Lotos indický (Nelumbo nucifera)



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Lotos indický (Nelumbo nucifera)

Odoslaťod m1chal » 31 Máj 2018 23:02 pm

Zdravím,

mám 240 L juwel rio, no je v nom len cca 160L, je naplnené tak dočasne, nech sa trochu vyluhuje koren, taktiež tam žijú aj dve zavojnatky, prisavka thajska, starý prísavník a zopár rastlín + clea helena .
moja otázka:

podľa návodov na nete som nastudoval postup a dal vyklíčiť lotos indický, vsetko sa podarilo .. lotos by mal mať min 25 až 30 cm HLADINU podla návodov, moj je v kvetináči na dne uložený iba v prírodnom štrku, listy sa vytiahli na ladinu no aj po dvoch mesiach sa stále nevedia otvoriť :( , svetlo mali zo začiatku od 8 W LED na 18W LED, teraz 2x38W T8 day-lite a povodná HI-lite colour, z prieskumu som zistil ze to bude asi slabým osvetlením? to je ale len moj odhad...

má s tým niekto skúsenosti? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

dakujem :D
Prílohy
lotos1.jpg
lotos indický - nerozvinuté listy na hladine
m1chal
 
Príspevky: 2
Založený: 31 Máj 2018 22:11 pm

Reklama

Re: Lotos indický (Nelumbo nucifera)

Odoslaťod commik » 01 Jún 2018 07:24 am

Ahoj, S konkretnou rastlinou skusenosti nemam, ale myslim si, ze problem je ze to mas kvetinaci. Vyzeraju ako original v ktorych sa rastlina predava. Tie kvetinace nie su vhodne na dlhodobe pestovanie rastlin. Urcite to potrebujes zasadit do kvalitneho substratu. V tych kvetinacoch uhnivaju korene.
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Lotos indický (Nelumbo nucifera)

Odoslaťod m1chal » 02 Jún 2018 10:43 am

Dakujem za radu uy mi aj odhnil ani spom ho nestihol presadit, ilovitú zeminu potrebuje lotos co som vyčítal, mal by som este jednu otázkz mimo temu: napustil som 240 L Juwel Rio a velke steny skla su prehnute mozno 1 cm v strede kolko je maximálne prehnutie skla, existuje na to nejaka kalkulacka? sklo by malo byť hrube 8mm prehýna mi dve tabule prednu a zadnu rozmery 120x45 , pri dne je samozrejme ohyb menší, vzdialenost skiel ma byt 40cm a teraz je do 41,2cm, nepraskne akvárium?


dakujem
m1chal
 
Príspevky: 2
Založený: 31 Máj 2018 22:11 pm

Re: Lotos indický (Nelumbo nucifera)

Odoslaťod commik » 11 Jún 2018 10:18 am

Na dlžke 120cm by mala byt urcite nalepena stredova priecka a tiez bocne listy. Inak hrozí uraz :) Da sa to aj bez toho ale potom ti 8mm sklo asi stacit nebude. Ja som mal akvarko vysoke 60cm a odlepila sa mi horna spojovacia lista co malo za nasledok ze mi roztrhlo silikon v rohu akvaria Sklo bolo totiz 12mm hrube.
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.