Moje akvárium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Moje akvárium

Odoslaťod matus.galan » 26 Máj 2018 19:03 pm

Ach jaj vobec necitas co som ti napisal. Napisal som ti,ze ty musis mat filter pusteny lebo v tom akva nemas skoro ziadne rastlinky...bojovnica nepotrebuje filter lebo dycha vzduch z hladiny. Ty tam mas ale gupky...stale ti nedochadza,ze ak chces ficat bez filtra musis najprv upravit dane prostredie? Taktiez pri vypinani filtra ti odumieraju nitrifikacne bakterie...robis si tym dalsie problemi. Stale preto nechapem naco filter vypinas. Dalsia vec je,ze uz ti niekolko krat bolo napisane aby si nastavila filter tak aby fukal na stenu akva a nie na celu dlzku. Napr staci ak ho nastavis tak,ze bude fukat na predne sklo a predpokladam,ze ho mozes nastavit aby tiez fukal slabsie.

Ja mam doma bettu v spolocnom akva kde mam externy filter a dal som rampu aby som prud nasmeroval na bocnu stenu a betta si tak kludne po akva moze plavat a tam kde je silnejsi prude neplava hotovo.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Moje akvárium

Odoslaťod Azaza3l » 26 Máj 2018 20:22 pm

Ak chceš bez techniky, svetla, cerpaj info napríklad v tejto téme
[URL]https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Eakva%2Esk%2Fviewtopic%2Ephp%3Ft%3D16532&share_tid=16532&share_fid=37654&share_type=t[URL]

Rastliny odburavaju/spotrebuvaju značnú časť cpavku a ostatných dusikatych látok. Pri slabom svetle rastú pomalšie až stagnuju... odburavaju menej látok z akva pri stagnácii takmer nič. Tým si znížiš možné množstvo rýb v akva. Na rybicky.net nájdeš atlas rastlín, vyhľadať, podrobné... a tam zadáš náročnosť nízka, osvetlenie nízke a z výsledku si kúp 3,4 druhy a zistíš časom ktorým sa u teba bude dariť.

Nitrifikacne baktérie nekupuj už teraz, keď tak si kúp Seachem Amonia Alert, ti ukáže zvýšenú hladinu amoniaku, aj lepšie pochopíš ako ten cyklus funguje, a tiež koľko rýb to akva zvládne.

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje akvárium

Odoslaťod snajprik » 27 Máj 2018 06:05 am

Veve28 napísal:Je zlé keď doň svieti svetlo?

Nie je, ale len za určitých podmienok, ktoré ako pozerám spĺňaš, akva je vo svetlej časti izby blízko okna priamo ti tam slnko nesvieti + máš tam záclonu.
Inak aby si vedela prečo rastlinky treba viac, či filter nevypínať a kvôli čomu to máš robiť, tu máš o tom niečo napísane strana 12-23 a hneď budeš mať v tom jasno. Toto ti da na veľmi veľa tvojich otázok o ktorých ešte ani nevieš odpovede :D http://e-akvarium.cz/casopis/akvarium04.pdf
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Moje akvárium

Odoslaťod Veve28 » 27 Máj 2018 08:26 am

snajprik napísal:
Veve28 napísal:Je zlé keď doň svieti svetlo?

Nie je, ale len za určitých podmienok, ktoré ako pozerám spĺňaš, akva je vo svetlej časti izby blízko okna priamo ti tam slnko nesvieti + máš tam záclonu.
Inak aby si vedela prečo rastlinky treba viac, či filter nevypínať a kvôli čomu to máš robiť, tu máš o tom niečo napísane strana 12-23 a hneď budeš mať v tom jasno. Toto ti da na veľmi veľa tvojich otázok o ktorých ešte ani nevieš odpovede :D http://e-akvarium.cz/casopis/akvarium04.pdf

Ďakujem. Inak pomohlo by, ak by som si odstrihla rastlinu (hygrophilu) a stonku zasadlia? Lebo ona má také akoby biele korienky vychádzajúce zo stonky.
Veve28
 
Príspevky: 30
Založený: 31 Mar 2018 18:55 pm

Re: Moje akvárium

Odoslaťod Veve28 » 27 Máj 2018 10:08 am

matus.galan napísal:Ach jaj vobec necitas co som ti napisal. Napisal som ti,ze ty musis mat filter pusteny lebo v tom akva nemas skoro ziadne rastlinky...bojovnica nepotrebuje filter lebo dycha vzduch z hladiny. Ty tam mas ale gupky...stale ti nedochadza,ze ak chces ficat bez filtra musis najprv upravit dane prostredie? Taktiez pri vypinani filtra ti odumieraju nitrifikacne bakterie...robis si tym dalsie problemi. Stale preto nechapem naco filter vypinas. Dalsia vec je,ze uz ti niekolko krat bolo napisane aby si nastavila filter tak aby fukal na stenu akva a nie na celu dlzku. Napr staci ak ho nastavis tak,ze bude fukat na predne sklo a predpokladam,ze ho mozes nastavit aby tiez fukal slabsie.

Ja mam doma bettu v spolocnom akva kde mam externy filter a dal som rampu aby som prud nasmeroval na bocnu stenu a betta si tak kludne po akva moze plavat a tam kde je silnejsi prude neplava hotovo.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk


Ale veď ja som nič nehovorila, že by som chcela odstaviť filter. A krúžok na vrchu filtra som otočila na zadnú stenu, aby fúkal do skla už pred týždňom, akurát aj tak sa mi zdá silný. Rybky síce plávajú, ale.... Nastavila som ho na najslabší stupeň, len stále fúka celkom silno. Práve preto ho vypínam. Aby sa rybky nevysilili. Ja som si myslela, že filter slúži na filtrovanie vody. A včera som napísala, že môj filter prestanem vypínať.
Veve28
 
Príspevky: 30
Založený: 31 Mar 2018 18:55 pm

Re: Moje akvárium

Odoslaťod matus.galan » 27 Máj 2018 11:44 am

Veve28 napísal:
snajprik napísal:
Veve28 napísal:Je zlé keď doň svieti svetlo?

Nie je, ale len za určitých podmienok, ktoré ako pozerám spĺňaš, akva je vo svetlej časti izby blízko okna priamo ti tam slnko nesvieti + máš tam záclonu.
Inak aby si vedela prečo rastlinky treba viac, či filter nevypínať a kvôli čomu to máš robiť, tu máš o tom niečo napísane strana 12-23 a hneď budeš mať v tom jasno. Toto ti da na veľmi veľa tvojich otázok o ktorých ešte ani nevieš odpovede :D http://e-akvarium.cz/casopis/akvarium04.pdf

Ďakujem. Inak pomohlo by, ak by som si odstrihla rastlinu (hygrophilu) a stonku zasadlia? Lebo ona má také akoby biele korienky vychádzajúce zo stonky.


Precitaj si co som ti pisal v predchadzajucich reakciach. Pytas sa presne na to co som ti povedal,ze mas urobit. Preto ti vravim,ze necitas pozorne. Taktiez ak nieco z nejakeho odporucania urobis tak to napis, ze ano napravila som to a to...netusime co z toho co ti napiseme robis alebo nerobis.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.