EHEIM Aquacompact 40 (2004)



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod senn » 25 Aug 2011 21:11 pm

Úvod:
Na tejto stránke som len nováčik, ale navzdory tomu som sa rozhodol pripraviť recenziu. Ako predmet svojej recenzie som si vybral externý filter značky EHEIM. Konkrétne ide o model EHEIM Aquacompact 40 (2004).
Obrázok
(celkový pohľad na výrobok)

Predstavenie (špecifikácia, osobné skúsenosti):
Obrázok
(vnútorná časť)

Pred kúpou tohto filtra som riešil - podobne ako mnohí vlastníci nano akvárií - aký filter vybrať do svojho nano akvária. Popri tomto som zvažoval ešte Eden 501 alebo nejaký iný - výkonnejší EHEIM. Nakoniec som ostal pri tomto. Presvedčila ma známa kvalita EHEIM, ako aj fakt, že ide o vôbec prvý, vyslovene nano filter tejto značky. Na filter som si musel dlho počkat (trvalo skoro mesiac kým mi prišiel). Po príchode balenie obsahovalo (vypísané z návodu na obsluhu):
1x uzatváracia zátka
1x trubica s dýzami
1x koleno
1x objímka
1x dýza
1x rotor čerpadla
1x veko čerpacej komory
1x skrutka pre veko čerpacej komory
1x predľženie
1x filtračná špongia
1x kôš
1x telo čerpadla
2x hrdlo pre pripojenie hadice
4x svorka hadice
2x silíkónová hadica
3x uzatváracia spona
1x O-krúžok
1x filtračné rúno (filtračná vata)
1x filtračný materiál EHEIM SUBSTRAT PRO (1l)
1x filtračná podložka (biomolitan)
1x filtračná nádržka
4x elastický tlmič
1x deliaca stena
1x regulátor výkonu
Samotné zloženie filtra aj vďaka manuálu - nebolo nijak zložité a ťažké. Problém som mal len so zosvorkovaním hadíc k čerpadlu. Tie svorky keď sa raz pripevnia je veľmi tažké znovu ich odpojiť. Inštalácia do akvária prebehla tiež rýchlo a bez problémov. Akurát hadice som musel skrátiť keďže primárne boli pridlhé pre moje potreby. Po zapojení filter okamžite nabehol. Na moje prekvapenie bol od prvej chvíľe veľmi tichý. Tejto vlastnosti sa našťastie naďalej drží. Spím pri ňom a skutočne ho vôbec neni počuť - ani keď sa snažím započuť ho -, Svoju funkciu v mojom 20l akvariu spĺňa dokonale. Nespôsobuje žiadne extrémne silné prúdenie - je otáne či by stačil aj na 40l ako sa uvádza v jeho popise - no príjemne víri hladinu. Voda je pritom kryštálovo čistá. Po čistení filtra - prvom po dvoch mesiacoch - som bol prekvapený, že biomolitan ani filtračná vata neboli nijak extrémne špinavé. Musím povedať že skoro vôbec neboli špinavé - je pravda že v akva mám len krevetky a slimáky -. Špinavší bol rotor čerpdla. Po jeho prečistení sa očividne zlepšil prietok. Po kompletnom prečistení a opätovnom zapojení okamžite znovu naskočil a ani potom nenastal žiaden nárast hluku.
Obrázok
(vonkajšia časť)

Technické detaily:
vhodné pre akváriá: od 20 do 4Ol
výkon čerpadla: 35Ol/hodina
výtlak: do 0,5m
objem náplne: 0,8l
objem nádržky: 1l
rozmery: 52 x 210mm
príkon: 5W
Klady:
- filter skutočne navrhnutý pre malé - nano akvária
- tichý chod
- možnosť regulácie prietoku
- ľahká inštalácia a údržba (vhodné aj pred začiatočníkov)
- kvalita použitých materiálov
Zápory:
- ľahké upchatie rozstrekovacej rampičky - dýzy
- moméntalna absencia náhradných filtračných materiálov
- vnútorná časť uberá z objemu akvária, kedže rozstrekovacia rampička musí byt nad vodou (cca 4cm)
- cena (pre niekoho môže byt privysoká)
Obrázok
(filtračné náplne)

Celkové hodnotenie:
Ide o vydarený produkt ktorý môže byt dobrým výberom pre nano akváriá. Ako všetko, aj on má svoje nevýhody. Sú však v opozícii oproti ponúkaným výhodám. Osobne odporúčam.


* obrázky použité zo stránky eheim.de
** viacej fotiek doplním neskôr
senn
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Mar 2011 11:24 am

Reklama

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod Tomas54 » 04 Jan 2013 16:01 pm

Ako zápor pises, ze rozstrekovacia rampa musi byt cca 4cm nad hladinou, nemusi, ak si sa riadil obrazkom v navode, tam bolo znazornene, pod aku uroven nemoze klesnut voda a nie, ze potial max moze byt voda.
Na obrazku je vidiet, kde mam ja hladinu vody

Zatial nemam ziadne vyhrady na akva, vytlak ma okolo 130 cm, ale ja ho mam za akva

EDIT: vodu mam cca 5mm pod tou ciarou, nakreslil som ju moc vysoko. Tam kde je ta ciara je hrana akvaria
Prílohy
dDnZS.jpg
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod Tomas54 » 04 Jan 2013 18:19 pm

Upresnim par veci.
Filtracne media sa uz daju zohnat, SUBSTRAT PRO bez problemov (ale naco, staci preplachnut)
Biomolitan a filtracna vata a molitan do predfiltra sa uz da kupit, Hornbach ma balenie za 7,60 Eur, v baleni je 1x molitan do predfiltra, 1x biomolitan do filtracnej nadoby a 3x filtracna vata do filtracnej nadoby.
Ta cast co ide do akva je bohuzial väcsia, ale nijako mi tam neprekaza a rastlinky ju pekne schovaju. Je v tom vlastne nasavanie, predfilter a vystup prefiltrovanej vody a tie CERPADLO (vrtulka), cize nie je mozne to nahradit klasickym nasavanim a vypustom z ineho filtra.
Filter je velmi tichy, vobec ho nie je pocut a je tichsi ako Blau FM - 60 alebo zavesny AquaClear.
Podla mna by tento prietok a obsah nadoby stacil aj na väcsie akva ako 40 L, pokial nie je prerybnene.
Filter nema spotrebu 5W ako je pisane hore, ale 4W, tolko ma aj zavesny Blau FM - 60
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod prasan » 03 Okt 2017 19:52 pm

Po rokoch užívania tohto mini filtra sa mi práve dnes rozpadol na polovicu magnet na rotore.Pokiaľ bola voda v rotorovej komore,tak ešte troška šiel,no ako náhle som odčerpal vodu pod úroveň rotora,tak už nenasal vodu.Rozobral som spomenutú komoru a hľa magnet prasknutý po dľžke na dve polovice.Magnet sa preto vo vnútornej časti otáčal ,no samotné lopatky rotora stáli.Skúsil som to provízorne zataviť pištoľov a zajtra uvidím.
Cena nového rotora je niekde cez 5€ + ešte poštovné,takže minimálne 8€.Na tak malú prkotinu sa to neoplatí kupovať,to skôr rozpredám ten filter na súčiastky.
Kedže mi v poslednej dobe odfláklo už druhý filter,začínam pochybovať o kvalite značky Eheim.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Okt 2017 20:34 pm

Zlep to sekundovým, zaschne, prepláchni a šapeš
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod prasan » 04 Okt 2017 20:58 pm

Urobil som to u brata tavnou pištoľou.Už to zase šlape.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Okt 2017 22:04 pm

tavnou to dlho nevydrží
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod Sunkafit » 12 Mar 2018 15:53 pm

Ma niekto šajn ako tento črep odvzdusnit? Najhorsia kupa v mojom zivote...kto ho mate ake najdlsie hadice ste pouzivali lebo tych 50cm bude velmi prestrelenych
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod prasan » 12 Mar 2018 17:15 pm

Odvzdušňuje sa to otvorením troch zarážiek na koši.Mierne môžeš hlavu zdvihnúť a znova rýchlo zaklapnúť.Výrobca udáva i u Aquacompact 40-ciatky max.prepravnú výšku do 1m.Výrobca však testuje filter bez médií alebo sú použité ešte úplne nové nezanesené médiá.
Pri reálnom použávaní tohto filtra odporúčam čo najkratšie hadičky.Pri zanesenejších médiách tento filter ledva dá výtlak cez 30-40cm.V akom akvárku to používaš? Je konštruovaný na 30-40L akva a to len zriedka má stenu cez 40cm.Neprestrelil si náhodou s veľkosťou akvárka?
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod Sunkafit » 13 Apr 2019 11:02 am

Dalsi rotor odisiel do zahrobia NEKUPOVAT
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod prasan » 13 Apr 2019 13:04 pm

Pár dní dozadu mi dorazil nový rotor,tak som zvedavý ako dlho vydrží.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod Sunkafit » 03 Mar 2021 10:26 am

Dalsi rotor
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod Sunkafit » 09 Jan 2022 18:05 pm

Niekde som videl..už to neviem nájsť že tento črep je výborný na rozpúšťanie Co2 a nemá problem ak sa aplikuje do nasávania....nejaké nápady vychytávky ako ho tam dostať? :D
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: EHEIM Aquacompact 40 (2004)

Odoslaťod lubosmihula » 09 Jan 2022 22:03 pm

zaujímalo by ma ako sa rotor pokazil. Či praskne vrtuľa, magnet alebo to vnútro - klzná plocha.
Lebo kamoš má 3D tlačiareň a možno by vedel plastové časti vytlačiť.
Mne sa pokazil rotor na eheim skimer 350, ale našťastie som to spravil
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.