juwel primo 60 led



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 11 Mar 2018 22:04 pm

2 krevetky konzumujuce najvacsi chumac riasy co som mal v akva :)
Obrázok
I.P. Pavlov napísal::lol: No šak vyčkaj času :wink:

tak aspon napis co mi hrozi, porad, ale taketo znevazujuce prazdne reci nikomu nepomozu, nechapes, ze som samouk, amater, zaciatocnik, toto je moje 1. akvarium v zivote? robim co mozem, ked to nepojde kupim si tretiu macku
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Reklama

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Mar 2018 22:17 pm

Tebe sa pokúšalo viac ľudí poradiť, no prišli na to (i Ja), že je to ako hrach o stenu hádzať
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 11 Mar 2018 22:34 pm

vsetky racionalne a pre mna realne rady som dorzal a ked sa rady nedockam, nemam na vyber musim skusat, ved to koniec-koncov vela ludi pise, ze kazde akva je ine, ze skusenosti, ze kazdy ma svoju cestu..
ale aj tak diki, aj blby koment je lepsi ako ziadny :)
Kód: Vybrať všetko
Je pravda, že na řasy jsou za určitých okolností velmi účinnou zbraní. Žerou prý dokonce i černou štětičkovou řasu! Ale pozor, jsou to všežravci - ve velké oblibě mají veškeré krmivo, které zbyde po rybách, jsou dokonce schopné se vrhat na kousky krmiva jako první. V mém akváriu se přetahují o mražené patentky s malými tetraodonky Carinotetraodon travancoricus - i když vzhledem k pomalým reflexům ryb se tomu CJ dokáží vyhnout, prostě přiběhnou jako první, sousto popadnou a bleskově s ním odplavou do úkrytu. Také se naučily vybírat ulity okružáků, kterým tetraodoni odkousli tělo. Je to vítaná zdravotní policie, aspoň se zbytky šneků v akváriu nerozkládají - ale CJ se teď vrhají po každé ulitě a dokáží zlikvidovat i živé malé okružáky.
Pokud jednou svoje CJ naučíte, jak si opatřovat výživnější a chutnější potravu, už těžko je budete přesvědčovat, že se mají pustit do řas. Je tedy nutné krevetky nekrmit a zajistit, aby na dně akvária nezůstávaly zbytky. Potom dokáží řasy likvidovat opravdu účinně.
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod snajprik » 12 Mar 2018 09:02 am

Len daj pozor aby sa s tvojho akvária nestalo krevetarko, ma to svoje čaro chovať krevetky :)
Keby si si kúpil menšie druhy rýb ako razborky, tetra ohniva, či živorodky slične, k tomu zopár neocaridin, tak máš parádne pokoukaničko :mrgreen:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 12 Mar 2018 09:50 am

@matte urobil si pokrok prvá-posledná fotka akvária.
Ten výňatok napísala Raviolka,ktorá je pani akvaristka.Pavlova ber s rezervou,on má dookola pesimistické názory,aby na rovinu odpovedal jednou,dvoma vetami,tak ti nalinkuje dlhé články,ktoré väčšinou tvoju otázku neriešia alebo urobí z teba blbca,že nečítaš.
Keď čítam toto:
I.P. Pavlov napísal:Tebe sa pokúšalo viac ľudí poradiť, no prišli na to (i Ja), že je to ako hrach o stenu hádzať

:mrgreen: mám dosť.
Prejdi od začiatku celú tému a okrem jedného siahodlheho príspevku (str.2),ktorý bol označený ako plný bludov sú to z jeho strany posmešky a sarkazmus na tvoju adresu,zbytok samé linky a znevažovanie tvojich postupov,vytrhávanie podstaty z kontextu a pod.,žiadne normálne poradenie.

Krevetky si vždy nájdu potravu,lepšie nedať vôbec nič ako máš prehnať s krmivom a za ten týždeň neprítomnosti následkom rozkladu nevyužitého krmiva môže ísť NO2 vyššie,čo je práve pre krevetky nebezpečné.
To samé,ak budeš mať ryby v budúcnu.Žiadne automatické krmítka,weekend,holiday tablety pre ryby.Ryby vydržia aj dva týždne v pohode,ja prikrmujem pred takou dlhou pauzou denne len mrazenou koretrou,ktorá je výživná,nekazí vodu,väčšina padne dole ale ostáva aj na hladine napr. pre Bojovnicu.Z mrazenej potravy sú koretry super pre ich zloženie a vlastnosti.
Vymenil si tú otrasnú hlavu za mach,ďalšie plus a lepší vzhľad :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 12 Mar 2018 09:54 am

heh vcera cely vecer som sedel pred akva a pozoroval, su fakt vtipne, raz vsetkych 5 naraz "surfovalo" v prude, jedna sa chce prekusat do filtra...dufam, ze mi ziadna nevylezie cez skaru kade idu kable
no a rozmyslal, ci krevetky dostatocne nesupluju panciernickou malych co som planoval - asi by sa navzajom rusili
a ano planujem urcite tetry ohnive a ta 1 bojovnica kvoly ktorej to cele vzniklo sa tiez obavam, ci by nerobila zle mojim krevetakom, v kazdom pripade cca. mesiac nic nebudem riesit
Hora napísal:@matte urobil si pokrok prvá-posledná fotka akvária.
Vymenil si tú otrasnú hlavu za mach,ďalšie plus a lepší vzhľad :wink:

diki, snazim sa
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod snajprik » 12 Mar 2018 10:11 am

Krevetky kludne môžu biť pri bojovníci, len musia mať ukrytý, keď sa budú zvliekať a mach kde zalezú malé krevetky. Japonica krevetky sú veľmi šikovne tie si nedajú skákať po hlave a kludne môžu nažívať aj s väčšimi tetrami.
Krevetky majú strašne radi penu s filtra, lebo veľa dobrôt sa tam zachytí, k tvojej špongii sa nedostanú, ale i v akvarku majú čo ohrýzať ...
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod MaceKx » 12 Mar 2018 16:11 pm

Matte vyzera to lepsie :)
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 12 Mar 2018 20:14 pm

diki chlapi, sice dcera povedala, ze uz sa jej vobec nepaci, ale mne ano :)
mam dve dilemy momentalne, dovodom je skutocnost, ze krevetky za 1,5 dna vyzrali 90% viditelnych rias a teraz mam obavu, ci budu mat co jest ako krevetky tak neritiny
1 - svietim stale iba 7 hodin, nebolo by rozumne pridat aspon na 8, aby sa viac riasy tvorili?
2 - a rozmyslam kupit predsalen 1 riasovu gulu, by ju snad hryzkali a ak by sa riasa zacala po akvarku rozsirovat, krevetky by ju jedli aj ked teda na burze ma od riasovych gul odhovorili 2 navstevnici a dokonca jeden predajca, ktory ju predaval
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod MaceKx » 12 Mar 2018 20:27 pm

No mozes to tak urobit cim svietis tych 7 hodin ? Ale je to take proti logike ucelne si tvorit riasu. Aby sa ti to nevymklo spod kontroly.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 12 Mar 2018 20:35 pm

asi nic moc, som myslel ze 8W, ale takto, hmm co uz skusam, ci moze fungovat set

Juwel NovoLux 60 LED. Osvetlenie vyžaruje biele farebné spektrum a je taktiež aj veľmi energeticky nenáročné. Príkon: 6,5 W
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Janka112 » 12 Mar 2018 22:48 pm

ahoj, ja svietim 11 hodín a vsetko v pohode, tak neviem preco by si nemal svietit viac. Chválim vybratie keramickej dekorácie, asi naozaj to tam nemá co robit. Nech si to dcérka vychutnáva niekde na policke. Tú hygrophylu skrát a to co odstryhnes zasat niekde pred ten filter, aby tam nespatil. Mám v akváriu 100 krevetiek red cherry a mnozia sa rýchlo, stací ak nazbieras niekde suché lístie z duba, alebo z buka, z magnólie, na tom si krevetky pochutnajú. Lístie namoc na chvílu do kýblika a potom hod do akvária. Písalo sa o tom aj v niektorom císle casopisu akvária online. Ja dávam aj plátok surového zemiaku, nekazí vodu a dlho vydrzí, krevetky si na skroboch pochutnajú. Skús, uvidís.
Obrázok používateľa
Janka112
 
Príspevky: 96
Obrázky: 10
Založený: 26 Jan 2017 22:10 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 12 Mar 2018 23:21 pm

diki list mndlovnika aj duba su uz na dne , ale krevetky su cely vecer v machu
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 13 Mar 2018 22:45 pm

Tak ti držím palce! Pozriem sa sem o mesiac, dva a hlavne ma bude zaujímať ich vývoj a hlavne riasa
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 13 Mar 2018 22:57 pm

ok, to je vyzva, ale keby sa dalo potreboval by som opat rady skusenych..
- hladina je akoby mastna, do hneda
- na prednom skle vidim nezmarov a male biele "cervicky" alebo slimaky bez ulity velkosti 1-2,5mm + plavajuce bodky
- levatiek mam uz asi 100, kotuliek 20, vezovku 1 - vsetky s rastlinami prisli, mam sa obavat nejako to uz teraz riesit? mam nicit vajicka ktore vidim? vybrat, alebo rozpucit?

svietenie som nechal na 7h a kupil som 1 riasovu gulku, krevetky ju zatial nenasli, dnes leti koren :)

apropo levatky, to je neuveritelne ako sa na sebe vozia, rekord bol 5 slimakov jeden na druhom a spodny ich vsetkych vozil 15 minut
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod snajprik » 13 Mar 2018 23:06 pm

Ten drobný planktón ti poriečia tetri ohnive keď kúpiš. Slimáky koľko potravy toľko ich je, osobne ich používam ako spestrenie jedálnička a keď mam čas tak tie hore pri hladine rozpučím, je to prijemne spestrenie jedálnička ako rybkám tak krevetkam.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod I.P. Pavlov » 13 Mar 2018 23:18 pm

Mastná hladina môže byť z krmiva a podľa slimákov prekrmuješ "statočne". Takže popozeraj sa po kvalite krmiva. Rovnako blízkosť kuchyne a výparov z nej môže spôsobovať povlak na hladine. Červíky pomiznú, sú súčasťou zábehu. Takže hygiena, hygiena.
mastny-povlak-na-hladine-t3223.html
mastna-hladina-t10353.html
mastny-povlak-t4645.html
mastna-skvrna-na-hladine-t260.html
kalenie-vody-mastna-skvrna-t1926.html
stačí?
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 13 Mar 2018 23:25 pm

ok diki, ja nekrmim nic este, nedal som tam absolutne ziadne krmivo nidky
slimaky zacnem riesit ked kupim tetry, za necely mesiac, ale teda vajicka zacnem vyberat pinzetou, nastastie sa zda, ze len na koren ich davaju

Obrázok
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 22 Mar 2018 22:55 pm

po 8 dnovej nepritomnosti, akva vyzera na prvy pohlad super, krevetky happy, rastliny rastu, neritiny makaju, na druhy pohlad na prednom skle rozmnozene biele male nezmary a pribudli nejake minipriesvitne slimaky, neviem co to je + som isiel zvonku cistit sklo, ze su tam mastne flaky ako od prstov a je to zvnutra, nieco zelene rastie na kameni, bud mach alebo riasa, celkovo sa zda, ze viac "minibordelu" je vo vode
na druhej strane sa hladina vycistila
rozmyslam, ze tam uz dam tie tetry ohnive, ci to trochu vycistia od nezmarov, bojim sa to sklo cistit magnetom, kedze nezmary by som tym skor rozmnozil ako zabil
Obrázok
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod MaceKx » 22 Mar 2018 23:20 pm

Tetra ohniva pekna to zaujimava rybka :) v nedelu na AkvaTere som kupil 20 kusov mrkni do mojho vlakna :pivo:

Akva inak vyzera pekne chce to rybky nech to zacne lepsie fungovat. To ze si odobral tie plastove dekoracie alebo ake boli velke plus teraz to vyzera lepsie.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 23 Mar 2018 17:01 pm

dikimoc
dnes kupim 9 tetier ohnivych
o tyzden 5 panciernickov malych
potom po nejakom case konecne dcere 1 betta samca
viem, ze by mali byt vacsie hufy, ale dal som si strop 15 ryb + krevety (aktualne 6)
tak snad takato osadka bude fungovat
alternativne som uvazoval 14 tetier s bettou a bez panciernickov, ale oni asi tym, ze rypu dno tak cistia, prevzdusnuju, tym padom pomahaju celkovej kondicii akvaria, chcem maximalizovat "samocistiace" schopnosti akvaria
co myslite? dat radsej len tetry alebo aj panciernickov malych?
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod MaceKx » 23 Mar 2018 17:52 pm

Nebojis sa ze tie tetry ohnive vykynozi beta ? Predsa su dost male ja by som radsej zvoli Razbora klinoškvrnná 8 ks. su zaujimavejsie ako ohnive never moc fotkam ako ohnive vyzeraju :D k tomu ty pancernickovia 5 ks a 3 ks. otikov + Betu. Osobne by som pouvazoval nad vonkajsim filtrom TetraTec EX400 alebo EX600 ten bude lepsi, ide mi o to aby si zvacsil priestor pre rybky. :)
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 23 Mar 2018 18:11 pm

fuuuha.. tie ohnive som tu mal uz viackrat odsuhlasene, otikov som povodne planoval, ale uz nie, radsej viac poctov a menej druhov, vylucovacou metodou isli prvy prec otikovia z povodneho planu
ten filter si do buducna zapamatam, zatial neplanujem menit
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod MaceKx » 23 Mar 2018 18:22 pm

Radsej si prever kombinaciu Ohniva a Beta. Otikov by som nechal kvoli riase. Neviem ci sa ti podari zohnat ohnive ja som ich iba na burze videl normalne v akvapredajni nie. Tie razborky by boli podla mna lepsia volba. Celkovo ta zostava ako som napisal.
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.