Eheim Professional 3e 2076



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

Je táto recenzia pre vás užitočná

Áno
20
77%
Nie
6
23%
 
Celkový počet hlasov : 26

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod _dodo » 06 Feb 2014 06:58 am

Pozdravujem...
mam zaujem o kupu tohoto filtra ale do 180l akvaria. Nebude to prehnane? Resp. da sa vykon elektronikou znizit natolko, aby postacoval tomuto objemu?
Kukal som ze k filtru sa pouzivaju klasicke vytokove rurky a aj nasavacie. Je to pouzitelne? Nema to ziadny klbik, cize nieje mozne to asi uplne nastavit tak, ako si si akvartista zelal.
Momentalne mam JBL CristalProfi e700 ale ten je slaby a rychlo sa zanesie a straca silu. Avsak vytokovu rurku ma aspon nastavitelnu. Mam k nemu dokupeny aj TOP cleaner II, ale neviem ci je az tak skvely, nakolko pokial ho nevypnem, tak mi taha potravu z hladiny do filtra :(...

Ak by som k nemu zakupil aj kabel, co vsetko sa da cezen nastavit? Aj dake casovanie?
_dodo
 
Príspevky: 3
Založený: 06 Feb 2014 06:53 am

Reklama

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Giftzahn » 06 Feb 2014 08:09 am

njn, zalezi co u teba v 180L akva vsetko plava ... mas rastlinne akva? ... malawi, tanganika, juzna amerika = cichlidky ? .... ono, podla mna pre 180L akva to moze byt tak na hrane ... cize podla toho ake akva mas je mozne ze aj silnesi by sa ti hodil ... ono mozno mala poznamocka na okraj k celej Professional EHEIM rade ... na tychto filtroch su vo vsobecnosti kade ake umelohmotne packy a ine moderne vychytavky = odborny suhrnny nazov pre ne vsetky je "kurvitko" ( dufam ze je ti vyznam, ucel a funkcia "kurvitka" v nejakom systeme jasna ... :mrgreen: ) ... cize tentro filter potrebuje podstatne serioznejsiu a preciznejsiu udrzbu koli svojej konstrukcii ... cize pravidelne cistenie , mazanie pohyblivych suciastok, gumiciek jemne zaobchadznie atd. aby ti dlho a bezproblemovo sluzil .... inak ...jj, presne tak "dolitals batmane" ... a budes tu ronit krokodilie slzy ze ti nieco na filtry "odislo" zubok sem zubok tam a packa nefunguje :lol: .... cize pokial chces nieco robustne, bezproblemove a jednoduche chod do Classic rady .... cize EHEIM CLassic 2217, 2250, 2260 atd. .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod _dodo » 06 Feb 2014 08:31 am

No pravdupovediac.... prave zistujem, ze ho do skrinky ani nedam. Mam Juwel Rio 180 a skrinka je v jednom rozmere mensia, cize asi nic... :(

Dik.
_dodo
 
Príspevky: 3
Založený: 06 Feb 2014 06:53 am

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Polo » 06 Feb 2014 11:19 am

znizit prietok sa da, takze nevidim vobec problem umiestnit ho aj do 180l mozno aj mensieho akva. Trubky na nasavanie a vytok vody su plastove bez akeho kolvek klbu takze si ich mozem maximalne tak skratit odrezanim a nejaky klb mam nahradeny aj ja na vytok kuskom hadice na ktorej druhom konci mam difuzor
este mala poznamka k prispevku od Giftzahn; mam v postate tento filter uz siedmy rok, udrzbu vykonvavam tak cca raz za pol roka, a len pred par tyzdnami som robil taku komplexnejsiu (vycistenie hadic, difuzora, vrtulky cerpadla apod.), ale nemam pocit ze by tam boli tebou spominane kurvitka. Zatial som nic neulomil, vsetko je pomerne masivne, a pokial clovek nieje vylozene drevorubac tak myslim ze by tam ulomit nic nemal.
Obrázok používateľa
Polo
 
Príspevky: 38
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2007 22:27 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Giftzahn » 06 Feb 2014 13:44 pm

njn, tak to ti potom gratulujem ... tak to ma byt .... sedem rokov prevadzky je fajna doba .... ale v provnani s mojim najstarim filtrom ktory ma uz tento rok 25 rokov za sebou a fici stale .... je ten tvoj stale len brutalny mladik .... po 10 rokoch prevadzky to zacina by zaujimave ... :wink: ... njn, ja cistim svoje filtre kazdy druhy - treti tyzden ( a nemam len jeden ) ... spolu s hadicami + plus vsetky tesniace O kruzky plus tesniace gumicky na glulovych ventilov + rychlospojky prestreknem EHEIM sprejom .... a nebadam ze by koli tom so mna ubudlo .... bejvavalo ked som cistil raz za pol roka ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Bubi200 » 06 Feb 2014 14:12 pm

Co vsetko sa ma ostrekovat tym ehwim sprejom? Pripadne staci vazelina? Mam tu spominanu jbl e1501, tu som mal natrety jedine vstup hadic do filtra.

Odoslané z GT-I9505 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
Bubi200
 
Príspevky: 146
Obrázky: 2
Založený: 12 Jan 2009 12:18 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlovka

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod _dodo » 06 Feb 2014 14:16 pm

vsetky gumove casti najlepsie... pripadne u Eheimov aj packy na uzatvaranie vody nakolko sa tie casom zanesu a ich pohyb je obtiazny.
_dodo
 
Príspevky: 3
Založený: 06 Feb 2014 06:53 am

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Viktor » 06 Feb 2014 14:22 pm

Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Bubi200 » 06 Feb 2014 15:45 pm

len tym ze mam iny filter som sa informoval. a rozoberat to nechcem. tak asi vsetky vstupy teda... diky
Obrázok používateľa
Bubi200
 
Príspevky: 146
Obrázky: 2
Založený: 12 Jan 2009 12:18 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlovka

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Viktor » 06 Feb 2014 22:15 pm

Inak dobry filter, len treba pri cisteni pouzivat Eheim mazaci sprej na gulove ventili. Filter mam 2,5 roka a plna spokojnost.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod BubaGamp » 27 Jún 2015 22:21 pm

2 tieto filtre mi prešli rukami (servis),išlo o tečúce filtre (pumpa pre štart filtra)..... Rada Eheim Pro3 je celkom dosť pofidérna (adapter hadic, hlava, .... ). Oproti Classicom a Pro1(Experience) sú to mechanicky podstatne nekvalitnejšie filtre, ale filtruju velmi dobre a maju mensiu spotrebu, to sa neda popriet ... ako je uz napisane vysie -> mazat vsetko co sa hybe + tesnenia ... Rozhodne, vsak, kto si kupi tieto filtre je u mna dobrodruh ;P
BubaGamp
 
Príspevky: 32
Založený: 30 Máj 2013 13:15 pm

Re: Eheim Professional 3e 2076

Odoslaťod Mart » 27 Mar 2018 09:27 am

Po x rokoch trochu oživím tému. Tento filter mám od roku 2011, celý čas fungoval bez problémov. V poslednom čase som si ale všimol, že sa hlava začína plniť vodou. Zatiaľ ešte nepreteká, len sa hromadí v hlave filtra. Spočiatku to bolo len trocha, pri čistení stačilo nakloniť hlavu o cca 45° a voda vytiekla cez škáry v hlave. Pri poslednom čistení som ale so znepokojením zistli, že v hlave bolo možno až 0,5l čo je problém pre môj pokojný spánok :( .
Po prečítaní x príspevkov na rôznych fórach som došiel k záveru že to bude asi presakovať okolo pumpy na nasatie vody do filtra. Informácie ktoré som našiel hovorili ale vždy o filtroch typu Proffesional 3, nie o Proffesional 3e.
Mal niekdo takýto problém na 3e a ako ste to poriešili?
Obrázok používateľa
Mart
 
Príspevky: 27
Založený: 25 Sep 2004 23:28 pm
Bydlisko: Trnava

Predchádzajúca

Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.