Moje 54 litrove akvarium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod Loki12 » 23 Jan 2018 16:11 pm

akvarko166 napísal:Loki nie je kvapka ako kvapka. Tie moje kvapky som teraz kvoli tomu co si napisal meral, nedalo mi to a zobral som odmerku kde je poznacenych 10 ml a kvapkal som kvapkal po tu 10-ku az som napocital 68 (mojich) kvapiek priamo z flasky hnojiva. Cize podla udajov od sery by malo ist 5 ml na 20 litrov, moje akva cca 45 litrov cisteho objemu vody, to vychadza 11 ml hnojiva tyzdenne. To znamena 10,5 mojich kvapiek na jeden den. Len neviem drzat sa toho ci nie? Kedze odpadu z ryb mam dost, sice odkalujem kazdy tyzden ale fakt neviem, a testy kupovat sa mi zda uz fakt vela prnazi do toho davat.


Vidíš a práve si sa niečo naučil tým že si použil kritické myslenie - super. Dnes už vieš koľko kvapkás

A či je to dosť?
Buď budeš mat rozbor vody alebo pôjdeš systémom - skúšam, ladim, pozorujem

Na začiatok 3kv/deň je dobre

Ale ozaj si prečítaj o EstimativeIndexe. Povie ti čo si máš všímať a čo to znamená a ako sa dá na to reagovať.
Ja napríkad hnojim len draslík. Ale ja mám vyhnojene dno a snažím sa držať CO2 v maxime čo viem udržať. Potom už len ladim svetlo - to už v podstate nemením a hnojenie podľa príznakov rastlín

Preto si o tom naštuduj. Minimálne ťa to nasmeruje na ďalšie otázky.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Reklama

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Jan 2018 22:54 pm

akvarko166 napísal:A filter vysvetlim preco mam tak ako mam a aj difuzor preco mam tak ako mam. Filter je vpredu preto lebo mam vpredu nizke rastliny a vzadu vysoke, prud z filtra ide na vysoke rastliny az ked sa odrazi od protilahlej steny, cize je prud uz o cosi slabsi kym prejde tych 50 cm. Difuzor som dal na zadok preto lebo som chcel vediet ci sa co2 dostanre vsade, berie ho prud odrazeny od skla a dostane sa az ku protilahlej stene filtra.

Dostávaš rady a takými odpoveďami ich skôr ignoruješ. Kam sa teda chceš dostať?
Ja tu už nebudem písať čo a ako s CO2, dám ti však jednu veľmi dôležitú radu a podstatnú. Drž sa pokynov Loki12 a naučíš sa, ver mi.
Všetko ostatné čo sa tu píše vynechaj a vyselektuj si len príspevky od neho.
hlavne aj počúvni :pivo:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod Hora » 23 Jan 2018 22:59 pm

I.P. Pavlov napísal:Všetko ostatné čo sa tu píše vynechaj a vyselektuj

a hlavne vyselektuj Pavlova,lebo on ti kázal bez CO2 pridať trubicu a potom,čo Loki napísal,že je to zhovadilosť používať dve na začiatočníka,tak zrazu s ním pritakával
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod Jozef I. » 27 Jan 2018 23:54 pm

Tiež som za to aby každý naberal skúsenosti svojou činnosťou len si myslím, že aj to by malo mať svoju postupnosť. Chalanisko čo ma tuto tému nedokázal pol roka udržať akva v rovnováhe, čo ho bude čakať teraz? Každý začiatočník chce naberať informácie a skúsenosti ale súčasne chce mať aj pekné akvárko. Škoda, že bol akvarko166 taký hrrr do toho co2 setu. Akvarko166 čo si za tu zostavu CO2 dal? Ja netuším, ale 70-80 euro? A kôli koľkým kúpeným košíkom rastlín? Ak by si za tých 70-80 euro radšej nakúpil rastliny, tak si mohol mať už pekné zelené akvárko plné rastlín a určite by to vyzeralo oveľa lepšie ako teraz. Ale tak vybral si si náročnejšiu cestu.Preskočil si SŠ a už si na VS. :)

Hora ty sa prestaň chovať ako malé decko a prestaň útočiť na Pavlova. Ak s ním máš problém tak to rieš cez ss. A čo sa týka našej debaty tak ju ukončím, lebo už je o ničom, nemá pre mňa žiadnu informačnú hodnotu a nechce sa mi čítať tvoje argumenty v podobe odkazov na rôzne články (u teba časté) hlavne ak ide o veci, ktoré si môžeš doma pokusom so svetlom sám overiť.

Akvarko166 veľa šťastia s akva. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod Hora » 28 Jan 2018 12:02 pm

O akom útočení píšeš? Z tvojej strany to je falošná podpora,čo Pavlov napísal,jedine,že zdieľaš rovnaký názor a 48/54 je podľa teba v poriadku,, bez CO2“.Začalo to na tom.
Ja som oponoval tomu názoru,lebo sa prieči pravidlám dosiahnutia stability pri takom svetle,bez CO2,s neznámym hnojením a dôvod,že vrátiť druhú T5,aby nemali rastliny chaos zo zníženia svetla je zavádzajúci.Hlavne pre niekoho,kto je na základe takejto informácie schopný to urobiť.
A nezhadzujem iného názory ,,to sú hlúposti,toto nečítaj" ako to robí kamoš.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod akvarko166 » 02 Apr 2018 20:46 pm

Takze takto akva vypada dnes, prikladam foto.
Prílohy
IMG_20180402_110833.jpg
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod matus.galan » 02 Apr 2018 21:07 pm

Sa tu hadate mne je luto,ze do toho nadrbal love a akva je prazdne, hlavne,ze tam je DC a CO2 parada. Verim,ze majitel ma velku radost,ze ma viac starosti a akva prazdne...sa cudujem,ze nenakupil rastliny poriadne do akva...


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod Hora » 03 Apr 2018 10:00 am

akvarko166 napísal:Moj ciel je aby sa mi darilo mojim rastlinkam a nie aby som kazdy mesiac kupoval nove.

No chlape nemáš sa s čím chváliť,aj mne je ľúto ako to máš teraz :( .
Na drahej CO2 zostave si nešetril a vhodné rastliny nevieš dosadiť?
Od januára malo byť to akvárium prerastené rastlinami s cočkovaním alebo bez neho,toto je bieda.
Pri porovnaní január-apríl si sa ešte zhoršil.Bolo jasné,že Cabomba a Alternathera nevydržia,ale trebalo vymeniť za iné odolnejšie,rýchlorastúce druhy.Na výber je dostatok takých rastlín do tvojich podmienok,aj si mal písané.
Aspoň ti došlo?,že CO2 set nie je zázrak,ak nemáš vedomosti s jeho nastavením,využitím+vhodné hnojenie.
Podľa umiestnenia difúzora a farby DC ho nevyužívaš.Jediný úspech sú všetky ryby na žive.
Prílohy
Desktop.jpg
teraz-predtým
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod Jozef I. » 03 Apr 2018 17:02 pm

Je to super keď niekto dá 15 euro za 4 košíčky rastlín a potom kúpi co2 zostavu za nejakých 100 euro kôli rastlinkám ktoré to vlastne ani nepotrebujú. ja som to tuším písal aj v tejto téme. Radšej za 100 euro nakúpiť kopu rastlín a všetko hodiť do akva a človek má krásne akvarko hneď od prvého dňa.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod snajprik » 03 Apr 2018 19:10 pm

Osobne by ma zaujímalo či sa to majiteľovi takto páči a keď nie čo by chcel na tom zmeniť. Ja by som sa šiel prejsť kolo vody a zopár konárikov našiel a strčil do akva. Pozrel na bazoši či niekto v okolí netrepáva prebytky rastlín. Ale keď majiteľovi sa takto akva páči, tak nie je čo riešiť :)
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod akvarko166 » 03 Apr 2020 18:36 pm

Caute, dlho som tu nebol, roymyslal som ci tu dat foto ci nie. Aktualne vyzera takto. Vsetky rastliny su Cryptoryne a je tam jedna machova gula. Takto ho mam uz urcite vyse roka.
Prílohy
20200403_182516.jpg
20200403_182412.jpg
20200403_182816.jpg
akvarko166
 
Príspevky: 28
Založený: 11 Jún 2017 10:25 am

Re: Moje 54 litrove akvarium

Odoslaťod matte » 03 Apr 2020 21:45 pm

paradny crypto les, co2 uz asi nedavas..
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.