Corydoras Panda - zlepene plutvy



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod MaceKx » 04 Mar 2018 09:59 am

Hľadal som nenašiel som preto sa pýtam :)

Pani, vyskytla sa mi v akváriu krupička síce nerád ale predsa som ju liečil Malachitovou zelenou. Vyzerá to že pomaličky sa stráca.

Ale objavil sa mi novy problém a to z pandami. Dýchavičné, chodia sa často nadychovať k hladine toto som prisudzoval práve Malachitovej zelene. Vypol som CO2 a pridal kamienok vzduchovaci.

Pandy neboli postihnuté krupičkou. Ale teraz pozorujem ako sú všetky pri sebe majú akoby zlepené plutvy chvostová, chrbtová vidieť aj na pohybe.

Co môže byť príčinou resp. ako im môžem pomôcť ? Mohlo ta zapríčiniť zvýšená teplota na 28°C ? Ma to všetkých 8ks. Ďakujem.
Prílohy
DSC_4231.JPG
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Reklama

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod kubko82 » 04 Mar 2018 14:27 pm

Keď liecis a zvysujes teplotu je nutné vzduchovat a CO 2 vypnúť.Aj častá výmena vody pomáha 1/3 denne.
Obrázok používateľa
kubko82
 
Príspevky: 193
Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod MaceKx » 04 Mar 2018 15:03 pm

Mohol som CO2 vypnut o den skorej to je pravda. Inak ale vsetky ryby OK aj krupica sa straca lebo tieto nasledky. Uz som si za kratky cas tie ryby oblubil len neviem ako im pomoct kedze neviem ani co im je. Vodu som mnelin vcera 1/4 dnes 1/2 ako sa pise v navode.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod kubko82 » 04 Mar 2018 16:31 pm

Môže to byť ešte po tej krupicke.Ja by som menil vodu vzduchoval a počkal 3-5 dní.A uvidíš.
Obrázok používateľa
kubko82
 
Príspevky: 193
Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod matus.galan » 04 Mar 2018 21:43 pm

Podla mna uz maju svoj cas odklepnuty. Neviem ako dlho ich mas, nevieme ani zakladne info o akva, prostredie nevyzera pre pandy moc idealne. Pancierniky su nachylne na kvalitu vody a prostredie. Z tej fotky mi pride ako keby si tam pridaval tekute co2 kedze tam vidim ciernu riasu zacervenalu ale len niekde. Taktiez pandy nemaju dobru farbu. Teplotu vody by som nechal na 24; casta vymena vody ak vobec pomoze. Kedze o tvojom akva nemame ziadne info ani celkovu foto nic tazko povedat ale podla mna do par dni max tyzdnov skoncia.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod MaceKx » 04 Mar 2018 23:30 pm

Dakujem za pozbudzujuce slova. Info o nadrzi su v mojej teme - post334268.html#p334268

Ano s tekutym uhlikom mas pravdu pred 2 dnami som ho pouzil na BBA lebo uz som si s nou nevedel rady konkretne pripravok Seachem Flourish Excel, nanasal som ho lokalne 2x vacsiu davku ako je predpisane, inak napisane postupoval som podla rad na webe ako sa jej zbavit.

Nenapadlo ma ze im mohlo toto uskodit. Nemam ich dlho od poslednej burzy 11.2. Boly uplne v poho az do zaciatku liecby krupicky ktore som si priniesol s tymi nestastnymi neonkami tieto ryby boli snad prekliate.

Dost ma to mrzi kedze tie pandy boli okrasa akvaria. Je mi to jasne ze iba tazko im je pomoct a hlavne neviem vobec co to sposobilo resp. co sa im vlastne stalo.

Tu je cela nadrz.

MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod matus.galan » 04 Mar 2018 23:42 pm

Problem je, ze je tazko urcit co presne to sposobilo lebo mas tu viac podnetov. 1. Su u teba mesiac, je mozne ze chorobu mali a prepukla zvysenim teploty. 2. Pouzil si seachem, vsetci vieme,ze to je chemia...pancerniky su nachylne na ziabre a fuziky...je mozne ze sa im to dostalo do tela. 3. Je mozne ze vsetko dokopy naraz aj s krupickou atd, zmeny teploty okamzite.

Ak, tak ich dat do karantenneho akva, voda 24; nizka hladina, menit kazdy druhy den a uvidis ci pomoze. U mna pandy odchadzali na zaciatku kym som sa nenaucil, ze vydrzia 2mesiace a splnim to co potrebuju budu Ok. Teraz ich mam 2roky a su okrasou dna akvaria aj ked su plache :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod MaceKx » 05 Mar 2018 17:24 pm

Po prichode z prace ma cakalo prekvapenie, vyzera to ze to pasaci zvladli. Sice stale postradam jeden kus dufam ze su kompelt. Vyzeraju ze maju aj chut do zivota.

MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod MaceKx » 05 Mar 2018 20:38 pm

Vsetkych 8 ks. je zivich. Zaujimalo by ma ale co im bolo aby sa to uz neopakovalo. Este niesu 100% ale vyzeraju lepsie ako vcera.

MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod matus.galan » 05 Mar 2018 21:35 pm

Davaj na ne bacha, odporucam fakt menit vodu aspon kazdy druhy den lebo to moze byt cokolvek a hlavne prestan davat seachem na BBa lebo ich zabijes. Radsej vytrhaj vsetko napadnute a kasli na to ako riskovat ryby. Tiez by im prospelo ak by si pridal listy mandlovnika pripadne tekuty vyluh z mandlovnika, maju aj v hornbachu od dennerle tusim.




Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod matus.galan » 05 Mar 2018 21:36 pm

Inac nechapem ako je kzone ze tvoje pandy ani orici niesu plache. U mna akonahle pridem k akva vsetko je prec :( ale zato moje su uz fakt velke, dlhe fuziky a macate :D


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Mar 2018 23:10 pm

Treba hľadať naozaj pozornejšie:
corydoras-panda-choroba-t5640.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Corydoras Panda - zlepene plutvy

Odoslaťod newsted » 06 Mar 2018 13:11 pm

Malachitova zelen ma vacsi efek na corydoras kedze nemaju supiny. Su sensitivnejsie na akekolvek chemikalie.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.