Oahu paludárium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 17 Apr 2018 15:59 pm

Svetlo som dnes objednal, je to to ktore ma uchvatilo ked som ho videl nazivo: http://www.akva-tera.sk/28686-blau-lamp ... cerna.html
Kedze som dlhsie nemal cas nic realizovat, tak som aspon premyslal,
Rampu uz mam "predlzenu" a uvedomil som si ze ak by som bral filter Tetra EX 600, tak by to na moje mini paludarko s 20l vody bola sila a silno by to striekalo....viem o moznosti priskrtit filter, ale z dlhodobeho hladiska asi nezmysel....preto zrejme pojdem do Tetra EX 400 a dosiahnem slaby prud, ktory som povodne zamyslal,
rampu este natriem na cierno, aby nespatila...
Prílohy
IMG_2772.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Andrejamazonia » 17 Apr 2018 16:27 pm

Ahoj.Ja že tu rampu predlžis aj oproti aby si mal vodu všade a na tych hačikoch ju maš dočasne či?Lepšie je ju dať na prisavky.Svetlo vyzera fajne ja som do mojho investoval 15 eur a rastie to ako dive už musim strihat soleiroliu aj mach sa taha a Ficus pumila tiež čo je mimochodom original terariova rastlina :) všetko je zatial zelene pekne.Filter ti bude určite stačit.
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod ranko » 10 Máj 2018 18:44 pm

Niezeby som bol zvedavy :D ale ako pokracuje projekt?
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 10 Máj 2018 22:25 pm

na ziadny posun nebol cas, projekt je teda v stadiu "pauza"
Mam uz odkomunikovany filter s eshopom - pojdem do EX 400,
Nemal som takmer vobec cas popri praci a detoch to spustit, navyse to odkladam kedze onedlho pojdem na dlhsie prec a nechcem to zakladat predtym....
Jednym z dalsich problemov je, ze zatial som pren vlastne v byte nenasiel ani vhodne miesto, musim teda pockat....v pracovni na novom nabytku zrejme nebudem riskovat kedze komoda na ktoru by to rozmerovo pasovalo by to zrejme dlhodobo neudrzala https://www.temponabytok.sk/spalna/komo ... -135121955
samozrejme budem informovat....len to potrva...tiez ma to mrzi
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod ranko » 11 Máj 2018 17:09 pm

jj, v pohode, nic netreba unahlit, o to krajsi potom byva vysledok, vela zdaru.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 11 Máj 2018 22:34 pm

Sice to je minimalny update ale predsa,
ide o 3 rozne fotky, pozri popis k fotkam
este zapasim ako dam koren, ale zrejme cca takto ako je na fotkach a tie konariky hore zastrcim do materialu aby po nich voda stekala.
Prílohy
IMG_2902.JPG
svietia len 4 biele LED a 2 cervene LED
IMG_2901.JPG
svietia biele LED diody naplno a k nim este 4 biele a 2 cervene LED naplno
IMG_2900.JPG
svietia len biele LED diody naplno
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 02 Jún 2018 20:07 pm

Pomaly ale isto si chystam hardscape, ale este cakam na Platinum Soil a ocividne je velke balenie momentalne na CZ/Sk shopoch vypredane a caka sa za dodavkou z Japonska,
Ten platinum chcem vysypat na tu lavovu drt dozadu a dvihnut to tam hore, spolu s dalsimi lavovymi kamenmi ako barierou...dvihnut az po ten material (epiweb)
Filter tetra EX 400 Plus uz dosiel, ale na spustenie si este pocka.....
pripajam dve fotky, koren chcem aby sotal tak, spravil som niektorym konarom aj otvor do materialu a vsunul ich trosku a pri troske stastia by po nich mohla voda tiect dole...
+nalepena cierna folia vzadu (az uplne dole) a boky(nie uplne dole)
Prílohy
IMG_3084.JPG
IMG_3083.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 08 Jún 2018 14:00 pm

rostlinna-akvaria dostali konecne Platinum Soil , jupiii :lol:
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 01 Aug 2018 11:55 am

takze po dlhooooom case konecne trosku casu na akvaristiku (popri dvoch detoch a dovolenke sa to da len velmi tazko)
vcera som natrel zadnu stenu EPIWEBU moss mixom (resp. len jej lavu cast) t.j. vysuseny mix machu, https://goo.gl/images/sjCN32
(predtym to cely den bolo namocene vo vode, polovicu som si este odlozil resp. nepouzil)
zakryl som to cele foliou, zacal svietit a pravidelne to postrekujem vodou...cca 4-5x denne)
po case by to mohlo zacat last podobne ako tu: (DUFAM)
1. http://www.mravce.info/wp-content/uploa ... G_8503.jpg
2. http://www.mravce.info/wp-content/uploa ... G_8507.jpg
3. http://www.mravce.info/wp-content/uploa ... G_8657.jpg
4. http://www.mravce.info/wp-content/uploa ... G_9028.jpg

Drzte place...
Prílohy
IMG_3409.JPG
IMG_3410.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod pouva » 01 Aug 2018 12:12 pm

Držím palce. Tiež som študoval ohľadom paludária, veľmi ma to láka. Nakoniec som skončil s5 u akva. Ale nikdy nehovor nikdy. :)
Obrázok používateľa
pouva
 
Príspevky: 34
Založený: 25 Máj 2018 14:53 pm
Bydlisko: Košice

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 16 Aug 2018 11:31 am

Update po dvoch tyzdnoch - ide to pomaly, ale predsa sa nam zacina pomaly zelenat....
Ono internet je plny toho ako to rastie a veru ze dost pomaly.....musim teda vydrzat....

Mimochodom do takej medzierky som strcil priamo z akvarka staurogyne repens a zda ze to nevzdala a prechod na submerz sa mozno aj vydari...pustila nove listky....pravidelne ju rosim...ako aj celu stenu....
foto
Prílohy
IMG_3469.JPG
IMG_3470.JPG
IMG_3468.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod pouva » 16 Aug 2018 14:19 pm

Paráda. Len tak ďalej. Tá rastlinka tam pekne svieti, ako prvá nádej. :)
Obrázok používateľa
pouva
 
Príspevky: 34
Založený: 25 Máj 2018 14:53 pm
Bydlisko: Košice

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 27 Aug 2018 16:16 pm

Update,
1. mesiac mame za sebou a pripadam si ako nejaky zahradnik...denne niekolkokrat musim rosit (kym sa to nerozebhne a nepustim externy filter - potom snad menej alebo vobec)
Vlavo vzadu rohu som vysypal vsetku lavovu drt co som mal...na to pojde platinum soil a tam bude ako kopec, ktory bude vychadzat az mimo vodu - resp. emerz rastliny by z neho mali rast az von...taka je predstava......

Co sa rastu machu z tho moss mixu tyka - ide to brutalne pomaly ako som pisal.....ale trpezlivost snad ruze prinesie.....i ked uz som to nezvladal a chybala mi zelena farba - tak som tam narezal mach co mam taky chuchvalec v iwagumi (kde sa mi krasne mnozi) a uz to vyzera lepsie......

ta saturogyne repens to zatial zvlada...

foto:
Prílohy
IMG_3522.JPG
IMG_3523.JPG
IMG_3524.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 27 Aug 2018 16:17 pm

este jedna
Prílohy
IMG_3521.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 01 Sep 2018 10:20 am

vcera prisli rastlinky, takze sadime:
saggitaria subulata
ceratopteris thalictroides "fein"
hydrocotyle tripartita japan

zatial to trosku podrzim ako "dry start" a uvidime
Prílohy
IMG_3540.JPG
IMG_3538.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Jozef I. » 01 Sep 2018 10:33 am

Sa to začína črtať, len čo tie holé steny. To máš už nejak prewmyslené ako to spravíš?
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 01 Sep 2018 11:30 am

ahoj, no zadna a prava by hadam nemusel byt problem, kedze nad obidvoma je rampa....len dufam ze tlak bude dostatocny na to, aby to doslo az na koniec tej pravej.....
ta lava bude "bez vody" cize bude sluzit len na uchytenie sa rstliny ktora ma zaklad kdesi inde......preto su aj v tom lavom rohu hydrocotyle japan, aby sa potiahla a vlahu si bude cerpat z vody resp. zo zadnej steny .....
uvidime...je mi jasne ze si to vyzaduje cas, uvidim ako to pojde, ked to spustim a ako to cele bude vyzerat o par tyzdnov/mesiacov....

vsetky steny (ten material epiweb) su tak, aby ich spodok bol namoceny vo vode...takze tu lavu stenu skusim tak, ze cosi tam pojde na jej spodok a snad sa potiahne smerom hore....ten material je stvoreny na korene, je paradne vzdusny a kebyze som koren rastliny, tak radost sa prepletat....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 14 Sep 2018 16:59 pm

potrebujem nejak vyriesit obcasne rosenie, resp. len dopredu rozmyslam ako dostat vodu na miesta, cez ktore nebude voda stekat (voda bude stekat po zadnej a pravej strane - ak pojde vsetko podla predstav).....
Videl som paradne zariadenie a ked sa nase*em, tak ho kupim hned ako budu nejake zvysne peniaze.....ina moznost je pre mna asi technicky nemozna, kedze som drevo....a nejak si teraz zhanat motorcek od ostrekovacov a nejak to tam pajkovat ci napajat do siete a do nadoby s vodou - to je uplne mimo mna.......
toto zariadenie mam na mysli: akurat ta cena je okolo 90 eur https://www.youtube.com/watch?v=3N5MCJjEjao ale da sa presne nastavit kolkokrat za den a na ako dlho sa zapne.....

Snajprik spominal si riesenie prostrednictvom filtra, ale to by bolo bez prestavky a neustale rosenie a ja som chcel len obcasne.....teraz to kropim tak 3-4 krat za den.....tie casti, ktore nebudu mat pristup k vode su najma na tom koreni...idem pofotit a dam update.....
vdacny som za kazdu radu, alebo zaplatim niekomu za vyrobu zariadenia, ktore bude rosit kedy chcem a ako dlho chcem :)

Dikes chlapi vopred za akukolvek diskusiu....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 14 Sep 2018 19:01 pm

update: vyzera to zelensie machu sa dari, akurat este nespustam preto, aby sa to poriadne do toho epiwebu zakorenilo a potom pustime....
Prílohy
IMG_3604.JPG
IMG_3605.JPG
IMG_3607.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 14 Sep 2018 19:02 pm

este 1
Prílohy
IMG_3606.JPG
tu chcem rosit hlavne, tu sa voda nedostane, resp. minimalne po koreni cosi stecie...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod pouva » 14 Sep 2018 19:03 pm

A čo takto mať ešte jedno čerpadlo s rampou na vrchu kde budú jemné rozprasovace a casovac nastavit ako casto sa bude rosit. Vsetko postavit na vysokotlakovych hadickach ako sa davaju na co2 a co najjemnejsi strek a mozno o nieco dlhsie v kratkych intervaloch. Vodu by si cerpadlo bralo zo spodnej casti paludaria. Neviem ci by to vyslo do 90 eur. Mozno by sa dalo nieco vyskladat cez Alie...s, ale cerpadlo by som osobne bral zo SR kamennej predajne.
To riesenie za 90 eur je dobre vymyslene, pokial nechces mat vodu v spodnej casti paludaria tak to vyriasi ext. nadrz. Ale aj to je inspiracia, mat externu nadrz s vodou len pre tento ucel kvoli postreku. Potom este tak mozno blbost ak by dosiahla hladina vody v paludariu nejaku hranicu tak by sa voda vypustila prave do tej externej nadrze. Este mozno nejaky "alarm" k ext. nadrzi aby nedoslo k zopnutiu cerpadla na sucho.

Ale inak máš to pekné. Každopádne je to beh na dllllllhu trať. Ale krásny projekt. Láka ma to. :)
Obrázok používateľa
pouva
 
Príspevky: 34
Založený: 25 Máj 2018 14:53 pm
Bydlisko: Košice

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod INRP » 14 Sep 2018 20:53 pm

INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod igor38 » 14 Sep 2018 21:10 pm

mám ho vyskúšané funguje
Obrázok používateľa
igor38
 
Príspevky: 199
Obrázky: 93
Založený: 13 Mar 2010 17:34 pm
Bydlisko: Galanta

Re: Oahu paludárium

Odoslaťod Seraph » 14 Sep 2018 22:25 pm

Vdaka chalani, zajtra kontaktujem a dam vediet.
Skusim sa popytat co ma na mysli tym, ze je stavane na 2 min zapnute a 1 min vypnute, kedze ja to potrebujem uplne inak, ale to je zrejme len udaj pre tych co by chceli aby nebodaj islo este castejsie ako pise...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.