Rastlinna dzungla 35l total low tech



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Rastlinna dzungla 35l total low tech

Odoslaťod ebe » 01 Mar 2018 16:00 pm

Zalozil som si po velmi dlhom case prve akvarium - paci sa mi pristup low tech tak som sa rozhodol ze to vyskusam.

Nasadil som dost jednoduchych rychlorastucich rastlin (egeria densa, sagittaria subulata a platyphylla, shinnersia rivularis), k tomu echinodorus macrophyllus ktory dufam casom porastie von z akvaria (ak vobec prezije pri ostatnych rychlejsie rastucich rastlinach).

Moj ciel je totalny low tech a minimum zasahov do akvaria, v podstate je to taky experiment ohladom sebestacnosti miniekosystemu. Planujem len obcas zastrihnut stonkove rastliny a mozno sem-tam vymena vody, ale to sa vsetko uvidi podla dalsieho vyvoja v akvarku..

Co sa tyka techniky tak je tam len LED svetlo Aquael. Ziadny filter ani vzduchovanie.

CO2 nepridavam, hnojenie zatial neplanujem, dufam ze bude stacit ponechanie detritu a ziviny uvolnene z odumretych casti rastlin v akvarku.

Tu je stav necele 2 tyzdne po zalozeni (to bolo pred dvoma dnami, odvtedy uz rastliny podrastli). Planujem totalne zarastenie akvaria, s tym ze by som bol rad ak by Shinnersia a Echinodorus v buducnosti rastli aj nad hladinu:
Prílohy
1_v2.jpg
ebe
 
Príspevky: 5
Založený: 31 Jan 2018 12:29 pm

Reklama

Re: Rastlinna dzungla 35l total low tech

Odoslaťod ebe » 01 Mar 2018 16:05 pm

S cim by som potreboval poradit je osadka akvaria. Momentalne su tam 3 druhy slimakov, kvoli spracovaniu odpadu a rias ak sa objavia.

Co sa tyka ostatnych zivocichov - chcel by som take ktorym nerobi problem prezit 2 tyzdne bez krmenia pocas dovolenky, aby si nasli potravu priamo v akvarku. Rozmyslal som o gupkach pripadne inych zivorodkach zerucich riasy, pripadne o krevetkach Neocaridina ktorym by stacilo zopar suchych dubovych listov.

Radsej ako krevetky by som ale dal ryby - vedel by mi niekto poradit aky druh by bol vhodny a schopny prezit 2tyzdnovy samozber potravy v akvariu?
ebe
 
Príspevky: 5
Založený: 31 Jan 2018 12:29 pm

Re: Rastlinna dzungla 35l total low tech

Odoslaťod Janka112 » 01 Mar 2018 21:05 pm

https://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova + krevetky a dat nejaké prázdninové krmivo
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: Rastlinna dzungla 35l total low tech

Odoslaťod chuanvaldes » 01 Mar 2018 21:10 pm

Pekné! :pivo: Nech sa zadarí jak máš v plánu... 8)

Inak prečo tak málo vody? Vyzerá to dosť divne... :roll:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Rastlinna dzungla 35l total low tech

Odoslaťod ebe » 05 Mar 2018 20:54 pm

Janka112, dakujem za radu, o endlerkach budem vazne uvazovat.

chuanvaldes - diki, vodny stlpec je nizsi kvoli tomu ze mam trochu obavu ci by sa pri plnom akvarku dostatocne okyslicovalo dno - predsa len bez techniky co by cerila hladinu to mozno moze byt problem. Dalsi (mozno hlavny) dovod je ze dufam ze ten priestor casom vyplnia rastliny vyrastajuce nad hladinu..
ebe
 
Príspevky: 5
Založený: 31 Jan 2018 12:29 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.