Inteligentne spinacie hodiny - recenzia



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod matus.galan » 04 Júl 2018 12:55 pm

Cau cuate rybkaci,

Par mesiacov dozadu som tu riesil predlzovacku, ktora mala moznost nastavit rozne spinanie zasuviek kedze ako kazdy vie digitalne spinacie hodiny su este stale strasne velke a zaberu na predlzovacke viac ako jednu zasuvku.

Kedze mi to nedalo a chcel som nieco fakt male, inteligentne a pre 21storocie uz normalne riesenie nasiel som toto.

Look what I found on AliExpress
http://s.aliexpress.com/Aj6BRzuM

Objednal, dostal, vyskusal a je to super.
Wifi pripojenie na router, apka na telefone, moznost ovladat aj na dialku cez mobilny net, moznost nastavit casovac podla potreby a taktiez z telefonu vypnut zapnut podla potreby.

Zariadenie bezproblemov zvlada zataz 2000W a ma aj tlacitko na pripadne manualne vypnutie a zapnutie, rovnako ako reset a sparovanie.

Zariadenie som sparoval s telefonom a domacim routerom asi za 2min. Spinaci cas na svetlo a skimmer som nastavil asi za 1min uplne jednoduche a intuitivne pouzivanie.

Ak teda niekto hlada nahradu za klasicke velke spinacie hodiny, kde toto zariadenie je fakt tak male, ze zaberie len jednu zasuvku a vedla mozte dat dalsiu mozem vrelo odporucit. Cena dvoxh kusov je dvojnasobna oproti klasickym spinackam ale je tu jedna vyhoda. Tuto inteligentnu zasuvku mozte pouzit k lampe, kavovaru.....xyz veci ktore mozte zapinat a vypinat aj mimo domu, kde digitalne spinacie hodiny tuto moznost neponukaju a ak niekto uz akva nema tak vacsinou to skonci zalozene niekde v skrini alebo sufliku.

V pripade objednavky je mozne predajcovi napisat aby na balicek dal nizsiu cenu a tym nebudete musiet riesit pri doruceni colne konanie na zaplatenie dane

Ja som s tymto produktom tak spokojny,ze objednavam dalsie ktore pouzijem na predlzovacky doma kde mam napr. Nabijacky na telefon aby zbytocne necerpali energiu, odpojenie pocitaca ked idem prec na dlhsie atd...tym padom mam pod kontrolou celu domacnost a tiez znizujem spotrebu energie.

Dufam,ze niekomu toto pomoze.

V pripade otazok kludne piste do temy, rad poradim alebo odpoviem.

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod stano13 » 12 Júl 2018 10:14 am

Zdravim.
Mal by som zopár otázok. Môžme si prosím zavolať. Ak áno, napíšte mi prosím tel. číslo. Ja Vám zavolám.

A pozdravom
Stanislav Okenica
stano13
 
Príspevky: 2
Založený: 04 Mar 2008 00:22 am
Bydlisko: Skalica

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod matus.galan » 12 Júl 2018 10:47 am

Ahoj,

Temu som otvoril preto, aby sa informacie zdielali a mali k nim pristup vsetci. Preto ak mas akekolvek otazky napis to sem a ja odpoviem co najlepsie viem lebo tak ako ty mi potom napise dalsi a dalsi a mozno sa budeme v tom istom opakovat miesto toho aby to bolo tuto na fore napisane.

Takze kludne akukolvek otazku k tomuto produktu napis sem.

Vdaka.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod INRP » 12 Júl 2018 12:54 pm

Ahoj vieš k tým zásuvkam pristupovať zvonku cez mobilné dáta atď.? Ja som použil smart home od xiaomi, tepelný a hladinovy snímač a zásuvky. Prístup z vonku, alarmové notifikácie na mobil a zásuvky majú sledovanie spotreby.
INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod matus.galan » 12 Júl 2018 13:45 pm

Tak ja spotrebu sledovat nepotrebujem mame tak nizku spotrebu ener. v domacnosti,ze to nemam dovod ani riesit a taktiez viem presne aku spotrebu maju zariadenia na to pripojene.

Ano mozes na tieto adaptery pristupovat aj cez mobilny telefon a datove spojenie. Mas apku na ktore mas zariadenia nalinkovane, podobne ako xiaomi a vypinas, zapinas rucne, moznost nastavit cas zapinania a vypinania (casov na zopnutie a vypnutie si nastavis kolko chces) alebo len casovac na ako dlho sa ma jednorazovo zapnut.

Vyhoda je ta, ze ti netreba ziadnu branu ako je to pei vacsine takychto zariadeni. Jednoducho nalinkujes cez router s apkou a vybavene.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod matus.galan » 12 Júl 2018 15:24 pm

Prikladam foto z apky na telefone. Moznost itegracie aj do amazon echo a do google home.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
ObrázokObrázok


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod INRP » 12 Júl 2018 16:40 pm

Bránu som už mal tak som ju chcel využiť aj na akvarium. Spotrebu neriešim ale na grafe je vidieť napr. kedy sa zapol ohrievač, ventilator atď. Je to celkom zaujímavé a šikovné oproti klasickým spínačkám.
INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod matus.galan » 12 Júl 2018 22:19 pm

Ano poznam to pozeral som na to ale mam s tym jeden zasadny problem a to koncovka. Aby si to vedel zapojit potrebujes redukciu na eu zasuvku a to sa mne nepaci ani z bezpecnostneho hladiska. Vela krat s ami stalo,ze tie rozne redukcie prestanu fungovat, poskodia sa lahko, niesu spolahlive alebo nevydrzia pripadnu zataz napr 300W ohrievaca aj ked nejde pravidelne.

Takze toto je zasa pre xiaomi velke minus a taktiez velkost tejto zasuvky je fakt minimalna a spracovanie kvalitne.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod tilda » 13 Júl 2018 08:11 am

Matus,
Nevies, ci je to mozne ovladat aj s inym softom? Ja mam doteraz na vsetky inteligentne vypinace a zasuvky (este som neosadil) eWeLink. Celkom sa mi paci a je vyuzivany vo vela tychto cinskych gadgetoch. Navyse ma podporu IFTTT a Google Home (a Alexa,...), co je celkom zaujimave.
Inak dal si mi chrobaka do hlavy, tie zasuvky mam doma, lebo som ich kupil v navale aktivity z AliExressu a nevedel som kam ich dat. Akvarium ma nenapadlo, lebo ho mam poriesene mechanickymi casovacmi.
Dik
tilda
 
Príspevky: 21
Založený: 28 Jan 2012 21:01 pm
Bydlisko: Piestany

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod matus.galan » 13 Júl 2018 15:08 pm

Ahoj Tilda, neviem ci budu fungovat aj s inym softom, neskusal som to. Inu znacku takehoto modelu som ani nikde nanasiel. Toto je to jedine co som nasiel pre EU bez redukcii a bez pouzitia brany. Maju tuto istu verziu trosku drahsiu a ta funguje cez Zigbee rozhranie. Rozdiel je vo farebnom kruzku na vrchu. Miesto sivej je tam modry a Zigbee rozhranie uz vie fungovat rozne. Ja som ale chcel nezavysle zariadenie bez potreby dalsieho systemu.

Ked si zoberiem doteraz som mal 3x spinacie hodiny...zabralo to kopec miesta lebo to su monstra zariadenia na to co robia, nastavovanie trva nejaky cas, vypnut zapnut samostatne cez gombik dakujem. Pri tomto rieseni sa nemusim mojich zariadeni ani predlzovacky dotknut. Vypnem cez telefon alebo zapnem ked potrebujem napr robit vymenu vody atd...nastavim za par sekund iny interval spinania a hlavne nezabera to v predlzovacke ziadne miesto takze kludne dam do kazdej sauvky tento jeden modul :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod tilda » 13 Júl 2018 19:12 pm

Mam wifi smart socket bez redukcie
https://www.aliexpress.com/item/UK-US-EU-Plug-APP-Voice-Control-Smart-Socket-Wifi-Smart-Switch-For-Smart-Home-Automation/32847655478.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dfnqgqG
Standartne pouzivam google home (a google assistent), takze pre mna bola priorita aby to fungovalo aj s nim.
Ale to myslim funguje aj to co mas Ty.
tilda
 
Príspevky: 21
Založený: 28 Jan 2012 21:01 pm
Bydlisko: Piestany

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod matus.galan » 13 Júl 2018 23:43 pm

Tak ja som alexu poslal papa :D ale mne islo o velkost. To co mas som videl ale vadila mi velkost. Takze som hladal dalej kym so. Nenasiel to co som sem dal ale moznosti je ciac zalezi od preferencii.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Inteligentne spinacie hodiny - recenzia

Odoslaťod darton » 13 Sep 2018 11:01 am

vdaka za recenziu a odporucanie

objednane
darton
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 15 Aug 2014 18:19 pm
Bydlisko: Bratislava Ruzinov


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.