Prosím poradte



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 01 Sep 2018 20:56 pm

Ahojte,prosím Vás viete mi poradiť nejakej osvetlenie do akvária 80x35 výška 50.hľadám nejaké najlepšie,kedže mam už druhé diverza to je shit.cena tak okolo 120€,doteraz som mal 2x18w a to je slabe.ten kryt mam a neviem či sa oplatí ho vykuchat a dat tam niečo nové a výkonné,ale kúpiť nové.Sam by som to hľadal po diskusiách ale som vážne chorý a mam problémy so sústredením.Tsk ak by sa našiel niekto kto vie pomôcť budem vďačný a rad.Dakujem vsetkym
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Prosím poradte

Odoslaťod Seraph » 01 Sep 2018 21:00 pm

Moja rada znie: led rampa chihiros - kvalita za rozumnu cenu
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 01 Sep 2018 21:09 pm

Dobre dakujem za info a za ochotu len dá sa ta rampa nejako zamontovať do krytu lebo potrebujem aby to bolo v tom skryté a nesvietilo to do miestnosti lebo v nej spím.a take osvetlenie od cf hliník 2x24w čo som našiel na .akvariumonline?Ja sa tomu moc nerozumiem,len či sa nedá nejake s krytom alebo teda aby to nevyžadovalo do miestnosti.Krycie sklo nemám
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prosím poradte

Odoslaťod matus.galan » 01 Sep 2018 23:51 pm

Mam otazku kedy spis? Cez den, vecer...?
Lebo nesvietis 24/7 rovnako to svetlo nesvieti v uhle 360 stupnov atd.

Ak to chces mat v tom krite vsetko sa da poriesit len nerozumiem tomu spanku.

Svetiel rovnakeho typu je viacero. Chihiros ma dobru cenu za primeranu kvalitu aj so stmievanim.

Odporucam skusit google a vyhladat si to svetlo a vidiet ako vyzera a funguje. Variant tohto svetla je niekolko.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Prosím poradte

Odoslaťod lubosmihula » 02 Sep 2018 08:21 am

A keby si dal na jestvujuce žiarivky reflektory?
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 02 Sep 2018 09:34 am

Reflektory ?To svetlo mi nefunguje proste len preblikne,vymenil som trubice a svietilo to tyzden.Pozeral som videa na led chichiros a problem je prehrievanie,mate niekto skusenosti s tym?zeby sa prehrievalo?Neviem ci povodny kryt sa da nejako vykuchat a opravit,ale proste ja tomu krytu uz neverim.
Spim,tak ze postel je hned vedla akvaria v obyvacke kde je aj TV tak neviem ci by to nesvietilo do postele a vecer by to rusilo pri sledovani Tv.(aj ked ja tv nesledujem,len ked ma mama navstivi ona pozera)
1.mam obavy ze sa bude prehrievat
2.ze to bude svietit do miestnosti,pri kryte to pekne svietilo do akvaria a bolo osvetlene len to.
3.ten chichiros sa mi velmi paci,no neviem ako sa to bude chovat, vadit ze nemam krycie sklo ,hned vedla je elektrika .svetlo mi svieti od 9tej do 13tej a potom od 17tej do 21
4.kedze ta teplota pri chichirose je vyssia tak do krytu to vhodne nebude.
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prosím poradte

Odoslaťod matus.galan » 02 Sep 2018 11:07 am

Upravit sa da vsetko je len na tebe aky si zrucny. Ak si pozeral to svetlo tak si si mohol vsimnut uhol svietenia, taktiez zalezi ako vysoko bude svetlo nad akva. Svetlo je vodotesne, neviem ako mas elektriku ale asi to nemas tak,ze sa ti moze vyliat voda na to ci?

Svetlo ma hlinikovy ram ktory chladi led pas, jasne bude teplejsie ale nepredpokladam horuce, zalezi aj od toho na aku silu to budes mat nastavene. Vela z nas tu uz nema akva s bednami na vrchu a podobne. Uz je uolne bezne mat odkryte akva, ja to mam rovnako, problem nemam a svetlo ma nerusi aa mam akva asi meter a pol od telky, prave naopak, vlnenie vody ktore sa premieta na stenu cez osvetlenie posoby uplne super. Svetlo vies stmievat takze si vies ak ti bude vadit znizit mnzostvo svetla.

Netreba to komplikovat. Ak chces mat kryt budes musiet prisposobyt uchytenie. Su aj svetla ktore maju adapter a vies to dat do objimok na trubicu. Kukni akvaland alebo ine lepsie obchody.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Prosím poradte

Odoslaťod Seraph » 02 Sep 2018 11:43 am

Presne ako pise matus, navyse ked svietis do 21:00, tak nemas co riesit.....
tiez svietim do 21:00 cca a dovtedy krasne mi svetlo z akva osvetli obyvacku, ze nemusim svietit svetlo a pekne pri tom mat zapnutu TV (aspon mi netaha oci)
Chihiros su dobre svetla, samozrejme ze ked sa pri svieteni hore dotknem ramu tak je teple az horuce....ale zivotnost svetla je nejakych 50 tis hodin (aspon sa mi zda)......len si pozri aky rozmer ti treba ...kedze mas 80 cm akva...chihiros nemusi mat 80 cm...ale dokupia sa nozky za 6-7 eur a tie sa pripevnia z boku na akva...chihiros teda mozes kupit napr. 70 cm...

takto to vyzera u mna....(akva ma 60 a svetlo samotne mam len 45 cm...plus tie nozky.....to pisem len ak by si chcel usetrit.....ak nebude velky cenovy rozdiel, tak urcite ber na tvoj rozmer akva....s tymi povodnymi plastovymi lisatmi by to vyzeralo este krajsie....tie nozicky to len take drotiky ohnute.... vid foto moja tema: 54-l-iwagumi-pokus-t17119-192.html
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Prosím poradte

Odoslaťod luko36 » 03 Sep 2018 07:05 am

Ak by som mohol poradit s chichiros, urcite super pomer cena / výkon, len teda ak ho chces umiestnit do krytu akvaria, isto by som navrch pridal neaky hliník (plocháč hrubku aspon 3-4mm po celej dlžke a sirke +/-) vie sa pekne rozpaliť, problem by mohol byt potom celkovo vlhkost/teplo, alebo pridat zo dva male ventilatoriky a spravit neake odsavanie tepla. všetko je to ale o zručnosti, niek každy mame k tomu vztah.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 03 Sep 2018 21:10 pm

Elektriku mam hneď vedľa akvária,čiže asi nejake krycie sklo budem potrebovať,to sa vyreže o pár centimetrov kratšie napríklad 78 cm,tie 2cm medzera na kŕmenie rýb?
Svetlo som našiel takéto http://www..akvazahrada.sk/kategoria/osvetlenie/rampy-nad-akvarium/led-osvetlenie/led-chihiros/seria-a-plus/chihiros-led-a601-plus-60-80-cm/
Rozhodnutý som 100% neni,či nezobrat nejaky kryt alebo neprerobiť ten môj pôvodný ,ale fyzicky si na tu prerábku netrufam ten chihiros tam asi nenarvem,to by musel nejaky kutil asi urobiť vyvrtat otvory a aj tak by sa to moc prehrievalo.Mate ho niekto doma ?nejake skusenosti s ním?Inak diki za každé rady.
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prosím poradte

Odoslaťod freem1 » 04 Sep 2018 11:29 am

Ja mam 112 litrove akvarium Diversu oblukove s dlzkou 80cm aj s krytom a vnutri v kryte mam Chihiros A601 60cm.
Na Chihirose mam nalepene take hranolceky z tvrdeneho polystyrenu pomocou lepidla Mamut a to cele nalepene vnutri v kryte akvaria. Mam to preto na hranolcekoch, aby ten Chihiros nebol priamo nalepeny na kryt a tym padom bol lepsi odvod tepla a zaroven mam stale otvoreny poklop na kryte akvaria.
Neskor som tam dal aj male 4 ventilatory, ktore sa pouzivaju bezne v pocitacoch.
A teraz nedavno som do krytu vlozil dalsie 2 kusy LED osvetlenia, ktore som si sam vyrobil.
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 04 Sep 2018 11:34 am

A mohol by si dat fotky ako to vyzerá prosím ta?
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prosím poradte

Odoslaťod freem1 » 04 Sep 2018 11:41 am

Ked pridem domov okolo 15:30, tak poslem...
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 04 Sep 2018 11:46 am

A to si sam vsetko zbastlil,neprehrieva sa to?keby si tam dal chihiros silnejsie 65W?
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prosím poradte

Odoslaťod freem1 » 04 Sep 2018 11:50 am

Ano vsetko sam a neprehrieva sa mi to. Myslim, ze by sa to asi tak moc neprehrievalo.
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Prosím poradte

Odoslaťod freem1 » 04 Sep 2018 13:13 pm

Ale Chihiros LED A serie 65W A1201 ma dlzku 119cm a to sa Vam nevojde do 80cm akvaria.
freem1
 
Príspevky: 295
Založený: 16 Jan 2018 11:55 am

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 04 Sep 2018 18:39 pm

Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prosím poradte

Odoslaťod matus.galan » 05 Sep 2018 12:17 pm



toto svetlo je 60cm ale s pomocou noziciek je mozne ho dat na akva o max sirke 80cm


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 05 Sep 2018 14:14 pm

IMG_1328.JPG
Ano dakujem,ja som si vobec neuvedomil ze to je 60cm a tak som dnes objednal toto http://www..akvazahrada.sk/kategoria/osvetlenie/rampy-nad-akvarium/led-osvetlenie/led-chihiros/seria-a/chihiros-led-a801-50w-80-100-cm-stmievac-gratis/
Je to na 80cm takze by to bolo po celej dlzke akvaria,vykon 50W a tie plastove nozicky budu 5cm nad hladinou,ak som tomu spravne pochopil.Zajtra chcem ist do sklenarstva a dat urobit krycie sklo jeden cely kus.Viete mi poradit?hodnoty akvariu su Dlzka 78,7cm ,Sirka 34,2cm a hrubka skla 0,5cm .Neviem ci by bolo vhodne dat urobit aj dieru do stredu otvor na krmenie alebo postaci ta medzera na konci akvaria(keby som dal rozmery dlzka 74,5 cm sirka 33 cm hrubka skla 0,25(co najtensie?)+ aby bolo vyrobene uplne z co najcirejsieho skla.Myslite,ze medzera 4,2cm na dlzku bude staci ? A taka otazka je tam to sklo vlastne treba?Ja len kvoli tomu,ze hned vedla je elektrika a tak isto sa bojim aby to nespadlo do akvarka.
Prílohy
IMG_1330.JPG
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prosím poradte

Odoslaťod globalradar » 05 Sep 2018 14:39 pm

S tou hrubkou toho krycieho skla by som asi isiel s tou istou hrubkou ake ma akvarium, alebo teda minimalne so 4mm , pri 2,5mm by som sa asi bal, ze mi to pri nejakej manipulacii praskne, ale mozno ma niekto skusenosti, osobne som nikdy take tenke krycie sklo nemal, takze z praxe to posudit neviem.

Ak to chapem dobre, tak krycie sklo nebude po celej dlzke, ale na jednom z bokov bude medzera? Ak dlzka akvaria je 78,7 cm a kryt bude mat dlzku 74,5 cm tak ta medzera nebude mat 4,2 cm lebo este treba odratat hrubku skla akvaria cize -0,5 cm a to ti da tym padom 3,7 cm, nicmenej si myslim, ze aj to je na krmenie dostatocne velky otvor
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Prosím poradte

Odoslaťod Seraph » 05 Sep 2018 14:58 pm

Krycie sjlo za mna urcite nie - uplna zbytocnost, a ked na to zacne kondenzovat voda vyzera to hrozne, bezne mam zasuvky vedla akvaria a ak to riesis len kvoli tomu - zbytocne, s tym svetlom ukaze to akva paradne bez skla si myslim
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 05 Sep 2018 15:06 pm

ok,a to svetlo ked by spadlo do vody co sa stane?mato nejake ip krytie alebo ?K tomu co som objednal nie su tie kovove nozicky ale iba 5cm plastove takze to bude tesne nad hladinou,mate to aj vy tak?Nevadi ta voda tomu svetlu bez krycieho skla?
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 05 Sep 2018 19:05 pm

A slimáky nebudú vyliezať vonku a keď je vedľa postel mne rovno do úst?:-)Máte niekdo kombináciu keď a sklo ako to vyzerá ako to svieti ako casto to treba umývať ?
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prosím poradte

Odoslaťod matus.galan » 05 Sep 2018 21:27 pm

Len tak na rychlo zacne,

Tu predlzovacku si daj do plastovej krabice. Chod do Obi tam som ich teras videl, su to krabice na predlzovacky ale treba skusit ci ti to vojde aj s tou soinackou...inac neznasam ich preto som si objednal bezdrotovu spinacku ktora nezabera ziaden priestor ale takto vedla akva to nevadi pokial vodu sam na nu necysplechnes aj ked je mi dost divne ze to mas tak vedla akva.

Krycie sklo ti netreba, vacsina ludi uz ma akva bez vystuh ako mas ty ale zasa u teba to je jedno. Ak sa bojis nemusis davat sklo mozes si dat cire plexisklo, tiez kupis v obi alebo hornbach, odrezes pilkou na pozadovanu velkost a vybavene.

Samozrejme vsetko musis prisposobit svetlu lebo plast bude prepustat a lamat svetlo inac ako sklo.

Neviem ako chces mat vysoko hladinu od hrany akva ale ja mam 1cm a slimaky mi vonku nelezu. Taktiez ti do ust nepojdu :D mysli aj na to ci ti ryby nevyskocia z akva. Ak budes mat alebo mas ryby take ktore rade vyskakuju tak potom krycie sklo alebo plast musi byt.

Vacsina led svetiel je v dnesnej dobe vodeodolne. Bud to len proti postriekaniu alebo aj uplne vodotestne takze ked padne do akva nic sa nedeje.

Treba si pozriet parametre svetla a IP si hod do googlu a vies na com si.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.