Oahu paludárium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Aliho160l » 15 Mar 2018 13:39 pm

Ahoj.Mam 160 l akvarium odstavene a rad by som ho urobil na sposob paludaria ale tak že zadna stena a bok bude z polystyrenu ktory natriem polyuretanovou živicou posypem zeminou necham uschnut a tak kym to nebude vyzerat ako zemina :) Samozrejme že polystyren vytvarujem tak aby vznikli aj take kvetinace na rastliny v strede bude jazierko a nejake korene.Moja otazka to zavlazovanie mam vonkajsi filter bude stacit ked bude voda len stekat popripade prskat na rastliny ci treba aj rozprašovac vody?A este otazka daju sa pestovat aj nase rastliny a machy z močarisk a mokradi :)? Prečital som vseli co ale nic take konkretne chovat tam nebudem nic ze by to bolo narocne na klimu iba ak par rybiek v jazierku.
Aliho160l
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 24 Feb 2015 09:03 am
Bydlisko: Stráňavy okr.Zilina

Reklama

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 15 Mar 2018 14:59 pm

U mna to bude tiez otvorene paludarium, no a zavlazovanie rastlin planujem len ako som pisal pomocou rampy schovanej na zadnej stene (ta rampa bude z externeho filtra), no a samozrejme musim si celu tu zadnu stenu a trosku bocne + policku co tam budem mat prisposobit tomu, aby sa voda dokazala dostat takmer vsade....preto som aj zhanal ten material epiweb, ktory dokaze podrzat vlhkost a je dobry na zakorenenie rastlin.....,
cize tiez musis rozmyslat tak, aby sa voda dostaval takmer vsade a aby nevznikali miesta kde sa voda nedostane....
mna to tiez este len caka, material epiweb uz mam doma, vyzera dobre, cakam za paludariom
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Aliho160l » 15 Mar 2018 19:42 pm

Hmm ja to chcem bez toho epiwebu teda tiez aby to stekalo po celej stene a rastliny mat iba v raseline cez ktoru to bude stekat a bude to stale vlhke popripade popripajat nejake hadicky a urobit taku daždovnicu tak aby jemne kropilo aj rastliny ale asi ide hlavne o to aby boli korene stale vo vlhku aj mach musim nejako premysliet to stekanie pekne a rastliny budes davat aj nase z prirody?Ja asi poskusam z nejakych mocarisk hlavne paprade sa mi lubia.No to bude robotička už sa tešim :)Teraz riesim skrinku lebo nemam ale v priebehu tyzdna nieco zbucham.
Aliho160l
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 24 Feb 2015 09:03 am
Bydlisko: Stráňavy okr.Zilina

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 15 Mar 2018 20:10 pm

nad rastlinami som zatial rozmyslal malo a len predbezne, prvotny plan bol akva rastliny, ktore maju rady a su schopne emerzneho pestovania, staurogyne repens napr. apod., ale zrejme skusim aj nieco z prirody, uvidim, mam kupeny moss mix 50g a tam je toho dost namixovaneho, zmiesam s vodou a budem natierat na epiweb ako je tu vysvetlene...
www.mravce.info/wp-content/uploads/2016/08/IMG_8503.jpg
www.mravce.info/wp-content/uploads/2016/08/IMG_8507.jpg
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Andrejamazonia » 18 Mar 2018 21:38 pm

20180318_200455_1.jpg
Tak zatial
Ahoj.To som ja len mam druhy nick.Tak stolik hotovy teraz budem riesit svetlo.Myslis ze budu stacit tie 10 watove led reflelktory?Nemam ine riesenie len tam nieco zavesit bude otvorene som sa rozhodol.
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 18 Mar 2018 23:10 pm

Ahoj, v sekcii Vase akvaria si vytvor temu, nejak si ju nazvy a vsetko podrobne opis aky mas plan, atd atd....pytaj sa potom tam, ak budem vediet, pridem do tvojej temy poradit, nehnevaj sa, ale toto je tema, kde chcem prezentovat svoju pracu/akva/vysledky....takto to tu funguje, preto uz dalej tu neodpovedam na tvoje dotazy, zbytocne, sprav si temu
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 20 Mar 2018 20:55 pm

Paludarium je vyrobene, zajtra idem ponho...hodim foto.
Prave riesim svetlo a neviem sa rozhodnut, je tu viacero alternativ a ciste z estetickeho hladiska zvazujem aby tam bola moznost nocneho svetla, aspon trosku v noci mat take svetlo z paludaria.....naozaj asi len pre "cool" efekt a pocit...

majte na mysli, ze hladina bude od svetla asi 30-40 cm a voda ma vysku len 15 cm...teda teraz sam neviem co bude a co nebude stacit....vo vode ale nebudu nijak narocne veci.....skor ide o rastliny von...a podmienku mam ze MUSI byt LED, takze kandidati:

1. https://www.jkanimals.sk/sk/akvaristika ... 980-2.html ale to sa mi zda slabe.....

2. http://www..akvariumonline.sk/exo-terra- ... 23355.html toto som nasiel teraz, tak este som nepozrel presne paramter ale kedze urcene pre terarium, mohlo by by pre paludarium OK.....

3.http://www.akva-tera.sk/44431-led-osvet ... a-10w.html toto by mohlo byt silou asi OK, aleb nie?

pripadne zvazujem aj Chihiros 45 cm....ale skor ma zaujali moznosti tych svetiel, ktore nie su na dlzku celeho akva, ale vyzeraju skor ako lampicky......predsa len rastlinky ak budu rast, potom taka rampa ponad cele paludarium nemusi byt esteticky dobre riesenie.....

Prosim o radu, pripadne link na cosi co hladam a este som nenasiel/neobjavil....podmienka je LED...a to nocne moze a nemusi...a skor nech je to s'vetlo zlava doprava orientovane...ako spedu dozadu (ak viete co myslim)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Andrejamazonia » 20 Mar 2018 22:10 pm

Ahoj.Ak možem ja som kupil dva male LED reflektory 10W studena biela 6000-6500 K.Ak to bude malo dokupim este teplu bielu jeden stal 7 € a svieti to paradne.Poprosil som admina nech ti odstrani tie moje prispevky nech ti to nespati ale nic zatial.
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 20 Mar 2018 23:47 pm

Ahoj,
Nic sa nemusi odstranovat, mne to nevadi, islo mi o to, aby sa tu nepreberalo viac veci naraz.
Diky ohladom tych reflektorov, mas aj link? A upevnil si na sklo cim?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Pštros » 21 Mar 2018 00:14 am

Človeče, v tomto ti fakt držím palce, veľmi pekné kúsky sa dajú vidieť.
Netrpezlivo sledujem a teším sa na postup tvorby aj výsledok...

A keď to bude že brutál wow, tak sa na.eriem a nad svoju 600vku na stenu prásknem nejakú tabuľu a budem od teba kopírovať.

Čus
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Andrejamazonia » 21 Mar 2018 00:16 am

Daj si do vyhladavaca normalne LED reflektor 10 w ideal je tych 6000 kelvinov studena biela pripadne pomiesat s teplou bielou kolo 4000 kelvin.Ja som ich kupil v Merkury Markete lacna a myslim v pohode volba.Ja som si urobil taky drziak na ne dnes som ho striekal tak zajtra to zmontujem a odfotim uz mam temu Paludarko 160 l a tak to tam hodim.Na sklo neviem ako by si to pripevnil to je vlastne vonkajsie osvetlenie vlastne neviem aku mas predstavu ked na sklo ale možno by sa dalo niečo vymysliet vždy sa da niečo vymyslieť toho sa držim :)
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 21 Mar 2018 11:07 am

este nejake tipy na dobre svetlo/lampicku?
reflektor by bol OK, ale nemam cas si nan vyrabat nejake stojany apod...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Pštros » 21 Mar 2018 12:14 pm

Raz sa tu riesili nejake stipcovacie LED lampicky s husim krkom, tusim z Ikei... ale mávajú ich aj v lidli... 2,3 kusy, nastavis podla potreby... ale zalezi, ako narocne rastiny chces mat.
Ty asi skor riesis akva osvetlenie, ci?

Btw, nejaku tu bucephalandru ti poslem... co nepouzijem, mozem posunut.
Cus.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Robo1 » 21 Mar 2018 17:44 pm

Ja by som tam kľudne dal Chihiros C série.
Robo1
 
Príspevky: 180
Založený: 28 Sep 2015 19:44 pm
Bydlisko: Horný Bar

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 21 Mar 2018 23:20 pm

chapci diky za tipy, este musim pouvazovat,
dnes som videl v akcii toto svetlo a musim povedat, ze sa z neho stal favorit....
http://www.akva-tera.sk/28124-blau-lamp ... -bila.html

paludarium doma, aj s jednym amano wood korenom, zajtra odfotim, dnes uz som dead
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 22 Mar 2018 18:42 pm

Hosi,
paludarium je doma, fotky su robene vo vyske, kedze vcera som ho vylozil na skrinu a dnes sa mi ho nechcelo kvoli foto davat dole....snad cosi aj bude vidno....

policka je vyberatelna a posuvatelna, za nou potrebujem cca 2 cm na ten epiweb
Prílohy
IMG_2621.JPG
IMG_2619.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Andrejamazonia » 22 Mar 2018 21:33 pm

To budeš mať tiež pekne maš original no :) držim palce a sledujem.
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Robo1 » 23 Mar 2018 07:38 am

Paráda Seraph. Už sa neviem dočkať na zakladanie :-)
Robo1
 
Príspevky: 180
Založený: 28 Sep 2015 19:44 pm
Bydlisko: Horný Bar

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 26 Mar 2018 10:49 am

Hotovo: https://instagram.com/p/BgljUilhKce/
Hehe mozno o rok, ale treba mat ciele, ze? :)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Pštros » 26 Mar 2018 11:25 am

no paráda... takže tie bucephalandry už niesú aktuálne, čo?
:wink: :lol:

napíš do správy adresu a dačo pošlem. :pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 27 Mar 2018 20:40 pm

No ja technicky antitalent som teda dnes lepil epiweb pozadie a kedze mam viacero mensich kuskov, tak som si to musel prisposobit,
mam este aj zvysne a tie planujem dat na bok, od policky (ktora sice nie je na obrazkoch) vyssie, ale neviem ako zabezpecim vodu a vlhkost toho materialu po stranach, kedze primarne bude voda stekat po zadnej strane a zase nespolieham sa az prilis na efekt spongia....nemate nejake napady?.....lebo ak by to bol problem, tak boky ani neriesim...neviem ako tam dostat vodu alebo co.....ale isto sa to nejak technicky da vymysliet ako tam dostat aspon trosku vody.....
pripajam fotky dnes:
dal som to tak, aby spodok bol namoceny vo vode a voda zbytocne nekvapkala, pripadne aby ten material vedel aj trosku zospodu nasat...zatial takto, nesmejte sa :)
Prílohy
IMG_2629.JPG
IMG_2631.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 27 Mar 2018 23:09 pm

no a priznam sa opat som pri otazke: aky vonkajsi filter?, kedze v teme o vybere filtrov su dost negativne recenzie na sunsun a ja som mal vybraty tento (dokonca uz ho mam aj kosiku na tom eshope, ale zatial som neobjednaval),
nie som taky bohaty, aby som kupoval lacne veci .....t.j. radsej kupim raz a kvalitu...Tetra je kvalita to viem, ale bojim sa sily prietoku, kedze aj ta 400vka by pre moje bolo vela, ci??? spravim to naplnami? dam viac vaty?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Pštros » 27 Mar 2018 23:14 pm

ja mam tetra Ex 800plus a je paradny (sice este len druhy rok)... total tichucky a ked sa zanesie, prietok sa dost znizi...
Este mi napadla taka haluz, ze vytok z filtra v skrinke rozdvojit s tym, ze bude kazda vetva mat ventil a tak sa budu dat regulovat.
Jedna by potom mohla ist priamo do akva casti a zvysok vody hore do rampy, pripadne nejako vyuzit na bocne steny...

skusil si kusok toho materialu ponorit trosku do vody? By si si urobil predstavu o nasavacej schopnosti..
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 27 Mar 2018 23:33 pm

vo svojej 54-ke mam EHEIM 2211 a realne vidim co to znamena znizenie prietoku, takze chapem kam mieris, mozno by ta Tetra EX 400 plus mohla byt vhodnym riesenim....
rozumiem aj tomu co navrhujes, tym by sa dalo krasne s vytokom pracovat a regulovat ako pises, to ale netusim ako zrealizovat, ale je to dobry napad.....len jednak netusim ci existuju take "suciastky", ktore by to dokazali a na druhej strane ci by to realne cosi filter zvladol....rozdelit vypust na dve hadice....to by som este ale musel riesit kam dam ten druhy, pretoze dieru v skle uz na to nemam....ale realne mam hore v tej rampe 10 dier......takze vytok z tolkeho poctu dierok by mal byt nizsi...dufam....
zatial teda ta Tetra 400, pokial nenajdem cosi lepsie....ale nemyslim....

ten material som prave dal do vedra, tak uvidim, on je realne dost tvrdy.....skusal som aj pustit vodu akoby donho a prve kvapky po nom stekali.....v pripade nepretrziteho zavlazovania tou rampu, to ale hadam bude fajn....inak leti paluadarium von oknom :D
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.