Prosím poradte



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 07 Sep 2018 11:29 am

Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Prosím poradte

Odoslaťod Seraph » 07 Sep 2018 13:16 pm

Moj je v pivnici...:D
Inak mas strasne malo rastliniek ako pozeram, nechcem byt zlym prorokom ale riasa v takomto prostredi moze lahko prepuknut a zvitazit...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Prosím poradte

Odoslaťod matus.galan » 07 Sep 2018 21:14 pm

Tak tie mrenky sa daju pekne chovat aj v akva bez rastli. Len s korenom a pieskom ale tak toto je taky mix nepomer co tam vidim, je tam citronova tetra a potom este dalsia a dalsia a potom mrenky. Bud to by som siel do iednodruhoveho, pridal listy nech to ma grady a hotovo, nic viac netreba.

Alebo fskt dosadit nejake rastliny este lebo prakticky tam nic nemas ale to uz vies ty aky druh akva chces mat.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Prosím poradte

Odoslaťod lubosmihula » 07 Sep 2018 21:40 pm

ja mám krycie sklo rozdelené na dve menšie sklá. Lepšie sa s nimi manipuluje - čistenie, kŕmenie a tak. Na bočných vystuhach mám prilepené silikónové nožičky, na ktorých sú tie sklá položené.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Prosím poradte

Odoslaťod deweler » 09 Sep 2018 11:17 am

Tak je tam este velky skalar.Ake rastliny by sa tam hodili?Viete mi niekto poradit kde v Ziline ich kpit,alebo ak ma niekto na predaj v okoli.Dakujem
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prosím poradte

Odoslaťod matus.galan » 09 Sep 2018 16:17 pm

Ten koren co tam mas v strede vzadu daj viac do stredu aby ryby mohli plavat aj poza koren.

Kup si Valisneriu ta bude fajn, rychlo rastie, pojde pekne ku hladine a ryby cez nu budu pekne plavat.

Valisneria je lacna, maju ju bezne vsade kludne aj hornbach ten tam urcite mate. Skus bazos napis rastlinky ale kontretne rastliny a najdes. Netreba toho vela. Radsej kup viac odrezkov ako menej. Rychlejsie sa to cele nastartuje a bude super vyzerat.

Taktiez som si vsimol, ze dno akva nemas odkalene alebo neviem co tam mas za chuchvalce. Treba sa o to starat a aj do buducna ak budes chciet pridavat ryby tam to riesit tak co sa k comu hodi nie co sa ti paci. Lebo ten jeden skalar medzi tim mixom nic moc.








Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Prosím poradte

Odoslaťod johny350 » 09 Sep 2018 16:56 pm

skalára ti tie mrenky dotrhajú ako starú handru... máš tam málo rastlín a dreva. Na tvojom mieste by som išiel na potok nabrať kamene, otestoval ich v octe, nabral dubové vetvičky, možno trochu dubového lístia, popreváral a urobil kopec nalavo a napravo z kamenov, tam pozapichoval medzi kamene tie vetvičky, postrkal medzi tie kamene tie rastlinky čo tam máš, mali by rásť aj bez toho aby boli niekde zakorenené, okrem toho by som dokúpil kopu kryptokorín do stredu, vyhodil skalára a bude to vyzerať fajn
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: Prosím poradte

Odoslaťod pepo1310 » 31 Dec 2019 14:18 pm

Ahojte.
Skusal som najst temu,kde by som pisal,ale nejak sa mi nedarilo.
Mam porodnicku, v nej platu,asi varianta mickey mouse. Pokial viem platy rodia zive rybky. No mne na dne porodnicky su asi 2mm zlte priesvitne gulicky asi 20ks. Co to je??
pepo1310
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Okt 2015 20:08 pm

Re: Prosím poradte

Odoslaťod pepo1310 » 31 Dec 2019 14:24 pm

aj na tomto videu vidim 3 take zlte gulicky. Su to mrtve,alebo nedonosene male rybky??
https://www.youtube.com/watch?v=GvtukRozNSM
pepo1310
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Okt 2015 20:08 pm

Re: Prosím poradte

Odoslaťod I.P. Pavlov » 01 Jan 2020 22:32 pm

Nerieš, živé prelov do zabehnutého akvária, matku už pusť a zbytok vyhoď
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Prosím poradte

Odoslaťod ciselko » 17 Feb 2020 16:12 pm

Ahojte, povodne sa tu pisalo o inom no nazov temy mi vyhovuje, potrebujem poradis s vyberom rastlin, hlavne s rastlinkami ktore sa daju sadit/upevnit na dekoracie, koren a kamen viem o bucephalandra badanka a anubias nana su aj dake ine okremmachov, potom klasicky dake vallisnerie dozadu, dake vecsie anubiasy kryptokoryna, a k tomu by som rad este nieco do cervena. Ak daco zmenit ci co mozem na zaciatok este doplnit?
Este som cital ze pri zabehu je dobry rozkatec. Akvarium mam 400L - 125*45*55. Su tam dva fakt ze dost velke korene a pribudne este par mensich skal okolo.
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: Prosím poradte

Odoslaťod Seraph » 17 Feb 2020 17:17 pm

sice nie cervene, ale microsorum sa tiez upevnuje na dekoracie
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Prosím poradte

Odoslaťod Hora » 17 Feb 2020 18:25 pm

ciselko napísal: ,,potrebujem poradis s vyberom rastlin, hlavne s rastlinkami ktore sa daju sadit/upevnit na dekoracie, koren ...a k tomu by som rad este nieco do cervena.

Mne sa darilo na koreni s prichytenou Hydrocotylou leucocephala (v strede fotky),teraz mám tripartitu,ale nepokrýva tak dobre drevo ako jej listnatejšia varianta.
Červený a nenáročný je Nymphaea lotus red (naľavo) pokiaľ ho budeš držať po hladinu odstrihovaním veľkých listov,tak púšťa dostatočne nových,takže sa dá udržať aj v nízkom vzraste.
https://rybicky.net/atlasrostlin/nymphaea_lotus
https://rybicky.net/atlasrostlin/hydroc ... ucocephala
Prílohy
IMG_20160404_192416_001_COVER.jpg
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Prosím poradte

Odoslaťod ciselko » 18 Feb 2020 08:33 am

Vdaka, a daky obchod s ktorym mate dobre skusenosti?mne sa asi najviac pozdava www.rostlinna-akvaria.cz maju tam hodne toho malo co neni skladom. Kamene predajne u mna v okoli su na tom s rastlinami biedne a burza v okoli bude no az za dake 2 mesiace tak tam by som siel pozriet uz rybky.
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: Prosím poradte

Odoslaťod Stando24 » 18 Feb 2020 08:53 am

Tak ako rostlinna-akvaria.cz je fajn obchod osobne mám len dobré skúsenosti už veľa krát som od nich objednával a všetko bolo v poriadku len raz mi prišiel strašne hnusný invito pogostemnon ale od fotil som im ho a dali mi poukážku v jeho hodnote na ďalší nákup :)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.