Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod matus.galan » 15 Feb 2018 20:31 pm

michellebebe napísal:No dobre, tak budem pancierničkov pozorovať z diaľky :).
K tomu ohrievaču. Neviem či nie je problém s tým že je tam rosa. Akože hreje, alen echcela by som aby ryby kopol prúd alebo niečo také. Každopádne v ďalšom akvárku kde mám len krevetky som mala ohrievač nastavený na rovnakú teplotu, takže som ho vymenila s týmto. Takže stres to pre rybky asi až taký nebol, lebo som nemusela ladiť teplotu a nemali výkyvy teplôt.


Neviem ci je to ok alebo nie ale ak by si potrebovala novy tak mam doma jeden Fluval E50 plne digitalny, kratkou pouzivany kym som nepresiel na externy http://www.fluvalaquatics.com/ca/produc ... oXOvkci2f0 mam ho na predaj za 15€

Akva inac super palec hore ako si sa vypracovala :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 28 Feb 2018 12:29 pm

matus.galan, ďakujem, ja som potom hneď objednala nový ohrievač.

Inak pancierničkovia sa osmelili a Bob neprejavuje záujem o krevetky :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 25 Mar 2018 14:15 pm

Takže, pancierničkovia a Bob sú u mňa vyše mesiaca. Jeden pancierniček zomrel. Neviem prečo... vyzeral normálne. Ostatní aj Bob vyzerajú normálne (podľa mňa). Už sa pancierničkovia neboja, ale nemajú radi výmenu vody. Bob krevetky necháva tak, ale malé krevetky nikde nevidno. A zistila som že Bob je poriadne pažravý :lol:
V akvárku sa veľa nezmenilo.
Obrázok
A ešte Bob :)
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 15 Máj 2018 13:45 pm

No s týmto akvárkom mám celkom problém. Prišla som o väčšiu časť kryptokorýn a umreli mi 2 corydoraskovia. Umreli naraz v ten istý deň. Takže z pôvodného počtu je teraz 7. Nevidela som na nich nič iné. Merala som No2 a to nebolo vysoké. Ani nemám pocit že by ich Bob stresoval. Hnojivo ani iné vodičky nepridávam, takže to by tiež nemal byť problém. Takže jediné nad čím uvažujem čo by mohlo vadiť je, že:
1. kŕmim ich málo. Dávam im tablety na dno, ale neviem či ich majú dosť.
2. nezvládajú vyššiu teplotu. Boli dni keď im teplota stúpla aj na 28 stupňov. A to už je pre nich asi dosť.
Inak toto akvárko má rovnakú údržbu ako to druhé s razborkami a tie nemajú problémy a ani Bob v tomto akvárku nemá problém. Bob je živý, zdravý a aktívny. Len tým corydorasom sa nejak nedarí :(
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod johny350 » 15 Máj 2018 13:53 pm

kryptokoríny nezvládajú teplotu nad 28 stupňov, aj mne sa rozpadali pri takej teplote, pancierničkovia by mali zvládnuť občasné stúpnutie teploty nad 28 stupňov, moje tipy:
1.) nejaká chyba pri výmene vody
2.) otrava jedlom
3.) nejaká akútna choroba, ako vyzerali predtým než zdochli a ako po smrti? neboli nafúknutí, plesniví atď?
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 15 Máj 2018 14:05 pm

Hm... vodu mením rovnako ako vždy. A rovnako v oboch akvárkach. Nemyslím že by som spravila nejakú chybu.
Jedlom sa asi tiež neotrávili. Oni dostávajú tablety. Mrazené im nedávam. Tablety majú od Tetry a Northfin. Ale možno im chýba pestrá strava? Problém je že všetko čo ostane nejakú chvíľu na hladine stihne zjesť Bob. Takže pre corydorasov mám tablety.
No a žiadnu pleseň nemali, ani nafúknutí neboli a ani rozpad plutiev nemali. Tí čo sú živí vyzerajú podľa mňa normálne a tí čo umreli vyzerali tiež normálne keď umreli. Teda do corydorasov sa nevyznám, takže je to len môj odhad že vyzerajú zdravo. Iba ak by mali niečo vnútorné čo sa neprejavuje navonok.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod johny350 » 15 Máj 2018 14:22 pm

tak potom to sleduj, ak by zdochínali ďalší tak to bude zrejme nejaký vnútorný parazit, liečba metronidazol, albendazol, alebo mebendazol- v akva predajniach, u zverolekára alebo na predpis u lekára. Ak iní nezdochnú tak zrejme príčinu nezistíš a aj tak to už bude jedno, preventívne im môžeš dať jedlo obsahujúce cesnak. Nič iné mi nenapadá
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 09 Júl 2018 12:29 pm

No takže zomreli (pravdepodobne) ďalší pancierničkovia. Teda mŕtvych som nevidela, ale zmizli. Keď im dám jesť tak vylezú len traja. Ale všimla som si že 2 z tých troch nemajú celé fúziky. Čo som našla informácie na internete, tak som našla verzie že keď prídu o fuziky tak umrú hladom, ale našla som aj že im tie fuziky môžu dorásť späť. Tak neviem či umreli hladom, alebo sú to teda tie vnútorné parazity. Beťák je v poriadku. A všetkým som dávala preventívne krmivo s cesnakom.
Ale pri liečbe liečivom sa bojím že by zle pôsobila na beťáka, keďže v minulosti betty čo som mala boli náchylné na liečbu...
Ale mohli tí pancierníci umrieť preto že prišli o fúziky? A môžu umrieť aj tí dvaja čo teraz tie fúziky nemajú? Dúfam že nie.
Pozerala som príznaky pri vnútorných parazitoch a nič na tých pancierníčkov nesedí...oni sa správajú normálne.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod chuanvaldes » 09 Júl 2018 13:26 pm

Michelle, ono to je niekedy uplne inak nez si clovek mysli... Ja som zil v tom ze mi z 6 panciernikov zostali dvaja. Dva mi zomreli mesiac po nakupe, ale to som tak nejako ocakaval, kedze vobec nerastli v porovnani s ostatnymi...

No a ked som nadrz rusil a vylovoval osadku, tak co myslis, kolko ich bolo? Ctyria!!! Aj ked som nikdy nevidel viac ako dvoch pohromade...

Takze moze byt ze ich iba nevidis...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 09 Júl 2018 15:09 pm

Tak dúfam že je to ten prípad aj u mňa :)
Inak update akvárka.
Obrázok
Tam kde boli cryptocoryny sa teraz rozrastá vallisneria. Trochu som znížila intenzitu svetla, pretože sa mi pri hladine na listoch vallisnerie začala tvoriť zelená riasa. Pár listov s riasou som strčila viac pod vodu a tak som zvedavá či ju budú chcieť krevetky teraz keď sa k nej vedia dostať. Dúfam že áno, ale to by som sa od akvárka neodtrhla, kebyže sledujem ako krevety oberajú riasu :lol:
Všimla som si miniatúrnu helenku :D Už dlho som nevidela žiadne malé helenky a aj som premýšľala že prečo sa im nechce rozmnožovať...A teraz ma prekvapila malinká Helenka! :D
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod matte » 10 Júl 2018 13:17 pm

ja som kupil tychto 4ks https://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny kedze nemali pygmejov
jeden do tyzdna odisiel, ostatni vyzeraju ok, ale dvaja rastu a jeden je furt krpaty a v kuse chodi ako chvost za vacsim, ten treti je samotar, asi dokupim este 3 pygmejov
inak tiez mam o nich furt strach, ci maju dost pestreho jedla a fuziky im moc nevidim
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod globalradar » 16 Júl 2018 04:04 am

matte - radsej im dokup este 3 - 4 trojskvrnnych, urcite sa potesia ked budu vo vacsej skupinke, budu aktivnejsi a je dost pravdepodobne, ze prestanu byt samotarski, spravaju sa uplne inak ked su dvaja traja, alebo ked ich je skupinka aspon 6 - 7 (idealne este vacsia)
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod matte » 16 Júl 2018 10:08 am

3skvrnnych nikde nemaju v BA, kupoval som ich na burze, ten maly co nerastol zomrel, vcera pri vymene vody som ho nasiel :( zostavajuci 2 vyzeraju ok, ale mam o nich strach, ja aj preto chcem radsej pygmejov lebo su vraj o nieco menej narocni
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod johny350 » 16 Júl 2018 16:22 pm

ja som mal spolu škvrnitých a zelených a utvorili jedno hejno
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod globalradar » 17 Júl 2018 01:48 am

matte - aha, ja mavam zvycajne opacny problem. Na mieste, kde zijem sa mi zda, ze maju poslednych par rokov len trojskvrnnych a pandy (aj ked obcas sa tu kratkodobo objavi aj nejaky iny)

johny350 - hej, ale pygmaeus je o dost mensi druh tak neviem, ci by chceli vytvarat hejno s trojskvrnnymi, ale mozno ano, fakt neviem. Ja mam corydoras v dvoch akva....v jednom su len trojsvrnny, v druhom akva su c. shultzei (7ks) a c. boesemani (6 ks) a tito su bud rozlezeni po jednom vsade alebo v skupinkach, ale ak su v skupinkach drzia sa druhovo pri sebe. Ked som mal v minbulosti viacero druhov po malo kusoch tak utvarali spolocne skupinky (ale boli priblizne rovnako velki). Kazdopadne vyskusat to osobne, asi v najblizsej dobe nevyskusam, lebo pred casom som zhanal pygmaeusi (chcel som jednodruhove akva pre nich) a zistil som, ze to tu je zrejme takmer nemozne (zijem v BG).

PS: Kazdopadne sme mierne odbocili od temy Začiatočnícke bettárium :lol:
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 17 Júl 2018 05:27 am

No ja tiež premýšľam že by som tým mojim trom? pandam pridala ďalšie pandy. Aby mali väčšiu skupinku. Pretože viac ako 5 ich v mojom akvárku určite nebude.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod globalradar » 17 Júl 2018 08:04 am

michellebebe - preco ich vlastne nechces viac nez 5? Vsak akvarium mas na nich dost velke a na zaciatku si kupila 10 ak som si dobre zapamatal?

Jasne, uz som pochopil....v sucasnosti ich tam je maximalne 5, ale nie si si ista. Mam spankovy deficit a tak mi to pomalsie mysli... :lol:
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod matte » 17 Júl 2018 10:10 am

trojskvrnny 2-3 cm
pygmej 2-3 cm
z mojich poslednych 2 trojsvkrnnych ma vacsi krasne fuziky a o kusok mensi nema snad ziadne a chrbtovu plutvu nema vzpriamenu, uz aj o toho sa obavam
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 17 Júl 2018 13:42 pm

matte- u mňa tiež ten čo má krásne fúziky je väčší ako tí čo majú krátke fúziky. Ale plutvu majú všetci normálnu.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod globalradar » 17 Júl 2018 15:22 pm

matte - jasne, moja chyba. Zamenil som si to s trojpasovymi.
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod matte » 19 Júl 2018 10:40 am

tie fuziky fakt nechapem, ved maju rovnake podmienky, mam piesok, kupoval som ich rovnako velkych, ale aj ten bez fuzikov vcera sa tvaril, ze prehrabava a plaval s tym fuzacom, tak snad to rozchodi, inak je aj akoby tmavsi, ten fuzaty je uplne prekrasny, niekde som cital, ze panciernickov prirovnali k zajacikom, tak tento moj uplne vyzera ako taky velkonocny zajacik
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 24 Júl 2018 12:47 pm

Jedna fotka Boba :)
Obrázok
Vyzerá že pribral na váhe.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod michellebebe » 26 Aug 2018 18:27 pm

Po 4 dňoch som sa vrátila domov a Bob ma prekvapil hniezdom :D
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Začiatočnícke bettárium (Juwel rio 125)

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Aug 2018 23:11 pm

My máme aktuálně doma taky Boba. Je u nás na letním bytě školní akvárium našich Prťat a někdy na začátku roku tam strčil někdo bojovnici. V dost slušné kondici. Asi se přiživuje potěrem gupek.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.