Aquael Shrimp start set



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 31 Jan 2018 11:07 am

Chlapci dakujem za odozvu:
@I.P.Pavlov: dakujem za tip, asi teda ostanem pri dvoch svetlach a pozhanam cosi co bude len na hladine a vytvori trosku miesta, kde bude tien - problem je ze u nas take nezozeniem zrejme, tak popozeram nejake eshopy....vdaka za tip

@Marshall
Ono to mozno kdesi, cosi mohlo nejak nezrozumitelne vyzniet, ale ja odkedy som toto akva zakladal naposledy, ficim stale na dvoch svetlach, aj pocas dry startu som fical na dvoch (akurat ze dlhsie svietil),cize rovnovahu som vlastne este ani raz nenarusil. Svietim dvoma LED, 1,5h....2,5h pauza a potom este 4h. Co sa hnojenia tyka, tak denne easy carbo 0,4 ml cca (ked nezabudnem) a raz za tyzden alebo za 10 dni lebo zabudam tak Kalium asi 2ml cca

No uvidim, necham teda svietit obe, akurat mam pocit, ze tie razborky merah viac oziju ked svieti iba jedno, tak bude zhanat cosi na hladinu....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 04 Feb 2018 12:07 pm

nejak som sa az vcera dozvedel ze Bucephalandra wavy leaf by nemala byt v substrate...a ja ze preco sa jej nedari...
hned som ju vytiahol a priviazal na koren...
darmo...clovek sa vzdy nieco nove dozvie...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod matus.galan » 08 Feb 2018 00:23 am

To je v pohode, staci si zapamatat,ze vsetko co sa taha z korena, hlavne tieto tvrde rastliny netreba zahrabavat. Mozes ich spinkou napr zasunut do substratu ale hlavny koren musi byt von. Cize buce je to iste ako anubias a to iste plati aj pre Micorosrum :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Marshall » 12 Feb 2018 00:05 am

Seraph, co mas nove?

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 12 Feb 2018 01:02 am

Marshall napísal:Seraph, co mas nove?

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Cauko,
takze po dlhom cakani na rybky som to uz nevydrzal a kupil 6x neonku...ja viem, nemal som, ale uz som tam potreboval vidiet nieco plavat....
no a potom som sa konecne dostal k rybkam, ktore som chcel:
asi 8-9ks boraras merah - krasne malicke, zatial ziju....
4ks corydoras pygmaeus - zatial sa im dari...dokonca presne ako sa o nich pise plavu si aj krasne v strede akva resp. hore-dole

Velmi rozmyslam nad nejakou krasnou bettou, ale tu myslienku vzdy zavrhnem kvoli krevetkam....
Bezia mi tam dva filtre naraz...zda sa mi to fajn....
dole pri substrate sa tvoria na skle zelene skvrnky, ale z casu na cas to prebehnem ziletkou a potom si krevetky pochutnaju...
zajtra nahodim nejake fotecky, hadam aj detaily (resp. co iphone dovoli)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 12 Feb 2018 10:55 am

slubeny foto update:
po rozkliknuti fotky otoci dobre....
Prílohy
IMG_2419.JPG
IMG_2418.JPG
IMG_2417.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod matus.galan » 12 Feb 2018 13:26 pm

Skoda, ze si nesiel do borarasiek :) mne takto neonky do tychto malych akva moc nejdu ale tak uvidis sam.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Loki12 » 12 Feb 2018 14:15 pm

neony potrebujú hlavne dlhe akvarium - lebo majú potrebu rychlych presunov. budes rad ked sa ti neosypu.
a aj napriek tomu, ze Aquael ma rovnaký názor ako ja a nazval nádržku správnym názvom : Shrimp start set, kde je presna informacia - pre akého akvariustu je to určené (start) a pre akých živočichov (shrimp) tak tam ludia narvu, niečo čo tam nepatri.

Co je pre mna ale zaujímave. podla fotiek je u teba vidno, ze mas cit pre takto male nadrze. Aspon mne sa to paci. Ja to takto nemam. v tomto som celkom slepy a nezručny. ale tvoje sa mi paci. Cize máš fakt cit pre pekné akvarium. ale potom...ta osadka,... Ak je to čo i len trošku možné, zbav sa neoniek. a nechaj si len tie borarasky. a bude to fajnove.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 12 Feb 2018 14:40 pm

Chlapi diky za konstruktivnu kritiku aj pochvalu, vedel som ze to pride :D
Jedina moznost je presun neoniek do 54-l-iwagumi-pokus-t17119-168.html
ale tym si nie som uplne isty.....ak mi ale viaceri napisete, ze tam im bude lepsie, tak spravim presun....
Jedina vec je ze v iwagumi nie je ziaden ukryt, ale je trosku dlhsie 60cm...na druhej strane toto male ma ukrytov celkom dost akurat je male....
Tie neonky sa spravaju v poriadku a plavu si kade tade, tak neviem....viem ze dlshei akva by bolo lepsie, ale...
No jedna vec je ista(ci presun alebo nie) musim skocit do KE do aquaCanis a pozriet co maju...galaxy apod. resp. matus ked tam pojdes napis mi aky vyber maju....pred vianocami to bolo slabsie co sa borarasiek tyka, ani moje oblubene kubotai nemali...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Loki12 » 12 Feb 2018 16:14 pm

hmm.
ta 54L je tiez stale mikro akva, ale aspon majú o 30 dlhsiu drahu.
Co vsak viem, este:
neony su ryby do BW - preto ten modry pruzok
ale vidavam ich aj v iwagumi nadrziach - ked ich je ale ovela viac.

A teraz si vyber :-), ale v tej 30L nano-kocke je aj pri existencii inych ryb im podla mna bude tesno
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Hora » 15 Feb 2018 20:52 pm

Seraph napísal:musim skocit do KE do aquaCanis a pozriet co maju...galaxy apod. resp. matus ked tam pojdes napis mi aky vyber maju....pred vianocami to bolo slabsie co sa borarasiek tyka, ani moje oblubene kubotai nemali...

z tých menších rybiek kubotai a galaxky nemali ani dnes,mali z Razboriek skvrnoocasé a maculatus alebo Tetry ohnivé.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 16 Feb 2018 10:16 am

Hora napísal:
Seraph napísal:musim skocit do KE do aquaCanis a pozriet co maju...galaxy apod. resp. matus ked tam pojdes napis mi aky vyber maju....pred vianocami to bolo slabsie co sa borarasiek tyka, ani moje oblubene kubotai nemali...

z tých menších rybiek kubotai a galaxky nemali ani dnes,mali z Razboriek skvrnoocasé a maculatus alebo Tetry ohnivé.

Hora diky za info, zrejme treba pockat na teplejsie obdobie...kto vie...mozno teraz pri tychto klimatickych podmienkach az tolko neobjednavaju obchody...
Vdaka
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Norpi » 04 Mar 2018 01:53 am

Palec hore Neo :)
Norpi
 
Príspevky: 1
Založený: 03 Mar 2018 20:47 pm

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 11 Aug 2018 09:59 am

Trvalo neudrzatelny stav akvaria(stetinka, s ktorou som uz nevladal bojovat, zrejme ostali jej spory v substrate este z minuleho pokusu a cas dovolenie - nepritomnost doma - cista katastrofa) a moja zaluba v amaterskom aquscapingu zapricinili, ze som to musel cele nanovo prekopat a kedze chystam aj paludarko (tema Oahu paludarium), tak som mal doma aj piesok aj cierne lavove kamene.
Koren som pouzil ale predtym presiel riadnou ocistou - najprv savo kupel, potom kefovanie, floursih excel....a vyschnutie na slnku asi tyzden na balkone......potom znova namoceny, vyvareny, preplachnuty a isiel k tomu piesku a lavovym kamenom.....

Jedina chybicka, ktora bola skutocne nevyhnutnou, je ze 2 male red cherry ktore prezili aj betta museli ist do akva DAY ONE - ale kazdodennymi vymenami vody a dodavanim akva z mojho priparmeho akva (tema 54 l iwagumi pokus), sa budem snazit redukovat hodnoty NO2 v udrzatelnej norme a snad to v zdravi vsetci preziju....teoreticky sa to da...ale treba byt dosledny s vymenami vody....+ nejake nitrifikacne bakt. vo vode z 54l hadam budu.......(btw: do iwagumi ist betta nemohla ani nahodou - nechcem prist o celu osadku yellow neon krevetiek)

Pridavam foto......na zaciatok pekne aj manzelke sa paci....dufajme ze bude trvalo udrzatelne....
na foto staci kliknut a otoci ju pekne.. :D
Prílohy
IMG_3442.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 16 Aug 2018 11:27 am

Mensi update:
Filter: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... 01-350-l-h
Substrat: akvaristicky piesok + v strede Platinum soil
Dekoracie: vyvareny samorast + cierne lavove kamene
Rastliny: Bucephalandra + Anubias barteri nana
+ z 54tky som dal na uspesnejsi zaciatok Chihiros doctor....
foto update:
Prílohy
IMG_3454.JPG
IMG_3462.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Marshall » 17 Aug 2018 22:25 pm

Krasna Bucephalandra. Ja mam tiez zopar, ale nie su ani polovicne.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 17 Aug 2018 23:28 pm

Marshall napísal:Krasna Bucephalandra. Ja mam tiez zopar, ale nie su ani polovicne.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

nova veru krasna, bodaj by to co pises platilo aj o par tyzdnov.... :D
inac momentalne mam pocit dost nezohnatelna, u ans som nahodne jednu v super zoo nasiel, hned som sa zaradoval....ale eshopy mali plno a zrazu nejak pomenej
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 20 Aug 2018 15:49 pm

Ricii sa zatial drzi....pravidelnymi vymenami vody sa mu snazim pomoct - dufam ten improvizovany zabeh zvladne.
Prílohy
IMG_3498.JPG
IMG_3509.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 05 Sep 2018 19:51 pm

no ako som pisal, ze pockajme par dni/tyzdnov.....bucephalandra totalne odisla....ja uz neviem co robim zle......videl som ze nedobre, zacala odhnivat, vytiahol som ju - odstranil co najviac listov, ktore uz boli ako "džaba".....
na druhy tyzden som u ans v obchode kupil dalsiu....a dalsich 7 eur v prdeli.......
a pritom sa snazim davat pozor ako ju vyberam z tych hnusnych kosickov - to povyberat vsetku vatu od korienkov a neposkodit rastlinu je niekedy na Nobelovu cenu, fakt§ asi to poznate.......takze dnes odisla druha v poradi......(skusil som urobit velmi odstrym nozom este rez a zachranit male casti...ale asi viem ako to cele dopadne ......

nemate nejaku radu, co moze byt zle??
viem, ze nema byt hlavny rhizom v substrate, viem ze ho netreba poskodit a snazim sa skutocne......prichytim opatrne k lavovemu kamenu, ze ju pridrziava vo vode.....a furt zle.....

mimochodom. nemate nejaky dobry zdroj na bucephalandry...skoro nikde nemaju a ak maju tak 1 kus.....mne sa neskutocne paci a vsetly jej odrody-...........7 eur za kus ale masaker.....bazos dokopy nic....

ZHANAM aj viac kusov...!!!!!
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod matus.galan » 05 Sep 2018 21:16 pm

Cau kamos,

Verim vie to nahnevat, mne sa to stalo uz viacero krat ale pri inych rastlinach. Buce som zatial nemal ale mam anubias co je prakticky asi skoro to iste.

Bud je problem s rastlinkou uz pri kupe lebo fakt nevies ani zdroj ani nic. Tiez si myslim,ze netreba byt nejako brutalne opatrny. Ja anubias chytim ocitstim, obstriham, skratim neriesim. Smik sem smik tam a hotovo a vzdy zije.

Ak chces kvalitny matros nech sa ti paci. Manik z trnavy predava uz celosvetovo https://www.bucephalandraeu.com/index.html pripadne sa s nim spoj nech ti poradi ak nieco.

Myslim,ze nie je lepsi zdroj. Potom uz len kupit nieco ine a vykaslat sa na buce.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 05 Sep 2018 22:04 pm

Matus vdaka,
velmi ma tvoj link potesil, akonahle som isiel na stranku a prelistoval 11 stran ponuky bucephalandier a zistil ze pri vsetkom je out of stock, tak som opat poklesol na duchu....ale napisal som mu, snad sa ozve.....
Velka vdaka, o tejto stranke som netusil...
ak by Mal nekton zvysne bucephalandry, kontaktujte ma....dikes
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod matus.galan » 06 Sep 2018 01:01 am

Jj tiez som si to vsimol nechapem lebo este nedavno mal toho kopec.
Je tu este jeden manik z polska https://m.facebook.com/VasteqPlants/ a potom ma este napada skus napisat Prasanovi tuto v skupine. On je na viacero forach a pripadne vie o niekom kto by ti vedel nieco predat alebo este ak mas niekoho v Trenci e tak tam je akvatera burza teraz 23 a potom buduci mesiac tusim Trnava, ze by ti niekto kupil a poslal.

Este mas Akvaland, teraz rusim dosla zasielka z Tropica tak skus.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod Seraph » 07 Sep 2018 19:07 pm

Update:
Bettak Ricci sa drzi aj ked ke v akva od day one....menil som vodu kazde 2-3 dni.....takze hadam najhorsie mame za sebou...
akurat tie rastlinky co som spominal - tym sa dari menej-----odisli asi 2 kusy anubiasov (ano anubias - najmenej narocna rastlina aku poznam) - zacali hnit a bral som ich cim skor....kym to nesmrdelo privelmi....

Tie bucephalandry stale zhanam, pisal som akvaland - viem ze nejake maju - 1kus deep purple, a tu dalsiu chcem vidiet foto....ci to je viac mensich alebo ako.....ta stranka matus bucephalandraeu.com...odpisal mi len, rastlinky nie su dostupne, konec :)

tento layout by vyzeral ovela ovela lepsie, kebyze tam tie bucephalandry dam, na lavove kamene - cista parada.....update snad o par dni/tyzdnov uz aj s nejakymi,,,,

A prisla z ciny nova membrana na chihiros za 20 eur, tak ide uplne paradne - ako kedysi nova......snad vydrzi dlho kym zacne robit to co stara (zanasa sa v priebehu 2-3 dni aj po vydatnom kupeli v citrodeku)

sry : ked fotim na vysku, tu mi otoci fotky, ale staci na ne asi kliknut a su OK
Prílohy
IMG_3572.JPG
IMG_3568.JPG
IMG_3566.JPG
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aquael Shrimp start set

Odoslaťod matte » 10 Sep 2018 11:39 am

anubiasy aj mne prve zhnili, ked som ich lamal, novy ide pekne, teraz som 1. krat musel odstrihnut rozrastajuce sa podnoze microsoria, tak dufam, ze to nezacne hnit
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.