Rybka nepláva



Všetko okolo akvarijných rýb

Rybka nepláva

Odoslaťod Poldeny » 19 Feb 2018 22:48 pm

Zdravím, dostal som africké cichlidy Malawi. Sú už veľké dnes sa mi stala také vec mám dvoch samcov a jednu samičku a ako to býva jeden je dominantnejší ako druhý a naháňa toho druhého (respektíve aj ostatné rybky). A neviem čo presne sa stalo ale keď som prišiel z roboty, našiel som jedného samčeka v rohu akvária, hore bruchom. Žije ale nedokáže plávať. Vždy keď sa snaží plávať tak spadne na dno, nevznáša sa ako ostatné a stále ju preklápa na bok alebo hore bruchom. Ak ste sa stým stretli, budem rád za radu. Ďakujem.
Poldeny
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Feb 2018 22:40 pm

Reklama

Re: Rybka nepláva

Odoslaťod newsted » 19 Feb 2018 22:59 pm

Dominantný samec ho oháňal a on je vystresovaný a pravdepodobne do par hodín odíde. Máš zlý mix alebo málo rýb. Nepredpokladám, ze je to Malawi bloat
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Rybka nepláva

Odoslaťod Poldeny » 19 Feb 2018 23:03 pm

Tie čo sa naháňali sú Melanochromis Cyaneorhabdos (ak som to dobre napísal) a toho agresívneho som dal teraz na chvíľu od ostatných preč na skúšku. A takto je už od 14tej cca a stále tak leží a dýcha.
Plus tam mám Labydochromis Yelow a Cyrtocara Moorii, jedného Platydoras costatus. Ale naháňal iba ten jedne Melanochromis.
Poldeny
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Feb 2018 22:40 pm

Re: Rybka nepláva

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Feb 2018 23:43 pm

Presuň sa do tejto sekcie a tam si vyber tebe najvhodnejšiu tému:
cichlidy.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Rybka nepláva

Odoslaťod Poldeny » 20 Feb 2018 10:04 am

Tu ale nejde o to aký je to druh, ale o to že tá rybka nedokáže plávať... Prežila celú noc a stále leží na dne, občas vypláva a ako náhle prestane plávať tak klesá rýchlo ku dnu, nenadnáša ju ako ostatné.
Poldeny
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Feb 2018 22:40 pm

Re: Rybka nepláva

Odoslaťod MaceKx » 20 Feb 2018 10:39 am

Nieco sa jej stalo s plynovým mechúrom, myslim ze je to nezvratne.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Rybka nepláva

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Feb 2018 23:10 pm

Poldeny napísal:Tu ale nejde o to aký je to druh, ale o to že tá rybka nedokáže plávať... Prežila celú noc a stále leží na dne, občas vypláva a ako náhle prestane plávať tak klesá rýchlo ku dnu, nenadnáša ju ako ostatné.

Ak nebudeš mať základné vedomosti, tak budeš mať ten problém i na budúce. Je potrebné vedieť príčinu, žiaľ i keď chápem, že jej chceš pomôcť. I ja by som rád, no takto to nejde a nefunguje. Opakujem, žiaľ
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Rybka nepláva

Odoslaťod Aqarista » 06 Apr 2018 15:23 pm

Rybka zrejme bola tak vystresovaná že sa jej niečo mohlo stať z plynovým mechúrom takže je len otázka času kým zomrie škoda.
Aqarista
 
Príspevky: 7
Založený: 06 Apr 2018 14:34 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.