Založenie akva pre krevety



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Založenie akva pre krevety

Odoslaťod MartinS » 10 Apr 2018 07:13 am

Ahojte akvaristi
Neni som az tak zaciatocnik cca 2roky mam RIO 240 s povodnym osvetlenim aj filtrom, ale po dlhom uvazovani by som chcel zalozit svoje nove mensie akvarium pre (krevety,slimaky rozmyslal som ze prihodim aj kraba/raka ale obavam sa ze by zral male krevety)
Nove akvarium bude OPTIWHITE 60x30x36cm
-osvetlenie by som chcel poradit od vas
-Krevety by som chcel Kreveta Molucká ,Caridina Japonica,Neocaridina davidi vo farbe Red sakura ci Bloody mary...Kludne si necham v tomto poradit ...
-Slimaky toto si necham uplne poradit v tomto som neznali
-Na dno by som dal rad platinum soil, neviem ci by som mal dat aj nejaký výživný substrát ešte?!

Hlavne by som chcel aby bolo dno zelené niečo v štýle hydrocotyle sp. Japan, ale rad by som sa vyhol co2.vysoke rastliny ani nechcem aby bolo pekne vidieť obyvateľov. Max do pozadia nejakú trávu.

Štýl akvária by malo byt zelené dno väčší koreň do stredu ktorý bude vytrcat z vody...

Filter neviem ci je potrebný v takom akváriu?! Keby hej tak aký?

Ďakujem za každú radu alebo postreh k téme.
MartinS
 
Príspevky: 9
Založený: 20 Mar 2018 11:59 am

Reklama

Re: Založenie akva pre krevety

Odoslaťod snajprik » 10 Apr 2018 07:38 am

Urobiť akva pre neocaridina krevetky nie je nič zložite, na dno keď použiješ platinum soil, alebo i štrk, nejaký koreň, mach, dozadu zopár nenáročných vyšších rastlín. Filter by nebol zlý niečo závesné a na nasávanie nasať špongiu s bublifuku. Svetlo nejaká LED 6-10W. Potrpia si na bezchlórovú vodu, nejaký deň dva je dobre ju nechať odstáť. Neokaridiny nie je problém chovať, horšie je to s caridina krevetkami, tam už je to celkom alchýmia s vodou a to nevravím keď ešte chceš koberček na dno :D
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Založenie akva pre krevety

Odoslaťod Mirko1A » 10 Apr 2018 08:42 am

[quote="snajprik"][/quote]
snajprík, mrkneš prosím ťa do svojich súkromných správ, poslal som ti odkaz
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.