juwel primo 60 led



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Loki12 » 22 Feb 2018 23:53 pm

nemam slov. bez testov vody, na zaklade rozmazanej fotky, na zakladne papieroveho vykonu, bez znalosti ulozenia medií,... bez toho aby clovek bol pri tom akvariu tu produkuješ zavery.
Toto fakt nema zmysel. Nemam silu tu opravovat nepresnosti.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Reklama

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 23 Feb 2018 09:55 am

snajprik napísal:Filter na to akva je nadpriemerný, prečerpá 5x objem akva za hodinu a aj filtračná náplň ujde.

ten filter je na to akva dobre vybratý,ty ber do úvahy prietok s biomolitanom,nie bez,aj menšie akvária by sa s ním ešte uživili
Microsorum do piesku :?: :?: :?: :?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 23 Feb 2018 22:31 pm

nepacilo sa mi to a nevedel som najst slimaka, tak som to trosku riesil..
hemianthius behom 2 dni odisiel, mozno zmena svetla, ostala 1 minirastlinka z neho
ostatnym sa verim dari, na hygrophile na vrchnom liste hneda riasa asi
dal som prec 1 dekoreaciu, previazal anub a micro, sutre pouzil a svetlo dal na 8h
ked som mal vybraty koren, tak trochu akoby bo hnilobe ho je citit, snad sa nemusim zenpokojovat
vymienam 10l kazdy druhy den..dokedy pls?
po dlhsom case som akotak spokojny, to microsorum bol vynikajuci napad!
Obrázok
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Loki12 » 23 Feb 2018 22:50 pm

prečo si dal svetlo na 8 hodin?
ak urobiš zmenu vo svetle, tak je dobre ostat to nasledne nemenit aspon 2-3 tyzdne. Zmenil si to z 10 na 7 a teraz zase na 8. Nie je dobre.
Hneda riasa - https://www.rostlinna-akvaria.cz/hneda-rasa-70 - prečitaj si cast "pravdepodobna pricina" - chápeme?

načo vyberaš koren? čítal si spravu "neryp sa v tom!" ????, najdi si moju temu o 54l akvariu aby si videl čo sa ti moze prihodit ak sa budes rypat v akvariu. Alebo si chces zopakovat zalozenie akvaria? Cim dlhsie sa v tom budes rypat, tym neskor mozes nasadit ryby. Takze necha ti paci, lebo si sa v tom rypal, tak si vyresetuj hodinky a kalendar - tvojich 1-2 mesiace zabehu zacina, 3 - 2 - 1- odteraz.
10L - dokedy? tym neuvidiš narast zelenej hmoty, kym neuvidis ustup hnedej riasy, kym nezmiznu bakterie z dreva.
takze si to dame este raz. ako Bart Simpson - "Najbližšie dva týždne budem meniť 10L vody každý druhy deň a nič viac, tak prisahm na Veľkého Treka!" a toto si napišeme aspon 100x.

Posun spravnym smerom matte.
"Kefalín! Ale myslim politicky! Kur..a, politicky! Jasné!?"
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 23 Feb 2018 23:05 pm

:) :) :)
svetlo teda vraciam na 7, to bol pokus, ze ci uz sa niekam posuvam, som cital, ze na hnedu riasu viac svetla
idem studovat
koren viem, ze bol risk, myslel som, ze neritina to ma za sebou a cital, ze mrtvy slimak moze byt galiba, nastastie zije, snad som to moc nepos.al, koren bol vonku 10 minut a presne na rovnake miesto som ho polozil, zaroven som ho musel vybrat lebo stale trochu plave a kvoly privazovaniu rastlin som vyberal bridlicu, ktora ho zatazuje, uff bol to pre mna skutocne extremny stres :(
rybky budem cakat kolko treba, ak sa k tomu vobec dostanem, navyse to este len bude tortura si odsuhlasit zoznam
ano slubujem, uz aj zene som to odprisahal dnes :)
dik moc
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod MaceKx » 24 Feb 2018 13:07 pm

Loki12 napísal:Snajprik a teraz mu láskavo vysvetli ako presne to ma “zahrabat” do piesku !!!!
Prečo toto robíš? Prečo motas hlavu ľuďom?

Matte - nič nezahrabavaj, microsorko určite nie. Snajprik je trubiroh.
Pokojne na neho priviaz nehrdzavejúcu matku a polož kam len chceš. (Alebo kamienok, len aby nevyplavalo, ono sa to o chvíľku chytí o spodok)

Predsa listami do substrátu a korienkami hore aby nehnili :pivo:

matte hlavne klidok a ruky prec pekne cakaj urcite to aj manzelka oceni :D
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Feb 2018 14:43 pm

@matte
nechceš sa venovať niečomu inému? Taký pes by ťa ubehal a mal by si pokoj. Odpusť mi, ale si ako malý chlapec
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 24 Feb 2018 17:30 pm

prosim ta za kamenom mam take hnede sulce, nevies co by to mohlo byt? isiel okolo slimak nedavno, som z toho nervozny..

prosim ta nebud vulgarny a ked uz pises, tak k veci..nemam ryby, nekrmim
moja ironicka otazka mala naznacit ludom ako ty a ipp, aby ste neplytvali energiou na ZBYTOCNE POSTY, za pomocne budem samozrejme vzdy rad
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 25 Feb 2018 10:47 am

matte napísal:moja ironicka otazka mala naznacit ludom, aby ste neplytvali energiou na ZBYTOCNE POSTY

Na to si zvykaj,niektorí musia splniť svoj denný príspevkový limit bez ohľadu na obsah,popritom teba chce trápne,povýšenecky zosmiešniť a robí to zo seba,len mu to nedochádza.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod MaceKx » 25 Feb 2018 12:59 pm

Ja myslim ze sa ten slimak rozklada ako ten anubias a vlastne to hnede su jeho zvysky.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 25 Feb 2018 21:23 pm

Hora diki, vazim si to
MaceKx tvoj prispevok je trapny a zbytocny ako ty
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod MaceKx » 25 Feb 2018 22:36 pm

Rad pomôžem keď môžem :)
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 26 Feb 2018 23:22 pm

@matte
Normálne to všetko nechaj ísť 3-4 týždne, meň 1/3 vody a to je všetko. Nechaj to už na pokoji. Akvárium a jeho zábeh prináša kadečo, ale s kadečím sa za niekoľko týždňov vysporiada. A prosím, daj si už povedať. Tie reakcie na teba sú také preto, lebo ty si ich doslova pýtaš
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 07 Mar 2018 21:02 pm

2 tyzdne budu sice az pozajtra, ale priebezne by som potreboval pomoct (samozrejme kazdy druhy den menim 10l vody a nic ine som nerobil, neritinky ziju aj ked jedna sa furt schovava))..
1 - egeria z 5 stoniek 2 su uplne odhnite aj ked z nich hore vyrastaju dlhe zdrave, mam ich zastrinut a zasadit?
2 - na starych vrcholcoch egerii je hnedo zelena riasa (vyzera ako zaburina) idu z nej aj fuzy, aj na inych rastlinkach je, ale menej, ked odsavam trochu z nej odsajem, ale rychlo dorastie, mam to natacat na spajlu?
3 - mam opat mnozstvo minizivocichov bielych, na skle minicervicky (snad to nie su plostenky), v priestore prudko sa hybajuce bodky, uz to nebolo a vcera som dal nitrivec a o chvilu to tam behalo vsetko, dnes este viac
4 - ked vidim vajicka malych slimakov, mam ich vyberat pinzetou?
5 - valisnerie maju mnoho bocnych hnedych asi starych listov, mam ich strihat a vyberat?
6 - bohuzial pri zariadovani som nerozmyslal prakticky a mam miesta, kde sa hromadi slimaci trus a neviem to odsat, pod drevom, medzi rasstlinami..je to problem?
7 - zvnutra svetelnej trubice su kolieska kondenzu :(
Vopred dakujem!

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Mar 2018 22:45 pm

I.P. Pavlov napísal:@matte
Normálne to všetko nechaj ísť 3-4 týždne, meň 1/3 vody a to je všetko. Nechaj to už na pokoji. Akvárium a jeho zábeh prináša kadečo, ale s kadečím sa za niekoľko týždňov vysporiada. A prosím, daj si už povedať. Tie reakcie na teba sú také preto, lebo ty si ich doslova pýtaš

Ešte raz
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Mar 2018 22:53 pm

Ak by si sa ešte nudil, tak čítaj:
http://www.sozo.sk/wp/press/page/7/#.WqBOPh3em70
od tejto strany a prelistuj si celé
potom:
http://www.klub.akva.sk/akvarium.php
a kým+
prečítaš budeš mať zabehnuté akvárium a budeš "nabitý" vedomosťami.

príjemné čítanie

I.P.Pavlov
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 08 Mar 2018 00:18 am

uf diki ale prvy link je tam kopa clankov (prvy o africkych cichlidach) a druhy link je 26 cisel casopisu akvarium
:(
a od zalozenia uz mam 33 dni
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Mar 2018 21:56 pm

Čítaj, čo potrebuješ, určite sa ti to zíde
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 10 Mar 2018 20:21 pm

pomohla by mi prakticka rada, hladal som nezistil som..
hlavne na egeriach sa rychlo robi riasa, skusal som odsavat aj na spajlu natacat, ale o 2 dni je to rovnake, skor horsie - nepomohli by krevetky? inspiroval ma tento text: "V akváriu bola čierna riasa na cabomba ktorá tam bola pri zakúpeni rastlinky + zelená riasa v akváriu po egerii a na filtry, skle. 2 dni po nasadení krevetiek je akvárium úplne čisté, žiadne riasy."
hygrophila rastie ako diva a uz dost tieni sagitarii a valisnerii, asi ju zostrihnem
Obrázok Obrázok
zajtra kupim 7 krevetiek, listy mandlovnika a machovu gulu
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod snajprik » 10 Mar 2018 21:20 pm

Presne tento problém mam i ja v krevetarku, cca týždeň do zadu som ho začal riešiť, keď mi vybuchla tato riasa. Vyskytuje sa keď chýbajú niektoré živiny a je veľa svetla. Ja som znížil svietenie ktoré som mal od 8:00 do 23:00, 15 hodín denne 6000Lux bolo asi moc :mrgreen: ubral som to na 12h, voda je RO bez živín, tak som trošku upravil hnojenie a k CO2 som začal pridávať tekutý uhlík. Je to riadna chemikália ten uhlík, ale funguje na riasu veľmi účinne. Ta riasa po týždni sa ukazuje už len na dvoch miestach a pomalinky sa vytráca.
Krevetky na tu riasu kašku... to by si ich musel inakšie vyhladovať aby sa ti do nej pustili.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 10 Mar 2018 21:47 pm

ja svietim iba 7h 8W neviem kolko to je luxov
nehnojim, neceockujem
krevetkam nic nedam zrat, pojdem na tyzden prec, tak snad ked sa vratim bude vsetko vycistene
keby boli hladne daju si list mandlovnika pripadne z machovej gule
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Mar 2018 21:30 pm

To je neskutočné, ty veríš, že krevetky ti vyčistia akvárium od riasy???? Mýtus!
Krevetky si riasou spestrujú jedálniček. Nieje to ich základná potrava. Nič si sa nenaučil, nič nevieš a už si tu nejakú dobu.
Tu ti nikto nedá praktickú radu. Ako? Zase si len prečítaš......a pustíš z hlavy. Krevetky potrebujú pestrú stravu a decentné parametre vody, ináč ti vymiznú.
"Krevetkám nedám nič žrať" to je prístup ?!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 11 Mar 2018 21:55 pm

nebol som si isty, ale uz verim od kedy som ich doniesol cistia od rias komplet vsetky rastliny, vratane korenov anubiasu, viditelne, rovno ako som ich vlozil 3 isli do riasi na egerii a zrali
2 neritiny cistia sklo, koren a kamene a 5 krevetiek japonskych rastliny a piesok, na paradu!
chovatel povedal, ze kludne 10 dni im nic nemusim dat, ze bude cele akva ciste, uvidime
dal som do akvaria maly list mandlovniku a duba + sisticku jelse (zatial vsetko plave) a vymenil dekoraciu za mach!

Obrázok
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Mar 2018 22:00 pm

:lol: No šak vyčkaj času :wink:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.