nedrzi filter



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

nedrzi filter

Odoslaťod matte » 05 Feb 2018 21:40 pm

Ahojte, PROSIM O POMOC!
Po 2 rokoch prehovarania som kupil set juwel primo 60 led. Cely stastny som podla navodu kupil substrat, piesok, rastlinky, vcera ho napustil a spustil techniku. Dal som aj aktivator vody, ale aj tak chcem cakat 2-3 tyzdne kym zacnem kupovat rybky. Vsetko super krasne, az na to, ze prilozene prisavky nedrzia a filter sa mi kazdu chvilu uvolni a potopi do akvaria, ide o filter juwel bioflow one. Mame z toho cela rodina nervy a nevieme co mame robit. V hornbachu kde som to kupil krcia ramenami, ze to este nepoculi, nahradne prisavky nemaju, ani nikde na nete som nenasiel nahradne prisavky. Tie co tam su som aj odmastil, aj zohrial aj podlozil filter kamenom, aj zaprel zpredu dekoraciou, nic nepomaha vzdy sa po case prisavky odlepia a filter sa ponori do vody.
Budem vdacny za kazdu radu, dakujem
Matte
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Reklama

Re: nedrzi filter

Odoslaťod Jozef I. » 05 Feb 2018 23:22 pm

Daj to reklamovať a nech ti vymenia filter, alebo kúp niečo lepšie a kvalitnejšie, lebo tie filtre v tých setoch sú dosť slabota.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: nedrzi filter

Odoslaťod matte » 06 Feb 2018 00:23 am

diki, no ved napisal som im, ze co mam robit, tak uvidim, to mi este tvrdili, ze v tomto sete je lepsi filter, ked tu je aj dekel vyrezany presne na tento, je to aj s kurenim, skusim pozriet, aka znacka je top?
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod Loki12 » 06 Feb 2018 10:45 am

ahoj matte

neber to tak, ze to idem do teba palit, ale je dolezite aby sme tu drzali urcitu kulturu - toto nie je čet (chat) ale forum, kde majú byt prispevky relevantne pre buducnost a preto by mali byt radene do konkretnych kategorii.

a preto tieto roviny:
1. výrobok je zly = chod reklamovat, nepytaj sa ich, netelefonuj, proste tam chod a povedz im, ze toto nechces (chapem, ze akvarium je uz plne, ale ak chces reklamovat, tak musis urobit toto - to je zial daň na set ktory si kupil. Kupil si ako celok, reklamujes ako celok. Alebo je predajca (ale nie hobby market) prozakaznicky orientovany a vymeni/reklamuje aj casti. Tu to nepredpokladam

2. kupa novych prisaviek = zistit vyrobcu, napisat im a verit v zazrak, alebo vybrat prisavku a a rozbehnut sa po akva obchodoch/burzach/internetoch a hladat a hladat a hladat. Zial ak neches reklamovat, tak toto je jedina dalsia moznost.

3. ak chces info o inych, tak pouzi vyhladavanie na tomto fore - je tu cela sekcia technika.html
kde len po otvoreni najdes temy, kde sa prebereajú znacky, vyrobky, nazory,... a tam mozes (uz v existujúcich) polozit svoju otazku (napriklad tu: pomoc-pri-vybere-filtra-t7764.html). Aj táto tema, keby bola položená v časti Technika a téma by bola lepšie pomenovaná, napríklad: "Problem s filtrom - set Juwel Primo 60 LED - prísavky nedržia filter" tak by si mal ovela lepsiu šancu na úspech. Alebo ako sa hovorí "shit in, shit out", "čo zasejem, to žnem",...
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: nedrzi filter

Odoslaťod matte » 06 Feb 2018 11:58 am

dakujem, ja som hladal vhodne vlakno, moha by tu byt funkcia rychla pomoc, reklamovat to cele, ked je to zariadene, to si neviem predstavit, skusim zohnat prisavky, v najhorsom kupim novy filter, ale aj tak je to z principu ulne chore, aby to nedrzalo, ako to mozu predavat???

Obrázok[/url]
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod MaceKx » 06 Feb 2018 12:10 pm

Zober filter skoc do akvaristiky a kup prisavky ktore budu pasovat. Je to lacne a rychle riesenie ako vypisovat. Pripadne ako tu zaznelo lepsi a vhodnejsi filter henten nieje nic moc.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: nedrzi filter

Odoslaťod Loki12 » 06 Feb 2018 13:41 pm

matte napísal:dakujem, ja som hladal vhodne vlakno, moha by tu byt funkcia rychla pomoc, reklamovat to cele, ked je to zariadene, to si neviem predstavit, skusim zohnat prisavky, v najhorsom kupim novy filter, ale aj tak je to z principu ulne chore, aby to nedrzalo, ako to mozu predavat???

Obrázok[/url]


set = low cost vyrobky spojene do vyssej ceny, casto su tam stare prelezaniny
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: nedrzi filter

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Feb 2018 14:01 pm

Tak skúsil som hľadať:
filter-prisavka-t11261.html
prisavky-na-sklo-nedrzia-t9433.html
no záver je všade rovnaký, kúpiť nové, alebo rovno kúpiť lepší filter, čo sa stane i tak, alebo:
http://www.essentracomponents.sk/mss/ms ... log=MEX-SK
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod newsted » 06 Feb 2018 14:42 pm

Zdar.

Preco by si nemohol nechat na spode akvaria? Na funkci rostlinare to nema vliv.
Prisavky sa niekedy daju 'resetnut' vo vriacej vode. Zmaknu, ale vacsinou na kratko.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: nedrzi filter

Odoslaťod matte » 06 Feb 2018 18:13 pm

Diki moc vsetkym, idem skusit zohnat, ja by som aj kupil iny filter, ale tento je aj s vykurovanim a presne tam pasuje..
na dno ho asi nemozem dat, ked vsade v navode je cervenym pismom, ze ten kusok ma byt nad hladinov a ja by som nebol kludny ked uvidim kable, ze id rovno do vody
teplu (nie horucu) vodu som skusal, vydrzal asi 2 hodiny

dnes mi napisali z jedneho ceskeho eshopu, ze juwel nedodava k tomu nahradne prisavky, to je neskutocne

ak by mi niekto poradil iny vnutorny filter do 63l akvaria s vykurovanim budem vdacny..planujem tam mat parik bojovnic, 7 tetri medenych, 3 panciernickov panda a nejake male prisavky 2 + este mozno krevetky a slimaky
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod Jozef I. » 06 Feb 2018 18:53 pm

Daj foto toho filtra, ľahšie sa bude hľadať alternatíva. A možno by sa dal taký istý kúpiť aj samostatne.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: nedrzi filter

Odoslaťod snajprik » 06 Feb 2018 19:18 pm

Napadá ma xy možnosti, ako kvapka akváriového lepidla na prísavku, chvíľku pridržať na mieste, alebo obojstrannú lepiacu pásku, kúsok na prisavku a pritlačiť ku sklu(rovno filter), alebo natrieť lepidlom na akva pozadie.
Dodnes som si vystačil s obič indulonou, s ňou som natrel prisavaciu plochu a i prisavka, ktorá ma cez 20 rokov mi bez problémov drží i na zariasenom mieste na skle.
Prisavka musí držať, je to tupá fyzikálna vec, jedine keby si ju mal v strede prepichnutú...
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod matte » 06 Feb 2018 21:48 pm

uff tak ta indulona znie dobre, skusim!!
ako presne tam davas tu indulonu, pod vodou na prste?
inak medzitym som kupil obojstranne prisavky a dal som 3 zozadu a 1 zboku, po 10 minutach sa zosunul filter na dno, potom som ho podlozil dekoraciou/ukrytom a teraz sice na krivo, ale drzi uz vyse hodiny..
tiez som pisal rovno do fabriky do juwelu do nemecka a vraj mi posielaju zadarmo lepsie prisavky..
keby som mal prisavky na tvrdo nalepene, nevyberiem filter, kedze vo filtri su zasprajcovane v takej dierke..
filter https://www.ebay.co.uk/itm/JUWEL-BIOFLO ... 1725822253
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Feb 2018 22:57 pm

@ snajprík, to už väčšiu hovadinu nevieš napísať??!! Veď sa zdrž takýchto primitívnych rád!
@ matte neber si z toho príklad a ber ho s rezervou...
Filter je to tento, na ten pasujú aj prísavky od Eheimu a Aquaelu
https://www.youtube.com/watch?v=1O1GEkS0lpM
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod snajprik » 07 Feb 2018 11:21 am

Normálne zober prístavku do ruky, očisti prisavaciu plochu servítkou, na prst zober kvapku indulony, natri dotykovú plochu, aby bola mastná a čapni ju niekde na sklo.
Vieš ako to, za tých par rokov čo akvarijčim som sa s prístavkami natrápil, po par rokoch už nedržali a keď na skle bola trocha riasi už nedržala ani nová, s touto vychytávkou i 20 ročnú prístavku nalepím :)
K tej indulone, nemusí to byť pravé ona, ale treba ti tuhe ekologické nezavädne mazivo, ktoré znáša svetlo, veľmi nestarne a pri rozklade neuvoľňuje škodliviny do vody.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod Hora » 07 Feb 2018 21:18 pm

Nedalo mi to snajprík a funglovú prísavku som najprv nalepil na sklo,držala a pri ťahaní odolala silnejšiemu ťahu,potom som natrel ženiným nočným krémom(indulonu nemám) a :shock: :shock: :shock: ty vole,vono to nešlo odlepiť :mrgreen:
Tak toto bolo dobre a účinné naozaj,ale obojstrannú pásku?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nedrzi filter

Odoslaťod matte » 07 Feb 2018 22:03 pm

takze obojstranne nedrzali, skusil som modru indulonu, zatial DRZIA!!!
pridal som rastlinky a samozrejme sa potykam z mnozstvom problemov, ale to asi idem riesit do sekcie nove akvaria
SNAJPRIK DAKUJEM! verim, ze to bude drzat
Obrázok
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod Loki12 » 08 Feb 2018 00:12 am

snajprik/Hora - uznavam, že ta indulona ma dačo do seba. mne zatial vzdy pomohla klasika "varenie prisavky".
Ale ked uz sa bavime o indulone a "masteni" tak skor by som isiel do lekarskej vazeliny, alebo tej "akvaristicke" co sa da bezne kupit pod značkou eheim.

Predsa len tieto kozmeticke vyrobky by som do akva vody nedaval.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: nedrzi filter

Odoslaťod Hora » 08 Feb 2018 10:29 am

skúšal som na snajpríkov podnet na sucho,čo bolo po ruke,musel som vyskúšať,mne to nešlo logicky,že mastné udrží na skle
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nedrzi filter

Odoslaťod Loki12 » 08 Feb 2018 10:56 am

neviem, ja som neskusal este.
pride mi vsak ze pohyb "po" skle by mal byt možný
pohyb "od" skla by nemal byt - je to o fyzike, vazelina zabrani aby sa voda/vzduch dostala pod prisavku a preto to drzi.

to je inak dovod, preco prisavky je vhodne "nalepovat" pri co najvyssej teplote, ktoru bezne zazivate v akvariu.
teplo roztahuje objem vzduchu a chladnutie zase zmenšenie. ono aj odpadavanie prisaviek ciastocne ovplyvnuje aj to, ze ich ludia nalepia "bez vody", pri izbovej teplote cca 20-22 stupnov. cast vzduchu ostane pod prisavkou a nasledne napustia vodu, zapnu ohrievac a vodu zohreju na 24-26 a bublinka pod prisavkou sa zvačší.
Asi nejaky fyzik by nam toto vedel objasnit ovela komplexnejsia, pripadne tuto moju amatersku teoriu vyvratil a povedal, ze to funguje inak. Mna vsak toto pomaha uz zopar rokov.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: nedrzi filter

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Feb 2018 00:02 am

Veď ide o to, že namiesto indulóny je kopčisko náhrad, silikónový spray, silikonový olej (bežne sa používa na externé filtre), lekárska vazelína a keď už by som mal siahnúť po indulóne (chlapi ????), tak si kúpte lubrigačný gél v drogérií, ten má aspoň neutrálne pH.
Len treba použiť to, čo nosíte v hlave. Toto nieje adresované všetkým (samozrejme trafená hus zagága :) )
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod matte » 09 Feb 2018 09:39 am

ved indulona je jedla, ste nikdy nejedli hranolky na indulone robene v 90tych rokoch?
:):):)
filter drzi jak svina, este som kable z ohrievacu aj filtra prilepil zvonku o sklo, takze aj keby nahodou prisavky pustili aspon sa to neponori do vody
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod I.P. Pavlov » 10 Feb 2018 19:07 pm

matte napísal:ved indulona je jedla, ste nikdy nejedli hranolky na indulone robene v 90tych rokoch?
:):):)
filter drzi jak svina, este som kable z ohrievacu aj filtra prilepil zvonku o sklo, takze aj keby nahodou prisavky pustili aspon sa to neponori do vody
Prílohy
prečo sa radšej nevenuješ niečomi inému.jpg
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: nedrzi filter

Odoslaťod matte » 11 Feb 2018 21:11 pm

:) uz nedrzia ani indulonove prisavky, ale drzi leukoplast na kabloch
fakt to nechapem, ako to mozu predavat, ved to uz muselo nasrat stovky zacinajucich akvaristov
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.