Cube 68L - Mangrove Tree



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matte » 29 Jún 2018 10:22 am

jedna zaciatocnicka otazka, co je toto prosim ta?
Prílohy
cotoje.png
cotoje.png (222.39 KiB) Zobrazená 6390 krát
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Reklama

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod spid3r » 29 Jún 2018 12:00 pm

Sklenený kvetináčik.

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 02 Júl 2018 23:34 pm

Ano je to taky skleneny kvetinacik z aliexpress :) do toho som drbol len ada strk co som mal a zasadil lopatkovec ktory som rozmnozoval z crepnika. Dole je mala dierka takze je tam voda z akva a pekne to rastie a pomaha zabranovat rastu rias.

Zajtra to odfotim a dam to sem. Super na tom je to,ze to mozem presuvat kamkolvek ale uz som videl aj pekne platove kosiky ktore sa daju zavesit na akva a mozem ich tak mat napr na zadnej strane akva viac ale su aj DIY kosiky a netreba tomu vela.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 03 Júl 2018 23:31 pm

Takto nejako to vyzera :)

Obrázok


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Jozef I. » 04 Júl 2018 08:55 am

Ja mám po celej zadnej stene takto usporiadane izbové rastliny a mám ich v hydroponických kvetináčoch. To mám v 270-tke a v 25-ke mám tiež dva lopatkovce v čiernych hranatých kvetináčkoch, ktoré ani nieje moc vidieť pri tom čiernom pozadí a aj v závesnom filtri mám pichnutú Peperomia caperata - Rosso.
:)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 04 Júl 2018 11:24 am

Kedze s akva presuvalo pri prerabke bytu hore dole, trosku zopar zmien a jedno take na rychlo z telefonu z dialky vcerajsie spravanie ohniviek :)

https://youtu.be/7dN2GHGLe-M


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 26 Aug 2018 17:42 pm

Caute caute,

Po dlhsej dobe zasa pridavam update akva.
Vsetko krasne fici, v akva to zije, bojovnica je uzasna a vsetko prosperuje.

Kedze som dal zopar ryb prec a chcel som nieco ine aj ked to nie je amerika tak som sa po dlhsom rozhodovani a navsteve Aqua Canis rozhodol kupi 10x microrasbora erythromicron. Musim povedat,ze su skvele. Postupne sa vyfarbuju a uz zacinaju mat krasne pruhy a hlavne, vobec sa u mna neboja

Kedze isli prec pandy tak som doniesol aj 6x pigmejov no tie ak nekrmim tak vacsinu casu su schovane za korenom neviem preco ale tak uz to neriesim.

Taktiez pribudli 3otikovia kedze som mal len dvoch. Co je zaujimave je ze ty novy traja plavaju po alva, po skle, nicoho sa neboja aj ked cistim akva plavu okolo. Zial ten starsi par sa tak boji,ze ich vidim len obcas. Asi stres z minulosti nejaky a to je dovod toho schovavania.

Este zhanam zopar Clithonov ale inac akva sa nemeni, pravidelna udrzba vody, rastliny su len anubias a echynodorus. Jeden anubias uz asi aj zakvitne to bude moj prvy.

Do akva nepridavam ziadne hnojivo, vodu udrziavam na 25c, menim kazdy tyzden 50% vody, svietim nejakych 9hod len s jednou lampuckou ikea :). Ziadna riasa v akva nie je co je skvele. Asi svoju ulohu zohral aj lopatkovec co je tam a odsava prebytok zivin. Apropo, filter naposledy cisteny 6mes dozadu a zatial funguje skvele (tetraex 600)

Velmi by sim chcel nieco mensie ale dlhe aspon 100cm no zial cas nepusti a cakame doma prirastok a tak vsetok cas venujem pripravam a akva nove bude asi az neskor.

Dufam,ze fotky pojdu pozriet aj ked fotene telefonom no najlepsie ako slo. Dufam,ze coskoro uz s novou foto technikou.

Pekny den.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok





Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Seraph » 26 Aug 2018 23:24 pm

bombasticky to vyzera, tento BW styl sa mi paci....ale musim si vystacit s tym co mam,
Zaujimave rybky tie razborky, co sa pygmejov tyka, mam 4 ale v mojom iwagumi stale za skalou, jedine ak vycitia ze nieco som hodil krevetkam tak ich zbadam....ale ked bude funkcne paludarko, zrejme pojdu tam.

krasne akva, fakt ma to nieco do seba....ten tvar akva, svetlo, a layout.
Vsetko dobre zelam. Casu bude pomenej, ale na nejake hobby musi zvysit..... :D
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 27 Aug 2018 11:19 am

Vdaka kamos :) hlavne je,ze to fici.

Co ma ale dnes zamrexelo je 2x vyskok betty z akva ;(
Druhy krat som ju zachranil ale neviem ci to tento krat zvladne.

Ak ano tak asi bude jak macka :D este jej ostava 5zivotov lol.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod globalradar » 27 Aug 2018 11:37 am

Akvarium vyzera fakt perfektne.

PS: Nema macka 9 zivotov? To by ostavalo este 7 :D
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 27 Aug 2018 12:59 pm

Asi mas pravdu :D no zatial ju nevidim v akva ale to iste bolo naposledy led vyskocila a hladal som ju a prezila. Otazka ci prezije aj pad dva z vysky 120cm rovno na podlahu drevenu :(


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod globalradar » 27 Aug 2018 13:53 pm

Mne sa raz naskytol priam surrealisticky obraz. Mal som v akvariu 4 Betty (samice) raz som isiel menit vodu, dal som dole kryt a niekto mi zavolal. Musel som ist z domu a vratil som sa o tri hodiny. Akvarium bolo prazdne, dve Betty sa susily prilepene na stene nad akvariom a dve boli na zemi pod nim. Jedna zo steny a jedna zo zeme to prezili, ale netusim ako dlho boli vonku.

Drzim palce aby to dal.
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Seraph » 27 Aug 2018 16:11 pm

pozeram ze mam stastie ze moj bettak, bez krytu a voda asi 1,5 - 2 cm od hrany a zatial nic....a to je zabehu od day one...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 27 Aug 2018 20:46 pm

No ja mam 1cm od okraja, asi sa najskor nahanal s rybami alebo videla nejaku musku a vyskocila.

Vonku bola asi dve hodky min, zacala plavat po celom dni, potravu prijima ale vidiet ako problematicky plave.

Uvidime co s nou bude. Co mi je trosku divne je,ze je fskt velka :D mam pocit, ze vacsia ako samceky v obchodoch a slusne vypasena.

Bude to musiet zvladnut lebo inac ju budem musiet utratit ak uvidim, ze nie je OK aby nedostala nejaku chorobu.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.