Aké rastliny môžu byť s akými v jedno akvárku?



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Aké rastliny môžu byť s akými v jedno akvárku?

Odoslaťod Julka » 11 Júl 2018 13:10 pm

Dobrí deň, prosím Vás, som začiatočník v akvaristike a akvárko mám asi dva dni. Veľké 80x35x45 (set) zatiaľ v ňom mám od predvčera naliate štartovné baktérie a zapnutý filter. ďalej tam mám na dne cca 4cm substrát-kamienky. Chcela by som ho osadiť rastlinkami a až potom dať do neho rybičky ale neviem aké druhy rastlín. Už som o nich si aj čo to počítala ale ako začiatočník si stále nie som istá. Prosím, ak by ste mi niekto vedel poradiť aké rastlinky môžu ísť dokopy aby všetky prežili, budem veľmi vďačná. Ešte by som chcela spomenúť že by to mali byť najlepšie nejaké jednoduché, nenáročné rastlinky. Ešte...na začiatok po vysadení a zabehnutí by som chcela chovať gupky a neskôr asi pridám prísavníka a iné rybičky... :) budem rada za každú radu. Ďakujem :D
Julka
 
Príspevky: 3
Založený: 11 Júl 2018 12:56 pm

Reklama

Re: Aké rastliny môžu byť s akými v jedno akvárku?

Odoslaťod newsted » 11 Júl 2018 13:26 pm

Odpovedala si si sama.
'nejaké jednoduché, nenáročné rastlinky'
Mas set a minimum svetla, predpokladam, ze nechces CO2 a hnojivo.
Pozri sem https://tropica.com/en/plants/?tabIndex=1&alias=Easy do sekcie easy rastlin, nech mas aspon nejaku predstavu co kupovat.
Prisavnika neodporucam, zvyknu zrat rastliny. Skus napr rybku Otocinclus
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Aké rastliny môžu byť s akými v jedno akvárku?

Odoslaťod Julka » 11 Júl 2018 14:23 pm

Aha ďakujem. A prosím Vás, mám ešte jednu otázku. Ohľadom hnojiva rastliniek. Aké je asi najlepšie? Tekuté, sypké, hnojivá dna, tekutý uhlík?
Julka
 
Príspevky: 3
Založený: 11 Júl 2018 12:56 pm

Re: Aké rastliny môžu byť s akými v jedno akvárku?

Odoslaťod Julka » 11 Júl 2018 14:23 pm

Aha ďakujem. A prosím Vás, mám ešte jednu otázku. Ohľadom hnojiva rastliniek. Aké je asi najlepšie? Tekuté, sypké, hnojivá dna, tekutý uhlík?
Julka
 
Príspevky: 3
Založený: 11 Júl 2018 12:56 pm

Re: Aké rastliny môžu byť s akými v jedno akvárku?

Odoslaťod matte » 11 Júl 2018 15:35 pm

ahoj ja som tiez zaciatocnik a ak nechces moc riesit osvetlenie a pridavanie CO2 a zaroven budes mat nenarocne rastliny, tak staci menit tyzdenne 20-30% vody a ja som teraz nedavno pridal ku korenom do substratu gulicky hnojivove na cryptocoryny
hnojit ti budu rybky, slimaky, doporucujem aj krevetky japonske na riasu
z rastlin u mna sa dari valisnerii, cryptocorynam, riasovej guly, microsoriu, machu, egerii (tu neviem ale poriadne zasadit do dna) a anubiasu (ale ten ma rada cierna riasa) aj tu su nejake typy https://www.shrimp.sk/rastliny/nenarocne
a ked uz zodpovedne vopred rozmyslas o rastlinach (ja som o tom bohuzial nepremyslal a viacere sa mi neuchytili) tak si aj poriadne rybky premysli, mas cas minimalne mesiac kym sa ti zabehne akva
napr. gupky sa premnozia a maju vyrazne viac trusu, k prisavnikovi ti hore dobre napisal, radsej otikov a panciernickov
doporucujem si vsetko co si chces kupit pozerat tu ako je to narocne, co potrebuje atd...https://rybicky.net/atlasy/
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Aké rastliny môžu byť s akými v jedno akvárku?

Odoslaťod j » 12 Júl 2018 06:40 am

Tuto popisujem podobný set predpokladám že s podobným osvetlením, len u mňa je trochu nižší: j-detske-akvarium-t14653.html?hilit=detsk%C3%A9%20akv%C3%A1rium&start=144
Nižšie na stránke je fotka aj druhého setu. V oboch nepoužívam žiadne hnojenie ani CO2 a rastie to tam jedna radosť a viacmenej bez problémov s riasami.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.