Chihiros Doctor

Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Chihiros Doctor

Odoslaťod Seraph » 10 Apr 2018 20:43 pm

Pstros cely cas som mal Ok, ako som pisal teraz som prvykrat cistil a dnes pozeram po 4 dnoch a uz sa mi zda zase cely zavapneny...wtf...uvidim, ale cistit som sa ho dlhsie nechystal, mozno kupim membranu
Obrázok používateľa
Seraph

Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm

Reklama

Odoslaťod luko36 » 10 Apr 2018 21:20 pm

neni najmensi problem, sam som si twinstar zapojil a mam dva jacky prepolovane, staci raz za tyzdeb si spomenut a za sekundu mam prepojene
Obrázok používateľa
luko36

Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Odoslaťod prasan » 30 Apr 2018 20:10 pm

Mám doma.Prípadné otázky smerujte kľudne na mňa.
Obrázok používateľa
prasan

Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm

Odoslaťod Seraph » 30 Apr 2018 21:03 pm

odkedy som ho prvykrat po pol roku od zapnutia vybral z vody, tak po 4-5 dnoch uz vidim badatelne zavapnenie a do 2 tyzdnov cistim opat.
Skusal som vsetko: najlepsie sa mi osvedcila kyselina citronova (prasok) (maly balicek za 20 centov v oddeleni pre pecenie) rozpusteny vo vode a vycisti to UPLNE....ani ocot tak neucinkoval.....
Ono viem, ze membrana nema vydrzat navzdy, ale presne ako pisal pstros...od prveho vyberu z vody.....neustale problem teraz...i ked vycistit to zrejme nie je problem...ale asi zacnem pokukovat po novej membrane.
Obrázok používateľa
Seraph

Odoslaťod prasan » 30 Apr 2018 21:44 pm

Mám to doma už asi rok,membránu mám čistú a ešte som ju zatiaľ nemal potrebu čistiť.Tu veľa záleží na tvrdosti vody čo používate.Chihiros som kupoval zároveň bratovi.Použiva ho v stredne tvrdej vode a od vápenca je zanesený vlastne už na druhý deň po vyčistení.Čistí sa ako bolo napísané,úplne jednoducho a dokonale na 24 hodín do citrondeka/kyselina citrónová/
Obrázok používateľa
prasan

Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm

Odoslaťod Seraph » 17 Aug 2018 12:44 pm

Objednal som po roku novu membranu, stara sa neustale zanasa od vapenca, ale prvych par mesiacov to nerobila...uvidime ked pride nova...
Obrázok používateľa
Seraph

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.