Moje "Nové nečakané Bettárko"



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod globalradar » 02 Aug 2018 17:20 pm

Moje "Nové nečakané Bettárko" AKA Záchrana na poslednú chvíľu

Takze bol som dnes v jednom lokalnom zoo obchode, kam inak dost nerad chodim a ani som tam nebol za ucelom akvaristiky. Maju tam kelimkove Betty, vyslovene v max. 2 dcl. vody, ktoru nechcem ani vediet ako casto cistia atd. Len tak som si tie Betty popozeral a bol tam jeden Bettak, ktory vyzeral vyslovene, ze dokonava. Lezal na boku, nezareagoval dokonca ani na zaklopkanie, jediny znak toho, ze zije bol, ze bolo vidiet, ze este ako tak dycha. Uvedomil som si, ze mam doma jedno malicke (10l) nevyuzite akvarko a aj ked som neveril, ze to ma sancu prezit, zobral som ho.

Doma som vyplachol akvarko, dal piesko/strk zo zabehnuteho akva, vodu zo zabehnuteho akva, nejake rastliny zo zabehnuteho akva, kamenov mam v zasobe kopec tak som urobil nejaky taky "fast design" :D a Bettak isiel dovnutra.

Po troch hodinach - teraz - viditelne a povedal by som, ze takmer doslovne ozil, aktivne si plava a Hikari granulky prijal s najvacsim zadostucinenim. Takze aj ked som neocakaval, ze budem dnes zakladat nove akvarium (este stastie, ze mam pristup k zabehnutym veciam), nakoniec ma tato zachrana tesi - plus je celkom pekny.

Bettarium:
zalozene: pred tromi hodinami t.j. 02/02/2018 15:14 :D
objem: 10l
Filter: poriesi sa, zatial kazdodenna vymena casti vody
Flora:
Hygrophila difformis
Vallisneria
Fauna:
1x Betta Splendens
Prílohy
Bettanew002small.jpg
Bettanew001small.jpg
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Reklama

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod johny350 » 02 Aug 2018 20:32 pm

paráda, beťák vyzerá skvelo, krásne farby, farebná variácia blue fire, forma halfmoon non-full mask, proporcie má síce biedne, chvostovú plutvu má príliž krátku oproti análnej, ale inak pekný. Škoda by ho bolo nechať zdochnúť v kelímku. Tiež poznám akvaristiky kde majú betty v decáku vody ktorú menia raz za uhorský rok, tiež som zopár takých dodýchavajúcich kúpil, dal dokopy a predal do inej akvaristiky (resp. zamenil za niečo iné) kde sa o nich dobre starajú, dokonca som im tam chcel kúpiť litrové poháre v tescu nech ich dajú aspoň tam ale to by pre nich asi bolo náročné meniť liter vody namiesto deci, ale lepšie je asi nechať ich tak, aby akvaristika buď zmenila prístup a začala sa o ryby starať tak ako treba alebo nech si betty vobec neobjednáva.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod globalradar » 02 Aug 2018 22:20 pm

johny350 - Toto ani nie je akvaristika...to je proste mega velky zoo shop v ramci nakupneho centra. Ti ludia tam nevedia o rybach ale absolutne nic a myslim, ze ich straty vobec nezaujimaju, lebo je to pokryte proste inym tovarom pre psov, macky atd. atd.

Ja tam nechodim nakupovat ryby, len obcas spravim vynimku a to opat z dovodu ich neznalosti. V tom obchode mava aspon tretina ryb uplne zle oznacenie a tak sa tam da nakupit obcas velmi lacno, lebo oni si myslia, ze kupujes nieco ine. A nedaju si to ani vysvetlit, dvakrat som im povedal, ze to maju zle oznacene a ze to co kupujem je na sto percent drahsie a reakcie bola len pokrcenie ramien :D takze este ku vsetkemu je im to aj jedno. Ale Betty tam maju fakt v brutalnych podmienkach.

Mimochodom ano Bettak sa mi fakt paci. A to som ani len netusil co vlastne nesiem domov, lebo v tom stave v akom bol som vlastne len videl, ze je modry a ze tam bude nieco cervene, nic ine, o tvare som nemal ani len potuchy a bol som celkom prijemne prekvapeny.
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod chuanvaldes » 03 Aug 2018 09:41 am

Heh, ja som dnes domov tiez priniesol Beťáka... A to som isiel pre samicku, samci sa mi velmi nepacili. Ale tento si o to normalne povedal. Ked som bol u akvarii kde maju Betty, tak tento jediny zacal byt neuveritelne aktivny, tak hned pritiahol moju pozornost...

Az bude cas zalozim novu temu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod chuanvaldes » 03 Aug 2018 10:03 am

Inak ta moja vyzera nejako takto... Len je viac cervena a netusim jaky nazov ma tato “specifikacia” podla netu vraj RedDragon...

Obrázok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod globalradar » 03 Aug 2018 10:15 am

Je fakt pekny, ta "kovova" farba tela sa mi dost paci. Ja sa inak tiez v "Bettich standartoch" nejak velmi neorientujem. :D
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod johny350 » 03 Aug 2018 11:10 am

ja sa trošilinku orientujem, tvoj je red dragon halfmoon rosetail full mask, proporcie lepšie ako predchádzajúci ale taktiež chvost kratší, v podstate pri halfmoonoch by mal vedieť chvostovú plutvu rozprestrieť do tvaru písmena D, mala by mať približne dĺžku tela a nemala by byť kratšia ani dlhšia ako ostatné plutvy aby keď rozprestrie plutvy vytvoril tvar polmesiaca, rosetail značí rozdelenie lúčov chvostovej plutvy, také to rozstrapkanie, v podstate je to nežiaduce pre súťažné štandardy a niektorí blázni sa snažia podvádzať tak že im konce plutiev zarovnajú žiletkou. Ja som tiež už zastrihoval plutvy ale z dôvodu bakteriálneho rozpadu plutiev, je to najrýchlejší spôsob liečby. Full mask znamená že má farebnú celú hlavu, non full mask je keď má farebnú celú hlavu ale má nanej neofarbenú časť napr pásik zhora ( mne sa to páči asi najviac) a bez masky je keď má hlavu tmavú. Označenie dragon poukazuje na typ šupín ktoré pripomínajú dračie šupiny, preto sa to nazýva aj dragon scale.
Toto je môj bojovník Obrázok
avšak teraz už nevyzerá takto, má tzv marble gén a mení farby Obrázok
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod chuanvaldes » 03 Aug 2018 14:37 pm

Aby sme to dostaly na pravu miere, ta fotka jak som dal je iba orientacna... Svojho bojovnika este nemam vyfoteneho...

Inak Johny, takto farebny je super! Je to nejaka zvlastnost ten gen, alebo sa to objavuje casto u Betty?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod johny350 » 03 Aug 2018 15:44 pm

je to pomerne častá mutácia, ja som to spozoroval najmä u trochu starších rýb a taktiež pri zmene prostredia, tento konkrétny to začal robiť keď som mu dal mäkšiu vodu z RO, momentálne zas mení farby lebo je vo vonkajšej nádrži na leto :D Ale to sú moje pozorovania, neviem presne ako často sa to vyskytuje


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod globalradar » 22 Aug 2018 01:27 am

Len taky maly update ako sa to rozrastlo po 20 dnoch.
Prílohy
Betta2small.jpg
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod matte » 22 Aug 2018 10:03 am

to zelene na kameni vlavo je sinica? nevadi?
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod globalradar » 22 Aug 2018 15:14 pm

matte - hej je. Mam ju teraz v troch z mojich akvarii. Bol som nieco cez tyzden mimo domu a znamy sa mi staral o akvaria - no ani nie o akvaria, skor som len potreboval, aby chodil vypinat a zapinat klimatizaciu, aby sa mi rybky neuvarili. Prvy den tam bol so svojou priatelkou a chcel jej ukazat akvaria a tieto tri su na celkom tmavom mieste tak odpojil casovanie no a zabudol to zapojit naspat (a nenapadlo mu to pri dalsich navstevach), cize tie tri mali nepretrzite svetlo nejakych 8 dni. Ja som prisiel naspat len vcera v noci takze som to este nijak neriesil.
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Moje "Nové nečakané Bettárko"

Odoslaťod globalradar » 30 Aug 2018 21:09 pm

Update 30/08/2018

Po nastavenia osvetlenia do normalu sinica zmizla. Pred niekolkymi dnami som odstranil Hygrophilu difformis, kedze sa rozrastala az neuveritelnou rychlostou a bolo nutne to pretrhavat kazdych par dni.

Takze zostava:

Flora: 3x Vallisneria americana var. biwaensis

Fauna: 1x Betta splendens (Bettak dostal meno "Ebali")

A sucasny stav:
Prílohy
Bettarium2-1small (Large).jpg
Po odstraneni Hygrophila difformis
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.