juwel primo 60 led



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod snajprik » 18 Feb 2018 21:55 pm

Tak keď máš výživové dno i hnojíš, tak potom aj keď sa mi nechce vetriť, že tých 9W svetlo ma až taký výkon, ale možno máš nedostatok CO2 (uhlík). Skús kúpiť tekutý uhlík, napríklad easycarbo.
PS: Lebo hnednutie listov ma za následok aj nedostatok CO2, bieli povlak na listoch môže biť tiež nedostatok CO2, rastlinky vlastne pri nedostatku CO2 začnú spracovávať vo vode uhličitan vápenatý a ten bieli povlak na rastlinách je zvyšok s reakcie (možno).
Naposledy upravil snajprik dňa 18 Feb 2018 22:00 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Reklama

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 18 Feb 2018 21:56 pm

co este aku chemiu mam kupit? easy life carbo?
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matus.galan » 18 Feb 2018 22:00 pm

Lol nic v zlom ale tato tema je uz cela fail a cim viac citam tym viac mi to bud pride,ze si niekto robi srandu alebo,ze je Matte strasne lenivy si nieco nacitat...sak in neovlada ani zaklady, in netusi ako prebieha zabeh akva, on netusi nic o riasach, netusi o odkalovani, svetle, hnojeni atd....to je ako dat slepemu mapu a povedat dostan sa odtial sem...bud to zacne studovat, citat a pozerat videa alebo mu budete pisat takto kym vas to neprejde lebo toto je nekonecny pribeh niekoho kto chce ale nechce pre to nic urobit...


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 18 Feb 2018 23:19 pm

Tým sa nezaťažuj, oni sa našli :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod larix » 18 Feb 2018 23:22 pm

I.P.Pavlov: Naozaj som to nemyslel nijako osobne a nechcel som ťa uraziť, no také perly ako napríklad "... s pomocou rastlín a ich koreňovej sústavy by dochádzalo úspešne k premene dusitanov na dusičnany..." ma donútili reagovať. S tvojim posledným príspevkom v zásade súhlasím. Mnohé procesy (mnohé sú ale naopak dokázateľné fakty) v akvárku nie je možné merať alebo overiť a teda ide naozaj o indivudálne názory alebo skúsenosti.

matte, prepáč za za spam.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 18 Feb 2018 23:55 pm

larix v pohode, skor hejteri, mi tu vadia
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Loki12 » 19 Feb 2018 00:40 am

toto je akvaristicke "A je to". Pat a Mat v akcii.
Už ideme kupovať "chémiu" a zazračné vodičky.

Pat: Mušiš hnojiť, lebo nehnojíš a nemáš dobre dno!
Mat: Ale mám výživové dno!?
Pat: Tak potom musiš pridať tekuty uhlik! (už len tento názov je katastrofa)
Mať: ahááá, a čo mám ešte kupiť?
(o pár príspevkov v buducnosti)
Mat: rastliny stále nejdú?! a mám priasu!!
Pat: Tak máš zle svetlo!
Mat: Čo mám teda kupiť?
Pat: Poradí ti freem1, on sa význá!
Mat: Ale ono to stále má v sebe bordel!
Pat: Musís kupit reverznu osmozu!
Mat: A stácí len to alebo musím kupiť aj TDS merák?
Pat: Kup ešte aj CO2 set!
Mat: A nemám kupiť radšej CO3 set?
Pat: ...
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod snajprik » 19 Feb 2018 01:26 am

Matte, Ak zvládaš základný kutilstva, tak by si si mohol vyrobiť toto obrazky/co2/co2_cistenie.gif
S tým rozdielom že hadičku by si dal do filtra mesto tej okysličovanej, je to fakt perfektne a účinne riešenie. Návod na výrobu náplne máš tu https://rybicky.net/clanky/588-idealni- ... asinkovace Ja používam normál droždie 5g a 200g cukru, naplň mením po 14 dňoch. Flašku mam 2,5L a 0,5L
Osobne toto používam veľa rokov a žiaden problém, ak dodržíš dávkovanie droždie-cukor číslo 5. Na tvojom mieste by som dodržal dávku cukru, ale dal by som len 2/3 dávky droždia, bude menej bubliniek čo u tvojho menšieho akva nevadí, ale vydrží dlhšie. Raz na 3 týždne vymeníš náplň vo fľaške. Nemusíš každý deň dávkovať tekuté CO2, stačí raz za 2-3 týždne vymeniť naplň vo fľaške a o nič sa nestaráš. 8)
Pre Loki: svetlo ma dobre 9W led kvalitne cca 0,2W/l LED s 30cm, ma živiny v dne i tekuté hnojivo, tak že ešte keď dodá CO2, tak rastlinky budú mať uhlík, živiny a limitným faktorom bude svetlo. Ja si myslím že som mu dobre poradil.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 19 Feb 2018 10:00 am

Snajprik, od kutila mam veeeelmi daleko, v podstate som uplne lavy :( takze to je na mna moc zlozite, diki
tekuty uhlik este zvazim
Loki12 som rad, ze sa zabavas
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matus.galan » 19 Feb 2018 11:10 am

Nie je sam toto je normalne akva komedia....@ Loki to presne vystihol.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 19 Feb 2018 12:03 pm

Lokiho si na rozdiel od teba vazim, poskytol mi v minulosti cenne rady, kym som ho neumyselne nenastval, ale o co ide tebe to nechapem, chces ma vyprovokovat, znechutit, nasrat??? Dari sa ti, musis byt so sebou velmi spokojny. Inak aby som zalozil temu o svojom akvarku mi poradil I.P.Pavlov v inej teme a teraz si tiez zo mna robi prdel.
Fakt nerozumiem, naco mi sem vypisujete, inde radite ludom, co daju hned ryby do 20l akvarka s umelymi rastlinami a mna, co sa snazim, aby to bolo v ramci mojich schopnosti a moznosti co najlepsie, kym kupim ryby totalne demotivujete, sa zamyslite nad sebou, toto od Vas nie je fer. Si zalozte vlastnu temu s nazvom demotivacia zaciatocnikov a tam sa realizujte!
matus.galan fakt si ma uz brutalne vytocil :( :( :(
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 19 Feb 2018 13:31 pm

snajprik napísal:svetlo ma dobre 9W led kvalitne cca 0,2W/l LED s 30cm, ma živiny v dne i tekuté hnojivo, tak že ešte keď dodá CO2, tak rastlinky budú mať uhlík, živiny a limitným faktorom bude svetlo. Ja si myslím že som mu dobre poradil.

Ja myslím opak. :? Nútené CO2 pri Valisnérii,Anubiase,Cryptocoryne,Egerii vôbec nepotrebuje a burčiak je v prvom rade nestabilný.Výkyvy pH budú horšie podmienky pre ryby,krevetky ako by to využili rastliny a ešte skôr si porodí štetinku.
Druhá vec je využitie vyprodukovaného plynu.Matte má problém so základnou údržbou,tak sprevádzkovať kolonu do vysokého tlaku,nastaviť optimálne rozpúšťanie cez difuzor,podržať bubliny pod vodou a popritom si neotráviť osádku je zatiaľ nad jeho vedomosti.
matte napísal:ale pod pieskom mam vyzivny substrat a daval som pred 10 dnami tetra-plantamin
zajtra kupujem Profito!

ohóóó,si myslíš,že naštartuješ niečo?Po presadení napr.Cryptocoryna kým začne znova vytvárať mladé výhonky môže trvať týždne.Tie rastliny majú výživný substrát a minimálne 1/2 roka z neho budú živiny čerpať.Anubias si vezme z vody(čerstvé výmeny) a kvôli nemu nemusíš prilievať nič naviac.Budeš pravidelne liať do vodného stlpca živiny a minimum ich bude spotrebovaných s tým počtom rastlín.Ešte len potom budeš v smútku,keď vystrelia iné druhy rias.
Za tri týždne postupne nasadíš rybky a tvoje plus je výber malých druhov,ale aj tie vypomôžu s hnojením.
Pinzetu na vyberanie molitanov nemieniš používať teraz :?: Nechaj filter bez zásahu aspoň zo tri mesiace,kým sa nezatrepe na slabší prietok a už bude obsahovať dosť baktérii,teraz by si si len zbytočne oddiaľoval zábeh.
Prezraď,koľko ml si z toho tekutého Plantminu nalial?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 19 Feb 2018 13:59 pm

hora diki, ano moje vedomosti a schopnosti su zial minimalne, filter zatial necham tak, plantaminu som dal 20ml
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Seraph » 19 Feb 2018 14:18 pm

matte napísal:hora diki, ano moje vedomosti a schopnosti su zial minimalne, filter zatial necham tak, plantaminu som dal 20ml

20ml? to je trosku vela nie?
to bacha na to, pri takom svezle a bez CO2 ti netreba hnojit resp velmi minimalne....
Pozri sa: ja idem cestou low tech (to znamena ziadne co2 a takmer ziadne hnojenie) a mozem povedat, ze zatial sa mi celkom dari, i ked pravda je ze ide o moje v poradi druhe pokusy aj pri 54l aj pri 30l----ale akva mi prosperuju (v tom vacsom sice mam chihiros doctor, takze mozno niekto nebude suhlasit ze ide o low tech)
mam kupene aj PROFITO aj NITRO ale zatial som ani len tie flase neotvoril, kedze si nechcem privodit problemy.....rad denne dam cca 1ml do 54tky a 0,5ml do 30tky easy carbo...a raz za cca 10 dni dam draslik....to je vsetko....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 19 Feb 2018 14:59 pm

v navode bolo 5ml na 10l pri zaciatku, cize som dal o nieco menej
ja by som tiez najradsej nehnojil a neriesil co2, ale ked hnednu listy anubiasom, cital som aj o hnedej riase..neviem
este tyzden pockam s hnojenim, dnes odsajem bordel z listov a vymenim 30% vody, odstranim poskodene listy z valisnerii, anubiasom asi strihat hnednuce listy nie je dobry napad
urcite kupim profito aj easycarbo
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod MaceKx » 19 Feb 2018 15:42 pm

Na tvojom mieste by osm to tolko nehrotil a neprehanal. Pekne klid men pravidelne vodu a nechaj to ist svojim zivotom. Nezasahuj do toho stale nechaj to pekne pracovat.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod jarik001 » 19 Feb 2018 16:22 pm

Trošku off topic,
ale mali by ste si VŠETCI, ALE ÚPLNE VŠETCI prečítať editoriál od Markéty v časopise akva č.4.....hlavne odtavec č. 3 a č.4...
http://e-akvarium.cz/casopis/akvarium04.pdf
a trošku sa zamyslieť.....
Obrázok používateľa
jarik001
 
Príspevky: 117
Obrázky: 0
Založený: 21 Sep 2011 12:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 19 Feb 2018 20:12 pm

Chlapi mam fakt pruser, anubiasy vsetky tri hniju, vacsina listov mala odhnite stonky aj casti toho silneho spodku, hnilobny smrad, ked som to vybral, otrhal som vsetko hnile, jeden som uplne vyhodil (ten mal ten spodok uplne na taku svetlozelenu kasu), ostatne rastliny vyzeraju v pohode, ale teraz chapem preco neritiny nie su vo svojej kozi, malo sa pohybuju, co mam robit? Vymenil som 30% vody
fakt nechapem preco tp hnilo, to bol ten rosol co som tam pozoroval uz tyzden, hlavne, ze nenarocna rastlina, mam sto chuti to zabalit :( esteze nemam rybky, hnojivo ani co2 nedavam, kym to nedostanem (ak je to vobec este mozne) do normalu
mam vyhodit vsetky anubiasy? myslite, ze sa daju zachranit?
vopred diki za pomoc!
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Seraph » 19 Feb 2018 20:20 pm

Mne sa stalo to iste ked som zakladal minule to 30l akva ale zrejme bud boli poskodene alebo som ich poskodil ja ked som ich viazal na skaly resp samorast - ak sa poskodi ta hlavna cast, je mu koniec, mne odisli asi 3 kusy, zvysok ok,
Anubias je fakt nenarocny a pomaly rastuci - este pozri aj bucephalandra tiez sa viaze a krasna je
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 19 Feb 2018 21:12 pm

len neviem, ci ich radsej nevyhodit vsetky 3 a o tyzden kupit nove, hm? a ci nemam nejaku hnilobnu nakazu v akva..
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 19 Feb 2018 21:38 pm

toto (boli v tom rastlinky co som kupoval) moze byt navzdy v akvariu? zeby som to dal okolo novych anubiasov a iba ich polozil na kamen, na dekoraciu a na dno
Obrázok

idem ich vybrat a zahodit
Na hnilobu anubiasů nic účinného neznám. Je to jako otevřená rána - můžeš to desinfikovat, ale pak to dáš zpátky do akvárka plného bakterií, a jede to dál. :-(
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Feb 2018 23:25 pm

larix napísal:I.P.Pavlov: Naozaj som to nemyslel nijako osobne a nechcel som ťa uraziť

V pohode, kopol som sa :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 20 Feb 2018 12:47 pm

matte napísal: anubiasy vsetky tri hniju, hlavne, ze nenarocna rastlina, mam sto chuti to zabalit

bude kopa príležitosti ešte :mrgreen:
naviaž Microsorum pteropus a máš pokoj
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Loki12 » 20 Feb 2018 13:22 pm

matte napísal: anubiasy vsetky tri hniju, hlavne, ze nenarocna rastlina, mam sto chuti to zabalit

a preto ti pripomeniem tvoj jeden prispevok
zaciatok-t17387-48.html#p333311

matte napísal:loki12 :))) ty si mal asi tazky tyzden
a teraz ho máš ty, "karma zdarma"
matte napísal:kriticke myslenie ma velmi uspesne zivy uz 15 rokov, ale sorry nemam cas ani chut sa stat majstrom sveta v akvaristike, som myslel, ze tato webstranka sluzi aj na pomoc zaciatocnikom a opakujem, ze takmer v kazdej diskusii su tu protichodne nazory, tak ako ma amater vediet kto ma pravdu?
čitaj, čitaj, čitaj a použivaj to tvoje kriticke myslenie. Zatial to tu velmi nepreukazujes.
matte napísal:dalsie info od predavacov, dalsie od kamosov, co to nejako moc neriesia a akva im celkom slusne ziju
nie si s nimi 24h denne, generalizovat je najjednoduchsie.
matte napísal:ja to chcem mat easy going ako vsetko v mojom zivote :) ked to nepojde, budem samozrejme sklamany, velmi som sa tesil a tuzil mat krasne fungujuce akvarko
vidis ako to je s tym tvojim "easy going v tvojom zivote", prave si dostal par easy going faciek od pani Prirody.
matte napísal:PS: nic v zlom, ale pozri sa na svoj dlhocizny prispevok a kolko konkretnych info si dal - ANI JEDNU!!! si sa nemusel namahat
keby si si presiel tie clanky co tu stale postujem, moje prispevky, prispevky ludi, ktory na tomto fore uz par ludom ozaj pomohli (pan snajprik to nie je) tak by si mal dost informacii ako a co robit. Ale to si trosku vyzaduje z tvoje strany iny pristup - pokora (nie ku mne), cnost, ucta, pokoj, rozvaznost, čas, ale hlavne treba zacas uvazovat.

Ale dam ti este sancu. Ci ju vyuzijes...
Opis nám sem presne, ale fakt presne kroky ktore si urobil s akvariom za poslenych 7 dní. Uplne všetky. Ako keby si bol u doktora. Kazdy detail, je dolezity.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.