Co to je



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Co to je

Odoslaťod freem1 » 14 Jún 2018 14:45 pm

Vsak je nehovorim, ze mi niekto poradil zle, ale chcem vediet cim mam zacat a co postupne robit...
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Reklama

Re: Co to je

Odoslaťod matte » 14 Jún 2018 15:13 pm

pripadne to akceptovat, ja mam tiez na niektorych listoch microsora, valisnerie a anubiasu nieco podobne a moc to neriesim, kedze nechcem riesit co2 ani hnojenie
mozno fakt skus ubrat svetlo, pripadne krmenie, pripadne ja ked uz je niektori list moc nacernaly, tak ho odstranim, mal som ciernu stetinu tak som na nu daval 2 tyzdne kazdy den tekuty uhlik, zmizla, potom ked sa objavila dalsia, uz sa mi nechcelo kazde rano davat uhlik, tak tom odstrihol koncek lista na ktorom bola, ale tak ja som amater :)
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 14 Jún 2018 15:40 pm

Davat Tablety NPK je ako hrat sa so stiepenim atomu :D Sudim podla seba. Jedna mala chyba = 4 mesiace čakania. To je čas rozpadu kedy sa prestane uvolnovat do vody hnojivo. Odznela tu jedna pekna myslienka mas nenarocne rastliny, tak tam zbytocne tolko toho nesyp. Ja mam stredne narocne az narocne a nesypem tam toho ani zadelaka ako ty. Tu slovo kvantita rozhodne nejde na ukor lepesieho rastu. Kazdy prebytok prvku ti vyvolava nerovnovahu v akvariu, ktora moze vyustit do katastrofy. Ak ti mozem poradit ak nemas poriadne testy tak si ich kup. Nesyp tam nic coho tam mas vela. Moje odporucanie je NO3 5mg/l, PO4 0.2-0.4mg/l, Fe 0.05mg/l a K 3mg/l, CO2 10-15mg/l. Vodu treba menit 2x tyzden 30% dokym podiel NO3 neklesne, ak mas vysoky podiel NO3 vo vstupnej vode tak urcite nehnoj NO3 - tu ti pri vymene vody pomoze len reverzna osmoza.
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co to je

Odoslaťod snajprik » 14 Jún 2018 16:02 pm

Je viac spôsobov ako to riešiť, chemikáliami ako je tekutý uhlík, alebo algexit obe metódy za 2-3 týždne riasu zničia, ale keď problém neodstrániš, tak po dvoch troch mesiacov sa riasa vráti.
Elektricky - UV lampa, elektrolýza ( Twinstar)
Filtračne naplň, zeolit, slama...
Ďalšia možnosť je dlhodobá, proste pomôcť rastlinkám, vyvážiť to aby riasa nemala šancu. Sú dve možnosti :
1. veľa svietiť – veľa hnojiť – veľa CO2 vymieňať vodu 50% raz týždenne, 2-4x do mesiaca strihať rastliny.
2. menej svietiť - menej hnojiť – menej CO2, vymení vody 40% mesačne, 1x do mesiaca zastrihávať rastliny.
Je to len na tebe ako to budeš riešiť, každá s týchto možnosti ťa zbaví riasi...
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Co to je

Odoslaťod freem1 » 16 Jún 2018 13:25 pm

Vcerajsie testy vody zo dna 15.6.2018:
pH = 6,6
kH = 14°dkH
GH = 8 a to je makka voda
P = 0
Fe = 0,3mg/l
NO3 = 10mg/l a mozno aj menej
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Co to je

Odoslaťod freem1 » 17 Jún 2018 14:31 pm

Podla Tillmanovej tabulky pri pH=6,6 a kH=14 je CO2=113 mg/l
To je hrozne vela a ako to je mozne?

Teraz mam nastavene CO2 na 60 bubliniek za 1 minutu a roztok v dropcheckry je bledo zeleny.

https://www.google.sk/search?q=tilmanov ... -0bNXtq2tM:
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 18 Jún 2018 09:19 am

Rybicky ti este ziju? NA PH ma vplyv viacero veci nie je to cisto zalezitost co2 v tvojom pripade dufam ze ano. Preto tu tabulku je nutne brat s rezervou. Ale kazdopadne je pravda ze pri KH 14 by si mal drzat PH okolo 7.3 Taka raselina alebo substrat typu Amazonia, alebo tiez korene su schopne znizit PH. Aký test na KH použúvaš? Je možne že je nepresny. Mimochodom to zelezo 0.3 je velmi vela. Chapem ze to robis kvoli vysokemu KH, ale radsej by som pouzival kvalitnejsie chelaty ako su napriklad v micromixe.
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 18 Jún 2018 10:08 am

Pridavam este jeden prispevok k CO2, nasiel som toto video: https://www.youtube.com/watch?v=jxgTtBJDsVY Je yaujimave co vsetko sa da pestovat bez CO2. Takze naozaj nie je nutne tam tlacit take quanta CO2.
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co to je

Odoslaťod freem1 » 18 Jún 2018 10:44 am

Jasne, ze mi rybky ziju a nevidim ani ziadny naznak, ze by boli malatne atd.
Pouzivam test na KH od SERA.

Co sa tyka zeleza, tak priamo na teste od RATAJ Fe je pisane toto: - Ak je jeho koncentrácia menšia ako asi 0.3 mg / l trpí rastliny jeho nedostatkom a žltnú. Preto je nutné jeho množstvo doplniť vhodným prípravkom napr. Colour Fe + na optimálnu koncentráciu okolo 0.5 mg / l.
Zelezo pouzivam toto:
Fe mix Ph Plus - 11g
http://www..akvazahrada.sk/kategoria/hno ... -plus-11g/

Zelezo nepouzivam kvoli tomu, aby som mal vysoke KH.
KH chcem mat na normalnej hodnote.
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Co to je

Odoslaťod freem1 » 18 Jún 2018 11:07 am

Co sa tyka CO2, tak to chcem mat tiez na normalnej hodnote - sa Vam zda, ze 60 bubliniek za 1 minutu pre 112l akvarium je vela?
Roztok v dropcheckry mam bledo-zelený.
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 19 Jún 2018 12:11 pm

Ja pouzivam JBL a tie doporucene hodnoty pre ryby su tam trochu ine. ( https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L1500_.jpg ) Z vlasnej skusenosti viem ze FE v takych koncentraciach je pre ryby skodne. Tieto kombinacie obsahuju aj ine tazke kovy. U mna mi to pozabijalo postupne vsetky gupky. V mojom akvarku mam momentalne FE na 0.05 a ziadnu zltu rastlinu tam nemam.
Pocitanie bubliniek je relativny pojem. Na to kolko z toho sa dostane do vody ma vplyv viacero faktorov.
Dolezite je kolko je ho vo vode zostane a o tom je ten drop checker a tu tiez treba zohladnit Tilmanovu tabulku a zavsilost na KH. Skor by som riesil ze ti chyba PO4, bez neho sa ti zablokuje prijem ostatných prvkov.
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 19 Jún 2018 12:17 pm

Este jeden link. Tieto stranky boli urcity cas off, ale uz su chvalabohu nazad. Skus si precitat par viet odtialto: https://www.golias.net/akvaristika/preh ... cita-zivin
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co to je

Odoslaťod freem1 » 19 Jún 2018 13:51 pm

commik...
dobre, tak to zelezo Fe budem drzat na takej hodnote co odporucas - pouzivam ten "Fe mix Ph Plus - 11g" iba asi 4 dni
http://www..akvazahrada.sk/kategoria/hno ... -plus-11g/
Testom od Rataja, ale nedokazem urcit mnozstvo 0,05 mg/l lebo nema taku stupnicu...
https://rybicky.net/k/forum/372040.jpg


Viem, ze pocitanie bubliniek je iba relativny pojem, ale podla toho sa mozem odrazit, lebo ked mam nastavene napr. 60 bubliniek za 1 minutu a roztok v dropcheckry bude napr. bledo-zeleny, tak podla toho viem, ze mam dostatok CO2 a ak budem chciet menej CO2, tak dam menej bubliniek ako 60 za 1 minutu, alebo je to inac a zle to chapem...? - necham si to rad vysvetlit...

A ako mam zohladnit tu Tillmanovu tabulku a zavislost na KH?

Ked som nemal chemikaliu "KH2PO4", tak som podla testu "Fosfor od Rataj" mal P=0 mg/l.
Uz asi 1,5 tyzdna pouzivam tu chemikaliu "KH2PO4" v davke 1 ml na 100 litrov vody (uz som aj zvysil na 2 ml na 100 litrov) a fosfor je stale na 0 mg/l - nechapem...
http://www..akvazahrada.sk/kategoria/hno ... ie/kh2po4/

Pouzivam denne aj tieto chemikalie:
- draslik "K2SO4" - v davke 4 ml na 100 litrov vody - http://www..akvazahrada.sk/kategoria/hno ... lie/k2so4/
- horcik "MgSO4 • 7H2O" - v davke 5 ml na 100 litrov vody - http://www..akvazahrada.sk/kategoria/hno ... gso4-7h2o/

Hodnoty vstupnej vodovodnej vody, ktoru davam do akvaria:
http://www.imageworld.sk/images/npzafuynu4esfrby7pmz.jpg

Pouzivam tieto testy od:
- Rataj a to Fe, P, GH, pH, NO3
- aj od Aquar Fe, NO2, NO3, Amoniak
- a od Sera KH
- Ben-Test CT/UT a pH

Kazdy test od ineho vyrobcu ukazuje nieco ine...na tie testy sa asi neda ani spolahnut...
Alebo mi viete odporucit nejake lepsie testy?

commik, snajprik, skala, Hora, matte a dalsi... - vazim si vase rady, pomoc a budem rad, ked mi date dalsie rady a odporucania...

Dakujem Vam za pomoc.
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 19 Jún 2018 15:53 pm

Pomenim trochu sled odpovedi na tvoje otazky.

-Testy od Aquar a Rataja su asi len na to aby si zistil ci dany prvok mas vo vode, aspon ja som mal z nich ten pocit.
Oplati sa zainvestovat do testov od JBL, co som cital maju najlepsiu spolahlivot sam mam s nimi velmi dobre skusenosti.

- Co sa týka pocitania bubliniek pomalicky uberaj kym drop checker nechyti farbu pre PH 7.3. Napriklad uber 10 bublin a pockaj den dva ako sa ti to zmeni. Toto opakuj kym nedosiahnes pozadovane Ph. Sam zistis ze spotreba CO2 v zavislosti na rastlinkach sa neustale meni. Ja napriklad viem ze ked mi zacne klesat PH je nieco zle lebo rastliny prestali minat co2 z vody. Tak okamazite meriam co mi vo vode chýba.

-Tilmanovu tabulku zohladnis tak ze ked mas KH14 tak podla toho vyberies PH zodpovedajuce nasyteniu CO2 vo vode trebarz KH14 / 22mg/l CO2 / PH7.3

- Chybajuce PO4 moze byt aj sposobene nedostatkom hnojenia vysia spotreba ako dodas. Alebo aj zlym ci starym testom. Tak isto substrat ma schopnost viazat PO4 z vody. Dalej ten Rataj Fosfor+ vyzera ze asi obsahuje fosfor v inej zlucenine ako PO4, preto ho testom na PO4 nezmerias.

-Ja si miesam hnojiva sam ako si poslal stranku .akvazahrada, tak odtial si ich tiez kupujem.
Vyborna klakulacka je tu http://akvarijni-hnojivo.cz/index.php?s ... kalkulator
Vypocitaj si hnojenie zhruba aby si dostal do vody tyzdenne 0.2mg/l PO4, 0,05mg/l Fe, 2-3 mg/l K podla chemikalii co si kupil. NO3 urcite nedavaj, mas ho vo vode viac nez dost.

-Este jedna otazka preco davas do vody MgSO4 • 7H2O ked mas KH14?
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co to je

Odoslaťod freem1 » 19 Jún 2018 16:46 pm

A ktore tie testy od JBL odporucas?

Ake hodnoty KH a pH by som mal mat?
Ako sa znizuje hodnota KH?
V akych hodnotach sa ma pohybovat CO2?

Test Foskol od Rataj mam kupovany teraz nedavno.

Ja ale nepouzivam Fosfor+ od Rataja, ale tu chemikaliu "KH2PO4" z .akvazahrada.sk. Kolko ml denne toho fosforu mam davat, ked uz aj pri zvysenej davke 2ml denne mam hodnotu na 0 z testu Foskol od Rataja?

NO3 chemikaliu samozrejme nedavam, lebo mam vela ryb, ale mam aj vela rastliniek.

MgSO4 • 7H2O je horcik - ten tiez zvysuje KH?
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 19 Jún 2018 18:10 pm

Tak idem po porade

Od JBL mam KH, GH, NO3, PO4, NH4 a FE
KH je dobre nizke nieco okolo 2-7 - > znizujes ho destilovanou vodou, alebo makou vodou. Pokial nemas maku vodu mozes pozivat reverznu osmozu. Ak sa ti s tym nechce babrat pestuj rastliny ktorym tvrda voda nevadi!
Optimalne PH je 6.7-6.9 toto vsak mozes dosiahnut s makou vodou, alebo so spravnym substratom ktory potlaca KH (napr ADA amazonia) Alebo su experti co tam naleju kyselinu no proti vkusu ziaden disputat, ja by som to nerobil :)
CO2 by sa malo pohybovat medzi 15-20mg/l
Test Foskol od Rataj - tak prave ten asi meria inu zluceninu fosforu. (nie som si isty ale mozno je to P2O5)
Kym si nekupis poriadny test na PO4 urcite nezvysuj davkovanie.
MGSO4 ti priamo nezvysuje Alkalitu (uhlicitanovu tvrdost) ale zvysuje ti celkovu tvrdost. Rozdiel je v tom ze pri uhlicitnanovej tvrdosti je Horcik a Vapnik viazany na zluceninu co sa vola uhlicitany, ktore zvysuju PH. Kazdopadne prebytok horcika ti moze reagovat s CO2 a vytvarat uhlicitany ktore ti uz zodvihnu aj KH. pri tvojej tvrdosti KH14 mas horciku teda pomerne vela a nema zmysel tam dalsi sypat.
Ako si miesat a davkovat hnojiva tak to je na dlhsie rozpravanie. V hrubom zmiesas chemikaliu s destilovanou vodou a tym ziskas roztok o nejakej koncentracii, podla klakulacky si vypocitas kolko tam tyzdene nalejes, obsah merias v mg/l . To jednotka ktora udava kolko prvku na 1 liter vody v akvariu mas. Kolko by si tam mal liat tyzdenne som ti uz pisal. A potom len kontrolujes ci sa ti nejaky prvok nehromadi alebo ho nemas vela.
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co to je

Odoslaťod freem1 » 19 Jún 2018 19:13 pm

Nerozumiem ani tomuto:
Podla testu Rataj mam GH=8 cize voda by mala byt makka, ale preco mam potom KH=14? (pisali mi, ze ak mam dKH napr. 10 tak GH (dH) je väčšinou dvojnásobok, takže máš tvrdú vodu...)

Testy zo 17.3.2018 som mal taketo
pH - >7,2
GH - mäkká
kH - 10°dKH
NO3 - 10mg
P - <0,5mg
Fe - 0,3mg

Neviem preco mam teraz ine hodnoty pH a kH...
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 19 Jún 2018 19:44 pm

Mohli sa stat dve veci. Rataj test sa myli. Alebo extremne vysoké hodnoty CO2 s kombinaciou MgSO4 • 7H2O s reagovali na uhlicitany co vyvolalo tento nepomer. To by vysvetlovalo preco ti este ryby žiju. V starych akvaristických knižkách som sa dočítal, že kedysy sa prave uhličitany využívali ako zdroj CO2.
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co to je

Odoslaťod freem1 » 19 Jún 2018 20:00 pm

Takze najlepsie co urobim bude toto?
- znizit hladinu CO2 na 15-20mg/l - tymto sposobom co si mi uz napisal "napriklad uber 10 bublin a pockaj den dva ako sa ti to zmeni. Toto opakuj kym nedosiahnes pozadovane Ph."
- prestat davat samostatne prvky zelezo Fe mix plus, fosfor KH2PO4, draslik K2SO4 a horcik MgSO4•7H2O alebo?

Hnojivo Seachem Flourish (2 krat za tyzden po 2,5 ml na 100l vody) mozem pouzivat?

A tekuty uhlik Invital Carbon vo zvysenej davke (kvoli riasam) a to denne 10ml na 100l vody mozem tiez pouzivat?

Chcel by som dnes vymenit asi okolo 25l vody z celkoveho objemu asi 100l vody.
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 19 Jún 2018 20:34 pm

Najlepsia prevecnia proti riasam je dobry rast rastlin a pravidelne vymeny vody. Kazdy tyzden cca 30% vody citeho objemu je ok. Ja si myslim ze tekuty uhlik je riadne svinstvo. odporucam tento clanok http://akvarijni-hnojivo.cz/glutaraldeh ... -clanek-22 Vela akvaristo s tym nebude suhlasit, ale je to moj nazor. Co sa tyka micromixu urcite s nim neprestan. Prepocital som to na tvoju nadrz uvazoval som ze ma 70l cisty objem vody. Rozmiesaj 2g micromixu s 500ml destilovanej vody a 3xtyzden davkuj 5ml hnojiva. Ak by sa ti Fe hromadilo uber davkovanie. Ak by si chcel pokracovat v sypkých hnojivách namiesal som ti pomery v kalkulacke http://akvarijni-hnojivo.cz/index.php?s ... kalkulator ak by si niecomu nerozumel kludne sa opytaj. Par prispevkov k riasam som pisal aj tu dutch-scape-125l-pokus-t17513.html +/- to plati. Riasy su dobry idikator ze je nieco zle preto sa z nich treba ucit. Najradsej mam zelenu prachovu riasu, lebo a hovori ze vsetko je takmer OK :D Pokial mas male akvarium tak univerzalne hnojiva su dobrý nastroj, ked sa budes drzat doporuceneho davkovania nic nepokazis. Pokial ides do velkych ojemov tak to ide uz do penazi. Treba zacat z lahka a postupne pridavat. Dnes je trend ze kazdy chce vsetko a hned s minimalnym usilim. Obchodnici co predavaju akvaristicku techniku to radi podporuju. Casom sam zistis ked nastane nejaka zmena co ju asi vyvola, a nebudes uz ani potrebovat testy na prvky.
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 19 Jún 2018 20:40 pm

Prepac teraz som si vsimol ze si vravel ze mas 100l cisty objem. Upravil som ti davkovanie:
http://akvarijni-hnojivo.cz/index.php?s ... kalkulator
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

Re: Co to je

Odoslaťod freem1 » 19 Jún 2018 20:59 pm

Ja mam 112l akvarium oblukove Diversa
https://abc-zoo.sk/4963-akva-diversa-st ... ierne.html
Cize pocitam cisty objem asi 100l alebo kolko to ma vlastne?

Chcem pokracovat v tych sypkych hnojivach, ale "Fe mix plus 11g" mam uz namiesany a to celych 11g v 500ml destilovanej vody, a davkujem denne 5ml na 100l vody, presne ako sa pise na tej stranke .akvazahrada.sk

Draslik mam namiesany v 400ml vodovodnej vody, Fosfor v 460ml vod. vody a Horcik v 250ml vod. vody
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Co to je

Odoslaťod snajprik » 19 Jún 2018 21:16 pm

Ja sa riadim tymto:
1. Ak je rastlinne akva priemerne osvetlene s veľkými rybami tak dávam Ferox complete
2. Ak je rastlinne akva priemerne osvetlene s malými rybami tak dávme Ferox complete + NO3
3. Ak je rastlinne akva silne osvetlene s rybami dávam Ferox NPK
4. Ak je rastlinne akva silne osvetlene bez rýb tak dávam Ferox NPK +NO3
V nedeľu mením zvyčajne vodu 20%, tak prvá dávka 8ml Ferox complete a 4ml NO3 na 200L potom stredu a piatok. Svetlo mam LED 0,1W/L, CO2 30 buliniek/min čo mi zníži o 0,3 PH. Svietim cca 8h.
Koberčeky aj ostatne rastlinky spokojne, riasa nikde.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Co to je

Odoslaťod commik » 20 Jún 2018 08:27 am

freem1 napísal:Ja mam 112l akvarium oblukove Diversa
"Fe mix plus 11g" mam uz namiesany a to celych 11g v 500ml destilovanej vody, a davkujem denne 5ml na 100l vody, presne ako sa pise na tej stranke .akvazahrada.sk
Skutocny objem vody tvojho akvaria bude skor 78l (-30%) to znamena ze do akvaria lejes 0.6mg/l FE uff :dead: to je sila aj na Estimate Index. Tvoj test na zelezo tym padom musi byt uplne out, pretoze rastlinky nedokazu ani pri najvacsom svetle minut viac ako 0.05g/ml za tyzden. Co je aj logicke pretoze Micromix pouziva chelat, ktory dokazu zmerat len dva testy na trhu jeden je od JBL a druhy od Seachemu. Odporucam ti znizit davkovanie na 1ml/3x tyzden to ti doda 0.05mg/l za tyzden.

freem1 napísal:Draslik mam namiesany v 400ml vodovodnej vody,

Na stranke je napisane rozpustit 50g Draslika na 800 ml, takze predpokladam ze si rozpustil 25g na 400ml vody a davkovanie je podla .akvazahrada potom 4ml denne? Tym padom dodavas 10g draslika tyzdenne. Tu by som to znižil na 2ml/3x tyzden to bude davat cca 2mg na tyzden.

freem1 napísal:Fosfor v 460ml vod. vody

Na stranke je napisanie 2g KH2PO4 na 230ml, predpokladam ze si teda zmiesal 4g s 460ml vody a davkovanie je 1ml denne?
Teda momentalne dodavas 0.5mg/l tyzdenne. Tu by som isiel dole len cca polovicu staci ked to budes dva 1ml/3x tyzden

Horcik davat nemusis mas ho dost vo vstupnej vode.

Podrobne pocty su tu :
http://akvarijni-hnojivo.cz/index.php?s ... kalkulator
commik
 
Príspevky: 61
Obrázky: 7
Založený: 22 Mar 2016 21:44 pm
Bydlisko: Martin

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.