Bettárium III (110l)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Bettárium III (110l)

Odoslaťod johny350 » 15 Nov 2017 20:04 pm

ak v aqua symbioze budú vedieť objednať imbellisky, alebo od niekial zoženeš, prosím podeľ sa o zdroj, taktiež by som ich rád zohnal. Mimochodom pekné biotopové akvárko


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Reklama

Re: Bettárium III (110l)

Odoslaťod michellebebe » 09 Júl 2018 13:24 pm

Takže update k biotopu Koh Samui.
Fotka nieje dobrá, keďže sa na skle odráža druhé akvárko.
Obrázok
Toto akvárko chvíľu fungovalo ako karantena pre beťáka Rudolfa ale ten po karantenne išiel k razborkám do druhého akvárka.
A tak akvárko zas ostalo len s krevetkami a helenkami. Plán bol teda že sem príde nejaká ta betta samička (rozhodla som sa že s imbelliskami to budem riskovať keď budem mať viac skúseností). Ale predtým ako príde samička som ešte chcela poriešiť akvárko. Cryptocorynám sa nedarí a tak mi ostalo jedno úplne prázdne miesto kde je len holí štrk a dosť ma to štve. A tak som premýšľala či tam nasadím niečo iné, alebo dám len drevo, alebo ten prázdny štrk zakryjem listami. A tak som premýšľala čo s tým, aby som potom keď tam dám samičku už sa v akvárku zbytočne nehrabala. Lenže moje plány boli prekazené. Jedného dňa šla mama do aquasymbiózy si kúpiť samičky mollýn do jej akvárka a vrátila sa aj s bojovnicou. Ona mi to vysvetlila tak, že keď tam bola tak táto jedna samička ju vždy prenasledovala keď išla okolo akvárka s bojovnicami a tak ju nemohla nechať v akvaristike.
Takže teraz v tomto akvárku pláva bojovnica Ema. A prázdne miesto zaplním listami.
No a tu je Ema :)
Obrázok
Hneď prvé dni začala loviť krevetky. Čakala som že malé bude loviť, ale ona sa začala púšťať aj do dospelých. Ani do papuľky sa jej nezmestia, ale aj tak ich likviduje. A aj keď som nebola nadšená že mama doniesla bettu len tak bez oznámenia/dohodnutia, tak musím povedať že Ema je zaujímavá. Je polopriesvitná a vidno jej vnútornosti. A tak teraz môžem sledovať anatómiu bojovníc :D Niektorým ľuďom sa nepáčia rybky ktoré sú priesvitné, ale podľa mňa sú fascinujúce. A ani som netušila že existujú také betty.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium III (110l)

Odoslaťod Did » 11 Júl 2018 22:50 pm

Mam mikro dotaz, neukrizujte ma, v akvarku su biele chumaciky akoby prach s niecim na rybke "bette" nie je nic, mam ho z tade dat von? PS: dostal davku jedla od mamci, granulky pre bojovncie, a ze nech sa naje :D jedlo som povyberala.
Did
 
Príspevky: 1
Založený: 11 Júl 2018 22:39 pm

Re: Bettárium III (110l)

Odoslaťod globalradar » 17 Júl 2018 22:03 pm

Neviem, co presne znamenaju biele chumaciky, dala si dost nejasny opis - znie mi to, ze tam volne plavaju - a ano asi urcite by som ich vybral - predpokladam, ze penove hniezdo to nebude.

PSku som uprimne moc nepochopil :)
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am

Re: Bettárium III (110l)

Odoslaťod chuanvaldes » 18 Júl 2018 18:35 pm

Ked to su chumaciky na skle a rastlinach tak to moze byt Vorticela, cas od casu ju mam i ja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Bettárium III (110l)

Odoslaťod michellebebe » 12 Sep 2018 13:49 pm

Čo sa týka Emy, tak tá je zdravá, aktívna a aj trochu narástla odkedy ju mám. Ale podarilo sa jej kompletne vyhubiť populáciu krevetiek. Ani jedna neostala.
Ale až tak sa nedarí rastlinám. Teda ani sa nie je čomu diviť keď mám jednu rybku na cca 80l vody... Tablety do dna strkám a začala som aj trochu prihnojovať. Ale vyzerá to tak že microsorum mi kompletne odíde. A pistii sa darí tak na pol. Rastie ale zároveň jej niektoré časti odumierajú. A odumierajú jej aj korene a tie sa potom odtrhnú a robia bordel v akvárku čo ma štve :evil: Takže pistie sa chcem zbaviť a miesto nej dať ceratophyllum. Z biotopového hľadiska by bol lepší najas indica, ale to neviem nikde zohnať. Takže bude ceratophyllum. Keď jemu niektoré časti odumierali, tak sa dali ľahko vybrať, ale tá pistia ma neskutočne štve. Plus pridám ďalšie cryptocoryny. Oni mi najskôr začali odumierať, ale tabletami do dna sa odumieranie zastavilo.
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bettárium III (110l)

Odoslaťod matte » 12 Sep 2018 22:14 pm

obdivujem tvoj klud a trpezlivost s rastlinami, inak ta genocida krevetiek je brutal, u mna iba male zmizli okrem 1, japonske prezili
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Bettárium III (110l)

Odoslaťod johny350 » 15 Sep 2018 10:03 am

ceratophyllum je rýchlo rastúca rastlina s vysokou spotrebou živín. Jedna ryba ti ho neuživí a pokial tie tablety neobsahujú dusičnany tak ti tiež nepomôžu
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 237
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.