Zostavy z kameňa



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Zostavy z kameňa

Odoslaťod MartinS » 30 Apr 2018 07:26 am

Prosím vás neviete kde sa dajú kúpiť zostavy z kameňa? Rostline akvária jeden čas ponúkali ale už toho veľa skladom nemajú. Ako to riešite vy? Chodíte fyzicky po obchodoch a hľadáte? Ďakujem
MartinS
 
Príspevky: 9
Založený: 20 Mar 2018 11:59 am

Reklama

Re: Zostavy z kameňa

Odoslaťod snajprik » 30 Apr 2018 08:16 am

Ak nie sú kamene, tak si urob pozadie s dreva. Ja pozadie riešim rastlinkami do pozadia, vyzerá to pekne, plní to aj biologickú funkciu, ako filtrácia, okysličovanie, odbúravanie dusitanov dusičnanov, potrava a úkryt pre osadenstvo.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Zostavy z kameňa

Odoslaťod MartinS » 30 Apr 2018 09:12 am

Chcel by som stred z kameňa.. Drevo bude na dne pre krevety to kaktusove
MartinS
 
Príspevky: 9
Založený: 20 Mar 2018 11:59 am

Re: Zostavy z kameňa

Odoslaťod snajprik » 30 Apr 2018 10:26 am

Krevetky majú 10x radšej drevo ako to kaktusové drevo. Mam v akva ten sušení kaktus a krevetky cez neho len prechádzajú ani jelšové šišky nechcú a ani sušenú tekvicu, najradšej obhrýzajú drevo a s neho zberajú, či sušenu hlinu na dne kontrolujú, včera som prišiel na to, že už asi budú prežrane, lebo ani na sparenú pokrivu sa im nechce ísť, len slimáky ju čistia :) Budem im musieť urobiť hladovku, už iba lakocinky by žrali :D
PS:A to že nežeru kaktus či pokryvu nie je s toho, že by boli ako skapate a nevládne, lebo behajú hore dole, veselo obhrýzajú všetko, mlade mi nosia modré neocaridini, japonici, CRS a dokonca už aj taivani.
Tak že keď to chceš ku krevetkam tak na kamene kašli, ideál sú rastlinky a drevo, na sušenej hline.
PS: drevo mäkké ako lieskové, lipové... žiaden tvrdý dub či eben
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.