Dennerle nano cube complete plus 30l



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Dennerle nano cube complete plus 30l

Odoslaťod marcopolo » 05 Máj 2018 20:08 pm

Caute dlhsie som sem neprispieval kedze som mal od akvaristiky prestavku kvoli stahovaniu atd. V minulosti som mal 3 akvarka 2x cca 45l a raz 130l objem cize s minickami nejake skusenosti mam ale oproti vacsine ludi tu na fore sa stale povazujem za zaciatocnika. Teraz som si kupil set uvedeny v nazve temy a idem to pomaly rozbehnut. Samozrejme v takomtoobjeme planujem chovat len krevetky, slimaky a este uvazujem nad jednou bojovnicou. Dost sa mi pacia kobercove rastlinky takze zvazujem aj co2 ale to asi az neskor nechce sa mi do toho teraz vrazat peniaze a tie 20 eurove sety asi nebudu nic moc. Mam sice aj reverzku ale na zaciatok planujem chovat neocaridiny. Postupne by som sem daval fotky zo zariadovania a bol by som rad keby ste mi poradili co sa vam tam nepaci co by som mal inak spravit atd. Na uvod len otazka ci sa vam pripadne podarilo vypestovat kobercek aj bez co2? A druha vseobecna otazka - niekto kto by sa podelil o skusenosti s podobnym mini krevetarkom? Dakujem vsetkym co prispeju
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Reklama

Re: Dennerle nano cube complete plus 30l

Odoslaťod snajprik » 05 Máj 2018 20:52 pm

Ak máš RO tak vôbec by som sa nebál ísť do caridin či CRS alebo taiwanoch.
RO + minerál, na dno ebi gold, nejaké pekne machy, korienok a krevetarko je hotové.
Keby si chcel rastlinne krevetarko s koberčekmi a tak, tak to je celkom problém. Nie je to nemožne, ale je to dosť veľká piplačka, hlavne pri takom malom objeme.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Dennerle nano cube complete plus 30l

Odoslaťod marcopolo » 05 Máj 2018 21:20 pm

Dakujem za odpoved, mozno mas pravdu ze skusim rovno caridiny len este dokupim testy na vodu, este sice mam nejake stare od rataja ale uz budu po zaruke. Mam len trochu obavu o udrziavanie napr. ph v tak malom objeme uvidim ci to bude stabilne a potom sa rozhodnem ci neocaridiny alebo caridiny. Pri tych kobercekoch sa hlavne obavam toho ze keby pumpujem co2 do 30l tak asi dost velke riziko otravy zivocichov ked pravdaze neinvestujem 200e do nejakeho profi setu. Nechcem to mat ale zas moc komplikovane v a obavat sa vzdy o hodnoty co2 v akva (otrava zivocichov riasy atd.). Nemas nahodou nejake uzitocne clanky o krevetariach k dispo? Ja mam skusenosti len s chovom neocaridin a ohladom caridin len co som cital vhodne podmienky pre ne a podobne
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: Dennerle nano cube complete plus 30l

Odoslaťod snajprik » 06 Máj 2018 09:06 am

Užitočne články o tom veľmi nie sú. Skúsení krevetkari si nechcú komplikovať život a používajú bublifuky a machy. Dno používajú ako ebi gold, ktoré stabilizuje PH na hodnotu niečo kolo 5PH.
Na tvojom mieste by som skúsil niečo také, na dno Platinum Soil Power cca 4cm. To stabilizuje PH kolo 6,5 to ti stačí. Hnojivo Profito polovične dávky, CO2 tekuté Easy carbo tiež polovične dávky. Filter niečo 2-4W čo veľmi nečerí hladinu. Svetlo cca aby si mal na dne kolo 6000Lux (mobil luxmeter) cca 6-9W ledka to zvládne. Voda RO + minerál. Toto by teoreticky malo fungovať.

PS: Ja osobne mam akvarko 3 mesiace, rastlinne s 7 druhmi koberčekov, kde mam na dne Platinum Soil Power a PH držim kolo 6,2-6,4 Dodávam tam CO2 s kvasníc. Pridávaná voda studnička 20L s PH8,1 GH 8, KH 3 ktorej PH upravujem na 5, tu ešte riedim dažďovou 40L filtrovanou vodou 1:2 tak že výsledne hodnoty sú PH5 GH 4 a KH 0-1. Vodu mením každý druhy týždeň 20%. Pri zábehu to bolo 2x týždenne. Hnojím Ferox complete polovične dávky ako je predpísane a s KNO3 tiež polovičné dávky. Behajú mi tam Japonica krevetky 7ks, 3 samičky mi nosia. CRS 15 z 16ks jedna pošla, tie sú tam dva mesiace už mi nosia 4 samičky. Pred mesiacom som tam ešte pridal Taiwan Red Wine 11ks jedna samička mi nosí a Neocaridina Blue 11ks tiež jedna samička mi nosí. Ako rybiu spoločnosť tam majú otikov 4ks a dva kusy malých razboriek na zber bieleho planktónu, samozrejme slimáky.
Lenže môj čistý objem je cca 200 litrov vody, tak že to dosť veľa odpúšťa chyb (veľká zotrvačnosť).
Ten môj návod ako na to, sa veľmi na 30L nadrž aplikovať nedá...
Mne zatiaľ pekne funguje akva koberčeky sa rozrastajú, vše pekne buble, krevetky sú spokojne čulé, tak že sa to da, mať pekne koberčeky a spokojne krevetky, bez väčšej námahy. Teraz 2x mesačne mením vodu a pristrihujem rastlinky. 1x mesačne mením fľašku kvasníc 5g droždie 300g cukor, 3x do týždňa hnojím i kŕmim. Cca o 2 týždne by sa to malo začať liahnuť uvidím či mi tie malé krevetky prežijú...
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Dennerle nano cube complete plus 30l

Odoslaťod marcopolo » 12 Máj 2018 18:37 pm

Dakujem a zaroven drzim palce s odchovom. Trosku som zmenil plany a rozhodol som sa ze kupim od dennerle cisto len sklo nano cube 30 k tomu filter sunsun hw 603b a svetlo chihiros a301. Substrat by som dal ten ebigold som z okolia nitry a tu je voda velmi tvrda aj ked tu reverzku mam. hnojiva asi tiez aj ked tam este rozmyslam aj nad inymi znackami ale celkovo co som cital tak sa zda ze komplexne hnojiva nie su vzdy celkom idealne ale tak co uz miesat sa mi to nechce. Je to easy carbo nevyhnutne? Cital som ze sa aplikuje hlavne pri vyskyte rias, asi ale funguje aj ako prevencia ze? V podstate mam teda zostavu hotovu a asi to idem objednat. K tomu ebi gold by si este dal nieco vyzivne do substratu pre rastliny? Este tie mineraly budem potrebovat, krmivo a to by snad aj mohlo byt vsetko.
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: Dennerle nano cube complete plus 30l

Odoslaťod snajprik » 12 Máj 2018 18:52 pm

Nedávaj nič pod ebi gold aj kašli na hnojiva, sú krásne dekoratívne machy. Tie nepotrebujú nič k peknému rastu žiadne tekuté CO2 ani hnojiva. Pekný korienok, naň naviaž mach a je to.
https://www.youtube.com/watch?v=YOXLaQKvBzg
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Dennerle nano cube complete plus 30l

Odoslaťod marcopolo » 12 Máj 2018 20:13 pm

Tak to uz ano. Koren mam pekny takze to by nebol problem, dobry napad tym padom nemusim vymyslat s hnojivami co2 ani s nicim.
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.