Chradnuce nanoplantarium



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Chradnuce nanoplantarium

Odoslaťod Amateur » 14 Júl 2018 15:36 pm

Zdravim vsetkych, som tu so ziadostou o pomoc a radu. Asi polroka dozadu som si zalozil bezfiltracne nano plantarium, je to v podstate taky senny nalev /samorast, ktory z dovodu pritomnosti krevetiek vzduchujem. Objem plus minus 4 - 5l, spodna vrstva cierny piesok, stredna vrstva nejaky vyzivny strk od TETRY pre rastliny, horna vrstva je udajne nejaky porezny sopecny strk pre bakterie. V plantariu dva dracie kamene /myslim ze sa to tak vola, dragon stone/, prisvetlujem z bezprostrednej blizkosti LED reflektorom z OBI /ma asi 4000K/ 10W. Z casu na cas pridavam CO2 a nejake carbo hnojivo pre rastliny. V plantariu javsky mach na kamenoch, Dwarf Hair Grass a bola tam Hemianthus Callitrichoides, ktora postupne vyhnila a vykapala.
Krevety povodne 3ks, nalozene vajicka, mlade sa vyliahli, podla mna ich tam je tak 15, rastu. Krevety vypadaju, ze im vobec nic nechyba a su ok. Samospadom vznikli nejake slimaky, dendricke cervy, pravdepodobne lasturnicky. Nikto nikoho zjavne nezere, nenapada.
Problem su rastliny - tak ako sa machu na zaciatku darilo, aspon som mal ten pocit, tak zltne a odchadza. To iste hair grass, predtym jasna zelena farba, dnes postupne ubytok , zltne, hnedne. Ta hemianthus odisla ako prva, tej sa tam nedarilo odzaciaku. Viete, mam akvarium s rybami, ktore je ok, ryby su ok, par rastlin ktorym sa tam dari. Toto plantarium ale odchadza - rastliny a ja by som potreboval vediet preco. Vodu nemenim, len dolievam novu. Neviem ci to moze byt mnozstvom kreviet, pretoze tym ,,vyliahnutim" sa ich pocet znacne navysil. Sem tam im hodim kus takej tablety - zradla pre ryby, inak nekrmim. Diky za tipy - kludne sa pytajte a radte, pretoze samotne akvarium a investicia do neho nie je ziadna drama, ale je plne zivocichov ktore su odkazane na to, ci pochopim co sa tam deje za problem alebo nie.
Amateur
 
Príspevky: 5
Založený: 14 Júl 2018 15:13 pm

Reklama

Re: Chradnuce nanoplantarium

Odoslaťod pouva » 16 Júl 2018 08:48 am

Zdravím,
nie som žiaden expert, ale podľa týchto príznakov ako ste popísali tak mi vychádza asi len toľko že živiny chýbajú. Tie krevetky a "ostatok" populácie v tejto nádobe nevyprodukujú toľko dusitanov aby rastlinky mali dostatok pre svoj rast. Podľa mňa by som otestoval prítomnosť dusičnanov a najlepšie ostatných prvkov v akva a potom začal hnojiť - prispôsobil sa tomu čo chýba vo vode.
Obrázok používateľa
pouva
 
Príspevky: 34
Založený: 25 Máj 2018 14:53 pm
Bydlisko: Košice

Re: Chradnuce nanoplantarium

Odoslaťod Amateur » 16 Júl 2018 22:11 pm

Dakujem za tip, po konzultacii s dalsim ,,amaterom" sme sa zhodli, ze bude pravdepodobne malo CO2 /mam CO2 VITAL/ a striekal som to tam tak raz za tyzden - treba denne. Dalej moze byt problem moc silne osvetlenie /10W/ na 5 litrove nanoplantarium a ani teplota svetla nie je idealna /cca 4000K/. Zakupil som set testov, dusitany aj dusicnany su v norme, prakticky vsetko je ok. Takze asi ta CO2, budem pridavat a uvidime co dalej. Asi preriedim aj krevety, pretoze male su uz relativne odrastene a tak z povodnych 3ks tam je teraz tak 20ks...
Amateur
 
Príspevky: 5
Založený: 14 Júl 2018 15:13 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.