štetinková riasa



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 12:45 pm

Hmm ale neviem ako na to a co...Zatial sa mi ich dari obmedzit s TetraAqua. To su tablety... ale ako nahle ich prestanem davat, tak sa riasa znova objavi...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Asterix » 05 Máj 2005 12:54 pm

Priciny rastu stetinky su rychle prudenie vody, vela zivin vo vode, prerybnene akva a zle odkalovanie a podla mojho nazoru aj moc tvrda voda. Skus si premerat hodnoty vody hlavne PO4, NO3 a Fe.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Raviolka » 05 Máj 2005 12:57 pm

Facko napísal:Takze povod biotop, tak si davajte aj vy bavcha.

Facko, tahle představa, že nejdůležitější je nedonést si řasu do akvária, je naprosto mylná. Buď máš pro ni vhodné podmínky, nebo ne... a potom je vážně jedno, odkud jí doneseš, protože řasy se dostanou do každého akvária... i bez rostlin z obchodu. Sám píšeš, že se řasa objevila až po týdnu... tak jak víš, že je z Biotopu a nečekala už v tvém akváriu? :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 13:01 pm

No, asi tak, ze ked som bol do biotopu, spytat sa na to ako sa toho zbavit, tak jej v tom akva mali plno.Chod sa tam pozret a tie akva na lavo, tak tie su plne stetinkovej riasy...
Neviem tak mi poradte co zmenit...
Moj 3ti prispevok od hora je osadenstvo...Vela ryb?
Odkalujem cca 3x do mesiaca.
Filter ako som pisal zavesny AquaClean mini(do 75L) a tie hodnoty vody?Hmm, neviem ako zmerat, nemam na to prostriedky...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod JoLi » 05 Máj 2005 13:21 pm

Facko, Ravi ma pravdu ja štetinku chcem vo svojom cichlidovom akvariu. Snažím sa ju tam dostat a stale nič. Davam do neho rastliny, kamene už s dákou štetinkovou riasou a ona skape, zmizne. Nie a nie sa uchytit.
Takže platí ze podmienky su doležité. Skus sa zamyslieť čo si spravil aku zmenu v akva ze si jej vytvoril podmienky. :)
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Cierna stetinkova riasa, pls help

Odoslaťod paulovic » 05 Máj 2005 15:11 pm

Osobne sa priklanam k SAE. (len original crossocheilus siam., ostatné sa nahánajú a na riasy dlabú)

síce dorastá do 14cm, ale .... ked je malá, najviac jej chutí, ja mám dve a za rok podrástli o 2cm. Čo bráni kúpeniu a ked budú velke na tvoje akvárium, ich niekomu darovať alebo predať?

http://www.akvanet.cz/Crossochelius.htm

Ja som takto dohodnutý na Mastacembelus Argus cca 100cm momentálne 20 cm. Ak bude mať 50cm ide papa.

Treba znížiť NO3 a prúdenie vody v akva, rozstrekovacia rampa ....
držím paste. Mne sa podarilo štetinky v starom akva zbaviť bezo zbytku.
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Cierna stetinkova riasa

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 21:13 pm

Hmm
Aka zmena? Zmenil som celu podstatu akva.Od travertinovych skal, 3 anubiasov a Snekacov-Neolamprologus Brevis som presiel na toto co mam...
More rastlin a tak dale... ale ide o to ze ta stetinka sa mi vyskitla hned ako som doniesol ten jeden anubias...hmm mozno som jej len dopomohol...
No uvidim idem skusit nejako vymisliet to prudenie vody ale neviem ako, lebo je to vonkajsi zavesny filter.. hmm chemija je uz tam tak uvidime...
Este taka otazka nemohlo by tomu pomoct aj okyslicovanie?Lebo som aj odtial vytiahol vzduchovanie, kedze je tam teraz tak vela rastlin...To mi poradil jeden kamarat...A podla toho co vravel ma pravdu...Ale stetinke to mohlo pomoct...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Cierna stetinkova riasa

Odoslaťod Facko » 05 Máj 2005 21:17 pm

JoLi a preco tam vlastne chces tu stetinku?Lebo tot je cierna riasa nie zelena...Stetiny polepene po rastlinach... stmavnute listy.. podla mna to nieje pekne...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Cierna stetinkova riasa

Odoslaťod skala » 06 Máj 2005 08:20 am

Facko, cichlidy ju papkaju. Aj ja ju chcem, lenze afriky ju zvycajne rychlo zlikviduju, ked im dam trosku menej papat. Inak, rastliny v takom akvariu nemam, predpokladam, ze ani Joli. Okrem toho vyzera fajn prirodzene na skalach, pomaha likvidovat zbytky potravy, celemu akvariu.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Cierna stetinkova riasa

Odoslaťod Facko » 06 Máj 2005 09:46 am

No ked som rozmyslal predtym som ju zlikvydoval rychlo mal som iba 12w svetla a teraz mam + 60W ziarivku...
Ma to mrzi bo som chel tatovi predpestovat rastliny lebo sa doma chysta 250l Holandske... Hmmm
K tej riase ona mi az tak nevvadi na anubiasoch ale na aquatice(neviem ako sa to presne vola,take nieco ako paprad), poredtym som o tom pisal, ty si mi radil zvysit vatas ale... Ukazalo sa ze to bola znovu objavujuca sa stetinka... :( aspom myslim lebo svetla je tam ajajaj a aj tak to lezie vyssie a vyssie
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod manoh » 05 Jún 2005 18:23 pm

Mne pomohla proti tej hnusobe štetinkovej SAE(sama na 360l akvarko), poožierala ju z listov a už prešla aj na sklá...
Obrázok používateľa
manoh
 
Príspevky: 17
Obrázky: 15
Založený: 01 Jún 2005 18:57 pm
Bydlisko: Viš?ové pri Žiline

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Baloghi » 05 Jún 2005 20:09 pm

Mne zas pomahaju otici riasa este nieje celkom vyhladena ale je na ustupe mal som jej tolko ze prve dni otici lezali na kameni s plnymi bruchami a mam aj tu gulickovu riasu ale tolku dolezitost ako marcelko 007 jej neprikladam.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Ivans » 09 Jún 2005 09:21 am

aj ja som mal štetinu a riešenie bolo:
výmena 90% vody, dno nepohnute. zmena ph aspon o 0,5 ja som isiel z 6,8 an 7,4. a mesiac bez hnojenia. stetina, uplne ustupila a externy filter ju odsal....
stetine sa dari tam kde je niecoho privela!!! staci len jeden prvok. U mna to bol Horcik. Vo vodovodnej ho mam 24 na liter a ja som tam rezal PMDD kde je horciku a horciku. PO mesiaci diety sa riasa stratila / redukcia o 90%/ rastliny sa rozbehli a hnojim len sporadicky a to len P, K a stopove.
Obrázok používateľa
Ivans
 
Príspevky: 110
Obrázky: 18
Založený: 26 Jan 2004 14:41 pm
Bydlisko: ZVOLEN

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod manoh » 12 Jún 2005 18:34 pm

Mne ustúpila riasa keď som začal hnojiť(PMDD a CO2), zmenšil som prúd na výtoku z filtra a vymenil som ružové akvatrubice za obyčajné daylight. O zvyšok sa postarala neskôr SAE
Obrázok používateľa
manoh
 
Príspevky: 17
Obrázky: 15
Založený: 01 Jún 2005 18:57 pm
Bydlisko: Viš?ové pri Žiline

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod los alamos » 09 Júl 2005 13:12 pm

asi hlupa otazka, ale SAE to je predpoklam ryba? Ak ano aka?

Ja som sa dnes rozhodol bojovat z riasami tak som vymenil 1/3 vody a budem to robit asi aj viac krat do tyzdna a hodim tam v pondelok nejake rastliny a obmedzil som prietok filtra, tak snad.
los alamos
 
Príspevky: 94
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2003 13:36 pm
Bydlisko: Kosice

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod otano » 02 Aug 2005 15:22 pm

Neviete mi niekto poradiť, co je toto za riasu a ako s nou bojovat?
Dakujem.
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=5087
Obrázok používateľa
otano
 
Príspevky: 50
Obrázky: 15
Založený: 15 Dec 2004 16:07 pm
Bydlisko: Malacky

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod jocai » 02 Aug 2005 19:27 pm

Otano,
to čo máš je čierna štetinková riasa. Ja ju mám tiež a zatiaľ sa mi nepodarilo nad ňou zvýťaziť. Ale po prečítaní rád tu na fóre a aj inde by sa boj s ňou dal zovšeobecniť na: časté vymieňanie vody, odkaľovanie dna, zníženie prietoku filtra, podporiť rast rastlín a nasadiť mrenku siamsku a prísavnicu thajskú. Tieto dve rybky by mali riasu žrať. Ja prísavnicu thajskú mám, ale žeby túto riasu nejako likvidovala, to nemôžem povedať.
Obrázok používateľa
jocai
 
Príspevky: 96
Obrázky: 9
Založený: 13 Jún 2005 18:07 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod otano » 04 Aug 2005 08:07 am

Jocai,
diky, lebo som si nebol isty, co to vobec je, ale nieco take som tusil. Este raz dakujem.
Obrázok používateľa
otano
 
Príspevky: 50
Obrázky: 15
Založený: 15 Dec 2004 16:07 pm
Bydlisko: Malacky

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Kingo » 29 Okt 2005 08:54 am

Precital som si tu toho dost, aby som pochopil, ze napriek pokusu o sumarizaciu sposobov ako sa zbavit tejto "štetky" , nie je jednoznacne jasne ako na nu!

Mrkol som aj ine zdroje a som stale tam kde na zaciatku. Urobil som rozne opatrenia a ta stetka si vegetuje dalej a je jej uplne jedno na com :evil:

Napada ma, ci niekto neskusil manualne (rucne strucne) odstranenie riasy a s akym vysledkom.

Alebo vznikol medzicasom nejaky novy prevratny sposob likvidacie stetky?
Obrázok používateľa
Kingo
 
Príspevky: 8
Obrázky: 8
Založený: 07 Máj 2004 22:52 pm
Bydlisko: Bratislava,Ra?a

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Miloš » 29 Okt 2005 10:18 am

tak ak ju ides odstranit rucne pevne nervy neviem na akych povrchoch ju mas ale ak nieje povrch uplne hladky tak ti tam vzdy kusok ostane a objavi sa znova druhy problem je ten ze aspon mne sa zozaciatku celkom pacila taka mila riasa a ked jej bolo vela tak uz sa z nou tazko bojuje mal som filter vypnuty mal som ho naplno osvetlenie taktiez vypnute teraz svietim aj ked to nieje nic moc takze vazne neviem co s nou prajem ti vela stastia v boji
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Sorer » 29 Okt 2005 15:21 pm

Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Kingo » 30 Okt 2005 14:15 pm

Sorrer, tak takto by som dopadnut nechcel. I ked to ma svoje caro, dakujem pekne... :?

Keby aspon nenapadala rastliny! Na tom koreni - no cert to ber.

Skusim vysadit filter, som zvedavy ako sa to bude vyvyjat - dufam, ze riasy sa zbyvim skor nez si zlikvidujem rybie osadenstvo :shock: :o
Obrázok používateľa
Kingo
 
Príspevky: 8
Obrázky: 8
Založený: 07 Máj 2004 22:52 pm
Bydlisko: Bratislava,Ra?a

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Palo » 03 Nov 2005 18:23 pm

Rada je jednoducha: Nauč sa žit s riasou a ryby ti budu vdačne. Na čiernu riasu použivam toto udelatko:
Obrázok
Funguje to tak, že daš vriacu vodu do pohara a natiahnes a aplikuješ priamo na postihnute miesto. (koreň, kameň, a všetko nežive) :D a vysledok vyzera asi tak:
Obrázok
A ked mas prisavniky, black molly a ine riasu požierajuce ryby, tak to spasu do 3 dní.
Takže, aj niečo zle je na niečo dobre. Len sa stym treba naučit žit, lebo riasa patri tiež k životu akvária a prírody
Obrázok používateľa
Palo
 
Príspevky: 138
Obrázky: 38
Založený: 02 Nov 2003 03:06 am
Bydlisko: Spišská Stará Ves

Re: stetinkova riasa

Odoslaťod Peter » 03 Nov 2005 20:49 pm

Tak to teda nespasu....iba SAE, ale to s tou vodou skusim
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.