Začiatočník 112



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Začiatočník 112

Odoslaťod kipper14 » 10 Aug 2018 23:49 pm

Zacalo to 1 rybkou a gulatym akvarkom ako dar a skoncil som pri 112 l.akva 80x40x28-35.filter eheim 160 vnut.svetlo je kryt diversa 2x18w.akva mam cca 1 mesiac no osadku som vpustil 2 tyzden od zalozenia.bolo to skoro ale inak sa nedalo.substrat mam activesubstrate tetra,hnojivo planta pro micro,co2 vital od rataju,rastlinky uz neviem ako sa volaju.v akva mam 3x betta,2x panciernicek,1x prisavnik,7x neonka a 2x neritina.nejake plastove dekoracie ale tie nahradim korenma.a pozadie tiez za 3d. starosti mam ze mam vo vode take biele ciastocky ako keby prach.ked vypnem filter pri krmeni tak ciastocky vyplavaju na hladinu.co mam robit?zmizne to same?alebo mam kupit cistic hladiny?poradte prosim co este treba zmenit v akva.dakujem
Prílohy
20180810_083339.jpg
20180810_083339.jpg (65.85 KiB) Zobrazená 2033 krát
kipper14
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2018 20:05 pm

Reklama

Re: Začiatočník 112

Odoslaťod matus.galan » 11 Aug 2018 00:44 am

Ach jaj dalsia rovnaka tema ako xyz dalsich za minuly, predminuly atd atd kazdy tyzden to iste.

Pytas sa presne to iste co kazdy druhy co tu pride.

1. Akva zalozene a ryby vpustene do dvoch tyzdnov...nemyslis vazne, ze s ato inac nedalo.
2. Uplne nevhodny pocet ryb, vobec nemas potrebne mnozstvo.
3. 3D pozadie zbytocne vyhodene peniaze rovnako ako tie plastove alebo keramicke dekoracie, stacilo by kusok korena a kamene z rieky...
4. Tlacis tam CO2 ale netusis ake mas rastlinky a ci vobec potrebuju aby si tam clacil to CO2...

Otazka je, na co si si zalozil akva ked nemas nastudovane ani zaklady? Nehovoriac o tom,ze si tam ryby dal v totalne nevhodnom tyzdni a ze hodnoty a oniaku atd..budu najvyssie.

Precital si si vobec nejaku temu o zabehu akva ktore tu su alebo o zalozeni? Skus si dat prosim tu namahu a prestudovat zakladne temy lebo chces riesit problem ale celkovo este nemas ani zabehnute a stabilne akva.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Začiatočník 112

Odoslaťod kipper14 » 11 Aug 2018 07:54 am

Rybky som musel vpustit po 2 tyzdnoch lebo najskor som mal gulu a potom 40l. v 40 litrovom akva som mal vysoke hodnoty pri merani...cize lepsie hodnoty som nameral v novozalozenom akva.tuto chybu som si uvedomil ale neskoro.plasty pojdu prec ako som pisal a nahradia ich korene.teraz uz neurobim nic...preto som pisal.v kazdom druhom obchode radia inak preto som sa registroval na toto forum.dakujem za radu...o pocte ryb tiez vraveli v kazdom obchode inak.vraj cim menej tym lepsie.a ano precital som si prispevky o zalizeni akva ale uz bolo neskoro.
kipper14
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2018 20:05 pm

Re: Začiatočník 112

Odoslaťod kipper14 » 11 Aug 2018 08:50 am

A co2 mi poradili v obchode na hnede listy rastlin.som myslel ze akvaristika je light konicek....som sa preratal verukolko tam mam teda mat ryb?aky pocet?
kipper14
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2018 20:05 pm

Re: Začiatočník 112

Odoslaťod Seraph » 11 Aug 2018 09:46 am

Podme po poriadku:
V novozalozenom akva si nameral lepsie hodnoty ako pises ale v novom akva to je OK vzdy, len pride 2. -3. tyzden a nastane pohroma:
tento obrazok to nejak ako tak vysvetluje...co sa deje v priebehu dni: https://goo.gl/images/26JZuC
V obchodoch su povacsine ludia co o tom vedia malo: cest vynimkam.
Tebe staci venovat trosku casu a na tomto fore najdes mega ultra brutal obrovske mnoszstvo informacii a najlepsie na tom je, ze sa tu mozes poucit z chyb inych....a nasledne ako pozeram aj z tych svojich.....
A mala rada: zrejme nebudes musiet citat 180 stranove temy o co2, osvetleni apod.....vrelo odporucam navstivit sekciu Vase Akvaria a precitat si poslednych aspon 20-30 tem...tie nemaju tolko stran a aspon sa co to priucis.....

3d pozadie som mal tiez...niekolko tyzdnov mozno mesiacov krasa....po case som si uvedomil, ze to su skutocne vyhodene peniaze a nestoji to za to......zacala sa mi tam potom na tom tvorit riasa a myslel som ze skolabujem.....teda ta riasa bola dosledok inych veci...ale ked sa zacala usadzat na toto, myslel som, ze ma trafi slak, ked to neslo dole...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.