Môj "Kamerun - oblasť Ndonga"



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Môj "Kamerun - oblasť Ndonga"

Odoslaťod globalradar » 20 Júl 2018 23:50 pm

Predstavujem Vam druhe zo svojich akvarii. Je inspirovane jednym z nalezisk Pelvicachromis pulcher v oblasti Ndonga v Kamerune. Ma predstavovat pomaly pramen tecuci v tejto zaplavovej oblasti s vyskou hladiny okolo 30 centimetrov. Pri brehoch je tam dno piescite s velmi malo pocetnou odolnou vegetaciou (zvoleny Anubias barteri) sem tam nejakym naplavenym drevom a korenmi trciacimi z brehu. Dalej of brehu, kde sa mierne zrychluje prudenie sa piesok meni na strk a nachadzaju sa tam velke kamene a skaly.

Akvarium je pomerne nove, kedze som sa rozhodol nedavno sa po nejakom case vratit k chovu Pelvicachromis pulcher. Ako inspiracia mi posluzila vyssie opisana lokalita v Kamerune. Akvarium sa zabiehalo 6 tyzdnov a rybky su tam teraz mesiac cize ma zhruba 2 a pol mesiaca. Rozmery su 50x32x35 (35 vyska) co robi 56 litrov.

Filtrujem vnutornym filtrom s vykonom 350 l/h menim 10 - 15 % vody 2x tyzdenne.

Rastlinstvo: 1x Anubias barteri

Osadenstvo:
Pelvicachromis pulcher - 1 par
Na zaciatku som kupil ostrezikov 8 (mal som ich predtym v inej nadrzi) a pockal som kym sa sparuju, do tejto nadrze som pridal par, ktory sa mi najviac pozdaval. Zvysne ostrieziky som posunul dalej (okrem jedneho samceka, ktoremu sa nejak nechcelo rast a vsetci ho mlatili ako zito - vratane vsetkych samiciek - toho som z lutosti radsej odlovil hned po par dnoch a rozhodol som si ho nechat, spokojne a mierumilovnre si teraz naziva v nadrzi s afrotetrami konzskymi). Par, ktory som si vybral si naziva v absolutnej pokojnosti a spokojnosti.

Ospravedlnujem sa za kvalitu fotiek, ale mam ho v uzkom priestore a tak sa mi zial nevojde do objektivu cele plus su tam odrazy. Skusim to nejak vymysliet a nafotit lepsie v blizkej buducnosti.
Prílohy
Pulcher02 (Large).jpg
Samicka Pelvicachromis pulcher
Pulcher01 (Large).jpg
Pohlad na tolko akvaria, kolko sa mi voslo
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Reklama

Re: Môj "Kamerun - oblasť Ndonga"

Odoslaťod Pavligin66 » 21 Júl 2018 08:05 am

super nádrž :D
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: Môj "Kamerun - oblasť Ndonga"

Odoslaťod globalradar » 21 Júl 2018 08:30 am

Pavligin66 - dakujem pekne :)
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Môj "Kamerun - oblasť Ndonga"

Odoslaťod globalradar » 26 Júl 2018 18:20 pm

Konecne sa mi podarila aspon nejaka fotka samceka tak pridavam....on sa vacsinou skryva, len posledne dva dni bol vonku, kedze budoval nejaky tunel popod kamen.
Prílohy
kriben.jpg
Pelvicachromis pulcher - samcek
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Môj "Kamerun - oblasť Ndonga"

Odoslaťod globalradar » 29 Aug 2018 05:00 am

Update 29.08.2018

Akvarko presunute pred 3 dnami pri kopirovani toho isteho layoutu do 45 litrov (40x32x35). V tom vacsom sa zdrziavali len v jaskyni a par cm okolo nej, tak mi ta velkost prisla dost zbytocna. V tomto mensom su o dost odvaznejsi a uz chodia na vypravy po celom akva.

Pribudla Neritina natalensis. Takze osadka takmer nezmenena:

2x Pelvicachromis pulcher (1xM, 1xF mierumilovne koexistujuci parik)
1x Neritina natalensis

A jedna fotka:
Prílohy
Kamerunnewsmall.jpg
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Môj "Kamerun - oblasť Ndonga"

Odoslaťod globalradar » 30 Aug 2018 21:02 pm

Zopar foto
Prílohy
akvalaypulcher (Large).jpg
akvalay02 (Large).jpg
akvalay01 (Large).jpg
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.