Bettárium II (112l)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 20 Sep 2017 12:57 pm

Už sa razborky naučili že keď zdvihnem sklo, tak to znamená že dostanú jesť :D
Ale posledné cca 4 dni viem napočítať maximálne 11 razboriek. Vyskočenú ani mŕtvu som nevidela, ale ak by nejaká umrela, tak japonici by si s ňou rýchlo poradili. Ostatné razborky vyzerajú zdravo :)
Akvárko s razborkami
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Reklama

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Hora » 20 Sep 2017 13:30 pm

ani ich veľmi nevidno a to si chcela Borarasky....zarastené pekne
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 20 Sep 2017 13:34 pm

Takto ich nie je vidno všetky, ale keď prídem k akvárku, tak hneď sú všetky pri prednom skle a čakajú či im niečo dám :lol:
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 23 Sep 2017 14:08 pm

Niektoré razborky mali biele konce plutiev a čakala som čo z toho bude, a väčšina už má tie plutvy celé priesvitné ako by mali byť. Jedna má ešte okraje chrbtovej plutvy biele, tak uvidím čo z toho bude. Ale čo ma prekvapilo, tak sa niektoré razborky medzi sebou strkajú. Asi to budú samčekovia. Ale čakala som že budú mierumilovné medzi sebou :lol: Ale už som videla aj niekoľko razboriek sa skúšať páriť :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 28 Sep 2017 16:38 pm

Tak už ani tá jedna nemá biele konce plutiev. Všetky vyzerajú zdravo :D
Ale mám problém s filtrom. Veľmi sa mi spomalil prietok a tak som pozerala kde je chyba a zistila som že v prívodnej hadici sa nahromadil vzduch, lebo som slabo zatiahla ten spoj medzi sacou trubicou a hadicou. Tak som som to na novo spojila a poriadne zatiahla a už tam ďalší vzduch nešiel. Vzduch sa z hadice dostal von a zvýšil sa prietok. Síce stále nie tak ako v ostatných akvárkach, ale aspoň niečo. Ale po pár hodinách sa prietok zas spomalil. Lenže keď som pozerala hadice tak v nich žiaden vzduch nebolo vidno. Tak som trochu potriasla filtrom a pár bubliniek sa dostalo von ale prietok bol skoro žiadny. Tak som dnes filter otvorila či nieje vata v ňom zašpinená a preto je pomalý prietok. Ale vata bola v poriadku. Tak som na novo dotiahla aj spoj kde sa spája prívodová hadica s filtrom (pre istotu) a spustila som filter. A nič. Prietok skoro žiadny. Potom by mohol byť pomalý prietok ak by niečo ucpalo hadice, ale ja mám na sacej trubici v akvárku kúsok molitanu aby sa do filtra nedostali krevetky. Tak by sa tam nemali ani dostať veľké kusy nejakej špiny.
Filtre v ostatných dvoch akvárkach idú normálne. Majú oveľa väčší prietok a to mám v nich rovnaké náplne a aj mám tiež na ich sacích trubiciach molitan. Proste zložené sú úplne rovnako. A nemajú problém.
Takže v tomto akvárku mi filter ide na minimum, a neviem prísť na to že prečo :?
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Hora » 28 Sep 2017 19:24 pm

Na chvilu vyber molitan z nasavacieho kosa a sputi filter,ak sa prieto zlepsi,tak ju mas velmi natesno a aj ine podmienky zanesenia su v tomto akvariu rychlejsie ako ostatnych.Tipujem na to,podobne som to mal a potom som nasadil TN 10,prietok vydrzal dlhsie nezmeneny u menej zrnitejsieho molitanu.Vodu mas precistenu,ja by som vybral aj vatu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 30 Sep 2017 14:03 pm

Hora, skúsila som vymeniť ten molitan na tej nasávacej trubici a už ide normálny prúd :) Ďakujem za radu. Nemyslela som si že to by bol problém keď to mám vo všetkých akvárkach rovnako.
Ja som tam totiž dala dosť jemný molitan (nie ten od Tetry) aby sa do filtra nedostali žiadne krevetky. Takže som ten dala dole a dala som tam ten od Tetry. Takto sa mi asi môžu dostať malé krevetky do filtra, ale tak dúfam že nebudú mať dôvod tam chodiť.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod Pštros » 30 Sep 2017 16:00 pm

Pri kazdom cisteni filtra tetra ex 800plus z neho vyberiem cca 20 zivych kreviet, ktore asi malicke vcucne. Tam trocha podrastu a potom ich dam do akva a makaju dalrj. Dokonca som tam raz našiel dospelu galaxku. Tiež živú.
Na vstupe mam lily pipe so skimmerom a jednoducho to tie mrnata nasaje...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 25 Okt 2017 12:48 pm

Kvitne mi emerzný anubias barteri nana :D
Obrázok
A razborky sú u mňa už mesiac a pol a okrem tej jednej čo mi zmizla v prvom týždni, sú všetky živé a vyzerajú zdravo :D
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 26 Okt 2017 12:49 pm

:pivo: :wink:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 11 Nov 2017 17:20 pm

Obrázok
Dnes som spravila veľkú údržbu. Musela som dosť preriediť rotalu, lebo mi zatienila celú hladinu. Škoda že som nespravila fotku pred strihaním. To by bol vidno dosť veľký rozdiel. Pri strihaní mi prišli asistovať všetky razborky aj krevetky a aj helenky povyliezali :lol: Všetci boli zvedaví čo sa deje. A teda keď povyliezali krevetky, tak som si všimla že 2 modré neocaridiny majú vajíčka :)
No a razborky majú výročie 2 mesiace :D Väčšinou u mňa začali problémy tak cca do dvoch mesiacov, takže ešte im dám mesiac a ak sa nič nezmení, tak by mohla prísť nástupkyňa za Ester. Ale zatiaľ to nechcem zakríknuť.
Vodu teraz mením len 20l a plus dolejem čo sa odparí. A ani veľmi neodkalujem. Príde mi že nemám ani veľmi čo. Skúsila som odmerať či to bude mať vplyv na NO2, ale nezmenilo sa.
No a jedna fotka razboriek :) Ale ťažko sa fotia, lebo keď prídem k akvárku tak zdivočejú lebo si myslia že bude jedlo :lol:
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 09 Feb 2018 17:32 pm

Razborky :D
Obrázok
A akvárko. Žiadne zmeny v akvárku som už dlho nerobila (občas trochu musím ostrihať rotalu), tak možno aj preto sú razborky tak dlho zdravé (najdlhšie čo u mňa žili rybky) :D Dúfam že to bude mať dobrý vplyv aj na bettu. V nedeľu je burza a dúfam že tam nájdem nejakú samičku (alebo samca?) čo ma zaujme.
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 10 Feb 2018 19:29 pm

vyzerá to prírodzene
Prílohy
super!.jpg
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 15 Máj 2018 13:27 pm

Tak malý update:
Obrázok
Toto akvárko je u mňa bezproblémové (dúfam že aj tak ostane). Razborky si živo a zdravo nažívajú už vyše pol roka (čo je pre mňa úspech). Rastlinám sa celkom darí ... teda minimálne neodhnívajú.
Tak asi konečne prišiel čas na nejakú bettu samičku? :lol:
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 02 Jún 2018 14:50 pm

Tak nakoniec to nie je samička, ale beťák Rudolf :D
Obrázok
Obrázok
Momentálne ešte nie je s razborkami. Je zatiaľ v akvárku kde mám len krevetky a slimáky a nechám ho tam ako v karanténne. 3 týždne? To stačí na karanténu, nie? Ak sa u neho nič neobjaví, tak potom ho presuniem sem k razborkám.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 10 Aug 2018 11:23 am

Tak Rudolf je už niekoľko týždňov s razborkami a zvykol si na ne. Prvé dni ich naháňal, ale razborky boli vždy rýchlejšie, tak ho to prestalo baviť. Teraz razborky ignoruje a ani pri kŕmení ich neodháňa. A razborky ho úplne ignorujú.
Obrázok
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod matte » 10 Aug 2018 15:25 pm

nadherny! ako joker heath ledger :)
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 12 Sep 2018 13:33 pm

No tak začal problém s Bobom. Príde mi dosť pochudnutý oproti Bobovy a Eme, ale pri kŕmení sa naje aj sa mu zväčší brucho. Ale niečo má s plutvami. Pleseň nemá, ale konce tých výbežkov na plutvách nevyzerajú tak dobre ako predtým. Má ich ako keby oslabené a o niektoré prišiel. Ale nepríde mi to až také zlé aby som ho hneď dávala do karanteny. Inak aktívny je. Takže zatiaľ ho budem pozorovať a pridám catappa listy ako prírodnú liečbu. Tak uvidíme čo z toho bude.
Razborkám nič nie je. Tie majú plutvy v poriadku, sú vypasené a aktívne.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 16 Sep 2018 21:40 pm

Plutvy sa s pridaním listov mandľovníka Rudolfovy zlepšili ale Rudolf nebol veľmi aktívny a dosť oddychoval. A dnes poobede som ho nikde v akvárku nevidela a teraz večer sa mi naskytol strašný pohľad. 4 amano krevety sa bili o mrtvolku Rudolfa a požierali jeho telíčko :cry:
Chudák po 3 mesiacoch u mňa umrel :cry:
Ako to že razborky v tomto akvárku žijú všetky už vyše roka a Rudolf tam vydržal pri tých istých podmienkach len 3 mesiace?
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod matte » 16 Sep 2018 23:15 pm

to mi je luto a tiez nechapem...v takom uzasnom akva
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod spid3r » 17 Sep 2018 12:03 pm

Kludne to mohol byt vnutorny parazit, tie betty z azie su casto infikovane, po case to prepukne a ryba zajde bez zjavnej priciny.

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod monika040 » 17 Sep 2018 15:24 pm

Môžem sa spýtať, čím tie bojovnice kŕmiš? Moja uhynula predpokladám pre podchladenie prúdom studenej vody do ktorého mi vbehla a myslím, že tomu pomohlo aj moje kŕmenie... Dostávala vločky a mrazom sušené nitenky. Tej tvojej mi je ľúto, bola krásna
Obrázok používateľa
monika040
 
Príspevky: 245
Založený: 06 Apr 2007 21:47 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod michellebebe » 17 Sep 2018 15:46 pm

Betty kŕmim mrazom sušenými dafniami, ms krylom, ms artemiou. Občas aj granulkami. Ale keď som betám začala dávať sušené potvorky, tak také ako vločky a granulky začali odmietať. Takže u mojich bojovníc je strava viac menej len sušená mrazom.
Ak by mal vnútorné parazity, tak je teraz možné že sa razborky od neho nakazili? Alebo môžem pridať ďalšie rybičky/bettu?
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium II (112l)

Odoslaťod matus.galan » 17 Sep 2018 21:59 pm

Ja davam bete vsetko to co ostatnym rybam cize kvalitnu mrazenu ako cyklop a patentky a potom granule cisto pre bettu, kvalitne vlocky na vyfarbenie a ziaden problem.

Ono niekedy nema zmysel riesit co sa stalo. Stalo sa ides dalej. Mne dva krat betta vyskocila z akva z vysky 120cm, dva krat to zvladla ale treti skok uz bol skoro rano a kym som to zistil tak uz bola vonku dlho. Este sa nejako pozbierala ale kedze som nechcel riskovat nejaku nakazu utratil som ju.

Teraz som kupil novu a idem dalej. Ber to tak,ze v prirode sa niekedy nedoziju viac nez jeden rok.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.