Diversa nano led 30 l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 08 Feb 2018 23:22 pm

PART_1518125020187.jpeg
Zdravým, potrebujem poradiť, najprv pár info o akváriu.
Je to set diversa nano led 30 lit, teda filter claro 300,ohrievac 25w s termostatom, nastavene mam na 24,led osvetlenie 7,5w 6500k.ked som doma svietim aj 12 hod. Keď nie tak sa svieti nejakých 6 hod, je to tak pol na pol. Akvarium je založené asi 6 až 7 týždňov, no nedarí sa rastlinkam, v poslednej dobe mam problém s hnedou riasou.dno mam Rataj Aquaclay ground, na tom ešte čierny štrk, dám foto. Rastliny Vallisneria spiralis, cryptocorine willisii, zvyšných názvy neviem, ale nemali by byť náročné na pestovanie. Filter momentálne mám nastavený na vzduchovanie. Osadenstvo sú tretry neónové, platy, jedna beta a panciernicky albín, a slimáky clython.
Ako som písal v poslednej dobe problém s hnedým povlakom a rastlinky nevyzerajú az tak dobre, čo ma mrzí asi najviac. Par dni už používam tekuté Co2 vítal od rataja. Budem vďačný za rady. Hodnoty vody neviem.
Prílohy
PART_1518125085930.jpeg
PART_1518125113182.jpeg
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Reklama

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Loki12 » 09 Feb 2018 00:00 am

takze po vsetkych tych debatach tu: rady-pri-zalozeni-prveho-akvaria-t17172.html
sa teraz pytas ako dalej s tymto co tu prezentujes?
a pytas sa na hnedy povklak na rastlinach? po 6-7 tyzdnoch?
a uz tam mas vrazene ryby?

čo takto tam dat este pangasa, bobkovy list, palivu papriku a zahriat to na 98 stupnov?
Stefanm, ako si toto mohol? po vsektych tych informaciach, po vsetkych tych veciach ktore sa tu stale dokola opakuju.
Ako si toto dopustil?

Tu je ozaj akakolvek dalsia rada zbytocna, aku mám mať istutu, že moj čas a energia nebude zbytocna?
ach, svaty Tresko.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod matus.galan » 09 Feb 2018 00:21 am

Loki musim suhlasit, ked som videl foto akva, pozeram co tam je za osadka, potom kuknem na litre, potom citam a normalne na mna ide depka...keby sme s atu fakt nesnazili, keby tu nic nebolo napisane nepoviem ale pri tom kolko tu je o zakladnych veciach napisane uz len trn co nevie citat asi to takto cele dobabre...tazko mi


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Seraph » 09 Feb 2018 00:52 am

chlapcom je tazko lebo:
- na ryby, ktore tam mas a na ich pocet, je to ZALOSTNE male akva
- ryby tam zrejme isli skoro.....zrejme to nedopadne dobre.....
- raz svietis 12h a inokedy 6.....a ty ako clovek jeden den dychas a zijes viac a iny menej?
ZAKLADOM dobre fungujuceho akva je STABILITA podmienok.....to je to najhlavnejsie co som sa za smiesne 2-3 roky naucil.....ak nenastavis svoje akvarko tymto smerom, tak to bude pohroma......a to nepisem v zlom (to nikto tu)
- prerybnene to je ale brutalne.....vela odpadu.....rastliny nevedia z toho svetelneho zmatku co sa deje....riasa pride coskoro a zrejme to bude horsie...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Hora » 09 Feb 2018 01:18 am

Stefan,ako si poctivo zháňal informácie a robil plány,tak si to nevhodne vyskladal.
Myslím tým ryby.Platy,Tetry,Pancierníky.Bez ohľadu na hodnoty vody je to akva malé pre ne.
Ak je možnosť,tak ich daj niekomu a pozri si Pancierníky malé,Razbory galaxy alebo odolnejšie Razbory škvrnochvostové v počte min. 10-15ks.
Claro filtre sú najväčšie šmejdy :cry: na trhu.Je tento aspoň regulovateľný,koľko píše v papieroch minimum/maximum?
Aj ja mám v 30l 2211 s prietokom 300l/hod. lenže metrová hadica dole do filtra,metrová hore z filtra a vo filtri nahusto Siporax,ktorý ešte zníži prietok.
Mierim na silnejšiu cirkuláciu v tvojom akváriu a ide o Bojovnicu,ktorej bude robiť stres.
Najlepšia voľba je závesný a upraviť kryt,eventuálne ak ho nechceš orezávať,tak Aquael mini,kde sa dá priškrtiť do 50l/hod. prietok.
Nedarí sa rastlinám,tak obmeň za iné k tomu svetlu Sagitária subulata,Egeria densa,Ceratophyllum demersum,Najas guadalupensis,Bacopa caroliniana.....Do vody nehnoj,výživný substrát nemáš,radšej daj Sera florenette tablety koreňom a stačí.
Svetlo pri nenáročných rastlinách Anubias,Cryptocoryna postačí,len máš tam aj niečo červené a Valisnéria je podľa špiralových listov var. Torta,ktorá je náročnejšia na svetlo od klasickej spiralis.
Leješ uhlík pre rast rastlín a lepšie,dostačujúce CO2 z rýb si vyháňaš zbytočným privzdušňovaním.Je to málo vody na tekutý uhlík bez skúsenosti,ani ho nedávaj,nech si nenarobíš horšie následky pri možnom predávkovaní.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod snajprik » 09 Feb 2018 10:55 am

Stefame viem že by si chcel chovať rybičky, lenže v krevetarku to pôjde ťažko, hlavne to čo máš tam teraz. Pozri sa v byte či nemáš niekde vrch prázdnej pevnejšej skrinky a zmeraj jej rozmer. Väčšinou majú skrinky rozmer 60x40 http://www.akvaria-teraria.sk/kategoria ... -5mm-sklo/
Alebo 80x40 http://www.akvaria-teraria.sk/kategoria ... -6mm-sklo/
Tých cca 30€ myslím že ťa nezabije a bežný stolík to udrží. Trochu substrátu dokúpiš a zvyšok už máš a všetci budú spokojný :)
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 09 Feb 2018 11:27 am

a
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 09 Feb 2018 11:29 am

Tak to idem skúsiť nejako riešiť, mám záujem skutočne. Nechcem sa na nič vyhovárať, mal som info dosť myslím, neviem rpečo to tak dopadlo, asi som sa ponáhľal a chcel tam toho veľa mať.. Ta beta by tam aspoň mohla ostať? (kvôli manželke )
Ten filter ma prietok 300l. Pri vybere rybiek mi takto poradili v akvaristike. Takže celá osadka preč, voda nanovo, aj rastliny, všetko...
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 09 Feb 2018 11:32 am

Snajprik nejde o to, že by nebolo peňazí na väčšie akvarium, ja som aj pôvodne chcel.. aj v buducnosti by som určite chcel väčšie.. ale teraz nie je na to vhodna doba, ani miesto a podobne.. nebudem to veľmi rozoberať prečo... Teda myslíš že 30 l akvarko nie je vhodne vôbec na ryby? ale len na krevetky? Mne ide o to, aby sa darilo hlavne rastlinkám, páčia sa mi viac také rastlinné zarastené akvarka s nejakým koreňom.. Tú betu by som halvne kvôli manželke chcel.. Hora mi tam písal že menšie rybyčky, ale ja som bol v kavaristike, ale tam asi chcú predať všetko čo majú.. Aj som sa pýtal, či môžu tetry neonove ísť do tak malého akvaria, či nie sú veľké - oni že jasné, ale kúte si aspoň 10 alebo aj 12 :)
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Hora » 09 Feb 2018 12:14 pm

Môžeš mať kľudne rybičky,práve pre tie Borarasky je to dobrá veľkosť akvária,vo väčšom sú bojazlivejšie.
Aj pre Bojovnicu je dobré.Keď stačí len ona,tak ani nič nepridávaj,no ten kryt(krycie sklo) je dobré nechať,aby nemala veľké teplotné rozdiely vzduch-voda.Je náchylná na prechladnutie ľahko.
Písal som buď závesný alebo iný vnútorný filter.Závesný je o dosť lepší pre toto akvárium a nestojí veľa,len treba primeraný výkon.
Vodu nemusíš nanovo,či ako to myslíš.Zábeh máš,len vybrať Tetry,Pancierníkov,Živorodky,zmeniť nejaké rastliny a bude dobre.
Keby si nemal tie ryby,reakcie sú iné od Lokiho a Matúša.V obchode človeka oblbnú toľko,koľko sa nechá,česť výnimkám.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 09 Feb 2018 12:30 pm

Hora, však ja som aj vravel keď som kupoval, ale aj tak ma presvedčili, no darmo už, stalo, podarujem ich.. Len neviem či u nás tie malé rybky zoženiem.. Tie valisnerie asi vyhodim, vôbec nie sú pekné, aj keď sa mi taký typ páči, no musím hľadať niečo iné, aj tú čo mám na koreni budem musieť asi dať preč.. Napodiv tým červeným sa dar, resp. nevyzerajú zle.. pohľadám nejaký filter a potom dám link na schválenie, aj tak rozmýšlam či tam nemám zbytocne dva kamene a tri konáriky... Ako je to s teplomerom, som tu čítal že pri takýchto ak va ani nie je potrebný ak by teplota neklesla pod 23 stupňov...
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Hora » 09 Feb 2018 12:36 pm

napíš ss denis,on ti ich pošle autobusom alebo môžeš ísť osobne vybrať do RK,alebo pravidelne chodí na burzy BA,ZA,
máš Bojovnicu a minimálne na 24*-25*C by som držal,hej a kúp si časovacie hodiny,také svietenie je o ničom
Naposledy upravil Hora dňa 09 Feb 2018 12:37 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 09 Feb 2018 12:37 pm

Osvetlenie aj keď bolo v sete bude dostačujúce? Tie male panciernicky, to je aky typ?aby som vedel čo hladať... Tie razborky som kukol, vyzerajú pekne..
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Hora » 09 Feb 2018 12:39 pm

https://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
https://rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
len ty máš tie čudné rozmery na dlžku len 30cm pre pygmejov,moje má aspoň 40
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 09 Feb 2018 12:53 pm

Myslím, že od neho mám tie slimáky... tak ho skúsim kontaktovať, ale najprv musím zohnať filter a poriešiť tie rastliny.. niečo z prietokom 450 l bude už postačovať, napr. http://www..akvariumonline.sk/aqua-nova/ ... f-450.html alebo ešte niečo silnejšie, alebo iná značka, v tomto sa nejak nevyznám, v sete je 300 l prietok
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod matus.galan » 09 Feb 2018 13:10 pm

Tak tak uz len pre pancierniky je toto uplne zle prostredie, strke nie je jemny a to sposoby,ze sa im poskodia fuziky a zacne infekcia. Tiez sa nemaju kde schovat a maju malo priestoru. To iste plati pre neonky. Ako ti chalani dobre radia, ryby prec, osobne by som ten anubias dal do prednej strednej casti na kamen alebo na koren, do zadnej casti valisneriu aby vytvorila peknu stenu, ostatne co tam mas by som rozsadil okolo kamenov a cryptu co tam mas tiez niekde na stranu. Momentalne ti to bude zarastat cele kamene a o chvila uz ich nebude vidiet a potom nema zmysel ich tam mat. Na moj vkus je tam toho vela. Ja by som dal prec asi tie kamene, korene pekne nejako spojil stahovacou paskou a niekam vlozil, bud na stred alebo niekde na stranu. Spojene korene vytvoria priestor rybam aby sa mali kde schovat a aj sa cez ne budu nahanat. Kamene ak das prec a das pripadne zopar mensich kuskov alebo tieto rozbijes kladivkom dostanes vacsi objem vody co je pri mensim akva lepsie.

Bojovnica, borarasky a pripadne max pigmejci bude dobra volba. Tiez by som dal prec to paradne pozadie a dal by som cierne, to by akva dodalo lepsi look, farby v akva budu krajsie a ryby sa budu citit lepsie.

Zatial tolko mojich postrehov. Som zvedavy co s tym urobis.
Drzim palce


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 09 Feb 2018 13:18 pm

Matúš, myslím ze si to celkom dobre načrtol, jeden kamen dam urcite preč, mozno ten druhy rozbijem na menšie časti.. korene som uvažoval nejako spojit... Neviem ci sa preberu tie valisnerie, ked som bol aj v akvaristike tak mali nadherne tie rastinky, len tak položene v akvariu..
Čo sa tyka toho strku, je pravda, ze je taky ostrejsi.. ak ste si vsimli pod nim je este taky hnedy podklad od rataja, toho mam este viacej v zasobe, lebo mi prislo väčšie balenie, tak neviem, keby len to ostalo???? či to nebude dobre..??? myslel som ze to je nejaky vyžívný substrát ked som to objednaval s kavrkom, ale je to vraj iba obycajny ani nie strk ale spodok do akva..
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Hora » 09 Feb 2018 13:45 pm

Pozeral by som 300l/hod.,nie 450,niečo ako Atman HF 0300
Pozri si video,ako vyskladať vnútro a tie dodávané originál mriežky s aktívnym uhlím nepouži.Ak nemáš menšiu keramiku,kľudne daj všetko molitan cca TN20 do výpustnej časti nádržky,nie nasávacej,len voľne vlož a bude ok.
https://www.youtube.com/watch?v=lc7WE4t_hh4
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Hora » 09 Feb 2018 14:25 pm

http://www.akva.sk/aky-filter-do-30l-akvaria-t530.html
aj Eden 501vonkajší nemusí byť zlý,nevidno ho za tapetou,sa mi zdá,že Loki ho mal tiež
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 09 Feb 2018 14:32 pm

http://www..akvariumonline.sk/aqua-nova/ ... f-300.html je aj v tejto verzii prietok 300l, ten atman hf 0300 sa neda zohna na SR, nenasiel som nikde... ten eden mi pride dost velky a pravdupovedia aj drahsi, cez 30 €. ...
este rozmyslam ze pri tom zavesnom ci nebude zavadza hornemu krytu akvaria... Myslis ze tie valisnerie by sa mohli prebart, alebo ich vymenim... Na spodku akvaria pod tym ciernym strkom mam vrstvu Rataj Aquaclay ground, keby som ostal len pritom, resp. len pri strku a nie to kombinovat? lebo rozmyslm, ze ked to kus prerobim tak uz toaj vycistim cele rovno, ale tak by som spravil ze polovicu vody minimalne by som ponechal aj viac a dopustit potom zvysok novou odstatou vodou...
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Loki12 » 09 Feb 2018 14:52 pm

Nechaj si len bettu, prosím.
A urob z toho parádne bettarium.

A dôvody:
- nemáš ešte skúsenosť s udržiavaním malých akvarii, betty prežijú aj v pazuche listov v 2dcl vody, majú dobrú odolnosť na prechodný čas
- nemusíš nič kupovať, aj ten tocic vody ti teraz bude dosť dobrý
- stačí len zabezpečiť veľa nenáročných, rychlorastucich rastlín
- svetlo stačí
- hnojiť sa naučíš

Toto je v tvojom prípade ideálna a najrýchlejšia cesta k peknému bettariu

Daj si do Googlu 30L bettarium a inspiruj sa

PS: áno mal som Esen501, ideálne pre bettarium do 30L, ale teraz nech to nerieši, nech investuje do rastlín. To je základ.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 09 Feb 2018 15:22 pm

Loki12 - nie je to zlý nápad toto, ale predpokladam ze dva tie mele panciernicky casom na spodok by nevadili... uz som asi rozhodnuty ze to trochu prerobim, so tyka jeden kamen iste fuc, druhy na mensie kusy a tie korene dat do kopy do stredu a okolo tohj nejake rastliny, minimalne tie cervene si ponecham, tie nevyzeraju zle, ale tie valisnerie budem musiet nahradit.. a ake su tie nenarocne a rychlorastuce rastliny podla teba... u nas v akvaristikach maju rasltiny, rôzne, ale uz sa nejdem na to spoliehat ze tam mi odporučia, lebo tam mi naozaj odporucia veštko a nic z toho potom...
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Seraph » 09 Feb 2018 15:39 pm

Veci na navrhnutie layoutu mas dost.....s tymi dragon stone sa da krasne pracovat....ja som nedavno stiepil na balkone svoje velke kusy co mam......sem tam spravis trosku kopcek...kameme podrzia....korene nejak krajsie k sebe, naviazat na korene kludne aj nejake anubiasy mini/nana a parada.......ja som sice v akva novacik (2-3 roky) ale pre zaujimavost sa pozri na priebeh mojho 30l....
ked som zacal s tymto malym akva vyzeralo to ovela horsie ako tvoje teraz....
aquael-shrimp-start-set-t17160.html
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Diversa nano led 30 l

Odoslaťod Stefanm » 09 Feb 2018 15:59 pm

Seraph, pozrel som s ito tvoje 30 l akva, je krasne...
Stefanm
 
Príspevky: 103
Založený: 28 Sep 2017 14:28 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.