Pancierničky a rozmnožovanie



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod radovvv » 28 Nov 2014 22:23 pm

tak to zhrniem v nedelu 3 ikry v stredu 2 ikry a dnes dalsie 2 ikry zacinam mam pocit ze si zomna naozaj robia srandu :D
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Reklama

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod radovvv » 30 Nov 2014 17:32 pm

tak dens 10 ikier prisiel som na to ze ceratophylum demerzum nieje uplne ta najlepsia rastlina na vytieranie panciernickov kedze dnes neboli prvy krat ikry len na skle ale aj v rastlinach.
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod radovvv » 30 Nov 2014 17:42 pm

tak bude toho viac prave som ich chvilku sledoval a pokracuju uz je tam dlasich par ikier na skle a prave boli v T pozicii takze sa veselo pokracuje dalej :D
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod radorado » 30 Nov 2014 19:13 pm

No gratulujem. super :) inak im staci aj obycajny javsky mach, dokazu ikry lepit kdekolvek a ked budu mat holu vytieracku tak budu iba na sklach, lahsie sa potom pocitaju ikry :D
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod radovvv » 30 Nov 2014 19:21 pm

vidim uz boli aj na filtracnej hlave. stale sa vytieraju a mal si pravdu uz sa nenechaju ani rusit mam dojem ze teraz im nevadi ani moja ruka v akvariu...
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod radovvv » 30 Nov 2014 21:35 pm

takze konecny pocet ikier je 28 jedna rozpucena :(
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod radorado » 01 Dec 2014 16:10 pm

Tak to je v pohode. Ja mam po dvoch dnoch vytierania napocitanych 52 ikier z toho jedina plesniva, ostatne uz sa liahnu vo velkom. A to nepouzivam nic proti plesni a podobne. Ani ziadny vzduchovac. Iba mala vytieracka a jedna rastlina.

ObrázokObrázok
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod radovvv » 01 Dec 2014 17:09 pm

Hm ty sa mas ja uz teraz mam polovicku s bielim ockom v strede tak si myslim ze niesu oplodnene ale este zostava viac ako 10 co su zatial velmi pekne :D
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod bano » 13 Dec 2016 21:34 pm

Možno malé OT(nenašiel som žiadnu podobnú tému):
Viete mi niekto poradiť kde by som našiel informácie o rode Corydoras? Ide mi hlavne o druhy, ktoré by sa nemali chovať spolu z dôvodu možného vzájomného kríženia. Mám pandy a rád by som k nim pridal iný druh, len by som bol nerád aby sa to bastardilo.
bano
 
Príspevky: 35
Založený: 30 Jan 2016 21:01 pm


Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod bano » 14 Dec 2016 20:30 pm


Heh ani nie. Prešiel som všetky (dokonca si tam dal aj túto diskusiu) ale nikde ani zmienka o vzájomnom krížení, aj keď sú tam náznaky v podobe odporúčaní na chov jednotlivých druhov samostatne......
bano
 
Príspevky: 35
Založený: 30 Jan 2016 21:01 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod I.P. Pavlov » 14 Dec 2016 23:00 pm

O vzájomnom krížení tam nieje preto nič, lebo jednako to sa nerobí, alebo sa tým nik nebude chváliť. Chápeš, môj názor je taký, že to asi spätne nepôjde. Trvalo niejakú dobu kým sa šľachtené typy ustálili, tak prečo sa vracať späť?
Ja som mal najviac tri druhy pokope, ale okrem občasného, opakujem občasného spoluplávania sa nič nekonalo. Ak sa vytieral jeden druh, druhý mal záujem len okrajový. To je však len moja skúsenosť
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod laci » 15 Dec 2016 09:13 am

bano napísal:Možno malé OT(nenašiel som žiadnu podobnú tému):
Viete mi niekto poradiť kde by som našiel informácie o rode Corydoras? Ide mi hlavne o druhy, ktoré by sa nemali chovať spolu z dôvodu možného vzájomného kríženia. Mám pandy a rád by som k nim pridal iný druh, len by som bol nerád aby sa to bastardilo.


http://www.corycats.sk/corycats/index.p ... ydoras.php

pridaj viac kusov pánd, corydoras krajšie vynikne v skupine
Naposledy upravil laci dňa 15 Dec 2016 09:21 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod laci » 15 Dec 2016 09:19 am

radovvv napísal:Tak dnes som pri prerabke akvaria odlovil 3 samcov a 1 samicku (snad) Coridoras Sterbai do 30 l akvaria a chystam sa ich cely tyzden dobre krmit mrazenou potravou pripadne skusim pozriet niekde nieco zive a v sobotu by som im chcel znizit teplotu vymenit cast vody a uvidime ci sa k niecomu dopracujeme :D


Chudák samička, mal by si dať skupinku napr 4 samice 5 samcov. 3 samci ju uštvú :( , hlavne ak sa nemá kam schovať. 30 l je pre štyroch málo, vhodnejšie do tejto nádrže je dať pomer 1 + 1.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod bano » 16 Dec 2016 01:22 am

I.P. Pavlov napísal:O vzájomnom krížení tam nieje preto nič, lebo jednako to sa nerobí, alebo sa tým nik nebude chváliť. Chápeš, môj názor je taký, že to asi spätne nepôjde. Trvalo niejakú dobu kým sa šľachtené typy ustálili, tak prečo sa vracať späť?
Ja som mal najviac tri druhy pokope, ale okrem občasného, opakujem občasného spoluplávania sa nič nekonalo. Ak sa vytieral jeden druh, druhý mal záujem len okrajový. To je však len moja skúsenosť

Teraz možno trepnem ale myslím si že väčšina corydoras nie sú šľachtené typy ale prírodné formy. Myslel som na spontánne kríženie bez nejakého chovateľského zámeru. Prakticky nechcené. Nerátal som s rôznymi závojovými formami ale klasické formy. Niekde som totiž čítal že trebárz corydoras panda a corydoras davidsandsi sa neodporúča chovať spolu, keďže bolo viackrát zaznamenané medzidruhové kríženie. Myslel som že možno niekto vie o nejakej prehľadnej stránke, kde by to bolo uvedené. Zatiaľ som sa k tomu však nedopracoval, aj keď niektoré druhy už môžem vylúčiť.
bano
 
Príspevky: 35
Založený: 30 Jan 2016 21:01 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Dec 2016 17:52 pm

bano"[quote="bano napísal:Teraz možno trepnem ale myslím si že väčšina corydoras nie sú šľachtené typy ale prírodné formy.

Oponovať nebudem, no myslím, že opak je pravdou :wink:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod bano » 17 Dec 2016 20:10 pm

I.P. Pavlov napísal:
bano"[quote="bano napísal:Teraz možno trepnem ale myslím si že väčšina corydoras nie sú šľachtené typy ale prírodné formy.

Oponovať nebudem, no myslím, že opak je pravdou :wink:


Vychádzam napr. z tejto stránky http://corycats.sk/corycats/index.php?n ... ydoras.php kde máš pri jednotlivých druhoch uvedené lokality výskytu :angel:
bano
 
Príspevky: 35
Založený: 30 Jan 2016 21:01 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod laci » 18 Dec 2016 14:25 pm

Pozrite si stránku, napr. odkaz, ktorej som uviedol
http://www.corycats.sk/corycats/index.p ... ydoras.php
pri každej rybe je uvedené aj odkiaľ pochádza. Pri niektorých chovatelia dosiahli aj iné sfarbenie ako napr. pri Corydoras aeneus

cit.: Sfarbenie:
1) Pôvodne popísaný druh mal bronzové sfarbenie tela so zeleno-modrým nádychom na bokoch. Komerčne dodávané druhy predstavujú rôzne farebné formy, ktoré zahŕňajú albinickú (albino), čiernu Black), zelenopásu (green stripe, laser green, Peru green stripe), zlatopású (gold stripe, Peru gold stripe), neónovo červená (neon red), zlatá (gold). Veľa s týchto druhov bolo objavených na Rio Apure vo Venezuele. Treba dávať pozor, lebo tieto ryby údajne bývajú niekedy farbené umelým farbivom.
2) Tento druh má svetlohnedé, zelenavobronzové telo, ale aj hnedozelené až žltozelené s kovovozeleným leskom. Má nápadné dva rady kostených platničiek. Plutvy sú ružovkastohnedé, tuková plutvička je vystužená tŕňom.
3) Zafarbenie je tmavé až sivočierne. Na hornej časti tela je zlatý pás, ktorý kontrastuje od tmavého zafarbenia bokov. Brucho je špinavožlté, plutvy sivé až priehľadné.

Určite napr. Corydoras agassizi nie je výsledkom chovu v spoločnej nádrži iných Corydoras -ov
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod I.P. Pavlov » 18 Dec 2016 22:35 pm

Takýto výklad "veci" som tu potreboval
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod globalradar » 17 Júl 2018 02:57 am

Toto je tiez skvely zoznam "Corydoras" - sice v anglictine ale je tu popisanych vsetkych 420 momentalne rozoznavanych druhov - https://www.planetcatfish.com/common/ge ... us_id=1#34
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod matte » 09 Aug 2018 13:42 pm

neviem v BA zohnat pygmejov, pripadne habrosus..poradite?
diki
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Mirko1A » 10 Aug 2018 09:15 am

C. hasbrosus mávajú myslím úplne bežne v Hornbachu pri Avione.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod matte » 10 Aug 2018 10:32 am

bol som aj tam, nemali
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod michellebebe » 10 Aug 2018 11:25 am

No a nevedeli by ich v aquasymbioze objednať? Či to nerobia?
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.