Preprava rybyciek



Všetko okolo akvarijných rýb

Preprava rybyciek

Odoslaťod Kennynko » 02 Jún 2018 13:03 pm

Ahojte chcel by som si prepraviť rybycky zo Slovenska až do Írska, vedeli by ste mi poradiť ako nato aby to tak dlhú cestu prežili?? (idem autom)
Kennynko
 
Príspevky: 3
Založený: 02 Jún 2018 12:55 pm

Reklama

Re: Preprava rybyciek

Odoslaťod newsted » 02 Jún 2018 18:02 pm

Nechcem ta odrazat, ale ak ta zastavia, bez veterinarneho certifikatu si koledujes o problem. Ak nebodaj chces previezt studenovodne ryby, napr karasy tak sa mozes dostat do ultra problemov. V Irsku sa prave siri carp edema virus (CEV) a dost sa zameriavaju na obchody, prepravu a rybarov, tak pozor. Inak sa sem bezne vozia ryby z Ciech, potrebujes Polyst box a naplnit sacky kyslikom. Pozri niektore cislo casopisu akvarium, myslim, ze to tam je rozpisane.
Vyvaruj sa invazivnych druhoch, Ampularie, PCO a niektore rastliny, vsetko sa to da dohladat na EU portaloch.
Myslim, ze tie ceny v Irsku nemame az tak vysoke aby si sem musel prepravovat ryby. Skor si vezmi korene, substrat a pod.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Preprava rybyciek

Odoslaťod ASCARI » 03 Jún 2018 11:00 am

Podľa mňa tam nenos nič a tam si kúpiš... veď sú to len samé starosti (objem, váha, dôkladne zabalit atd)
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Preprava rybyciek

Odoslaťod monika040 » 01 Okt 2018 11:23 am

Moja úvaha, cestujem do zahraničia a chcela by som si doviesť krevety a slimáky, myslíte, že by prežili 48 hodín v kompótovej fľaši, myslela som, že by som si už z domu zobrala do tej fľaše svoju akva vodu , po kúpe tam dala živočíchy aj s ich vodou a časom ešte aj vymenila časť tej vody za predom odstátu. Môže to tak fungovať? Či :dead: ?
Obrázok používateľa
monika040
 
Príspevky: 245
Založený: 06 Apr 2007 21:47 pm

Re: Preprava rybyciek

Odoslaťod snajprik » 01 Okt 2018 15:02 pm

Skôr skús sa pozrieť na tohto chovateľa, ten toho ma mraky to čo predáva na internete tvorí asi 20% stoho čo skutočne ma, https://zvierata.bazos.sk/inzerat/89625 ... SOBOTU.php
Skoro každý týždeň cestuje pracovne do Bratislavy vie doviesť, alebo balí a posiela poštov.
Krevetky kľudne sa dajú prepravovať, keď ti tam do sačku šupnú kyslík tak v pohode dajú aj 48h.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Preprava rybyciek

Odoslaťod newsted » 04 Okt 2018 12:02 pm

monika040 napísal:Moja úvaha, cestujem do zahraničia a chcela by som si doviesť krevety a slimáky, myslíte, že by prežili 48 hodín v kompótovej fľaši, myslela som, že by som si už z domu zobrala do tej fľaše svoju akva vodu , po kúpe tam dala živočíchy aj s ich vodou a časom ešte aj vymenila časť tej vody za predom odstátu. Môže to tak fungovať? Či :dead: ?


Ak letecky tak asi nie. Velka batozina ide do spodnej casti lietadla, tam budu nizsie teploty. Zalezi kam ides, niektore krajiny maju dost striktne pravidla na import zivocichov. Stoji to za tie problemy ak ti na to pridu? Preco nekupit v krajine kde zijes? Slimaky sa vacsinou posielaju bez vody, ak jeden uhynie, neotravi ostatnych.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.