 napísal:snajprik už som ti veľa-krát napísal aby si čítal s porozumenim.

Radíš tu na počkanie ako rádio Jerevan.

Tak sa prosím pozri sem ty Fúzatý Prisavik
https://rybicky.net/atlasryb/celed/Loricariidae

Dokážeš aspoň chvíľku nemotat ľuďom hlavy tvojimi vedeckými traktatmi?
Ťa fúzata vec v bežných akvaristikach dorastá aj do 30cm. A z radosti na začiatku je potom starosť ako krava.

Ja som vyrastal na rozprávke Maxipes Fik. Možno by si si ju mal pozrieť aj ty.
Ach jaj.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk


Si mu dobre napisal, vsade bol, vsetko videl, vsetko vie jaaaj...



Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.